Zavrieť

Porady

alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Ja robím každý mesiac postupne úhrady. Čo zaplatí A dodávateľovi, to interne zaúčtujem aj u B, keďže A prefakturovalo 50% B-čku. Neviem, či je to dobrý postup, mám pocit, či náhodou nebudem mať v tom na konci chaos.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
alicacka
Resp. napr. ako účtuješ výpis z účtu ? Účtuješ ho len u člena A ? Potom mi u člena B ostanú nezaplatené faktúry.
Nezaplatené faktúry ktoré ?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Ak by som tieto úhrady neúčtovala, tak by som mala u obidvoch členov neuhradené faktúry, ktoré si medzi sebou prefakturovali. Alebo sa to dá riešiť aj nejako inak ?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Ide o faktúry, ktoré A prefakturuje B a naopak.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
Tak tieto faktúry ponechám až do konca roka ako neuhradené , pred koncom roka spravím zápočet faktúr a zvyšok sa uhradí cez bankový účet ,čiže vysporiadam združenie finančne ...podľa toho ako to vyjde.Taktiež vo vysporiadaní budú zahrnuté aj prípadné platby zo spoločného účtu . Ale ak by si sa rozhodla to vysporiadavať zápočtom v priebehu roka aj uhrádzať finančne , ak na to majú , tak samozrejme môžeš .
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Prepáč Zitka, asi mám dlhé vedenie, už by som sa tomu nečudovala. Moji členovia majú len jeden účet a navonok vystupuje člen A, teda on dostáva všetky faktúry od dodávateľov, ktoré aj vyplatí /zoberme teraz len došlé faktúry/. Keďže on 50 % prefakturuje členovi B, bude u člena A visieť v pohľadávkach 50 % a u člena B bude visieť v záväzkoch 50 %. Toto zvyknem interne zaúčtovať ako úhradu, keď člen A vyplatí faktúry dodávateľom zo spoločného účtu.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Aha. Už rozumiem. To, čo ja robím teraz každý mesiac, ty si necháš na koniec roka. No, to by som asi nestíhala... Teda ty robíš tak isto ako ja. Len to DPH-čko je trošku špecifické, keďže nadmerný odpočet i daňovú povinnosť platia z jedného účtu - to asi urobím tak, ako si radila - tiež interne zápočtom a priložím výpis. Ja si to nemôžem nechať na koniec roka, lebo vtedy mám toho dosť veľa.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
alicacka
Prepáč Zitka, asi mám dlhé vedenie, už by som sa tomu nečudovala. Moji členovia majú len jeden účet a navonok vystupuje člen A, teda on dostáva všetky faktúry od dodávateľov, ktoré aj vyplatí /zoberme teraz len došlé faktúry/. Keďže on 50 % prefakturuje členovi B, bude u člena A visieť v pohľadávkach 50 % a u člena B bude visieť v záväzkoch 50 %. Toto zvyknem interne zaúčtovať ako úhradu, keď člen A vyplatí faktúry dodávateľom zo spoločného účtu.
Ja viem čo myslíš ....majú jeden spoločný účet .. platby v hotovosti treba posudzovať podľa zákona o obmedzení platieb , ale tak isto aj podľa Zákona o ERP ...vzťahuje sa aj na jednotlivých členov združenia . Ako potom fyzicky potom účtuješ úhradu ? Že si to vyplatia v hotovosti ?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Som zúfalá z toho združenia...
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Ja úhrady účtujem interne, žiadna hotovosť ani bankový účet.
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Pochváliť
alicacka
Moji členovia majú len jeden účet a navonok vystupuje člen A, teda on dostáva všetky faktúry od dodávateľov, ktoré aj vyplatí /zoberme teraz len došlé faktúry/. Keďže on 50 % prefakturuje členovi B, bude u člena A visieť v pohľadávkach 50 % a u člena B bude visieť v záväzkoch 50 %. Toto zvyknem interne zaúčtovať ako úhradu, keď člen A vyplatí faktúry dodávateľom zo spoločného účtu.
ja to mám rovnako... ale nič interne neúčtujem, robím to ako Zita5, faktúry nechám do konca roka neuhradené a potom urobím zápočet.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Tu na stránke som čítala ohľadom interného účtovania medzi členmi, ak majú jeden účet, tak som si to zobrala ako príklad a tak to teraz robím.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Ale to je to isté, ak na konci roka urobíte zápočet, ako keby ste teraz urobili zápočet - či ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
alicacka
Tu na stránke som čítala ohľadom interného účtovania medzi členmi, ak majú jeden účet, tak som si to zobrala ako príklad a tak to teraz robím.
Len nebuď zúfalá , je na každom z nás , aký spôsob si zvolí . Ja som si už nejako zvykla a nerobím si z toho nejakú hlavu .Je pravda , že majú tieto združenia od 1.1.2014 svoje špecifické prípady , ktoré bežne riešim ....ale vždy sa mi to nejako podarí .Ostatné nechávam na koniec roka , lebo dúfam v tom, že ešte sa niečo udeje , niečo k tomu FA vydá ...potom budem múdrejšia . Nechávam si to takto otvorené .Pre nás je teraz podstatné vysporiadať zo štátom DPH za každého jednotlivého člena .To robím ....ostatné sa netýka zákona DPH ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
alicacka
Ale to je to isté, ak na konci roka urobíte zápočet, ako keby ste teraz urobili zápočet - či ?
Je to to isté ....Ty to robíš mesačne a ja to budem robiť na konci roka .
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Možno nechápem, čo je to zápočet - ja pod tým rozumiem, že si členovia medzi sebou zaúčtujú interne, že si uhradili faktúry. Alebo ?
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
No dobre, tak ste ma ukľudnili. Už som si myslela, že to mám zle
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Pochváliť
Ďakujem za pomoc.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pochváliť
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...,d.ZGU&cad=rja .......pozri si Dohodu o zápočte pohľadávok a záväzkov , na internete je dosť vzorov ...
0 0
s-bosorka s-bosorka

s-bosorka je offline (nepripojený) s-bosorka

Pochváliť
Ako ste prefakturovali nákup tovaru z IČŠ druhému členovi , ktorú si doposiaľ poverená osoba samozdaňovala. S DPH, alebo bez? Vopred ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 10.10.12
  2. Príspevkov: 19, Posledný príspevok: 15.02.10
  3. Príspevkov: 2, Posledný príspevok: 02.11.06
  4. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 08.02.06
  5. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 22.08.05