Zavrieť

Porady

Zrušená pracovná pozícia po návrate z materskej

O niekoľko dní mi končí materská dovolenka a moja šéfka ma šokovala: Pred odchodom na materskú som pracovala ako predavačka, po nástupe na materskú šéfka obchod, v ktorom som pracovala zrušila (doteraz má ešte jeden fungujúci). Keď som sa bola pýtať, čo budem robiť po skončení materskej, povedala mi, že má pre mňa náhradnú prácu - upratovačku. Podotýkam, že mám maturitu. Otázka znie, či mi môže dať pozíciu, ktorá nezodpovedá mojej kvalifikácii. Ak mi zodpovedajúcu pozíciu nevie ponúknuť, či by som v prípade výpovede z jej strany z organizačných dôvodov nemala nárok na odstupné.
Nechala sa počuť, že mi dá podpísať dodatok k pracovnej zmluve, týkajúci sa preradenia na inú pozíciu. Čo sa môže stať, ak takýto pre mňa nevýhodný dodatok odmietnem podpísať? Evidentne ma tlačí k tomu, aby som dala výpoveď ja, možno práve preto, aby mi nemusela nič platiť. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    dodatok nepodpisuj.. ak pre teba nemá miesto, ktoré máš uvedené v prac. zmluve, nech ti dá výpoveď..
    petko77 Dobre, ale ide hlavne o to, čo môže urobiť šéfka a čo môžem urobiť ja, ak ten dodatok nepodpíšem. Či mám nárok na odstupné, ak mi dá výpoveď preto, že nemá pre mňa miesto, zodpovedajúce mojej kvalifikácii.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petko77 Dobre, ale ide hlavne o to, čo môže urobiť šéfka a čo môžem urobiť ja, ak ten dodatok nepodpíšem. Či mám nárok na odstupné, ak mi dá výpoveď preto, že nemá pre mňa miesto, zodpovedajúce mojej kvalifikácii.

    Ak PP skončí výpoveďou podľa §63 ZP alebo dohodou z rovnakého §- teda organiz. dôvody, nárok na odstupné máš priamo zo zákona.

    Zrušená pracovná pozícia po návrate z materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.