Zavrieť

Porady

faktura

Dobry den zaujimalo by ma ci na fakture za tovar treba uviest kedy bol vydani ziv. list a pod akym cislom

Dakujem


Andrej
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
iturcan
este jedna poznamka, ten zakon tam je vyslovene preto lebo PO je vedena v obchodnom registri a tam je vedeny pod nejakou zlozkou a tu tam uvadza... zivnostnik je evidovany na zivnostenskom urade s tym ze ma svoje ICo , co je vlastne jeho Identifikacne cislo pre podnikanie... udaj ktory pises nie je chapany ako ina evidencia podnikatelov... pretoze tym by si uviedla udaj o evidencii v ZR duplicitne ! ten paragraf je sice debilne postaveny ale ma sa tykat obchodneho registra....

jasne uviest to tam mozes, napokon nikde v zakone nie je napisane ze co nema byt na fakture... rozhodne , toto by som si obhajil pred danovym uradom.
Určite budeš mať možnosť asi to obhájiť . ..............
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Lida
prosím, ........ neber to v zlom, ja tiež robím preklepy, ale toto je príliš.
Lidka, mne sa to zdalo celkom koumacke (tato otazka) tak som si to v citacii opravila ... ale ja furt dnes spomiiinaaaaaaaam:
Jeden kamarat robil strasne hrubky, i-y pisal skoro az "opacne" ako mali byt ... tak sme sa ho pytali, ci nepozna gramatiku. A on na to, ze gramatiku pozna, ale klavesnicu este dobre nepozna a tak v "rychlosti" tukne na to i-y, ktore mu prve padne do oci
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

iturcan
........co to tu ma prosim spolocne s temou na ktoru sa tu odpoveda ?
klidecek, ok? kliiiidecek
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
iturcan
este jedna poznamka, ten zakon tam je vyslovene preto lebo PO je vedena v obchodnom registri a tam je vedeny pod nejakou zlozkou a tu tam uvadza... zivnostnik je evidovany na zivnostenskom urade s tym ze ma svoje ICo , co je vlastne jeho Identifikacne cislo pre podnikanie... udaj ktory pises nie je chapany ako ina evidencia podnikatelov... pretoze tym by si uviedla udaj o evidencii v ZR duplicitne ! ten paragraf je sice debilne postaveny ale ma sa tykat obchodneho registra....

jasne uviest to tam mozes, napokon nikde v zakone nie je napisane ze co nema byt na fakture... rozhodne , toto by som si obhajil pred danovym uradom.
To, čo je v tejto téme rozoberané sa netýka daňového, ale živnostenského úradu. Obhájil by si si pred ním, že aj keď podnikáš na základe živn. zákona, a v súlade s obchodným zákonníkom, tak napriek tomu ignoruješ, čo Ti Obch. zákonník prikazuje?
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

iturcan
....... co to ma prosim spolocne s temou na ktoru sa tu odpoveda ?
Mozno dostanem dnes ja po frnaku, ale vies co? Aj to je dolezite... ked casto citas chybne pisane i-y zacinas si na to zvykat. Ja osobne vela slov pisem spravne iba preto, ze s opacne napisanym i-y v mojich ociach vyzera blbo .... lebo vybrane slova odrecitovat daaavno neviem
A vies aku chut mam vzdy napisat slovo kriteria takto: kryteria (akoze od slova kryt) fuj, ... este mi to vadi, ale co ked raz pride den a nebude mi to vadit lebo si na to zvyknem?
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

benka
To, čo je v tejto téme rozoberané sa netýka daňového, ale živnostenského úradu. Obhájil by si si pred ním, že aj keď podnikáš na základe živn. zákona, a v súlade s obchodným zákonníkom, tak napriek tomu ignoruješ, čo Ti Obch. zákonník prikazuje?
pokial som cital dobre tak niekdo tu spomenul ze aj na DU budem mat s tym problem. moj nazor ze nie. co sa tyka ZU tak ked som tu zivnost robil a pytal sa ich co musim uvadzat na dokladoch tak mi povedali ze obch. meno v zneni ako je na ZL, ICO, sidlo firmy, ak som v obchodnom registri tak aj cislo registra (to je predmetom tejto diskusie) a samozrejme DRC resp ICDPH...

krom toho mala poznamka... keby v tomto bol nejaky problem tak urite by ma za to ZU uz zvovil pretoze som neraz posielal nejaky dokument (ziadost) prave ku nim a podla toho isteho zakona a paragrafu 3a bod 2 by som musel uvadzat zlozku aj v styku s nimi.... co som samozrejme nespravil....
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

iturcan
krom toho mala poznamka... keby v tomto bol nejaky problem tak urite by ma za to ZU uz zvovil ....
ale prelustila som to po chvilke.
ale k debate - naco riesit take problemy - mame nakopceny hlavickovy papier, aj na ostatnych dokumentoch nadefinovane potrebne udaje, takze sa o to vobec nemusime starat ... iba obcas sledovat, keby bola nejaka dolezita zmena ... a pokojsvaty
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

ayya
ale prelustila som to po chvilke.
ale k debate - naco riesit take problemy - mame nakopceny hlavickovy papier, aj na ostatnych dokumentoch nadefinovane potrebne udaje, takze sa o to vobec nemusime starat ... iba obcas sledovat, keby bola nejaka dolezita zmena ... a pokojsvaty
to sme se pobavili ))

vies, myslim si ze tento zakon je jedna z x perliciek... autor zakona pochybujem ze myslel na to ze niekdo bude buzerovat niekoho za cislo spisovej zlozky v ZR... napokon fakt je ten ze ked si na cloveka uradnik zasadne tak da pokutu aj za zle (zhustene) riadkovanie v penaznom denniku... (kamarat zazil, proste podla uradnicky to bolo blbo citatelne - neprehladne )

a este.... kamarat je tiez FO a zhodou okolnosti dodava pocitace na ZU a tiez nevedie tento udaj... a fakt zaujimave ze este ho za to nepokutovali no asi iny kraj iny mrav... fakt je to tym ze ten zakon sa da vysvetlit viac sposobmi...


ps. za hrubky sorry, nezivym sa pisanim litanii... na hrubky mam word a cloveka co pise obch. listy
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja ešte dodám k tomu koncu s argumentami... vyslovila som svoj názor a nejdem hľadať argumenty ďaľšie. Veď nikto nikoho nenúti za každú cenu dodržiavať zákony. Len radíme,.... a tie hrubky si naozaj spätne vysvetľujem ako zámenu kláves... bola
som vedome.
takže prosím, naozaj nič v zlom, nebol to z mojej strany útok.

klídek, tabáček....:p :p :p :p
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

ayya
ale prelustila som to po chvilke.
ale k debate - naco riesit take problemy - mame nakopceny hlavickovy papier, aj na ostatnych dokumentoch nadefinovane potrebne udaje, takze sa o to vobec nemusime starat ... iba obcas sledovat, keby bola nejaka dolezita zmena ... a pokojsvaty

napokon este jeden detail. pri praci samozrejme podpisujem obchodne zmluvy, nuz a tie mi pripravuje pravnik, resp. pravnik firmy ktora zmluvu navrhuje, teda aj moj obchodny partner. nuz a takych zmluv spravim rocne niekolko pre rozne firmy a ani raz mi ziadna spolocnost nepredlozila zmluvu kde by som mal v hlavicke pod polozkou dodavatel vybodkovane ze mam vypisat cislo spisu zivnostenskeho registra... neviem teda v akej oblasti pracujes ale ja pracujem prevazne pre firmy ktore su dodavatelmi ekonom. SW... cize nepredpokladam ze ich pravnici by nevedeli ako maju napisat zmluvu ...


krom toho, zober si obyc. zmluvu ohladom mobilneho telefonu, tam mas uvedene svoje cislo spisu ZR ? to je zrovna taky dokument ako faktura, resp. objednavka... nepredpokladam, totizto ani ja to tam nemam....
0 0
bianca bianca

bianca je offline (nepripojený) bianca

iturcan
napokon este jeden detail. pri praci samozrejme podpisujem obchodne zmluvy, nuz a tie mi pripravuje pravnik, resp. pravnik firmy ktora zmluvu navrhuje, teda aj moj obchodny partner. nuz a takych zmluv spravim rocne niekolko pre rozne firmy a ani raz mi ziadna spolocnost nepredlozila zmluvu kde by som mal v hlavicke pod polozkou dodavatel vybodkovane ze mam vypisat cislo spisu zivnostenskeho registra... neviem teda v akej oblasti pracujes ale ja pracujem prevazne pre firmy ktore su dodavatelmi ekonom. SW... cize nepredpokladam ze ich pravnici by nevedeli ako maju napisat zmluvu ...


krom toho, zober si obyc. zmluvu ohladom mobilneho telefonu, tam mas uvedene svoje cislo spisu ZR ? to je zrovna taky dokument ako faktura, resp. objednavka... nepredpokladam, totizto ani ja to tam nemam....
Na PORADE som tiež nováčik ako ty ITURCAN, pozerám, že ty už dva dni, nechcem niekoho súdiť podľa toho, koľko je členom porady, ale netrúfala by som si chcieť presíkať /sorry/ tie dámy, ktoré ti tu oponovali. Skús si prečítať viac ich príspevkov do tejto porady, dovolím si tvrdiť, že to sú skutočne ÚČTOVNÍČKY.
Som, ale mala som pocit, že musím reagovať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Viete prečo je "porada" bohovská ?
Aj pre to,že každý si tu môže povedať svoj názor a teda aj
iturcan
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

bianca
Na PORADE som tiež nováčik ako ty ITURCAN, pozerám, že ty už dva dni, nechcem niekoho súdiť podľa toho, koľko je členom porady, ale netrúfala by som si chcieť presíkať /sorry/ tie dámy, ktoré ti tu oponovali. Skús si prečítať viac ich príspevkov do tejto porady, dovolím si tvrdiť, že to sú skutočne ÚČTOVNÍČKY.
Som, ale mala som pocit, že musím reagovať.

prepac, ale mam pravo na vlastny nazor. a krom toho to ako dlho som tu na porade nezarucuje aky som uctovnik ! napokon ucto si robim sam od zaciatku podnikania tj od roku 1999 takze na rozdiel od teba si netrufam povedat ze som az taky amater ako by si si mozno myslel(-a)...
0 0
bianca bianca

bianca je offline (nepripojený) bianca

iturcan
prepac, ale mam pravo na vlastny nazor. a krom toho to ako dlho som tu na porade nezarucuje aky som uctovnik ! napokon ucto si robim sam od zaciatku podnikania tj od roku 1999 takze na rozdiel od teba si netrufam povedat ze som az taky amater ako by si si mozno myslel(-a)...
Ak si si dobre prečítal môj príspevok, tak som tam povedala, ŽE NESUDIM NIKOHO PODĽA TOHO, AKO DLHO JE ČLENOM PORADY, ale to, že tie poraďáčky, s ktorými si sa bavil SÚ BOHOVSKÉ ÚČTOVNÍČKY /súdim podľa počtu mojich prebdených nocí nad poradou a nad ich príspevkami, ktoré mi vždy pomohli/ a takisto som nepovedala že ty nie si dobrý.
Čo sa týka môjho účta, ja ho robím 10 rokov, a na porade som zistila, že robím kopec chýb, čiže som aj po 10 rokoch amatérka, narozdiel od ZITA5 alebo AYYA.
A takisto som ťa nechcela uraziť, len si sa správal trocha arogantne - môj názor
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

A dost !!!


prosiiiim, nehnevajte sa ... naozaj si tu kazdy moze povedat vsetko co chce (teda skoro vsetko co chce) ...

a este tebe Bianca ... mojaaaa... nemozes sa tu predsa bat (!?!) povedat co chces... a ja tiez robim chyby, si nemysli... a stale sa tu viac chodim ucit ako "vysvetlovat"

btw: a tie prebdene noci na nete a na porade, ... podla seba vravim: nemusi to byt vzdy o robote, moze to niekedy byt aj o zavislactve
Naposledy upravil ayya : 18.04.06 at 20:08 Dôvod: blba formulacia - tiez robim chyby, vidis bianca? :)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
opakujem.... klídek, tabáček, buďme nad vecou....
0 0
bianca bianca

bianca je offline (nepripojený) bianca

ayya
A dost !!!


prosiiiim, nehnevajte sa ... naozaj si tu kazdy moze povedat co chce (teda skoro vsetko co chce) ...

a este tebe Bianca ... mojaaaa... to nemozes sa bat (!?!) povedat co chces... a ja tiez robim chyby, si nemysli... a stale sa tu viac chodim ucit ako "vysvetlovat"

btw: a tie prebdene noci na nete a na porade, ... podla seba vravim: nemusi to byt vzdy o robote, moze to niekedy byt aj o zavislactve
To máš teda sakra pravdu, môj muž mi chcel minule nejak zablokovať stránku, neviem ako, ja sa v tom nevyznám,aby som sa sem nedostala, lebo vraj iba čumím na net. ALE JA SA UČÍM!!!
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Tak ja teda čumím, čo za debatka sa tu rozbehla. Aby som nebola celkom, prelistovala som asi 60 došlých FA, a naozaj to nemám na všetkých, ale ja to tam predsa mojim klientom dohodím, nie je to až taká ťažká robota, dám si poradiť, som predsa na PORADE.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

no jo .... ale chudnika andrej02 ked si bude hladat odpoved na otazku ... verejne sa mu ospravedlnujem za mimotemovu debatu
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
Tak ja teda čumím, čo za debatka sa tu rozbehla. Aby som nebola celkom, prelistovala som asi 60 došlých FA, a naozaj to nemám na všetkých, ale ja to tam predsa mojim klientom dohodím, nie je to až taká ťažká robota, dám si poradiť, som predsa na PORADE.
A práve som tak aj urobila, zatiaľ aspoň jednej firme. ISTOTA JE ISTOTA, za to že to tam bude,ma pokutovať nebudú.
ANDREJ02 - dohoď to tam.:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať