Zavrieť

Porady

faktura

Dobry den zaujimalo by ma ci na fakture za tovar treba uviest kedy bol vydani ziv. list a pod akym cislom

Dakujem


Andrej
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

iturcan
krom toho, zober si obyc. zmluvu ohladom mobilneho telefonu, tam mas uvedene svoje cislo spisu ZR ?
V tomto prípade nie som ja dodávateľom povinným uvádzať ....som odberateľom
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
iturcan
pokial som cital dobre tak niekdo tu spomenul ze aj na DU budem mat s tym problem. moj nazor ze nie. co sa tyka ZU tak ked som tu zivnost robil a pytal sa ich co musim uvadzat na dokladoch tak mi povedali ze obch. meno v zneni ako je na ZL, ICO, sidlo firmy, ak som v obchodnom registri tak aj cislo registra (to je predmetom tejto diskusie) a samozrejme DRC resp ICDPH...

krom toho mala poznamka... keby v tomto bol nejaky problem tak urite by ma za to ZU uz zvovil pretoze som neraz posielal nejaky dokument (ziadost) prave ku nim a podla toho isteho zakona a paragrafu 3a bod 2 by som musel uvadzat zlozku aj v styku s nimi.... co som samozrejme nespravil....
Nie je povinnosťou pracovníkov ZU informovať o tom, čo všetko má obsahovať vystavená faktúra, nechcem ich urážať, ale mnohí z nich to ani nevedia. Takisto nejaká sekretárka, ktorá prebrala Tvoj dokument nemusí skúmať, či máš tam uvedené všetky náležítosti o svojej firme. To je úlohou kontrolórov. A že to naozaj kontrolujú, tak s tým mám osobnú skúsenosť. Máš živnosť 6-7 rokov. Mne prišli na prvú kontrolu zo ŽU po 10 rokoch trvania živnosti a jednou z prvých maličkostí , ktoré kontrolovali bolo práve to blbé číslo živnostenského registra.
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

benka
Nie je povinnosťou pracovníkov ZU informovať o tom, čo všetko má obsahovať vystavená faktúra, nechcem ich urážať, ale mnohí z nich to ani nevedia. Takisto nejaká sekretárka, ktorá prebrala Tvoj dokument nemusí skúmať, či máš tam uvedené všetky náležítosti o svojej firme. To je úlohou kontrolórov. A že to naozaj kontrolujú, tak s tým mám osobnú skúsenosť. Máš živnosť 6-7 rokov. Mne prišli na prvú kontrolu zo ŽU po 10 rokoch trvania živnosti a jednou z prvých maličkostí , ktoré kontrolovali bolo práve to blbé číslo živnostenského registra.

nuz, dakujem kazdemu za chrobaka v hlave... nedalo mi a pre istotu som sa poradil s pravnikom a dvoma ucovnikmi vacsich firiem. zistenie je take ze pravne by to tam skutocne malo byt. avsak realne to malokdo pouziva, asi na tom urad zivnostensky tazi pri kontrolach...
Zaraza ma vsak zistenie, pravnik mi poslal formulaciu ktoru tam treba dat s tym ze registracne cislo si mam dat z webu zrsr.sk... no a kuk ho tam, to cislo je rozdielne oproti tomu co mam na zivnostenskom liste, na ZL mam registracne cislo xx v spise YY a na zrsr.sk je uplne ina forma tohto cisla...

No fakt toto mi uz nedalo a volal som na prislusny zivnostensky urad s tym ze si chcem preverit tieto skutocnosti, a samozrejme zivnostensky urad precisloval registracne cisla nejaku dobu nazad , cize treba uvadzat to cislo ako je na zrsr.sk... pritom pokial by som si to neoveril cez web tak nemam ani sancu zistit ze tieto cisla sa menili ! pritom ak by som uvadzal tento udaj ale s cislom ktore je na zivnostenskom liste tak aj tak by to bol dovod na pokutu pretoze to cislo je ine ako ho vedie zivnostensky urad... no ale odkial sa ma bezny clovek dozvediet o takychto zmenach ??? fakt netusim ??? teta mi samozrejme povedala ze na fakturach kontroluju presne znenie obchodneho mena, pouzitie ICO a cisla registra , takze celu debatu by sme mohli uzavriet s tym ze zial ale uvadzat to treba... jedine fakt co ma asi z toho v konecnom dosledku zaraza je ten rozdiel toho registracneho cisla... no ak to uvadzate roky a mate starsie zivnosti tak si overte ci to cislo co uvadzate je platne voci aktualnej evidencii zivnostenskeho uradu...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
iturcan
nuz, dakujem kazdemu za chrobaka v hlave... nedalo mi a pre istotu som sa poradil s pravnikom a dvoma ucovnikmi vacsich firiem. zistenie je take ze pravne by to tam skutocne malo byt. avsak realne to malokdo pouziva, asi na tom urad zivnostensky tazi pri kontrolach...
Zaraza ma vsak zistenie, pravnik mi poslal formulaciu ktoru tam treba dat s tym ze registracne cislo si mam dat z webu zrsr.sk... no a kuk ho tam, to cislo je rozdielne oproti tomu co mam na zivnostenskom liste, na ZL mam registracne cislo xx v spise YY a na zrsr.sk je uplne ina forma tohto cisla...

No fakt toto mi uz nedalo a volal som na prislusny zivnostensky urad s tym ze si chcem preverit tieto skutocnosti, a samozrejme zivnostensky urad precisloval registracne cisla nejaku dobu nazad , cize treba uvadzat to cislo ako je na zrsr.sk... pritom pokial by som si to neoveril cez web tak nemam ani sancu zistit ze tieto cisla sa menili ! pritom ak by som uvadzal tento udaj ale s cislom ktore je na zivnostenskom liste tak aj tak by to bol dovod na pokutu pretoze to cislo je ine ako ho vedie zivnostensky urad... no ale odkial sa ma bezny clovek dozvediet o takychto zmenach ??? fakt netusim ??? teta mi samozrejme povedala ze na fakturach kontroluju presne znenie obchodneho mena, pouzitie ICO a cisla registra , takze celu debatu by sme mohli uzavriet s tym ze zial ale uvadzat to treba... jedine fakt co ma asi z toho v konecnom dosledku zaraza je ten rozdiel toho registracneho cisla... no ak to uvadzate roky a mate starsie zivnosti tak si overte ci to cislo co uvadzate je platne voci aktualnej evidencii zivnostenskeho uradu...
Ale však debata sa niesla v duchu , že to treba , len Ty si si stále nedal poradiť a písomne si vyjadroval všetko možné , len si si nechcel pripustiť , že sa to má . Nuž čo s Tebou .
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

Zita5
Ale však debata sa niesla v duchu , že to treba , len Ty si si stále nedal poradiť a písomne si vyjadroval všetko možné , len si si nechcel pripustiť , že sa to má . Nuž čo s Tebou .
vsak ok, vies ked kukas faktury par rokov ktore tebe chodia a toto tam nemas tak to tiez nedas napokon ok uznavam ze som sa mylil v tomto . avsak aj tak stve ma rozdiel v evidencnych cislach... s tym uz ale nenarobim nic... taktiez, je otazka ako si kdo vysvetli ten zakon pretoze ako som pisal predtym v takom pripade by sa malo po spravnosti pisat v akej kazdej evidencii podnikatelov je evidovany podnikatel. pretoze tam napokon nemas napisane ktora evidencia ma prioritu ?? tzn. ak som v evidencii znazu zivnostnikov slovenska a uvediem tam toto id tak zivnostenskemu uradu bude chybat zas ich registracne cislo... popripade ak som v obchodnom registri malo by tam byt aj evidencne cislo v obchodnom registri a aj v zivnostenskom registri... samozrejme to len teoretizujem, otazne je ako si to ktory uradnik vysvetli, ale uznaj, keby chcel mohol by si to aj takto, pretoze ten zakon je nejednoznacny.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
OK , ja to uvádzam už dávno , presne si už nepamätám od kedy . Používam tieto údaje v každej jednej zmluve .....či už v KPZ , Zmluva o dielo , Zmluva o sprostredkovaní ...no proste všade .

Do konca sa pamätám , že som si bola dať novú pečiatku firmy zhotovoviť a aj tam ma pani na to upozornila , že sa to musí uvádzať aj na pečiatkach . Hoci pečiatku ako živnostník ,podľa zákona by som ani nemusela mať, ale aj to je diskutabilné . Ja mám pečiatku a používam ju bežne , proste nerobí mi to problém .
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

Zita5
OK , ja to uvádzam už dávno , presne si už nepamätám od kedy . Používam tieto údaje v každej jednej zmluve .....či už v KPZ , Zmluva o dielo , Zmluva o sprostredkovaní ...no proste všade .

Do konca sa pamätám , že som si bola dať novú pečiatku firmy zhotovoviť a aj tam ma pani na to upozornila , že sa to musí uvádzať aj na pečiatkach . Hoci pečiatku ako živnostník ,podľa zákona by som ani nemusela mať, ale aj to je diskutabilné . Ja mám pečiatku a používam ju bežne , proste nerobí mi to problém .
k peciatke, no pokial viem tak na peciatke nemusia byt vsetky udaje pokial su tieto na doklade ktory peciatkujes... ja mam na peciatke Obch. meno, adresu . nemam tam vsak ico a ani drc, teda preto lebo tieto udaje mam na dokladoch ktore peciatkujem. mimo to, ani PO ktore mi peciatkuju FA nemaju tieto udaje uvedene tam
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

iturcan
nuz, ....
No fakt toto mi uz nedalo a volal som na prislusny zivnostensky urad s tym ze si chcem preverit tieto skutocnosti, a samozrejme zivnostensky urad precisloval registracne cisla nejaku dobu nazad , cize treba uvadzat to cislo ako je na zrsr.sk... pritom pokial by som si to neoveril cez web tak nemam ani sancu zistit ze tieto cisla sa menili ! pritom ak by som uvadzal tento udaj ale s cislom ktore je na zivnostenskom liste tak aj tak by to bol dovod na pokutu pretoze to cislo je ine ako ho vedie zivnostensky urad... no ale odkial sa ma bezny clovek dozvediet o takychto zmenach ??? fakt netusim ??? teta mi samozrejme povedala ze na fakturach kontroluju presne znenie obchodneho mena, pouzitie ICO a cisla registra , takze celu debatu by sme mohli uzavriet s tym ze zial ale uvadzat to treba... jedine fakt co ma asi z toho v konecnom dosledku zaraza je ten rozdiel toho registracneho cisla... no ak to uvadzate roky a mate starsie zivnosti tak si overte ci to cislo co uvadzate je platne voci aktualnej evidencii zivnostenskeho uradu...
diky za info, hned informujem vsetkych znamych zivnostnikov, nech si preveria to cisielko
posielam bodik
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
iturcan
nuz, dakujem kazdemu za chrobaka v hlave... nedalo mi a pre istotu som sa poradil s pravnikom a dvoma ucovnikmi vacsich firiem. zistenie je take ze pravne by to tam skutocne malo byt. avsak realne to malokdo pouziva, asi na tom urad zivnostensky tazi pri kontrolach...
Zaraza ma vsak zistenie, pravnik mi poslal formulaciu ktoru tam treba dat s tym ze registracne cislo si mam dat z webu zrsr.sk... no a kuk ho tam, to cislo je rozdielne oproti tomu co mam na zivnostenskom liste, na ZL mam registracne cislo xx v spise YY a na zrsr.sk je uplne ina forma tohto cisla...

No fakt toto mi uz nedalo a volal som na prislusny zivnostensky urad s tym ze si chcem preverit tieto skutocnosti, a samozrejme zivnostensky urad precisloval registracne cisla nejaku dobu nazad , cize treba uvadzat to cislo ako je na zrsr.sk... pritom pokial by som si to neoveril cez web tak nemam ani sancu zistit ze tieto cisla sa menili ! pritom ak by som uvadzal tento udaj ale s cislom ktore je na zivnostenskom liste tak aj tak by to bol dovod na pokutu pretoze to cislo je ine ako ho vedie zivnostensky urad... no ale odkial sa ma bezny clovek dozvediet o takychto zmenach ??? fakt netusim ??? teta mi samozrejme povedala ze na fakturach kontroluju presne znenie obchodneho mena, pouzitie ICO a cisla registra , takze celu debatu by sme mohli uzavriet s tym ze zial ale uvadzat to treba... jedine fakt co ma asi z toho v konecnom dosledku zaraza je ten rozdiel toho registracneho cisla... no ak to uvadzate roky a mate starsie zivnosti tak si overte ci to cislo co uvadzate je platne voci aktualnej evidencii zivnostenskeho uradu...
1. Iný spôsob je dať si spraviť výpis zo živn.registra na živnostenskom úrade.

2. Registračné číslo sa nezmenilo! Na živn. liste máš uvedené číslo živnostenského listu, a nie číslo, pod ktorým si evidovaný v živnostenskom registri.

To na upresnenie malých odchýlok v príspevkoch od skutočného stavu.
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

benka
2. Registračné číslo sa nezmenilo! Na živn. liste máš uvedené číslo živnostenského listu, a nie číslo, pod ktorým si evidovaný v živnostenskom registri.....
no to nie je celkom asi pravda, mne ta pani povedala ze cislo registra v takomto tvare sa nepouzivalo v case ked som ja zivnost zakladal. a na ZL mam uvedene zivnost. list. sp.cislo: ZO - XX/XXXXX/XXX (x-ka ilustrativne, ale v takej forme) s tym ze mam na ZL aj udaj. reg.cislo: XXXX/RRRR . takze minimalne uvazujem ze to reg.c. je registracne cislo... a nesedi ani jedno ani druhe.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

benka
1. Iný spôsob je dať si spraviť výpis zo živn.registra na živnostenskom úrade.

2. Registračné číslo sa nezmenilo! Na živn. liste máš uvedené číslo živnostenského listu, a nie číslo, pod ktorým si evidovaný v živnostenskom registri.

To na upresnenie malých odchýlok v príspevkoch od skutočného stavu.
Skutočný stav je taký ako píše Iturkan. Overila som si teraz číslo registra na mojom ŽL a na www.zrsr.sk a sú úplne rozdielne. Podotýkam, že číslo registra. Č. živnostenského listu tam mám tiež...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tie čísla so ŽL sa nezhodovali od začiatku , ja som teraz na základe Teba pozerala uvedenú stránku , je zmenená,to áno , ale číslo žinostenského registra mám po celú dobu rovnakú .
Naposledy upravil Zita5 : 19.04.06 at 14:54
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zita5
Tie čísla so ŽL sa nezhodovali od začiatku , ja som teraz na základe Teba pozerala uvedenú stránku , je zmenená,to áno , ale číslo žinostenského registra mám po celú dobu rovnakú .
Ja nie.....
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
Tie čísla so ŽL sa nezhodovali od začiatku , ja som teraz na základe Teba pozerala uvedenú stránku , je zmenená,to áno , ale číslo žinostenského registra mám po celú dobu rovnakú .
Dobrý večer, študovala som to aj ja, ale mne čísla súhlasia a takisto aj mojim klientom
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lydinka
Dobrý večer, študovala som to aj ja, ale mne čísla súhlasia a takisto aj mojim klientom
Dobrý večer Lydinka , aj mne sedia i mojim kolegom .
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Zita5
Dobrý večer Lydinka , aj mne sedia i mojim kolegom .
Ahoj Zitka, ako vravím : pozerala som aj mojich klientov, ale žiadny rozdiel v číslach.
Zrejme to nesedí iba iturcanovi.
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

lydinka
Ahoj Zitka, ako vravím : pozerala som aj mojich klientov, ale žiadny rozdiel v číslach.
Zrejme to nesedí iba iturcanovi.
Vlastne aj Evine to nesedí, bolo by dobre overiť telefonicky alebo osobne
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lydinka
Vlastne aj Evine to nesedí, bolo by dobre overiť telefonicky alebo osobne
Z Iturcanového príspevku mi vychádza, že to zrejme nesedí do určitého roku... Ja mám ŽL vydaný v r. 1994
0 0
iturcan iturcan

iturcan je offline (nepripojený) iturcan

evina
Z Iturcanového príspevku mi vychádza, že to zrejme nesedí do určitého roku... Ja mám ŽL vydaný v r. 1994
tato novela obch. zakona vznikla v roku 2002 s platnostou tusim od 1.1.2003 (ak sa mylim opravte ma, teda ak to ma vyznam ) z toho asi vyplyva ze starsie zivnostenske listy tento udaj nemaju zhodny. Moj zivnostensky list je datovany do roku 1998. Co sa tyka porovnania, tak som predsa nasiel jednu staru fakturu kde to cislo uvedene je ! avsak je tam uvedene nie registracne cislo ale cislo spisovej zlozky. Krom toho ja som este pred rokon 2002, konkretne v roku 2001 menil sidlo firmy a na dokumente ktory som dostal zo zivnostenskeho uradu taktiez bolo este oznacenie spisu a nie cislo registra ako je teraz... cize domnievam sa ze zl mladsie ako 2002 maju toto cislo korektne...
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
iturcan
tato novela obch. zakona vznikla v roku 2002 s platnostou tusim od 1.1.2003 (ak sa mylim opravte ma, teda ak to ma vyznam ) z toho asi vyplyva ze starsie zivnostenske listy tento udaj nemaju zhodny. Moj zivnostensky list je datovany do roku 1998. Co sa tyka porovnania, tak som predsa nasiel jednu staru fakturu kde to cislo uvedene je ! avsak je tam uvedene nie registracne cislo ale cislo spisovej zlozky. Krom toho ja som este pred rokon 2002, konkretne v roku 2001 menil sidlo firmy a na dokumente ktory som dostal zo zivnostenskeho uradu taktiez bolo este oznacenie spisu a nie cislo registra ako je teraz... cize domnievam sa ze zl mladsie ako 2002 maju toto cislo korektne...
Staršie ŽL boli registrované iba v rámci okresných(obvodných) živnostenských registrov . Projektom informatizácie min. vnútra SR sa vytvárajú centrálne registre, prístupné z NETU a pretodošlo k tej nezrovnalosti. Od dátumu vzniku povinnosti uvádzať číslo živnostenského registra na obch.dokumentoch sa však už číslo živn. registra nemenilo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať