Zavrieť

Porady

Pisomne hlasovanie po novom

Mame pred sebou v bytovke pisomne hlasovanie a potrebujeme docielit dve veci: aby bolo z pravneho hladiska ciste (tj nenapadnutelne) a uplne v sulade so zakonom a aby sme nazbierali co najviac hlasov. Co je dost komplikovane vzhladom na to, ze k bytovke patria aj garaze a nebytove priestory, ktore maju tiez hlasy. Zaroven mame dost vela najomnikov.

Chceli by sme to realizovat formou niekolkodnoveho pisomneho hlasovania. Kazdy by mal samostatny hlasovaci listok, pricom hlasovacie listky by sa rozdali do schranok (vlastnikom bytov) a poslali postou (tym, co v bytovke nebyvaju). Zaroven by sme urcili terminy a miesto (miesta?), kde je mozne vyplnene hlasovacie listky odovzdat, prip. spolu s kontaktom, aby sa dalo na odovzdani listka dohodnut.

Pozerala som novelu zakona a nenasla som tam toho o pisomnom hlasovani vela. Ide mi najma o overenie podpisov - je potrebne vzdy dvoch overovatelov, ktori sa budu pozerat ako bude vlastnik dany hlasovaci listok vypisovat a podpisovat? V zakone som nic take nenasla?

Druha vec je ci mozu listky zbierat viacere osoby, a to zastupcovia vlastnikov (kazdy za svoj vchod) a zaroven ci moze byt dana moznost, ze vlastnik zanesie vyplneny hlasovaci listok priamo na bytovy podnik do ruk prislusneho technika.

Vedel by niekto poradit?

dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Pisomne hlasovanie po novom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.