Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VIII

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t249932-co-sa-m...ml#post2599209 sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu
Naposledy upravil taiko : 09.12.14 at 14:28 Dôvod: preklep
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
@Pavol toto je mozno trosku z Tvojej problematiky. Je to hruuuuuza, co tam ukazuju
u nás je to inak,tovar sa zlacňuje,a skoro všetko sa predá,nevyhadzuje sa toho tak veľa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
korela
Mama zverila ukladanie vyžehlenej posteľnej bielizne výlučne mne od siedmich rokov. Mňa to bavilo, komínky podnes.
tie komínky tiež viem ale až potom čo staršiemu inštruktorovi vypadla pri kontrole moja pôvodná skladačka zo skrine
Pali ...a ja viem do komínkov...šak ostatne, museli sme vedieť.

...ale už mi nedrbe...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Aha...hajzel.....je to aj tak tragedia...podmienky tam do revu......a ceny na handry hrozne.....o ziskoch ani nehovorim.....
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
Aha...hajzel.....je to aj tak tragedia...podmienky tam do revu......a ceny na handry hrozne.....o ziskoch ani nehovorim.....
Presne tak. Zena mi raz davno vravela, ze Nike malo fabriku v Bangladesi. topanky 140USD, vyrobna cena 13 a plat pre robotnika taky, ze si za rok na bicykel nasetril. A aj deti zamestnavali. Ale uz to Nike nastastie zmenilo, mali aj oni velky pruser vtedy. Len problem bol, ze tie fabriky neboli ich, ale mali ich nakontrahovane. Teraz uz vraj maju v kazdej fabrike ludi z EU, alebo z US, ktori davaju pozor, aby sa az take zvrstva nerobili. Nemam ale iluzie, ze uz sa tam ti robotnici maju ako prasce v zite. Mozno si uz za rok nasetria na motorku
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

taiko
lujza.j
Tai...tak,ze odskodni iba benetton...ak som to dobre pochopila....ale siju tam vsetci....
Naopak to bolo, Benetton bol jediny, ktory odskodnit nechcel. Ale keby to aj bolo ako hovoris, aj tak by to bolo fajn. Ze peticia vymohla odskodnenie hoci aj od jedneho vyrobcu. Proste ma vyznam sa ozyvat a aj jedna lastovicka potesi, lebo sa moze stat prikladom
Odškodnenie je vždy pre nich lacnejšie ako stavba a technológie podľa bezpečnostných noriem
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
taiko
@Pavol toto je mozno trosku z Tvojej problematiky. Je to hruuuuuza, co tam ukazuju
u nás je to inak,tovar sa zlacňuje,a skoro všetko sa predá,nevyhadzuje sa toho tak veľa.
no aspon ze to. Vravia tam ale ze ta minimalbna trvanlivost je stanovovana vyrobcom, aby sa tovar tocil. Ze mnohe potraviny su OK aj po dobe trvanlivosti.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

taiko
@Pavol toto je mozno trosku z Tvojej problematiky. Je to hruuuuuza, co tam ukazuju

a potom ze treba geneticky modifikovat potraviny, aby sme nasytili ludi
myslíš že tie obchody to dávajú zo svojho ani náhodou zmačknú výrobcu, výrobca zníži respektíve nedá viac ako minimálna mzda a ešte naviac zmačkne výrobcu surovín alebo mu ich nezaplatí po dodaní a je to bežná vec
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

korela
Mama zverila ukladanie vyžehlenej posteľnej bielizne výlučne mne od siedmich rokov. Mňa to bavilo, komínky podnes.
posteľné prádlo len studenou žehličkou, na košeliach žehliť len goliere a predky(čo bolo vidieť spod saka
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
@Pavol toto je mozno trosku z Tvojej problematiky. Je to hruuuuuza, co tam ukazuju

a potom ze treba geneticky modifikovat potraviny, aby sme nasytili ludi
myslíš že tie obchody to dávajú zo svojho ani náhodou zmačknú výrobcu, výrobca zníži respektíve nedá viac ako minimálna mzda a ešte naviac zmačkne výrobcu surovín alebo mu ich nezaplatí po dodaní a je to bežná vec
No to je druhy aspekt celej veci, ja som mal skor na mysli, ze kolko sa vyhodi a potom sa place, ze ludia v tretom svete hladuju a geneticky sa upravuju potraviny, aby sa vraj ludstvo nakrmilo. A na konci je to zase prinos len pre nejaku korporaciu, ktora na tom viac zarobi
0 0
muro1111 muro1111

muro1111 je offline (nepripojený) muro1111

nasral ma tu jeden nick,nasrali ma doktori,serie ma zamestnavatel..aj to počasie,okrem dobreho obeda nič pozitivne dnes nehrozi,asi si to hodim dnes od jedu a furt mi tu vypisuje administrator hovadiny
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
terezyk
buchač
kopretinka
okr.iného sem "pozval" rusov......fakt blaho....pre milióny....
Ešte raz vravím, že v tomto prípade chápem obyvateľov Krajnej Bystrej. Dôvody som popísal.
Rok 1968 teraz neriešim....ale Biľak v tom nebol sám,nakoľko podľa Wiki :

Pozývací list (česky: zvací dopis) je hovorové označenie rusky písaného listu z augusta 1968 Leonidovi Brežnevovi na ktorom sú podpísaní Alois Indra, Drahomír Kolder, Oldřich Švestka, Antonín Kapek a Vasiľ Biľak. List so žiadosťou o "bratskú pomoc" "pred hrozbou kontrarevolúcie" poslúžil ako zámienka na inváziu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa, ktorá zastavila demokratizačný proces Pražskej jari.
List bol podľa svedkov Brežnevovi odovzdaný počas konferencie v bratislavskom hoteli Sorea 3. augusta 1968. Podľa historika a Dubčekovho priateľa Ivana Laluhu list pravdepodobne odovzdal Zbyněk Soják.
Nepodpísali by títo ?
Podpísali by iní...o tom som presvedčený.
---------------------------------------------------
Nechcem nejak rozširovať tému...ale dalo by sa aj inak uvažovať.
Na jednej strane aj škoda, že sa nešlo tým Dubčekovým smerom. Veď v tej dobe bol rakúsky šiling smiešna mena oproti korune. Keby sme dostali zadržiavaný zlatý poklad (USA - vo Fort Knoxe) už vtedy a nie až v 70-tych rokoch, tak koruna by bola ešte silnejšia.

Vezmime si, že Havel podpísal tiež nejaký ten papierčok...neprišli síce američania, no česi odišli......a s nimi aj, kua, nie jeden podnik...
Je to jasné stádo

tak ako časť gruzíncov ľúbi Džugašviliho = čo tam potom, že z iných národov zničil / zabil desaťtisíce
Kto čo a prečo odovzdával, vedia iba priami zainteresovaní. Pravda vypláva vždy na povrch, otázkou je kedy.
Na toto som natrafila, v Rusku a v ZSSR sa krágľovalo a krágľovali sa navzájom medzi sebou. Bez zábran. Toto nás v škole neučili.
http://archiv.extraplus.sk/3257/tajo...alinovej-smrti
Pekné a kedy si sa to dozvedela, veď Stalin nás oslobodil a zachránil pred fašizmom.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

taiko
pavol54
taiko
@Pavol toto je mozno trosku z Tvojej problematiky. Je to hruuuuuza, co tam ukazuju

a potom ze treba geneticky modifikovat potraviny, aby sme nasytili ludi
myslíš že tie obchody to dávajú zo svojho ani náhodou zmačknú výrobcu, výrobca zníži respektíve nedá viac ako minimálna mzda a ešte naviac zmačkne výrobcu surovín alebo mu ich nezaplatí po dodaní a je to bežná vec
No to je druhy aspekt celej veci, ja som mal skor na mysli, ze kolko sa vyhodi a potom sa place, ze ludia v tretom svete hladuju a geneticky sa upravuju potraviny, aby sa vraj ludstvo nakrmilo. A na konci je to zase prinos len pre nejaku korporaciu, ktora na tom viac zarobi
Prínos je pre niekoho
Napríklad: v Španielku pracujú afričania pod minimálnu mzdu aby nehladovali to preto lebo španieli si nemôžu dovoliť zamestnávať španielov za tú plácu, len preto aby boli potraviny čo najlacnejšie, a pestovatelia spolu s výrobcami boli konkurenčne schopní so svojimi výrobkami, druhou stránkou veci je hromadná výroba a treťou je prehustená sieť predajných priestorov z toho potom vyplýva relatívna nadvýroba v danom priestore a z toho zase efektívnejšie je vyhodiť ako stratovo prevážať pol sveta ale tak je nastavený systém keby sem nechodili afričania a dostali by miestny vyšší plat a afričanom vymyslieť aby pracovali doma a z to si vyrobili dostatok potravín....Ale kde je potom prednostné právo na zisk podnikateľa a právo na monopolný zisk?
Uvediem príklad Jeden rok o takomto(marec) čase stál 1 kg zemiakov na rampe holandského dodávateľa stál 0,01Sk (nie eur) (VYVEZENIE na skládku odpadu by bolo zrejme drahšie) len preto že z Egyptu už chodili do Európy nové (kým afričania hladujú) tak kde je problém asi v tom že afričania za svoju mzdu si nemôžu dovoliť kúpiť kilo nových krumplí tak ich treba vyviezť do eu, ale afričania budú hladovať
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
kopretinka
taiko
@Pavol toto je mozno trosku z Tvojej problematiky. Je to hruuuuuza, co tam ukazuju
u nás je to inak,tovar sa zlacňuje,a skoro všetko sa predá,nevyhadzuje sa toho tak veľa.
no aspon ze to. Vravia tam ale ze ta minimalbna trvanlivost je stanovovana vyrobcom, aby sa tovar tocil. Ze mnohe potraviny su OK aj po dobe trvanlivosti.
to je pravda...vyrába sa len preto,aby sa vyrábalo....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
muro1111
nasral ma tu jeden nick,nasrali ma doktori,serie ma zamestnavatel..aj to počasie,okrem dobreho obeda nič pozitivne dnes nehrozi,asi si to hodim dnes od jedu a furt mi tu vypisuje administrator hovadiny
Žeby moja maličkosť ???
Nič si z toho nerob...nie si prvý a ani posledný, koho som nasral.
Ono je to tak, záleží aj od témy - problému v danej problematike. Čo sa týka zdravotných problémov (viď Tvoj foter), tak tam si zásadne nikdy prdel z nikoho nerobím...na to si svoje zdravie dosť cením a ostatným nemienim zle robiť a či dať nejakú tú svoju radu-poznatok z tých mojich skúseností.
Niekto pochopí, že to nemyslím až tak zle a prestane sa nasierať.
Niekto sa nasiera permanentne a furt, akonáhle dám reakciu na príspevok alebo komentár...normálne zo mňa má osýpky, ešte aj príspevky do Srandičiek mu nepasujú..
Niekto vyfasuje pravdu, neznesie ju a naserie sa...ale to je už problém dotyčného a ja s tým nič nenarobím a ani nemienim.
Poniektorých nasieram ale s úmyslom nasrať, ale to je už pochopiteľné aj z textu..
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

muro1111
furt mi tu vypisuje administrator hovadiny
pochybujem,ten sa tu vyskytuje zriedkavo.......
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
muro1111
nasral ma tu jeden nick,nasrali ma doktori,serie ma zamestnavatel..aj to počasie,okrem dobreho obeda nič pozitivne dnes nehrozi,asi si to hodim dnes od jedu a furt mi tu vypisuje administrator hovadiny
Žeby moja maličkosť ???D
si bol povýšený?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
buchač
muro1111
nasral ma tu jeden nick,nasrali ma doktori,serie ma zamestnavatel..aj to počasie,okrem dobreho obeda nič pozitivne dnes nehrozi,asi si to hodim dnes od jedu a furt mi tu vypisuje administrator hovadiny
Žeby moja maličkosť ???D
si bol povýšený?
Záleží, čo je to povýšenie.
Ak nejaká "funkcia" v rámci Porady...tak to veru nie. Ja si nezaslúžim...a ani by som veru nechcel.
...a hlavný poddžubovák Porady tiež nie som...ja som len námestník...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
pavol54
taiko
@Pavol toto je mozno trosku z Tvojej problematiky. Je to hruuuuuza, co tam ukazuju

a potom ze treba geneticky modifikovat potraviny, aby sme nasytili ludi
myslíš že tie obchody to dávajú zo svojho ani náhodou zmačknú výrobcu, výrobca zníži respektíve nedá viac ako minimálna mzda a ešte naviac zmačkne výrobcu surovín alebo mu ich nezaplatí po dodaní a je to bežná vec
No to je druhy aspekt celej veci, ja som mal skor na mysli, ze kolko sa vyhodi a potom sa place, ze ludia v tretom svete hladuju a geneticky sa upravuju potraviny, aby sa vraj ludstvo nakrmilo. A na konci je to zase prinos len pre nejaku korporaciu, ktora na tom viac zarobi
Prínos je pre niekoho
Napríklad: v Španielku pracujú afričania pod minimálnu mzdu aby nehladovali to preto lebo španieli si nemôžu dovoliť zamestnávať španielov za tú plácu, len preto aby boli potraviny čo najlacnejšie, a pestovatelia spolu s výrobcami boli konkurenčne schopní so svojimi výrobkami, druhou stránkou veci je hromadná výroba a treťou je prehustená sieť predajných priestorov z toho potom vyplýva relatívna nadvýroba v danom priestore a z toho zase efektívnejšie je vyhodiť ako stratovo prevážať pol sveta ale tak je nastavený systém keby sem nechodili afričania a dostali by miestny vyšší plat a afričanom vymyslieť aby pracovali doma a z to si vyrobili dostatok potravín....Ale kde je potom prednostné právo na zisk podnikateľa a právo na monopolný zisk?
Uvediem príklad Jeden rok o takomto(marec) čase stál 1 kg zemiakov na rampe holandského dodávateľa stál 0,01Sk (nie eur) (VYVEZENIE na skládku odpadu by bolo zrejme drahšie) len preto že z Egyptu už chodili do Európy nové (kým afričania hladujú) tak kde je problém asi v tom že afričania za svoju mzdu si nemôžu dovoliť kúpiť kilo nových krumplí tak ich treba vyviezť do eu, ale afričania budú hladovať
hej hej, cele je to zle. Experiment s ludstvom sa nevydaril Vsetko zrusit a zacat odznovu by mali ti mimozemstania
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
muro1111
nasral ma tu jeden nick,nasrali ma doktori,serie ma zamestnavatel..aj to počasie,okrem dobreho obeda nič pozitivne dnes nehrozi,asi si to hodim dnes od jedu a furt mi tu vypisuje administrator hovadiny
Žeby moja maličkosť ???
Nič si z toho nerob...nie si prvý a ani posledný, koho som nasral.
Ono je to tak, záleží aj od témy - problému v danej problematike. Čo sa týka zdravotných problémov (viď Tvoj foter), tak tam si zásadne nikdy prdel z nikoho nerobím...na to si svoje zdravie dosť cením a ostatným nemienim zle robiť a či dať nejakú tú svoju radu-poznatok z tých mojich skúseností.
Niekto pochopí, že to nemyslím až tak zle a prestane sa nasierať.
Niekto sa nasiera permanentne a furt, akonáhle dám reakciu na príspevok alebo komentár...normálne zo mňa má osýpky, ešte aj príspevky do Srandičiek mu nepasujú..
Niekto vyfasuje pravdu, neznesie ju a naserie sa...ale to je už problém dotyčného a ja s tým nič nenarobím a ani nemienim.
Poniektorých nasieram ale s úmyslom nasrať, ale to je už pochopiteľné aj z textu..
Ze Ty musis stale sam seba vysvetlovat Puknem z Teba
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

taiko
kopretinka
taiko
@Pavol toto je mozno trosku z Tvojej problematiky. Je to hruuuuuza, co tam ukazuju
u nás je to inak,tovar sa zlacňuje,a skoro všetko sa predá,nevyhadzuje sa toho tak veľa.
no aspon ze to. Vravia tam ale ze ta minimalbna trvanlivost je stanovovana vyrobcom, aby sa tovar tocil. Ze mnohe potraviny su OK aj po dobe trvanlivosti.
Minimálna trvanlivosť je daná výrobcom preto aby neplatil prehraté súdne trovy a odškodné dnes lekár nezachráni 90 ročného človeka a pozostalí idú zdravotníctvo ošklbať, ak by bol čo len maličká nádej že sa dá vytĺcť niečo na pokazených potravinách tak nikto by neváhal ani minútu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať