Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Takže ak by ti vypadol prijímač, a motor ostane bez signálu, tak dal plný kotol a dovi dopo náhodný pád pod plným plynom?
edit: takže 5 x servo, predpokladám
1 x krídelko
1 x krídelko
1 x smerovka
1 x výškovka
1 x karburátor
To máme dnes dokopy luxusné a proporcionálne 4 kanály.
Naposledy upravil Nandrolon : 07.04.16 at 13:20
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Takže ak by ti vypadol prijímač, a motor ostane bez signálu, tak dal plný kotol a dovi dopo náhodný pád pod plným plynom?
Nie na plný výkon, ale len na 2650 ot/min. a to mu stačilo len na mierne klesajúci kĺzavý let. Dosah signálu na zemi, bezpečný iba do vzdialenosti 800 metrov. Tak že som si nedovolil ho pustiť ďalej, ako do vzdialenosti 250 až 300 metrov. No a 35 cm3 nádrž tiež veľa letu nedala.
-------------------------------------
Ale iné ma v tejto súvislosti zaujalo. Firma Mabuchi od roku 1995 vyrába hlavne v Číne a Vietname. Prečo asi niečo také nevyrábame tu na Slovensku? Veď trh na túto produkciu je za viac ako 200 miliónov €
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Takže ak by ti vypadol prijímač, a motor ostane bez signálu, tak dal plný kotol a dovi dopo náhodný pád pod plným plynom?
edit: takže 5 x servo, predpokladám
1 x krídelko
1 x krídelko
1 x smerovka
1 x výškovka
1 x karburátor
To máme dnes dokopy luxusné a proporcionálne 4 kanály.
Aby som ti pravdu povedal, mne sa na tému modelárčenia veľmi nechce, ale asi máš pravdu v tom čo je dnes.
Mňa vtedy zaujímalo hlavne to vytvorenie funkčného draka. A naviac za mojich čias nebolo toľko mini konektorov a tak sme museli hlavne letovať. Dokonca aj tenké kábliky sme museli dosť komplikovane zháňať.
---------------
Dnes je to iné, slobodný trh a individuálne záujmy. Kedysi to bolo len organizované a Fokker nebol Lavočka.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Letujeme aj teraz vsetko co sa da. Dokonca uz ti verim aj to navrhovanie profilov, nakolko sme pisali kazdy o inom. Ja som navrhoval profili uz ako 6 rocny na papierovych lastovickach, presne to iste. Toto nie su era, kde zavisi na profile. Dokonca aj keby to nemalo ziaden profil /doskáč/, tak by to tiez nejako letelo. Aj dvere zo skrine pokial dobre namotorujes, vyvazis urcite posobiace sily a momenty, tak budu letiet bez problemov. Ale aspon sme sa porozumeli...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
ked niekto nevie po anglický, neznamená, že nevie francuzský,holandský, arabsky, či perzský...


a možno aj černošský... ))
okrem černoškého môže ovládať aj američtinu
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mam silny pocit ze ta chcela porcovat tvoja vlastna vrtula :-))))) Je tak???
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Nuž čo s vami. Už ste sa tu vymačkli k mojej osobe a tak poďme k veci. Noviny vás už dosť nahustili rôznymi fantasmagóriami a logické vám potom pripadá, priam neprípustné.
--------------------------
Viete aspoň to, že sú vo svete oblasti, kde už skutočne vládne "islamský štát"? Že sú aj v USA, vo Francúzku, v Nemecku, Holandsku, Belgicku, Španielsku, Taliansku, vo Švédsku a tak ďalej? Že im tam ľudia úplne bežne platia každý mesiac "dane"? Dane podľa ich zákonov.
--------------------------
Dozvedel som sa, že v každom takom mieste, majú čosi ako kalifa a ten má všetkých pod palcom. Že hitom posledných rokov, je u nich dovoz a nákup poddaných z islamských krajín. Sú pre nich veľkým zdrojom financií. Hlavne tí, čo poberajú podporu a rôzne štátne dávky. Oni tým terorizmom predvádzajú svoju silu svojim poddaným, nie nám.
--------------------------
Je to obrovský biznis. Majú to pod palcom vonku v arabskom svete a aj tu v našom sociálnom svete. Majú pod kontrolou aj migračné trasy. Ani mafia sa im do toho nemontuje. Jediné v čom im pomáha mafia, je vybavovanie dokladov na úradoch. Dokladov potrebných na udelenie azylu a pre poberanie maximálnych finančných dávok. Naviac, vždy si nechávajú niekoho z rodiny v krajine pôvodu, ako rukojemníka islamského štátu.
Aj Kaddáfí mal deti svojich priateľov ako rukojemníkov, len škoda že nemal u seba deti tých čo ho bombardovali
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Nandrolon
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku. Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.
Už som ti tu raz písal, že napriek tomu, že som mal ako služobnú zbraň pištoľ 7,62 nikdy som nevedel trafiť ten terč 100 x 100 cm. Myslím tým tú kruhovú časť. Pár krát sa mi podarilo trafiť spodný okraj rámu a sem tam som trafil aj pravú nohu stojana.
-------------------------------------------
Moje výsledky radšej nedávam, bolo by to považované za bohapusté chválenie...no poviem len asi tak, že strieľam do terčov o veľkosti A4 a tým pádom aj ten čierny stred terča je teda o dosť menší.
----------------------------

Trénuj...aspoň On line...
http://deti.mil.by/templates/swf/Pistol/index.swf
Daj takú sériu a budeš frajer ...
ab.png  
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
Nandrolon
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku. Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.
"sme še pobavili" útvarová norma na vojaka bola stanovená podľa funkcie(Myslím si že to bol Vševojsk 51 - 6 ) takže ráčiť sa ti mohlo len za tých ktorí sa zo streľby zašili nie veľa vojakov bolo na funkcii vyzbrojených pištoľou tak kápni funkciu (myslím si že tabuľky ešte poznám )
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
"sme še pobavili" útvarová norma na vojaka bola stanovená podľa funkcie(Myslím si že to bol Vševojsk 51 - 6 ) takže ráčiť sa ti mohlo len za tých ktorí sa zo streľby zašili nie veľa vojakov bolo na funkcii vyzbrojených pištoľou tak kápni funkciu (myslím si že tabuľky ešte poznám )
Mýliš sa, je to ...Predpis Vševojsk 5 -1
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
Nandrolon
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku. Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.
"sme še pobavili" útvarová norma na vojaka bola stanovená podľa funkcie(Myslím si že to bol Vševojsk 51 - 6 ) takže ráčiť sa ti mohlo len za tých ktorí sa zo streľby zašili nie veľa vojakov bolo na funkcii vyzbrojených pištoľou tak kápni funkciu (myslím si že tabuľky ešte poznám )
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Nandrolon
To si teda "super strelec" :-))))))))))))))
No, takže oči na vetroňára nemáš :-)
Tu sa nejedná o oči. Tie mám v poriadku.
Išlo skôr o spôsob streľby z pištole. Bol som na útvare, kde sme strieľali koľko sa nám ráčilo. Keď som strieľal v podrepe a držal zbraň dvomi rukami, celý zásobník skončil tesne v okolí päťky. Málo ktorá rana išla za sedmičku. Samopal deto, v stoji s oporou o stĺp, alebo strom.
Už som ti tu raz písal, že napriek tomu, že som mal ako služobnú zbraň pištoľ 7,62 nikdy som nevedel trafiť ten terč 100 x 100 cm. Myslím tým tú kruhovú časť. Pár krát sa mi podarilo trafiť spodný okraj rámu a sem tam som trafil aj pravú nohu stojana.
-------------------------------------------
Moje výsledky radšej nedávam, bolo by to považované za bohapusté chválenie...no poviem len asi tak, že strieľam do terčov o veľkosti A4 a tým pádom aj ten čierny stred terča je teda o dosť menší.
----------------------------

Trénuj...aspoň On line...
http://deti.mil.by/templates/swf/Pistol/index.swf
Daj takú sériu a budeš frajer ...
Nie som malý Jojo, aby som zrovna toto trénoval.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
Jardo, to nemá význam...FAKT nemá význam...zbytočne mútiš kalnú vodu.
Moje argumenty, ktoré by vyvrátili Tvoje tvrdenia, však nie sú pre takúto debatu.
Proste nepresvedčíš a finito.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
Ako vždy - "expert"
Pokiaľ sa ja pamätám - tabuľky poznali u tankánov - vodič, strelec, nabíjač, veliteľ.
A streľby?
Na Valaškovciach, na Lešti - ostré streľby.
A vraj päť kýblov nevystrieľanej munície - to rozprávaj lastovičkám, čo na drôtoch sedia. Munícia sa evidovala (u ručných zbraní - dalo sa uliať, ale u lafetovaných NIE!)
Okrem toho - osobná zbraň tankistov bola Sa vz.58V!!!! Žiadna Pi vz.52 (čo 7.62mm)

Takže "kecálku" jar88 - toto môžeš vykecávať nejakým iným, ktorí ti na to skočia - chválenkár jeden. Len sa strápňuješ.

A ako nandrolon spomínal "kategórie" tých, čo tu píšu - ty si asi táto
"Človek, ktorý trávi na nete to, čo ty má buď kancelársku prácu, ktorou je súčasť byť 24h na nete, alebo je nezamestnaný looser. Ešte je tu jedna kategória "sfetovaný VASKY" na dôchodku...."
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
"sme še pobavili" útvarová norma na vojaka bola stanovená podľa funkcie(Myslím si že to bol Vševojsk 51 - 6 ) takže ráčiť sa ti mohlo len za tých ktorí sa zo streľby zašili nie veľa vojakov bolo na funkcii vyzbrojených pištoľou tak kápni funkciu (myslím si že tabuľky ešte poznám )
Mýliš sa, je to ...Predpis Vševojsk 5 -1
môže byť od posledného plánovania výcvikového roku ubehlo zopár rokov a na posledné som mal NSRDV ktorý mi to spracovával spolu s výcvikárom
Naposledy upravil pavol54 : 07.04.16 at 17:54
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
jar88
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
Ako vždy - "expert"
Pokiaľ sa ja pamätám - tabuľky poznali u tankánov - vodič, strelec, nabíjač, veliteľ.
A streľby?
Na Valaškovciach, na Lešti - ostré streľby.
A vraj päť kýblov nevystrieľanej munície - to rozprávaj lastovičkám, čo na drôtoch sedia. Munícia sa evidovala (u ručných zbraní - dalo sa uliať, ale u lafetovaných NIE!)
Okrem toho - osobná zbraň tankistov bola Sa vz.58V!!!! Žiadna Pi vz.52 (čo 7.62mm)

Takže "kecálku" jar88 - toto môžeš vykecávať nejakým iným, ktorí ti na to skočia - chválenkár jeden. Len sa strápňuješ.

A ako nandrolon spomínal "kategórie" tých, čo tu píšu - ty si asi táto
"Človek, ktorý trávi na nete to, čo ty má buď kancelársku prácu, ktorou je súčasť byť 24h na nete, alebo je nezamestnaný looser. Ešte je tu jedna kategória "sfetovaný VASKY" na dôchodku...."
v tanku bol jeden kus sa vz 58 V(nie ako osobná zbraň), v tomto má pravdu s tou muníciou - vel r a výk prap dostali na strieľajúce počty na výkaz o spotrebe streliva, na zadnej strane podpisovali všetci strieľajúci (bývaleho NSRDV a potom ZVV málokto preští)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
v tanku bol jeden kus sa vz 58 V(nie ako osobná zbraň), v tomto má pravdu s tou muníciou - vel r a výk prap dostali na strieľajúce počty na výkaz o spotrebe streliva, na zadnej strane podpisovali všetci strieľajúci (bývaleho NSRDV a potom ZVV málokto preští)
No ja som nebol tankán - ja som bol práve proti nim - protitankán....a kýble munície sme si uliať nemohli (nezmestili sa do vreciek ), tak isto tankáni si nemohli uliať muníciu - 100mm opacha sa tiež do vačku nezmestila....
Ale u pluku sme mali tankánov a tí mali osobnú zbraň Sa vz.58V a brali ju i na streľby a do mašiny.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja som bol tiez protitankar. Osobnu zbran som mal sa vz.58 s pevnou pazbou. Pistole sme nemali vobec.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
v tanku bol jeden kus sa vz 58 V(nie ako osobná zbraň), v tomto má pravdu s tou muníciou - vel r a výk prap dostali na strieľajúce počty na výkaz o spotrebe streliva, na zadnej strane podpisovali všetci strieľajúci (bývaleho NSRDV a potom ZVV málokto preští)
No ja som nebol tankán - ja som bol práve proti nim - protitankán....a kýble munície sme si uliať nemohli (nezmestili sa do vreciek ), tak isto tankáni si nemohli uliať muníciu - 100mm opacha sa tiež do vačku nezmestila....
Ale u pluku sme mali tankánov a tí mali osobnú zbraň Sa vz.58V a brali ju i na streľby a do mašiny.
ešte raz, ten SA nebola zbraň jednotlivca ale zbraň osádky tak isto ako 25 ks RG F1 bola výbava tanku teda osádky (takže strelec sa staral o SA a nabíjač o bedničku granátov ale každý mal ešte aj pištol) A to býval najväčší problém u tankistov v strážnej službe pretože len veliteľ stráže mohol mať organickú zbraň a ostatní museli byť vyzbrojení samopalom
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
jar88
Vodič tanku je v tvojich tabuľkách?
Nuž a pri preškolovaní záložákov z T34 na T55, vodičov, strelcov a vlastne celých posádok zostávalo päť kýblov nevystrielaného streliva denne.
Ako vždy - "expert"
Pokiaľ sa ja pamätám - tabuľky poznali u tankánov - vodič, strelec, nabíjač, veliteľ.
A streľby?
Na Valaškovciach, na Lešti - ostré streľby.
A vraj päť kýblov nevystrieľanej munície - to rozprávaj lastovičkám, čo na drôtoch sedia. Munícia sa evidovala (u ručných zbraní - dalo sa uliať, ale u lafetovaných NIE!)
Okrem toho - osobná zbraň tankistov bola Sa vz.58V!!!!

Žiadna Pi vz.52 (čo 7.62mm)
Kedy si videl prvý tank? Ja som skončil ZVS v roku 1976.
Predpokladám, že v tých časoch si bol ešte školák. Techniku si si nikdy v živote skutočne neomakal a zrejme si bol iba štábna krysa, alebo nejaký výkonný (skladník) či pisár na štábe.
-----------------------------------
Ja som tu písal, že nám po streľbách zostávalo strelivo. Nie že sme si ho mohli nastrkať do vreciek. Museli sme ho z tanku vyzbierať. Každý na to používal tankové vedro. Väčšinou sa to vysypalo vedľa do priekopy, ale niekedy sa napáskovalo a z pasie vystrieľalo.
No a čuduj sa koľko chceš, ale my sme naozaj mali pištole 7,62 ako osobnú zbraň. Naviac sme mali aj sklopku 7,62 uloženú v sklade zbraní.
------------------------------------
Vy tu stále píšete, ako to všetko malo papierovo fungovať, ale realita bola úplne iná. Dokonca si pletiete výcvikový tank s uloženkou. Vo výcvikovom tanku nikdy nebola trhavina, granáty, alebo samopal. To nebolo ani v uložených tankoch. Do nich sa tieto veci ukladali iba pri zvýšenej bojovej pohotovosti.
-----------------------
(či pištol 7,62 mm)????
roku 1950 vyvinula do podoby ČZ 491. Všechno směřovalo k její sériové výrobě, ale přípravy byly v květnu 1950 zastaveny, jelikož směrnice nařídila, aby byly pistole československé armády stavěny na sovětský 7,62mm náboj Tokarev.

Více zde: http://www.militarybox.cz/news/ceskoslovenska-pistole-vz-52/

Po roce 1989 se začala na komerční trh dodávat zbraň jménem Pi-52, která je vybavena výměnnou hlavní ke střelbě náboji ráže 9 mm Parabellum.

Více zde: http://www.militarybox.cz/news/ceskoslovenska-pistole-vz-52/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať