Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Môžete si tu ďalej už len vyspevovať:
My sme smelí vojaci, šable flnty máme. Zajacov sa nebojíme....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Zaujímavé,
v piatok som sa spoznal s jedným zaujímavým človekom (naozaj riadne čierny - čierny ako bota) z Nigérie. Práve si varil jedlo na celú sobotu a nedeľu. Vraj preto, lebo mu viera nedovoľuje zajtra variť. Pomyslel som si, že asi je čierny žid, ale nepýtal som sa ho. Sám mi povedal, že pár rokov prežil v Izraeli, ale posledných pár rokov žije tu v Európe a že veľmi dlho nebol doma v Nigérii.
Samozrejme, že som pomaličky zviedol debatu od jedla a ich zabudnutej kultúry k Džihádistom a terorizmu. Dozvedel som sa, že podľa jeho názoru, je to dielom Američanov. Jeho najpádnejší argument bol jednoducho v tom, že predsa zbrane sa nikde u nich nepredávajú. Že tank,alebo guľomet sa predsa nedá skovať do vačku a prepašovať. No a že je to všetko dané politikou.
Že ani Boko Haram nieje založená na zarábaní peňazí, ako tvrdím ja, ale na fanatickej viere džihádistov.
V nedeľu teda, po dlhých rokoch odlietal do Nigérie. Tak som zvedavý čo tam zažije, čo sa tam dozvie a či sám od seba o tom niečo napíše.
Hovorca nigérijských ozbrojených zložiek identitu rukojemníkov bližšie nešpecifikoval. Počas zásahov sa podľa neho podarilo zničiť aj výcvikový tábor teroristov, miestnu továreň na výrobu zbraní a sklad.
http://www.topky.sk/cl/11/1536693/Tv...-vyrobu-zbrani
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pre Buchača - dal som asi 5 kôl.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
1. Smiešna stránka ... o dvoch veciach.
2. Ing. Zbyněk Novotný (admin či majiteľ) by si mal doplniť informácie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
1. Smiešna stránka ... o dvoch veciach.
2. Ing. Zbyněk Novotný (admin či majiteľ) by si mal doplniť informácie.
Doplniť informácie?
Informácie o pi. vzor 52 a strelive 7,62 mm ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Doplniť informácie?
Informácie o pi. vzor 52 a strelive 7,62 mm ?
...vo viacerých témach...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Doplniť informácie?
Informácie o pi. vzor 52 a strelive 7,62 mm ?
...vo viacerých témach...
Ale nie v tej našej, kde som písal, že sme používali pištoľ ráže 7,62 mm. Kde mal misoft ironickú poznámku, že kecálek ha ha ha 7,62 mm. Rovnako, ako to bolo s tým dýchacím prístrojom.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
Veď tak to aj je. Každý platí dane tam kde žije aj teraz.
Dokonca aj firmy platia daň zo zisku tam, kde ho vytvárajú.
A práve to je ten problém. Oni ho práve preto vytvárajú v tom "daňovom raji".
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
Veď tak to aj je. Každý platí dane tam kde žije aj teraz.
Dokonca aj firmy platia daň zo zisku tam, kde ho vytvárajú.
A práve to je ten problém. Oni ho práve preto vytvárajú v tom "daňovom raji".
tak nech sa tí majitelia zbalia a idú do riti si užívať výhody daňových rajov aj v živote
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
pavol54
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
Veď tak to aj je. Každý platí dane tam kde žije aj teraz.
Dokonca aj firmy platia daň zo zisku tam, kde ho vytvárajú.
A práve to je ten problém. Oni ho práve preto vytvárajú v tom "daňovom raji".
tak nech sa tí majitelia zbalia a idú do riti si užívať výhody daňových rajov aj v živote
Vidím že ťa stále žerie právo na zisk. A vlastne všetky prirodzené práva ľudí, ako napríklad aj právo na slobodu žiť a pracovať tam, kde ti to vyhovuje. Kde a ako sa ti páči.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
pavol54
Každý by mal platiť dane v štáte kde žije, a každý by mal žiť tam kde si platí dane, každá firma by mala platiť dane zo zisku tam kde ho vytvorila, aká jednoduchá legislatíva a daňové raje by boli v ..(za kruhovým svalom)
Veď tak to aj je. Každý platí dane tam kde žije aj teraz.
Dokonca aj firmy platia daň zo zisku tam, kde ho vytvárajú.
A práve to je ten problém. Oni ho práve preto vytvárajú v tom "daňovom raji".
tak nech sa tí majitelia zbalia a idú do riti si užívať výhody daňových rajov aj v živote
Vidím že ťa stále žerie právo na zisk. A vlastne všetky prirodzené práva ľudí, ako napríklad aj právo na slobodu žiť a pracovať tam, kde ti to vyhovuje. Kde a ako sa ti páči.
mňa nežerie právo na zisk, ale príčiny vzniku rôznych teroristických a iných organizácií ale aj revolúcií hrabať, hrabať, hrabať a nikomu nedať o čom bol francúzska revolúcia alebo jej následníčky alebo neslávne Brigate Rose či dnešný ISIL a ich formy odporu a v konečnom dôsledku aj u nás rast popularity ĽSNS? A môže chodiť prezident na Luník a hlásať že je niekto fašista, veď má viac ako dokáže za päť životov spotrebovať a rodinný príslušník obchoduje so smrťou Nedochádza vám že sa dá hrabať len odtál - potál a potom si povie určitá skupina DOSŤ a stiahne zo sebou rôznych nasraných a zmagorených blbcov schopných vykonať čokoľvek
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.
Myslím, že s tým prispôsobovaním si faktov, je to presne naopak. Že práve vy si všetko prispôsobujete tak, ako sa vám to práve hodí.
Ja tvrdím stále to isté. že vždy a všetko má platiť pre všetkých rovnako.
-------------------------
Všetci majú právo na zisk, len si musia nájsť toho "dobrovoľníka", ktorý im ho vyplatí.
-------------------------
Všetky štáty majú právo samostatne a slobodne rozhodovať o tom, aké zákony si vytvoria. Aké dane si určia, aké soc. zabezpečenie ........ atak ďalej.....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
jar88
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.
Myslím, že s tým prispôsobovaním si faktov, je to presne naopak. Že práve vy si všetko prispôsobujete tak, ako sa vám to práve hodí.
Ja tvrdím stále to isté. že vždy a všetko má platiť pre všetkých rovnako.
-------------------------
Všetci majú právo na zisk, len si musia nájsť toho "dobrovoľníka", ktorý im ho vyplatí.
-------------------------
Všetky štáty majú právo samostatne a slobodne rozhodovať o tom, aké zákony si vytvoria. Aké dane si určia, aké soc. zabezpečenie ........ atak ďalej.....
veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že? Ja som nikdy nehovoril o tom že som proti zisku ale v čom spočívajú jeho základy tvorby ak je ten "dobrovoľník" nedobrovoľný( čo mu ostáva lebo by inak skapal) lenže je zisk primeraný neprimeraný,(ako ekonomicko - morálna kategória) monopolný zisk, úžernícky zisk, lichvársky zisk a ak majú byť tieto zdanené, potom ich držiteľom tečie voda zo zubov tak ich zašívajú, prevádzajú firmy na biele kone alebo jednoducho vyvezú do boháčmi vytvorených dohodnutých a akceptovaných štátov s minimálnou daňovou sadzbou, keby to najmocnejší páni tohoto sveta nechceli, tak daňové raje zmiznú, nie do troch minút ale legislatívne čisto do roka určite, A tebe obhajcovi zisku načo je majetok na päť a viac životov, keď nevieš či to tvoji potomkovia, potom ako posledný raz zatrepeš nohami, hlúpo neminú behom mesiaca?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
buchač
jar88
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.
Myslím, že s tým prispôsobovaním si faktov, je to presne naopak. Že práve vy si všetko prispôsobujete tak, ako sa vám to práve hodí.
Ja tvrdím stále to isté. že vždy a všetko má platiť pre všetkých rovnako.
-------------------------
Všetci majú právo na zisk, len si musia nájsť toho "dobrovoľníka", ktorý im ho vyplatí.
-------------------------
Všetky štáty majú právo samostatne a slobodne rozhodovať o tom, aké zákony si vytvoria. Aké dane si určia, aké soc. zabezpečenie ........ atak ďalej.....
veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že? Ja som nikdy nehovoril o tom že som proti zisku ale v čom spočívajú jeho základy tvorby ak je ten "dobrovoľník" nedobrovoľný( čo mu ostáva lebo by inak skapal) lenže je zisk primeraný neprimeraný,(ako ekonomicko - morálna kategória) monopolný zisk, úžernícky zisk, lichvársky zisk a ak majú byť tieto zdanené, potom ich držiteľom tečie voda zo zubov tak ich zašívajú, prevádzajú firmy na biele kone alebo jednoducho vyvezú do boháčmi vytvorených dohodnutých a akceptovaných štátov s minimálnou daňovou sadzbou, keby to najmocnejší páni tohoto sveta nechceli, tak daňové raje zmiznú, nie do troch minút ale legislatívne čisto do roka určite, A tebe obhajcovi zisku načo je majetok na päť a viac životov, keď nevieš či to tvoji potomkovia, potom ako posledný raz zatrepeš nohami, hlúpo neminú behom mesiaca?
Zrejme si kladieš otázku, v čom spočíva zisk, ak je kupujúci zbavený slobodného výberu. Prečo si radšej nekladieš otázku, akým spôsobom a kto ho zbavuje možnosti výberu.
Nieje to práve tá "morálno - sociálna" úprava trhu? Veď na slobodnom trhu, nikdy nemôže taký stav nastať.
-----------------------------
Zaujímavé je, že tu píšeš o daňových rajoch, ako o niečom nenormálnom. O niečom, čo je akože nemorálne a čo je treba zrušiť. Pritom je treba zrušiť skôr tie neprimerané dane, ktoré majú štáty v EÚ. Tie ti asi neprídu nemorálne. To nieje úžera a lichva na občanoch? Veď tu máme hromadu malých podnikateľov, ktorím po zaplatení nevyhnutných výdavkov, nezostáva na zaplatenie vlastných povinných odvodov a nie tak ešte na dane.

-------------------------------

Čuduješ sa, načo je niekomu viac peňazí, ako dokáže sám pre seba minúť a pritom si ma na začiatku osočil, že veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že?

Nuž ty si jej zrejme pojedol viac, ale stále ešte nevieš, že peniaze sa nepoužívajú iba na prejedenie (na živobytie). Peniaze sa používajú aj na investovanie. Na rozbeh podnikania a dokonca aj na malú živnosť potrebuješ voľné peniaze. Nie každý si vie zabezpečiť investíciu štátom. Nie každý si vie rozbehnúť taký ziskový biznis, aby z neho vedel platiť všetky mzdy, odvody, dane a poplatky a naviac ešte aj úver a úrok.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
buchač
jar88
Vidím že ťa stále ...
Ja zasa vidím iné.
Vidím a čítam, že buď nechápeš alebo nechceš pochopiť, respektíve pozeráš na danú konkrétnosť všeobecným pohľadom. Alebo naopak, pozeráš pohľadom jednotlivca na všeobecné.
Tá druhá verzia je ale oveľa horšia, lebo si to prispôsobuješ tam a tak, kde Ti to vyhovuje.
Myslím, že s tým prispôsobovaním si faktov, je to presne naopak. Že práve vy si všetko prispôsobujete tak, ako sa vám to práve hodí.
Ja tvrdím stále to isté. že vždy a všetko má platiť pre všetkých rovnako.
-------------------------
Všetci majú právo na zisk, len si musia nájsť toho "dobrovoľníka", ktorý im ho vyplatí.
-------------------------
Všetky štáty majú právo samostatne a slobodne rozhodovať o tom, aké zákony si vytvoria. Aké dane si určia, aké soc. zabezpečenie ........ atak ďalej.....
veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že? Ja som nikdy nehovoril o tom že som proti zisku ale v čom spočívajú jeho základy tvorby ak je ten "dobrovoľník" nedobrovoľný( čo mu ostáva lebo by inak skapal) lenže je zisk primeraný neprimeraný,(ako ekonomicko - morálna kategória) monopolný zisk, úžernícky zisk, lichvársky zisk a ak majú byť tieto zdanené, potom ich držiteľom tečie voda zo zubov tak ich zašívajú, prevádzajú firmy na biele kone alebo jednoducho vyvezú do boháčmi vytvorených dohodnutých a akceptovaných štátov s minimálnou daňovou sadzbou, keby to najmocnejší páni tohoto sveta nechceli, tak daňové raje zmiznú, nie do troch minút ale legislatívne čisto do roka určite, A tebe obhajcovi zisku načo je majetok na päť a viac životov, keď nevieš či to tvoji potomkovia, potom ako posledný raz zatrepeš nohami, hlúpo neminú behom mesiaca?
Zrejme si kladieš otázku, v čom spočíva zisk, ak je kupujúci zbavený slobodného výberu. Prečo si radšej nekladieš otázku, akým spôsobom a kto ho zbavuje možnosti výberu.
Nieje to práve tá "morálno - sociálna" úprava trhu? Veď na slobodnom trhu, nikdy nemôže taký stav nastať.
-----------------------------
Zaujímavé je, že tu píšeš o daňových rajoch, ako o niečom nenormálnom. O niečom, čo je akože nemorálne a čo je treba zrušiť. Pritom je treba zrušiť skôr tie neprimerané dane, ktoré majú štáty v EÚ. Tie ti asi neprídu nemorálne. To nieje úžera a lichva na občanoch? Veď tu máme hromadu malých podnikateľov, ktorím po zaplatení nevyhnutných výdavkov, nezostáva na zaplatenie vlastných povinných odvodov a nie tak ešte na dane.

-------------------------------

Čuduješ sa, načo je niekomu viac peňazí, ako dokáže sám pre seba minúť a pritom si ma na začiatku osočil, že veľa si tej ekonomickej teórie "nepojedol" že?

Nuž ty si jej zrejme pojedol viac, ale stále ešte nevieš, že peniaze sa nepoužívajú iba na prejedenie (na živobytie). Peniaze sa používajú aj na investovanie. Na rozbeh podnikania a dokonca aj na malú živnosť potrebuješ voľné peniaze. Nie každý si vie zabezpečiť investíciu štátom. Nie každý si vie rozbehnúť taký ziskový biznis, aby z neho vedel platiť všetky mzdy, odvody, dane a poplatky a naviac ešte aj úver a úrok.
najlepšie sa robia investície z peňazí zašitých v daňových rajoch
cieľ podnikateľa je dosiahnuť monopolné postavenie na trhu a to znamená monopolný zisk
ešte keby si tak napísal známku z politickej ekonómie alebo inej vedeckej ekonomickej teórie a poprípade v akej oblasti si robil VOČ, lebo miešaš jedno cez druhé
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bodaj by nemiešal...
Potrebuje zabehať
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

čo, už stavia vlastnoručne ten dom ??
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Neviem... ale mieša tu piate cez deviate.... a keďže mu to tak dobre ide - istotne používa hore zobrazené.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať