Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft
Ale veď Truhlík jar88 nepotreboval žiadne kurzy - on bol "talent" od prírody - nasadol a hneď všetko vedel ... niečo mi to pripomína - MATRIX.... naťukal program a hneď Trinity vedela na Bell UH-1 lietať (možno mu tiež nejaký "program" vo sne zaúradoval a potom sa zobudil).
jar88 ako vodič tanku (no nie je zlatý?)

Naposledy upravil duves : 31.03.18 at 21:33
1 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vždy som obdivoval takých všeumelkov alias Mac Gyver, alias jar88
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Šak dočkajte po sviatkoch...ten nám to spičíta...
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Šak dočkajte po sviatkoch...ten nám to spičíta...
Veru, veru - aký veľký veľkonočný korbáč uplietol, aké veľké vajce dostal, koľko devúch vyšibal, prípadne pooblieval - že na to používal A) 50L vedro ; B) rovno hasičskú striekačku s výtlakom 250Atm.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Chlapi :-))))))))))))
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Niekto sa strapnil a nahlasil to video dieťaťa v tom tanku, čo som prelinkoval.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A netušíš kto? Oné.... tipni si ..... ... asi hneď trafíš....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
no...asi blbeček nejaký
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Už som tam prepísal iný link tankistu
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Než budete pokračovať v písaní, vypočujte si toto a zamyslite sa nad tým.
https://hearthis.at/slobodnyvysielac...90-2018-03-30/
A o čem bude řeč? Přišlo nám vhodné a zajímavé se trochu věnovat afeře Cambridge Analytica. Dost hustý téma, jak by řekl můj vnuk Rampepurda. Kdyby ho něco takového zajímalo. Naštěstí je normální – tedy ho to nezajímá. Ale Intiba a mojí maličkost ano. A jak jste na tom vy?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
„Zatvorené obchody počas sviatkov vnímame presne rovnako ako doteraz: ako obrovskú chybu a krok proti slobode v podnikaní a slobode jednotlivca. Štát tu nie je na to, aby limitoval otváracie hodiny obchodov. Navyše, vláda vytvorila nerovnaké podmienky pre podnikateľov v tom istom sektore – kým živnostník môže otvoriť potraviny, majiteľ s.r.o. nemôže,“ povedala poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová. Zákon bol schválený naprieč celým parlamentným spektrom s výnimkou SaS.

https://spravy.pravda.sk/domace/clan...proti-slobode/

Svyne jedne podnikateľské by len výhody chceli...ALE príplatky za sviatky platiť ani za svet !!!
Hajzel Sulík a jeho banda z latríny vychádzajúca.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
„Zatvorené obchody počas sviatkov vnímame presne rovnako ako doteraz: ako obrovskú chybu a krok proti slobode v podnikaní a slobode jednotlivca. Štát tu nie je na to, aby limitoval otváracie hodiny obchodov. Navyše, vláda vytvorila nerovnaké podmienky pre podnikateľov v tom istom sektore – kým živnostník môže otvoriť potraviny, majiteľ s.r.o. nemôže,“ povedala poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Jana Kiššová. Zákon bol schválený naprieč celým parlamentným spektrom s výnimkou SaS.

https://spravy.pravda.sk/domace/clan...proti-slobode/

Svyne jedne podnikateľské by len výhody chceli...ALE príplatky za sviatky platiť ani za svet !!!
Hajzel Sulík a jeho banda z latríny vychádzajúca.
A tá krava nebeská poslancuje v parlamente aj cez sviatky? čo ju obmedzuje aby tam nemohla sedieť a niečo dobré už konečne pre Slovensko vymyslieť. Asi sa chystá štrajkovať cez týždeň za odvolanie francúzskej vlády keď už toho francúzskeho novinára zabili
2 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
buchač
bjuty smis

A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...)) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......
Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.
Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pozor, je tu ten, čo sa zabával INÁČ. Ako, to je síce tajné, ale tipujem to minimálne na 18m korbáč, 500 vajec v košíku čo ručne namaľoval a ktovie ešte čo....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
jar88
buchač
bjuty smis

A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...)) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......
Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.
Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
Zvyčajne upravujem príspevok - skrátim ho od balastu...teraz nechávam všetko v citácii, akurát zvýraznim určité.


Takže asi takto :

- z príspevku na reakciu Bjutyho je jasné, že som bol na ZVS v Stříbre.

- pisárkovia dostávali deku...dostali ju aj iní.
Že si ju zaslúžili, to je fakt. Nie je sranda za niekoho byť potrestaný/í.

Tu je dôležité množné číslo = byť potrestaný kolektívne za nespratného jedinca. Za toho, kto donášal, bonzoval, trhal kolektív....a to všetko za vidinou rôznych výhod.

Taký kolektívny trest znamenal napríklad beh v protichemickom obleku, s maskou na ksichte...povedzme, že cca 30 minút. Nemáš ani len páru, ako jeden potom vyzeral...

- kde vidíš, že som ja niečo vravel o podnecovaní ?
Zasa baba videla, čo sa jej zachcelo ?



Že si nepochopil napísané, nie moja vec.

Že sa snažíš podsúvať svoje fantazmagórie, tvoja vec.

--------------------------

Kuwa...ale inak si ma celkom pobavil spomenutím tej morálky.

Ty - hajzel, ktorý má flaster v registri trestov, mi ideš niečo o morálke kázať ? Flajster za nedovolené ozbrojovanie, lúpež, dokonca pokus o vraždu.. ?
Naposledy upravil buchač : 03.04.18 at 18:41
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis

A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...)) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......
Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
nie...a teba som tu nikdy ani gumou nenazval.....

pisár-motocyklista....ani hajzel, ani donášač, ani bonzák

to snád závisí od povahy , charakteru a nie od funkcie....
u nás nechodili kanálmi ani náhodou.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88
jar88
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.
Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
nie...a teba som tu nikdy ani gumou nenazval.....

pisár-motocyklista....ani hajzel, ani donášač, ani bonzák

to snád závisí od povahy , charakteru a nie od funkcie....
u nás nechodili kanálmi ani náhodou.....
Pre upresnenie ešte raz.

Teba som spomenul len a len v súvislosti so ZVS.

Ale ak mám odpovedať, tak jasné, šak jasné, že od povahy.
Lenže sú povahy, ktoré dostanú ponuku na určitú činnosť, no neprijmú ju.
Sú ale povahy, ktoré sa do určitej činnosti hrnuli, hrnú a budú sa také aj rodiť.
Obe možnosti ale prinášajú svoje prípadné klady, ale aj zápory....viď aj jednotlivcov v politike.

Každá posádka, každý útvar, každá rota, každá čata mala svoje špecifiká.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
jar88
buchač
bjuty smis

A teraz mi tu guma napise, ze vymyslam...
Ako ked som pisal, ako som kupoval hanacku vodku a piva devetakovi a ked sme to vychlastali, zacal ma nahanat s nabitou ostrou...)) ze som mu vypil hanacku...

Pisar- motocyklista, 104 pluk prokopa vekeho tachov
Nie stabny....1.prapor.......
Narážaš na mňa s tým vymýšľaním ?
Nie, nevymýšľaš...verím Ti. Ja som bol neďaleko - v Stříbre.

Svoje zážitky nedávam...neuverili by ste mi.

P.S.:
Pisár ? Takže štábna krysa ? Hajzel ? Donášač ? Bonzák ?
U nás pisárkovia chodili kanálmi, niekedy pred večierkou sa dostavili...inak smola, prípadne aj deka.

Vymýšľam ?
Eééééj veru nie.
Zas tu predvádzaš čo si zač. A keď ti tú bezcharakternosť niekto pripomenie, začneš skákať ako hulvát. Už aj v minulosti si tu prezentoval tú vašu demokraciu v podobe "ala deka".
Uvedomuješ si vôbec, čo tým prezentuješ? Asi nie.
Ale aj keď si to neuvedomuješ, vypovedá to o tebe a o všetkých tebe podobných naozaj všetko.
-------------------------------------
Teraz ti to nemám chuť vysvetľovať, ale po sviatkoch ti to vysvetlím.
Teda v prípade, že budeš mať o to záujem.
(deka - kolektívna vina - šikana - povyšovanie a ponižovanie)
PS:
Po sviatkoch ti to tu tak či tak vysvetlím, aby aj ostatní vedeli, ako funguje myslenie na úrovni jaštera.
Tak ako buchač,?
Ešte stále si v tom, že si morálny človek a že máš právo tu požadovať od ľudí akúsi úctu? Práve ty, pre ktorého nikdy nebol problém pošliapať úctu akéhokoľvek podriadeného človeka? Práve ty sa cítiš byť povolaný na znevažovanie morálky, postojov a názorov iných?
Asi máš po dnešný deň pocit, že si bol veľký GEROJ keď si podporoval a podnecoval šikanovanie, doslova bezbranných a nemohúcnych, vojakov základnej vojenskej služby. Dokonca si sa tu chvastal, že kto sa nechcel podrobiť svojvôli, ten dostal DEKU (to znamená výprask pod dekou od ostatných) a bol poslušný, ako baránok. Ten chudák vôbec nevedel, kto a ako ho mlátil, či dokonca kopal.
Toto je tvoja spravodlivosť?
Toto ty nazývaš "prácou"?
Toto bola tvoja "odbornosť"?
Za toto ty poberáš výsluhu? (A ešte sa ti zdá, že málo?)
Zvyčajne upravujem príspevok - skrátim ho od balastu...teraz nechávam všetko v citácii, akurát zvýraznim určité.


Takže asi takto :

- z príspevku na reakciu Bjutyho je jasné, že som bol na ZVS v Stříbre.

*Nieje mi však jasné,

*či si tam bol ako holub,

*alebo aj ako mazák.

- pisárkovia dostávali deku...dostali ju aj iní.

*aj iní? A dostávali ju aj mazáci?

*píšeš, že sa to nepáčila kolektívna vina.

*Napíš teda, čo si predstavuješ pod pojmom kolektív.

*kolektív mazákov?

*kolektív nováčikov?
Že si ju zaslúžili, to je fakt. Nie je sranda za niekoho byť potrestaný/í.

Tu je dôležité množné číslo = byť potrestaný kolektívne za nespratného jedinca. Za toho, kto donášal, bonzoval, trhal kolektív....a to všetko za vidinou rôznych výhod.

Taký kolektívny trest znamenal napríklad beh v protichemickom obleku, s maskou na ksichte...povedzme, že cca 30 minút. Nemáš ani len páru, ako jeden potom vyzeral...

- kde vidíš, že som ja niečo vravel o podnecovaní ?
Zasa baba videla, čo sa jej zachcelo ?



Že si nepochopil napísané, nie moja vec.

Že sa snažíš podsúvať svoje fantazmagórie, tvoja vec.

--------------------------

Kuwa...ale inak si ma celkom pobavil spomenutím tej morálky.

Ty - hajzel, ktorý má flaster v registri trestov, mi ideš niečo o morálke kázať ? Flajster za nedovolené ozbrojovanie, lúpež, dokonca pokus o vraždu.. ?
Tak že tebe sa nepáčilo uplatňovanie kolektívnej viny, ale iba v prípade, že si bol súčasťou toho trestaného týmu nováčikov. Naopak, keď si sa stal mazákom, to už ti kolektívna vina, šikana a prípadne aj deka akosi neprekážala. To už ti pripadalo, ako výkon spravodlivosti?
---------------------------------
Myslím že na vojne (ZVS) platil akýsi služobný poriadok. Taký malý červený zošítok (brožúrka), kde boli popísané povinnosti vojaka. Ja som tam nikde nenašiel, že za neplnenie jedného vojaka, majú byť postihnutí ostatní vojaci.
---------------------------------
Ty tu stále riešiš môj "flaster" z roku 1971 a pritom už v roku 1991 som dostal čistý výpis z registra trestov. Jednoducho odpykané a tak teda zmazané. To rešpektovali aj totalitníci, ale ty nie. U teba to tak nefunguje, ty by si chcel, aby každý pykal až do konca života, ale aby sa to nevzťahovalo aj na teba.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Ty tu stále riešiš môj "flaster" z roku 1971 a pritom už v roku 1991 som dostal čistý výpis z registra trestov. Jednoducho odpykané a tak teda zmazané. To rešpektovali aj totalitníci, ale ty nie. U teba to tak nefunguje, ty by si chcel, aby každý pykal až do konca života, ale aby sa to nevzťahovalo aj na teba.
POKIAĽ ty budeš riešiť moje bývalé povolanie - zamestnanie (mimochodom bolo ich viac - vojnu som podpísal LEN kvôli peniazom), tak ja budem riešiť tvoje onačiny.

Rešpektuj iných, dostane sa ti adekvátnych odpovedí.
Pokiaľ nie, tak tiež dostaneš adekvátnu odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať