Zavrieť

Porady

Preč z 2.piliera?

duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rad by som sa dozvedel, ako zbojnici v komerčných poistovniach vypočítvajú doživotné anuity zo sumy nasporenej v 2.pilieri.


citujem "Realita je však úplne iná, keďže na nízkych súkromných dôchodkoch momentálne strácajú všetci. Teda aj ľudia, ktorí každý mesiac zarábajú 3–násobok minimálnej mzdy, čo je hrubý plat viac ako 2 400 eur za mesiac. Zamestnanec s takýmto platom si v druhom pilieri našetril za uplynulých 10 rokov 22 080 eur, za čo si od súkromnej poisťovne môže kúpiť mesačný dôchodok vo výške 63 eur."

zdroj: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...y-mohli-odist/


Ak zostaneme pri tom príklade, a poistenec teraz dosiahol 62 rokov a ked mu bude služiť zdravie a dožije sa pekných 80 rokov, tak bude poberať smiešnych 63 EUR 18 rokov. 18 rokov x 12 mesiacov = spolu 216 dôchodkov po 63€. Spolu mu vyplatia iba 13.608€.
Nie som poistny matematik, rad by som videl argumenty odborníka, pretože toto poistovne po*rali. To akože vypočítali tu doživotnú anuitu, ako keby sa všetci dožili 90 rokov?
Naposledy upravil duves : 22.01.15 at 05:52
Usporiadat
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
volil , ty tiež ? ako ich prinútime , aby to urobili ? myslíš , že si dobrovoľne pod sebou podpília konár ?

ale vráťme sa k pôvodnej debate

Pôvodný systém , ktorý bol pôvodne asi do r. 2013 , bol podľa mňa lepší , našťastie som nepodpísal papiere , ktoré mi poslala DSS v r. 2013 a zostal mi dávkový plán 2 ,ako to oni volajú . Podľa posledných inf. z DSS si tie peniaze môžem užiť aj skôr , keď budem chcieť / po splnení podmienok / - nové podmienky to už neumožňujú - sú tvrdšie , peniaze musia byť v systéme podstatne dlhšie a klient sa k nim dostane neskôr , alebo vôbec . info ti dajú v tvojej dss . Je ale dobré starať sa o svoje peniaze , ktoré máš v DSS , nakoľko tie ti môžu rásť alebo ubúdať , podľa toho , kde ich investuješ - peniaze v dss pracujú ako investičné poistenie , alebo sporenie . DSS klientovi ponúka zmeny v investovaní svojich peňazí , zbavuje sa zodpovednosti - sám si môžeš tie peniaze prerozdeľovať , ak tomu trochu rozumieš/ alebo môžeš požiadať známeho o radu / , ale s rizikom , že môžeš aj prerobiť .
Ale aspoň vždy vieš , koľko máš peňazí , na rozdiel od SP , kde len platíš a nevieš , čo bude .

Jednotlivé DSS zverejňujú podľa zákona svoje výsledky hospodárenia minimálne 1 x ročne a sú to zaujímavé infomácie . Dá sa aj podľa toho zmeniť investičná stratégia .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
eduard2000
volil , ty tiež ? ako ich prinútime , aby to urobili ? myslíš , že si dobrovoľne pod sebou podpília konár ?
Ja som nevolil a ani nebudem.
A pôvodný systém bol do roku 2003 a nie do roku 2013.
0 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
eduard2000
Ale aspoň vždy vieš , koľko máš peňazí , na rozdiel od SP , kde len platíš a nevieš , čo bude .

Jednotlivé DSS zverejňujú podľa zákona svoje výsledky hospodárenia minimálne 1 x ročne a sú to zaujímavé infomácie . Dá sa aj podľa toho zmeniť investičná stratégia .
Ja nemám žiadnu DSSku.
A ak si myslíš, že peniaze, čo máš v DSS si užiješ a potom sa ti všetci budú skladať na dôchodok alebo sociálne dávky, tak máš svojrázne predstavy o dôchodkovom poistení.
0 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
ok ,ospravedlňujem sa za preklep v rokoch , ale prečo nevolíš? to je asi to jedíné právo , o ktoré ťa nemôžu obrať a aspoň sa nemusíš po voľbách farizejsky tváriť , že si sa nepokúsil o zmenu , alebo ,že si tam chcel mať ľudí , ktorí tam teraz sú . Predsa právo voliť alebo hlasovať v referende nebolo vždy samozrejmosťou a dúfam , že aj zostane .
0 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
moje odvody nejdu len do dss , ale podstatne väčšia časť ide do spoločného - SP , predsa sú stanovené percentá - SP a DSS . To či si ich vyberiem , alebo nie , je len na mojom rozhodnutí a nemusím ich vybrať , môžem pokračovať v sporení - to je moje rozhodnutie a nie nejakého úradníka . Môžem si so svojimi súkromnými peniazmi robiť čo chcem , teda aj dať si posielať ,, dôchodok ,, nie od 67 r. - ako je predpoklad odchodu do dôchodku v mojom prípade , ale trebárs už od 55 .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
eduard2000
ok ,ospravedlňujem sa za preklep v rokoch , ale prečo nevolíš? to je asi to jedíné právo , o ktoré ťa nemôžu obrať a aspoň sa nemusíš po voľbách farizejsky tváriť , že si sa nepokúsil o zmenu , alebo ,že si tam chcel mať ľudí , ktorí tam teraz sú . Predsa právo voliť alebo hlasovať v referende nebolo vždy samozrejmosťou a dúfam , že aj zostane .
Zúčastňujem sa každého referenda(okrem posledného). Ale je to o ničom, keďže bývajú neplatné.
A koho by som tak mal voliť? Komunistov? Alebo Kotlebu? Vieš si vypočítať koľko percent má tvoj hlas? Ktorá vláda urobila niečo užitočné pre ľudí?
Ak by som bol nútený ísť voliť, tak by som volil Fica. To ťa určite poteší. Než sa v tejto republike niečo zlepší, to už budem dávno pod drnom. Nech si volia tí, čo majú ešte celý život pred sebou. Ako si zvolia, tak sa budú mať. Ja im do toho kafrať nemienim.
Naposledy upravil marjankaj : 26.02.15 at 15:17
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
eduard2000
moje odvody nejdu len do dss , ale podstatne väčšia časť ide do spoločného - SP , predsa sú stanovené percentá - SP a DSS . To či si ich vyberiem , alebo nie , je len na mojom rozhodnutí a nemusím ich vybrať , môžem pokračovať v sporení - to je moje rozhodnutie a nie nejakého úradníka . Môžem si so svojimi súkromnými peniazmi robiť čo chcem , teda aj dať si posielať ,, dôchodok ,, nie od 67 r. - ako je predpoklad odchodu do dôchodku v mojom prípade , ale trebárs už od 55 .
Asi si mýliš sporenie s poistením.
Ak si chceš na dôchodok sporiť, tak si môžeš otvoriť svoj účet a ukladať si prašule tam. A aj si s nimi robiť, čo uznáš za vhodné.
0 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
skús navštíviť komerčnú poisťovňu a daj si vypočítať doživotný dôchdok . na taký dôchodok 62 ročného človeka s garanciou vyplácania 20 rokov , po 200 ečiek mesačne budeš potrebovať cca 45 000 jednorazovo - no nedaj to
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
eduard2000
skús navštíviť komerčnú poisťovňu a daj si vypočítať doživotný dôchdok . na taký dôchodok 62 ročného človeka s garanciou vyplácania 20 rokov , po 200 ečiek mesačne budeš potrebovať cca 45 000 jednorazovo - no nedaj to
Spadol si z jahody? Navštíviť poisťovňu? Tých zaujíma iba koľko im tam vložíš. Keď majú platiť tak sa vykrúcajú. Je jedno či ide o auto, úraz, život alebo živelná pohroma. Oni musia byť v prvom rade ziskoví.
Ale veď si poisťovák, tak si musíš prihriať svoju polievočku.
0 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
to by som nemusel povinne tie prašule posielať do SP . SP aj DSS sa tvária ako poisťovne , aj niečo garantujú , ale sú to hlavne správcovské spoločnosti , ktoré spravujú naše prachy a berú si za správu pekné odplaty . Nemal by si lepší pocit , keby si vedel , na koľko prašulí mesačne v dôchodku sa budeš tešiť , keď teraz niekde posielaš časť svojho príjmu ?? Toto je podstata poistenia , no peniaze idúce z odvodov do SP a DSS je ,, sporenie ,, bez toho , aby som naozaj vedel , ako sa budem v dôchodku mať . Garantuje ti niekto , že budeš mať taký alebo onaký dôchodok / okrem Ficovho minimálneho - aj keď k nemu nemám blízko , za toto mu dávam jedno malé + , nakoľko niektroré tetajšie dôchodky sú o ničom / . Zmena systému je žiaľ vždy možná .

A k tomu poisťovákovi , som na to hrdý ,lebo si svoju prácu robím poctivo . Ešte si nepotreboval nejakého poisťováka ? S množstvom ľudí som sa zoznámil prostredníctvom svojej práce a sme dobrí priatelia . Polievočku si nepotrebujem prihrievať , len podávam informácie ,ktoré mám , aby sa niekto, kto nás sleduje , vedel trochu zorientovať v probléme .
Ten posledný príspevok bol vlastne odpoveďou na počiatok diskusie - Preč z 2. piliera? a príkladom , koľko zaplatíme za ,, kúpu ,, dôchodku , keď na to príde a budeme si ,, chcieť užiť ,, staroby .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
eduard2000
to by som nemusel povinne tie prašule posielať do SP . SP aj DSS sa tvária ako poisťovne , aj niečo garantujú , ale sú to hlavne správcovské spoločnosti , ktoré spravujú naše prachy a berú si za správu pekné odplaty . Nemal by si lepší pocit , keby si vedel , na koľko prašulí mesačne v dôchodku sa budeš tešiť , keď teraz niekde posielaš časť svojho príjmu ?? Toto je podstata poistenia , no peniaze idúce z odvodov do SP a DSS je ,, sporenie ,, bez toho , aby som naozaj vedel , ako sa budem v dôchodku mať . Garantuje ti niekto , že budeš mať taký alebo onaký dôchodok / okrem Ficovho minimálneho - aj keď k nemu nemám blízko , za toto mu dávam jedno malé + , nakoľko niektroré tetajšie dôchodky sú o ničom / . Zmena systému je žiaľ vždy možná .
.
No pozri sa.
Za komunistov stačilo platiť iba daň. Odvody sa týkali iba podnikov.
Po revolúcii zistili, že iba daň nestačí, tak zaviedli odvody. Najprv iba jednou sumou. Potom bolo treba vytvoriť rôzne poisťovne(zdravotné, sociálne, úrad práce). Tak sa aj odvody rozdelili do týchto poisťovní. A potom aj DDSky si chceli prísť na svoje.
Ja som tieto dane a odvody nevymyslel. Čo bolo kedysi jednoduché, teraz je stále zložitejšie a ak neplatíš, tak príde exekútor.
Ale ty si toto určite nepamätáš. Iba ak z počutia.

PS:
Tvoju prácu nekritizujem, aby si si nemyslel.
A čo sa týka tej zmeny. Áno je možná. Ale dúfam, že k nám nepríde niečo ako sa deje na Ukrajine.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
V tomto kapitalizme je velmi vela systemovych poruch a tie treba riešiť.
http://www.genomofcapitalism.com/ind...micky-nezmysel
Toto nieje žiadny kapitalizmus.
Kapitalizmus je čosi úplne iné.
1 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
eduard2000
skús navštíviť komerčnú poisťovňu a daj si vypočítať doživotný dôchdok . na taký dôchodok 62 ročného človeka s garanciou vyplácania 20 rokov , po 200 ečiek mesačne budeš potrebovať cca 45 000 jednorazovo - no nedaj to
a to podla akych vzorcov?
ked sa pride poistit 1000 ludi, tak vlozia 45 milionov. Ale dalsich 20 rokov sa dozije jedna tretina. Tak poistovna si necha polovicu!
Je to poistna matematika alebo poistny podvod?
Naposledy upravil vicktor : 25.03.15 at 11:15
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

jar88
duves
V tomto kapitalizme je velmi vela systemovych poruch a tie treba riešiť.
http://www.genomofcapitalism.com/ind...micky-nezmysel
Toto nieje žiadny kapitalizmus.
Kapitalizmus je čosi úplne iné.
Ešte ťa doplním duves.
Pravdu máš v tých systémových poruchách.
Sú to hlavne socanské prerozdeľovanie zisku, socanské tunelovanie a socanské okrádanie ovčanov a občanov.
--------------
Socani sa budú toľko predbiehať v prerozdeľovaní, až nakoniec nebude čo prerozdeľovať. Bude technický pokrok, budú kapacity, ale nikomu sa neoplatí podnikať a vyrábať. To bude koniec vznešeného socanstva v Európe a nástup primitívneho kapitalizmu.
V kapitalizme sa prerozdeľuje trochu inak a podstatne spravodlivejšie.
Naposledy upravil jar88 : 26.02.15 at 17:47
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

neviem, či to tu už bolo spomínané, ale zákonom o minimálnom dôchodku vzniká taká zaujímavá situácia hlavne pre tých, čo majú nízke príjmy. odkladajú si časť svojich odvodov v II. pilieri. a ked dosiahnu dôchodkový vek a budú mať odrobených 30, respektíve 40 rokov, tak budú mať nárok na minimálny dôchodok cca 300€. Plus ďalšie peniaze v dds-ke. tie sa tuším dajú aj dediť... Takže teraz by tí, čo majú malé platy nemali z druhého piliera vystupovať, ale naopak, hromadne tam vstupovať
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Mám dojem, že vláda chce tie "príjmy" spočítavať dokopy vzhľadom na min. dôchodok... ale osobne som neuvažoval ani sekundu, že by som vystúpil....
1 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
Zabudol si na garanciu vyplatenia pozostalým oprávneným dedičom ( v príklade som uviedol garančnú dobu 20 rokov ). Po smrti dôchodcu v garantovanej dobe vyplácania sa peniaze začnú vyplácať oprávnenej osobe . Ak prežiješ garantovanú dobu , do tvojej smrti ti poisťovňa vypláca dojednaný dôchodok . Ak si spocitam tak 200 x12 =2400 x 20 = 48 000 , to je skoro zaplatene poistné . U mladších ľudí je poistné lacnejšie , tak automaticky po 20 tich rokoch je akoby ziskový . Treba si aj uvedomiť , že po nástupe do dôchodku si peniaze nemôžeme vybrať a robiť si s nimi čo chceme , ale si musime kupiť dôchodok .
0 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
Veľmi dobre si památám tú dobu , lebo som v nej vyrastal a nechcel by som ju už zažiť , aj keď tam nebolo všetko zlé , hlavne sa žilo pokojnejšie . A nechcel by som sa tiež dožiť udalostí , ktoré sú na Ukrajine u nás .
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

teda, priznám sa, neštudujem túto oblasť podrobne, ale naozaj musíš požiadať po dovŕšení dôchodkového veku o vyplácanie dôchodku? nemôžem tam proste nechať tie peniaze ako budúce dedičstvo? alebo obrazne povedané, rozhodnúť sa pre ten dôchodok až vo veku povedzme 80 rokov?
0 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
Musím priznať , že neviem presne , zisťujem to cez asociáciu DSS , pošlem info , ale našiel som link http://www.adss.sk/Default.aspx?CatID=43&NewsID=49 , na asociáciu a tam sú dosť dobré informácie o tejto problematike . Niektoré články pekne vysvetľujú ako sú rozdeľované naše príspevky a ako systém potom funguje .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať