Zavrieť

Porady

Preč z 2.piliera?

duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rad by som sa dozvedel, ako zbojnici v komerčných poistovniach vypočítvajú doživotné anuity zo sumy nasporenej v 2.pilieri.


citujem "Realita je však úplne iná, keďže na nízkych súkromných dôchodkoch momentálne strácajú všetci. Teda aj ľudia, ktorí každý mesiac zarábajú 3–násobok minimálnej mzdy, čo je hrubý plat viac ako 2 400 eur za mesiac. Zamestnanec s takýmto platom si v druhom pilieri našetril za uplynulých 10 rokov 22 080 eur, za čo si od súkromnej poisťovne môže kúpiť mesačný dôchodok vo výške 63 eur."

zdroj: http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...y-mohli-odist/


Ak zostaneme pri tom príklade, a poistenec teraz dosiahol 62 rokov a ked mu bude služiť zdravie a dožije sa pekných 80 rokov, tak bude poberať smiešnych 63 EUR 18 rokov. 18 rokov x 12 mesiacov = spolu 216 dôchodkov po 63€. Spolu mu vyplatia iba 13.608€.
Nie som poistny matematik, rad by som videl argumenty odborníka, pretože toto poistovne po*rali. To akože vypočítali tu doživotnú anuitu, ako keby sa všetci dožili 90 rokov?
Naposledy upravil duves : 22.01.15 at 05:52
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no, ja som práve niekde čítala, keď sa objavili informácie o 10€ dôchodkoch, že nikto nikoho nenúti, že si musí ten dôchodok objednať, respektíve, kedy to musí urobiť.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
eduard2000
Zabudol si na garanciu vyplatenia pozostalým oprávneným dedičom ( v príklade som uviedol garančnú dobu 20 rokov ). Po smrti dôchodcu v garantovanej dobe vyplácania sa peniaze začnú vyplácať oprávnenej osobe . Ak prežiješ garantovanú dobu , do tvojej smrti ti poisťovňa vypláca dojednaný dôchodok . Ak si spocitam tak 200 x12 =2400 x 20 = 48 000 , to je skoro zaplatene poistné . U mladších ľudí je poistné lacnejšie , tak automaticky po 20 tich rokoch je akoby ziskový . Treba si aj uvedomiť , že po nástupe do dôchodku si peniaze nemôžeme vybrať a robiť si s nimi čo chceme , ale si musime kupiť dôchodok .
Eduard, prosím ťa, ved ty sem davaš termíny z komerčného poistenia.
Pri starobnom dochodkovom sporení termín "U mladších ľudí" neexistuje.
Mam silny dojem, že máš v tom zmätok.
1 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
toto bol príklad z komerčného poistenia / tam predsa kúpou ,, dôchodku ,, vstúpime / , ale dal som tam výpočet , koľko asi budeme potrebovať naakumulovaných peňazí na kúpu ,, dôchodku ,, v danej výške 200 ečiek .
Tých mladších som tam asi nemal uvádzať , nakoľko so to skutočne týka problematiky komerčného poistenia , ale myslím , že by sa mali mladí pracujúci ľudia zamyslieť nad peniazmi v 2.pilieri , čím skôr si začnú sporiť cez DSS , tým si viac naakumulujú peňazí .
0 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
Samozrejme Daši , je to dôsledok toho , že si majú kupovať dôchodok ľudia , ktorí teraz idú do dôchodku a boli v systéme krátko , teda sa im naakumulovali malé peniaze / z 18 % ide 14% do SP a len 4% idu do DSS / - jednorazový kapitál , za ktorý si majú kupovať dôchodok .Zatiaľ asi len 3 spoločnosti dostali povolenie predávať tento produkt a mali splniť určité podmienky , aby dostali licenciu na predaj dôchodkov . Treba si uvedomiť , že sú to komerčné poisťovne , ktoré berú riziko smrti a dedenia a naše peniaze , ktoré im dáme vstupujú do ich systému . Každá spoločnosť má iné výpočty na výšku dôchodku , preto je tam možnosť výberu spoločnosti / budúci dôchodca dostane ponuku , u ktorej spoločnosti si to kúpi . Asi je potom možnosť , že si penziu nekúpi a prevedie naakumulovaný kapitál späť do SP a bude dostávať jednu dávku , ktorá podľa výpočtov , ktoré prezentovali v médiách bude pre terajšieho dôchodcu výhodnejšou .
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
eduard2000
toto bol príklad z komerčného poistenia / tam predsa kúpou ,, dôchodku ,, vstúpime / , ale dal som tam výpočet , koľko asi budeme potrebovať naakumulovaných peňazí na kúpu ,, dôchodku ,, v danej výške 200 ečiek .
Tých mladších som tam asi nemal uvádzať , nakoľko so to skutočne týka problematiky komerčného poistenia , ale myslím , že by sa mali mladí pracujúci ľudia zamyslieť nad peniazmi v 2.pilieri , čím skôr si začnú sporiť cez DSS , tým si viac naakumulujú peňazí .
Ja si dovulujem upresniť tvoju myšlienku, resp. doplniť: Čím skôr tu budu mzdy, ake patria adekvátne k produktivite, tým sa všetci vyhrabame z problemov.
vyššie mzdy = vyššie odvody na dôchodok a teda aj vyššie dôchodky
2 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
presne tak , to je veľmi dobrá pripomienka
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

duves:
Ale tým pádom menšie mzdy a "podiely na zisku" pre tých "vyššie" a to tí antikristi v živote nedopustia.....
Sú podniky, kde napr. na 3 ľudí pracuje cca do 1000 ľudí, všetko sú zamestnanci, žiadni majitelia. Zisk si delia títo 3 antikristi...., kde 1 odmena je v sume niekoľkých rokov miezd "bežného pracovníka"...
Peniaze, ktoré vyprodukuje 1000 ľudí sú rozlezené po nepodarených deťoch 3 antikristov po celom svete....
To je spravodlivosť, čo???
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nandrolon
duves:
Ale tým pádom menšie mzdy a "podiely na zisku" pre tých "vyššie" a to tí antikristi v živote nedopustia.....
Sú podniky, kde napr. na 3 ľudí pracuje cca do 1000 ľudí, všetko sú zamestnanci, žiadni majitelia. Zisk si delia títo 3 antikristi...., kde 1 odmena je v sume niekoľkých rokov miezd "bežného pracovníka"...
Peniaze, ktoré vyprodukuje 1000 ľudí sú rozlezené po nepodarených deťoch 3 antikristov po celom svete....
To je spravodlivosť, čo???
A ludia (tí sprostí) si stale myslia, že vinní su politici. tento posledný križiak to spravne opísal: http://www.poslednykriziak.sk/kto-je...ke-cast-1/633/
"Kričať alebo protestovať proti tomu, že Figeľ s Dzurindom, Miklošom a Bugárom kradli, že Fico s Paškom kradnú a Procházka s Matovičom budú kradnúť, to je o ničom. To je úplne o ničom. Z toho sa oligarchovia a finančné skupiny môžu iba smiať. A viete čo, je to ešte horšie. Oni sa ani nesmejú, je im to úplne ukradnuté."
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tým manažérom a vyššie strašne vyhovuje vyhovárať sa na krízu a zlú politickú situáciu.
Akonáhle sa ale nabúraš do siete, tak zistíš že krízu majú iba radoví zamestnanci a prvostupňoví vedúci. Oni majú krízu smerom do plusu o niekoľkotisíc eur viac ročne....
1 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
Ahojte , našiel som na nete dobrý príspevok k 2.pilieru http://farula.blog.sme.sk/c/361536/a...ref=viacbloger , pekne ta píše o problematike 2.piliera . A inak máte úplnú pravdu v posledných pripomienkach .
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Nandrolon
duves:
Ale tým pádom menšie mzdy a "podiely na zisku" pre tých "vyššie" a to tí antikristi v živote nedopustia.....
Sú podniky, kde napr. na 3 ľudí pracuje cca do 1000 ľudí, všetko sú zamestnanci, žiadni majitelia. Zisk si delia títo 3 antikristi...., kde 1 odmena je v sume niekoľkých rokov miezd "bežného pracovníka"...
Peniaze, ktoré vyprodukuje 1000 ľudí sú rozlezené po nepodarených deťoch 3 antikristov po celom svete....
To je spravodlivosť, čo???
hmmm, ak niekto zamestnáva 1000 ľudí, tak má u mňa plus.... ak vypláca mzdu, odvody, dane, tak je to u mňa Pán Podnikateľ..... ak mu zostáva tak veľa, tak si to musia riešiť s ním zamestnanci.... vždy je možnosť spoločného tlaku na zamestnávateľov..... alebo ako sa hovorí, kto sa bojí , nech nejde do hory.... alebo tiež, ak sa nevedia zamestnanci ozvať, tak sa musia uspokojiť s tým, čo dostanú od svojho zamestnávateľa..... ale ak je niekto schopný zamestnať 1000 ľudí, tak je to skvelé, takých ľudí by sme tu mali mať viac, žilo by sa ďaleko lepšie.... bohužiaľ takýchto je tu málo a najlepšie sa majú tí, čo nikoho nezamestnávajú, len sú naviazaní na politikov a tí robia zákony podľa ich potreby tak, aby im to prinášalo čo najviac peňazí, ktoré nemusia zdaniť ..... na platenie daní sú tu tí dolní a ich zamestnávatelia ......
4 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

............. je to tvoj názor, ale sme mimo témy....
Naposledy upravil Nandrolon : 02.03.15 at 12:54
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
eduard2000
toto bol príklad z komerčného poistenia / tam predsa kúpou ,, dôchodku ,, vstúpime / , ale dal som tam výpočet , koľko asi budeme potrebovať naakumulovaných peňazí na kúpu ,, dôchodku ,, v danej výške 200 ečiek .
Tých mladších som tam asi nemal uvádzať , nakoľko so to skutočne týka problematiky komerčného poistenia , ale myslím , že by sa mali mladí pracujúci ľudia zamyslieť nad peniazmi v 2.pilieri , čím skôr si začnú sporiť cez DSS , tým si viac naakumulujú peňazí .
Ja si dovulujem upresniť tvoju myšlienku, resp. doplniť: Čím skôr tu budu mzdy, ake patria adekvátne k produktivite, tým skôr sa všetci vyhrabame z problemov.
vyššie mzdy = vyššie odvody na dôchodok a teda aj vyššie dôchodky
Duves, veď to je hlúposť. Mzdy patria tiež do trhu. A čo znamená to adekvátna k produktivite?

Pravdu máš len v tom, že vyššia mzda = vyššie odvody, ale určite nie vyššie dôchodky.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
Nandrolon
duves:
Ale tým pádom menšie mzdy a "podiely na zisku" pre tých "vyššie" a to tí antikristi v živote nedopustia.....
Sú podniky, kde napr. na 3 ľudí pracuje cca do 1000 ľudí, všetko sú zamestnanci, žiadni majitelia. Zisk si delia títo 3 antikristi...., kde 1 odmena je v sume niekoľkých rokov miezd "bežného pracovníka"...
Peniaze, ktoré vyprodukuje 1000 ľudí sú rozlezené po nepodarených deťoch 3 antikristov po celom svete....
To je spravodlivosť, čo???
A ludia (tí sprostí) si stale myslia, že vinní su politici. tento posledný križiak to spravne opísal: http://www.poslednykriziak.sk/kto-je...ke-cast-1/633/
"Kričať alebo protestovať proti tomu, že Figeľ s Dzurindom, Miklošom a Bugárom kradli, že Fico s Paškom kradnú a Procházka s Matovičom budú kradnúť, to je o ničom. To je úplne o ničom. Z toho sa oligarchovia a finančné skupiny môžu iba smiať. A viete čo, je to ešte horšie. Oni sa ani nesmejú, je im to úplne ukradnuté."
A ty si nemyslíš, že za to môžu politici?

Kto potom, ty?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

JAJA11
Nandrolon
duves:
Ale tým pádom menšie mzdy a "podiely na zisku" pre tých "vyššie" a to tí antikristi v živote nedopustia.....
Sú podniky, kde napr. na 3 ľudí pracuje cca do 1000 ľudí, všetko sú zamestnanci, žiadni majitelia. Zisk si delia títo 3 antikristi...., kde 1 odmena je v sume niekoľkých rokov miezd "bežného pracovníka"...
Peniaze, ktoré vyprodukuje 1000 ľudí sú rozlezené po nepodarených deťoch 3 antikristov po celom svete....
To je spravodlivosť, čo???
hmmm, ak niekto zamestnáva 1000 ľudí, tak má u mňa plus.... ak vypláca mzdu, odvody, dane, tak je to u mňa Pán Podnikateľ..... ak mu zostáva tak veľa, tak si to musia riešiť s ním zamestnanci.... vždy je možnosť spoločného tlaku na zamestnávateľov..... alebo ako sa hovorí, kto sa bojí , nech nejde do hory.... alebo tiež, ak sa nevedia zamestnanci ozvať, tak sa musia uspokojiť s tým, čo dostanú od svojho zamestnávateľa..... ale ak je niekto schopný zamestnať 1000 ľudí, tak je to skvelé, takých ľudí by sme tu mali mať viac, žilo by sa ďaleko lepšie.... bohužiaľ takýchto je tu málo a najlepšie sa majú tí, čo nikoho nezamestnávajú, len sú naviazaní na politikov a tí robia zákony podľa ich potreby tak, aby im to prinášalo čo najviac peňazí, ktoré nemusia zdaniť ..... na platenie daní sú tu tí dolní a ich zamestnávatelia ......
Skús si predstaviť, že máš upratovačskú firmu s 10 upratovačkami. Za jeden deň upratovania vyúčtuješ napr. 60 eur, upratovačke zaplatíš super hrubé 30€ a sebe vyplatíš 5€. Za mesiac máš 1000€ pred zdanením.

Snažíš sa rok, možno dva a dospeješ k zamestnávaniu 20 upratovačiek a stále za rovnakých platových podmienok. Ony majú stále rovnako, ale ty máš už 2000€ pred zdanením.

Nuž a predstav si, že po troch rokoch hrdlačenia, budeš mať 50 upratovačiek, ale zamestnáš ich cez nejakú agentúru s tým, že agentúra zoženie lepšie platené upratovanie (za 100 €/deň) za 10% provízie.

Ty by si tým svojim upratovačkám pridal? Ak áno, tak prečo?

PS: toto nemala byť reakcia na jaja11, ale na Nandrolon. Nandrolon má problém s výškou ohodnotenia, nie jaja11.
Naposledy upravil jar88 : 02.03.15 at 19:48
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
duves:
Ale tým pádom menšie mzdy a "podiely na zisku" pre tých "vyššie" a to tí antikristi v živote nedopustia.....
Sú podniky, kde napr. na 3 ľudí pracuje cca do 1000 ľudí, všetko sú zamestnanci, žiadni majitelia. Zisk si delia títo 3 antikristi...., kde 1 odmena je v sume niekoľkých rokov miezd "bežného pracovníka"...
Peniaze, ktoré vyprodukuje 1000 ľudí sú rozlezené po nepodarených deťoch 3 antikristov po celom svete....
To je spravodlivosť, čo???
A kde ty žiješ?

Vo feudalizme?

Veď tu už dávno každý pracuje sám na seba. Každý dostáva za svoju prácu svoju mzdu. Ty pracuješ na svojho vedúceho, či priamo na svojho majiteľa? On ťa akože vlastní? Nedajbože si štátny.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 - tvoj príspevok plne chápem, ale si úplne mimo ohľadom môjho konkrétneho príkladu.
Mal som tu dlho napísaný 1 príspevok, ale zeditoval som ho, aby sme neboli OT.
Dávam ti to do správy...

ps: na tvoj posledný príspevok len reagujem, že na SR veľmi malé percento pracuje samých na seba.
Drvivá väčšina pracuje ako otrokári v otrokárskych fabrikách, nakoľko inú možnosť nemajú a to moc dobre zamestnávatelia vedia a patrične využívajú...
1 0
eduard2000 eduard2000

eduard2000 je offline (nepripojený) eduard2000

Priateľ , ochotný pomôcť tomu , kto potrebuje radu alebo pomoc ...viac
Jar88 -vyššie mzdy - vyššie odvody - vyššie dôchodky : matematicky je predsa jasné , že čím viac peňazí dáš do systému , tým sa ti tam viac naakumuluje / 2.pilier cez DSS / , samozrejme , keď sa neznehodnotia vo fondoch . Problém je však v tom , aké percento z tvojich odvodov sa dostáva do DSS . Niekedy to bolo 9% , teraz po Ficovej zmene len 4% - tak sa to pokašlalo . Do SP sa nalieva viac peňazí , čierna diera toho zožerie veľa .
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 - tvoj príspevok plne chápem, ale si úplne mimo ohľadom môjho konkrétneho príkladu.
Mal som tu dlho napísaný 1 príspevok, ale zeditoval som ho, aby sme neboli OT.
Dávam ti to do správy...

ps: na tvoj posledný príspevok len reagujem, že na SR veľmi malé percento pracuje samých na seba.
Drvivá väčšina pracuje ako otrokári v otrokárskych fabrikách, nakoľko inú možnosť nemajú a to moc dobre zamestnávatelia vedia a patrične využívajú...
Zamyslel si sa niekedy nad príčinou, prečo je to tak?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

eduard2000
Jar88 -vyššie mzdy - vyššie odvody - vyššie dôchodky : matematicky je predsa jasné , že čím viac peňazí dáš do systému , tým sa ti tam viac naakumuluje / 2.pilier cez DSS / , samozrejme , keď sa neznehodnotia vo fondoch . Problém je však v tom , aké percento z tvojich odvodov sa dostáva do DSS . Niekedy to bolo 9% , teraz po Ficovej zmene len 4% - tak sa to pokašlalo . Do SP sa nalieva viac peňazí , čierna diera toho zožerie veľa .
Problém nieje v tom, koľko peňazí tam dávaš, ale v tom, že ich tam dávaš neuvážene a bez vlastného rozhodnutia.
Naviac peniaze nemajú žiadnu stabilnú reálnu hodnotu. Reálnu hodnotu majú len v reálnom čase v reálnej chvíli. Preto sa ti môže stať, že nasporíš napríklad 10 000€ a v budúcnosti budú mať kúpnu silu napríklad 2000€. K tomu si prirátaj ostatné riziká ako napríklad ceny energie, nájmu, stravy a podobne a si na staré kolená bez prostriedkov.
Naposledy upravil jar88 : 03.03.15 at 10:10
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať