Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - najčastejšie otázky

V poslednom čase sa neúnosne rozmnožili nové témy s nič nehovoriacimi nadpismi s otázkami k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005.
Pre zlepšenie orientácie zakladám teraz túto tému určenú na zadávanie Vašich súrnych otázok o RZZP.

Ak ste sa stretli s problémom, ktorý si podľa Vášho názoru zaslúži založenie osobitnej témy, pri zakladaní novej témy nepoužívajte nič nehovoriace nadpisy typu "Opäť RZZP", "RZZP - súrne", "Ročné zúčtovanie ZP".
Témy s takýmito nadpismi budú moderátormi pravidelne "filtrované" jedným z nasledovných spôsobov:
a) ak téma bude obsahovať otázku, ktorá môže zaujímať široký okruh poraďákov, príspevky z nej po adekvátnom spracovaní budú presunuté do rubriky "Vypracované otázky - mzdy"
Rubrika sa nachádza tu:
http://www.porada.sk/f108-vypracovane-otazky--mzdy.html
b) téma bude uzamknutá = nebude možné do nej pridať príspevky (téma sa relatívne rýchlo stratí "z dohľadu")
c) všetky príspevky z témy budú presunuté do "zberného koša" s najčastejšie kladenými otázkami
"Zberný kôš" je zriadený v tejto téme: http://www.porada.sk/t26030-roene-zu...zberny-ko.html
d) téma bude zrušená (duplicity nebudú "zavadzať" pri prezeraní iných tém)

Ďakujem za pochopenie.
Dúfam, že týmto sa nám podarí predísť zahlteniu Porady príspevkami s nič nehovoriacimi nadpismi.

Doplnok 12.5.2006, 19:25:
S potešením konštatujem, že sa najčastejšie otázky začínajú rozbiehať. Po prečítaní prvých príspevkov doplním predchádzajúce informácie.
Pre udržanie prehľadnosti moderátori budú vstupovať do niektorých príspevkov v tejto téme:
1) v niektorých odpovediach nie je ihneď zrejmé, na akú otázku odpovedajú. Také príspevky budeme doplňovať citátmi otázok (ak sa bude dať z obsahu odpovede vydedukovať pôvodná otázka).
Prosím všetkých odpovedajúcich, aby pre udržanie prehľadnosti odpovedali cez tlačidlo "Cituj".
2) otázky umiestnené v tejto téme s jednoznačnými odpoveďami budú kopírované do uzamknutej témy, ktorá sa nachádza tu:
http://www.porada.sk/t26109-odpovede...-rok-2005.html
Hľadajte preto pred zadaním "svojej" otázky najprv odpoveď na podobnú alebo rovnakú otázku v tejto téme.
3) ďakovné a iné im podobné príspevky budú zrušené.
Vyjadrujte, prosím, svoje poďakovanie prideľovaním bodov autorom odpovedí a súhlasmi. Pri prideľovaní bodu máte možnosť autorovi zanechať aj krátky odkaz a teda aj poďakovanie. Využívajte túto možnosť - pomôžete všetkým, ktorí chcú na Porade rýchlo nájsť odpovede na ich otázky.
Naposledy upravil endrju : 12.05.06 at 18:58 Dôvod: Doplnenie informácií
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

alušik
No v tom III. oddiele by si mala vypísať len stĺpček B21 a B22 - vypíšeš normálne kalendárne dni a minimum 6500-za mestiace júl a august. Za jún ale len 8 dní a minimum 1678.
Alusik, zatial dakujem, pomaly ale isto sa prepracuvam riadkami....Nejako to snad zvladnem
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

nika.sum
Alusik, zatial dakujem, pomaly ale isto sa prepracuvam riadkami....Nejako to snad zvladnem
Nika, prepáč, opravila som pôvodný príspevok, nejako som si posunula mesiace. Takže za máj dáš 8 dní a jún,júl,august dáš plné kalendárne dni. Rada by som Ti to tu prilepila vypracované, ale SW z www.novezdravotnictvo.sk mi nejako blbne, tak by som musela prepísať všetko do nejakého iného tlačiva. Teraz,žiaľ, nie je veľmi čas...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

alušik
Nika, prepáč, opravila som pôvodný príspevok, nejako som si posunula mesiace. Takže za máj dáš 8 dní a jún,júl,august dáš plné kalendárne dni. Rada by som Ti to tu prilepila vypracované, ale SW z www.novezdravotnictvo.sk mi nejako blbne, tak by som musela prepísať všetko do nejakého iného tlačiva. Teraz,žiaľ, nie je veľmi čas...
Netrap sa s tym, mala som tu tabulku uz vyplnenu (tesim sa ze spravne), teraz si to doplnam po riadkoch aby som sa v tom vyznala a ked to pochopim pojdem to hodit do programu. Dakujem velmi pekne za pomoc. Ked mi nieco nepojde sa ozvem.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

alušik
Dáš tam sumu 420+(11x910)=10430 Sk - ak to všetko bolo aj zaúčtované v peňažnom denníku do výdavkov ovplyvňujúcich daňový základ.
Dík, tak som to urobil. V riadku 62 mi naskočila suma 3714 Sk. V riadku
64 suma 520 Sk. V riadku 65 nenaskočilo nič, tak som dopísal sumu 960 Sk.
Teda minimum čo mám platiť. Tak by to malo byť?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jano22
Dík, tak som to urobil. V riadku 62 mi naskočila suma 3714 Sk. V riadku
64 suma 520 Sk. V riadku 65 nenaskočilo nič, tak som dopísal sumu 960 Sk.
Teda minimum čo mám platiť. Tak by to malo byť?
pozri prispevok 641
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

nika.sum
pozri prispevok 641
Aha fakt 966 Sk. Teraz mám neprijemnosti v živote, tak mi to nemyslí.
Ešte, keď už som na tom počítači sľúbil som svojmu známemu, že mu pomôžem cez internet vyplniť ročné zúčtovanie. Aj som ho vyplnil, ale teraz vidím, že to bude zrejmä zle.Takisto SZČO fyzická osoba celých 12 mesiacov
minulého roka. Do riadku 26 som nahodil sumu 17 694 Sk. Do riadku 27 som nahodil sumu 396 387 Sk /základ dane/. Do riadku 28 som opäť nahodil sumu 17 694 Sk. Ale ako ste mi radili v inom prípade, tak mi to intuitívne nesedí, dedukujem. Suma v riadku 26 a 28 nemôže byť rovnaká, alebo môže?
V roku 2005 mal vyšší základ dane ako v roku 2004.Dačo mi tu nesedí, ale
čo?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jano22
Aha fakt 966 Sk. Teraz mám neprijemnosti v živote, tak mi to nemyslí.
Ešte, keď už som na tom počítači sľúbil som svojmu známemu, že mu pomôžem cez internet vyplniť ročné zúčtovanie. Aj som ho vyplnil, ale teraz vidím, že to bude zrejmä zle.Takisto SZČO fyzická osoba celých 12 mesiacov
minulého roka. Do riadku 26 som nahodil sumu 17 694 Sk. Do riadku 27 som nahodil sumu 396 387 Sk /základ dane/. Do riadku 28 som opäť nahodil sumu 17 694 Sk. Ale ako ste mi radili v inom prípade, tak mi to intuitívne nesedí, dedukujem. Suma v riadku 26 a 28 nemôže byť rovnaká, alebo môže?
V roku 2005 mal vyšší základ dane ako v roku 2004.Dačo mi tu nesedí, ale
čo?
Rozdiel medzi riadkom B26 a B28 je v tom že do riadku 26 sa dáva všetko poistné za rok 2005 čiže aj to čo si zaplatil v roku 2006 ale týka sa roku 2005.

A riadok 28 je poistné ktoré si si uplatnil v daňovom priznaní, čiže pokiaľ účtuješ v JU tak poistné ktoré si zaplatil od 1.1. - 31.12.2005.

Tak riadky 26 a 28 by mali byť rozdielne.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jano22
Aha fakt 966 Sk. Teraz mám neprijemnosti v živote, tak mi to nemyslí.
Ešte, keď už som na tom počítači sľúbil som svojmu známemu, že mu pomôžem cez internet vyplniť ročné zúčtovanie. Aj som ho vyplnil, ale teraz vidím, že to bude zrejmä zle.Takisto SZČO fyzická osoba celých 12 mesiacov
minulého roka. Do riadku 26 som nahodil sumu 17 694 Sk. Do riadku 27 som nahodil sumu 396 387 Sk /základ dane/. Do riadku 28 som opäť nahodil sumu 17 694 Sk. Ale ako ste mi radili v inom prípade, tak mi to intuitívne nesedí, dedukujem. Suma v riadku 26 a 28 nemôže byť rovnaká, alebo môže?
V roku 2005 mal vyšší základ dane ako v roku 2004.Dačo mi tu nesedí, ale
čo?
r. 26 a r. 28 sa moze rovnat ak si niekto vyplati za cely rok preddavky naraz a tzn.za r. 2004 mal vyplatene v r. 2004 a za r.2005 tak urobil v r. 2005. Aj ja som takych ludi mala. Treba si od neho vypytat platby do ZP....
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

katkaj
Rozdiel medzi riadkom B26 a B28 je v tom že do riadku 26 sa dáva všetko poistné za rok 2005 čiže aj to čo si zaplatil v roku 2006 ale týka sa roku 2005.

A riadok 28 je poistné ktoré si si uplatnil v daňovom priznaní, čiže pokiaľ účtuješ v JU tak poistné ktoré si zaplatil od 1.1. - 31.12.2005.

Tak riadky 26 a 28 by mali byť rozdielne.
Aha, riadok 28 som zrejmä vypisal dobre. Poistné zaplatené podľ výpisov z banky ,teda január-december 2005. A v riadku 28 bude dedukujem o niečo vyššia suma. Zmizne suma z bankového výpisu január 2005, teda zaplatené
za december 2004 a budem počítať sumu január 2006 ,ktorá je zaplatená za december 2005. Idem na to správne?
PS: Ak to by teraz čítal niekto nestranný /nie poraďak/ čo som napísal, tak ma nepochopí, ale rozmýšľm správne?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jano22
Aha, riadok 28 som zrejmä vypisal dobre. Poistné zaplatené podľ výpisov z banky ,teda január-december 2005. A v riadku 28 bude dedukujem o niečo vyššia suma. Zmizne suma z bankového výpisu január 2005, teda zaplatené
za december 2004 a budem počítať sumu január 2006 ,ktorá je zaplatená za december 2005. Idem na to správne?
PS: Ak to by teraz čítal niekto nestranný /nie poraďak/ čo som napísal, tak ma nepochopí, ale rozmýšľm správne?
Napísal si dvakrát riadok 28 Ale jednoducho povedané, pokiaľ si platil zdravotné tak ako sa má a nie v predstihu tak na riadku 26 budeš mať poistné zaplatené od 8.2.2005 (poistné za január 2005) do 8.1.2006 (poistné za 12/05)

a na riadku 28 budeš mať poistné zaplatené od 8.1.2005(poistné za 12/04) do 8.12.2005 (poistné za 11/05)

Dúfam že som to dosť zrozumiteľne napísala a nepoplietla som ťa.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Este vas poprosim, to je uz asi na dnes vsetko. Ak ma zivnost od 24.5.2005, kolko kalendarnych mesiacov ju prevadzkoval v r. 2005? beru sa do uvahy len cele mesiace? Takze od 6/2005?
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

katkaj
Napísal si dvakrát riadok 28 Ale jednoducho povedané, pokiaľ si platil zdravotné tak ako sa má a nie v predstihu tak na riadku 26 budeš mať poistné zaplatené od 8.2.2005 (poistné za január 2005) do 8.1.2006 (poistné za 12/05)

a na riadku 28 budeš mať poistné zaplatené od 8.1.2005(poistné za 12/04) do 8.12.2005 (poistné za 11/05)

Dúfam že som to dosť zrozumiteľne napísala a nepoplietla som ťa.
Ano , ano dobre som to pochopil. Spravil som preklep dvakrát som napísal
riadok 28, ale poraďaci sú šikovní a vedia sa dovtípiť, že som spravil preklep.
Tak ďakujem. Ešte otázka. Nebude problém ak do Spoločnej zdravotnej
poisťovne pošlem takto vyplnené ročné zúčtovanie doporučene poštou?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.porada.sk/showthread.php?p=245447#post245447

Ešte pre :Jano 22
0 0
Jana 55 Jana 55

Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

Ahojte, potrebujem aj nejaké potvrdenie od zamestnávateľa,že som mu odovzdala Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku RZ ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jano22
Ano , ano dobre som to pochopil. Spravil som preklep dvakrát som napísal
riadok 28, ale poraďaci sú šikovní a vedia sa dovtípiť, že som spravil preklep.
Tak ďakujem. Ešte otázka. Nebude problém ak do Spoločnej zdravotnej
poisťovne pošlem takto vyplnené ročné zúčtovanie doporučene poštou?
Nebude to problém. Nikde nie je napísané že to musíš priniesť len osobne. Len si odlož doručenku a pripni si ju k zúčtovaniu
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

katkaj
Nebude to problém. Nikde nie je napísané že to musíš priniesť len osobne. Len si odlož doručenku a pripni si ju k zúčtovaniu
Len by som chcela upozornit. Ja som bola tento tyzden zaniest RZ do Spolocnej zdravotnej poistovne v Bratislave a musela som tam este vypisat tlacivo Vykaz o preddavkoch pre SZCO. Neviem ci to vyzaduju aj ine poistovne, ale mam pocit, ze ich zabudli informovat, ze sa to vsetko nachadza v RZ, ze to uz tento rok uz to tlacivo o preddavkoch neplati....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum
Este vas poprosim, to je uz asi na dnes vsetko. Ak ma zivnost od 24.5.2005, kolko kalendarnych mesiacov ju prevadzkoval v r. 2005? beru sa do uvahy len cele mesiace? Takze od 6/2005?
Citujem samu seba, ale keby to niekto prehliadol v tom pouceni ako ja, tak tu mam odpoved:
Kalendarny mesiac v ktorom sa zacala zivnost po prvom dni v mesiaci sa neprihliada a zapocitava sa aj mesiac v kt. bola zivnost ukoncena.

Mozno to niekomu pomoze.
0 0
Jano22 Jano22

Jano22 je offline (nepripojený) Jano22

Jaj chlapci a dievčatá to je pravda. Školné je príliš drahé. Kebyste niektorí
investovali do akciových investičných fondov a nevybrali to načas, tak by ste pochopili práve v týchto dňoch / v utorok 13.6.bol "čierny" deň na burze takmer v celom svete/ aká je ta škola dobrá, ale to školné je sakramentsky
vysoké...
0 0
u.p.k u.p.k

u.p.k je offline (nepripojený) u.p.k

Pekný deň.
Chcem sa len uistiť:
- 1.1.2005-1.9.2005 civilná služba,
- 09/2005 - 12/2005 SZČO.
Uvažujem správne, že vystavuje tlačivo typ B resp. typ X,XB /VZ menší ako 78000/? Za "civilku" platí odvody štát a teda neovplyvňuje nijak RZZP?
Naposledy upravil u.p.k : 17.06.06 at 16:30
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prosim Vas ked mi pri SZCO + skrateny pracovny pomer (2000 Sk/mesiac) vyjdu preddavky od 1. jula 2006 377 Sk ma platit 966 Sk?
A v priprade ak bola za minuly rok SZCO strata preddavky neplati.
Myslim si spravne?
Dakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať