Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mama si našla hrčku pod pažou, vyoperované, pri kontrole si lekár na onko 2x skontroloval, či vybral tri - asi to boli drenážne vecičky. Inak všetko bolo v poriadku.
Keď som prišla o svoj prvý zub a možno aj zbytočne, nová zubárka, týždeň pred dovolenkou, tak ma ten zub neskutočne bolel. Tu som vydržala asi 3 dni, a na ďalšie tri dni som išla za mamou ešte, bolo v pláne. A zub na nevydržanie. Mama ma doslova vyhnala na pohotovosť, zubár prezrel ranku a vytiahol z nej tampónik. Po prvé som sa pred tým Čechom hanbila, že sa u nás nevedia ani zuby trhať, a po druhé, bolesť ustúpila veľmi rýchlo. Poučenie, zuby a podľa možnosti ani iné zákroky nikdy pred dovolenkou, alebo inými vážnymi udalosťami.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
lujza.j
Tai...to je superske
hej parada, robit z domu je cool, vstanes a si v robote, vyplnes PC a si doma
...a keď by si mal noťas.... tak by si ani z postele nemusel vstávať .... ležíš si a robíš, robotu ukončíš a si už v posteli.....
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

taiko
lujza.j
taiko
lujza.j
Tai...to je superske
hej parada, robit z domu je cool, vstanes a si v robote, vyplnes PC a si doma
Tai....uzi si to na sk...podla moznosti
to sa neboj, uzijem si ako nikdy
taiko nebudeš ty tato
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
misoft
Mimochodom: majú o čom písať - prevážali v neľudských podmienkách....
Ale už sa bulvárni novinári ani nepozastavia nad tým, že v jednej lodi našli 50 mŕtvych v podpalubí (skoro ako balast) a že sa potopila pri afrických brehoch loď, plná ľudí a okolo 200 sa ich utopilo.... Hlavne, že na kamióne bola firma Hyza a už o tom píše kdeaký plátok...
je to neľudské v tom Rakúsku, ale niekoľko desiatok tisíc čo zahynuli v zbombardovaných mestách tisícky kilometrov ďaleko od pokojnej Európy nikoho neboli. Sovieti boli v Afganistane síce neúspešne ale žiadny exodus obyvateľstva nebol, podobne aj v Lýbii mali prsty v kaddáfiho prevrate a žiadny exodus nebol, Sýriu sme my pomohli zorganizovať a tiež nič a teraz zrazu všetko odtiaľ uteká a kde na to berú peniaze no ja by som nemohol utiecť lebo na to nemám, a prečo sa nebránia. Niekto zloží lietadlo a je toho plno a ten istý spraví z mesta rozvaliny kde zahynú tisícky ľudí a ticho lebo nezomreli tí správni na správnom mieste
Božský Putin ťa zrejme poslúchol.
Už to tam "organizuje", aby nás oslobodil od utečencov. Prvých 30 potencionálnych migrantov to má za sebou. Tí sem už určite neprídu otravovať.
----------------------------------
Ešte nejakých desať miliónov a EU bude zachránená. Zrejme bude po migrácii. Putin sa pustil do nezištnej internacionálnej pomoci, napriek embargu EU a nevôli USA.
1 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

2 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
Vcera nepotesilo....kolegu mam v hospital.....isiel iba tak na interne....tlak 120/190...hned si ho tam nechali..ani pre veci ho nepustili....vcera vecer volal....ako,ze sranda....sestricka mu priniesla lieky asi 6ks...uzil.....po chvilke sa sestra vrati...uz ste ich zjedli....ano....hmmm...no len neboli pre vas....ale "zlate"...

ked sa darí tak sa darí kuurňa
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ej veru, Dan Bárta fest potešil
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

už si veľká, nauč sa citovať
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
lujza.j
taiko
lujza.j
Tai...to je superske
hej parada, robit z domu je cool, vstanes a si v robote, vyplnes PC a si doma
Tai....uzi si to na sk...podla moznosti
to sa neboj, uzijem si ako nikdy
holanďanom nebude vadiť, že tie ťažko získané peniažky neminieš u nich, ale na neschopných Slovákov...etc???? aj tak zisk pôjde mimo sk
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
už si veľká, nauč sa citovať
nevadi, moderator opravil
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
taiko
lujza.j
Tai...to je superske
hej parada, robit z domu je cool, vstanes a si v robote, vyplnes PC a si doma
...a keď by si mal noťas.... tak by si ani z postele nemusel vstávať .... ležíš si a robíš, robotu ukončíš a si už v posteli.....
a šupom drevo doniesť, nie každý hnije v paneláku , aj teplú vodu treba na sprchu, kua solár funguje, len ked oskar svieti
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
kukučka
už si veľká, nauč sa citovať
nevadi, moderator opravil
oki, zdravím, už opravujem aj ja
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nadpis článku: "Strelec na vysokej škole v Oregone zabil najmenej 13 mŕtvych. Polícia útočníka zneškodnila." A od včera nikto autorovi nevysvetlil, že mŕtvych už zabiť nemohol...
4 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Dav
Nadpis článku: "Strelec na vysokej škole v Oregone zabil najmenej 13 mŕtvych. Polícia útočníka zneškodnila." A od včera nikto autorovi nevysvetlil, že mŕtvych už zabiť nemohol...
No a ??

Kedysi sa s nami Jožo (od Levíc) odušu hádal, že v Levickom mäsokombináte nerobia salámy zo zdochnutých svíň,
ale zo živých
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
To komu (taikovi) a prečo (taikovi) vadila téma od sosaka ???
To sme už na SME ?

http://www.porada.sk/t272509-invazia...e-peniaze.html
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
taiko
lujza.j
taiko
lujza.j
Tai...to je superske
hej parada, robit z domu je cool, vstanes a si v robote, vyplnes PC a si doma
Tai....uzi si to na sk...podla moznosti
to sa neboj, uzijem si ako nikdy
holanďanom nebude vadiť, že tie ťažko získané peniažky neminieš u nich, ale na neschopných Slovákov...etc???? aj tak zisk pôjde mimo sk

Vysvetli mi, prosím ťa, kam sa do sveta rozkotúľajú naše zárobky? Ak sú vôbec naše, všakže. Čo už u nás iba zostane.
Zarábame väčšinou u cudzích, míňame u cudzích. Preveliká vtipnosť.
Ale ak dobre svet vylezie z dnešnej "rozkolísanej" situácie, zmení sa prístup k ekonomike asi všade na svete. Už teraz vstupuje do popredia lokálna ekonomika, je veľkým trendom, a zdá sa, že ľudia sa poučili a zistili, že sa môže oprieť najmä o svoju výrobu a ekonomiku. Byť závislý predovšetkým na sebe. Iba tak ľudstvo dokáže urobiť prietrž a odseknúť povrazy k hlavným uzlom. Ani mi to nepríde ani veľmi utopické. Potom sa v tých bunkroch a rodinných sídlach môžu aj zadusiť od bezmocnosti.
Načo nám je nadspotreba? Trochu pokory k životu. K životu a šťastiu stačí tak málo
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

K práci z domu.
Na západe dávno zaužívané aj vo veľkých firmách. Stačí prísť na poradu, porozdeľovať úlohy a doma ich spracovať. Takto dávno pracujú projekcie, redakcie a pod. Plus dnes sú tak vyspelé komunikačné prostriedky, že to nie je žiadny problém. Koľko sa ušetrí iba za nájomné v budovách a ich energie. Za pohonné hmoty. Za ostatnú réžiu. Upratovačky... Zamestnanci ušetria súkromný čas za cestu v dopravných prostriedkoch. Ten dnes predstavuje hodiny v každom pracovnom dni! Tie sa môžu venovať ako vlastnej práci (väčšiemu výkonu), rodine, svojmu rozvoju.
Keby fy radšej ušetrené peniaze za náklady zvýšili plat zamestnancom, to by ich najlepšie motivovali k výkonu.
Ak má niekto termín, nastavenú normu, tak so zamestnávateľom nemôže vybabrať. Je síce dobré zmeniť vzduch a mať spoločenský kontakt s kolegami, ale pre každého to nie je nutné. Mnohým sa lepšie pracuje doma, nie je nikým rušený.
Odskúšané doma mnou, mng, a deťmi. Náhoda. Zdá sa, že teraz jedno bude zasa pracovať z domu. Po zlúčení sa mení podniková stratégia. Padajú návrhy. Uvidíme, čo bude.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Rehlím sa:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...-prichod-eura/
Nikde totiž nie je napísané, že do tej doby si nemôže obchodník dvihnúť cenu a potom krásne z toho dať % DPH. A občan zaplatí tak, či tak furt rovnako.
Pokiaľ sa mi nemarí - štát nereguluje ceny týchto komodít u obchodníkov.
Znižovanie cien bude obrovským prínosom hlavne pre ľudí žijúcich zo sociálnych dávok. „Pracujúci ľudia si zo zníženej DPH nové auto určite nekúpia. No keď si uvedomíme, že priemerný denný nákup v rozmedzí 6 až 8 eur je s výnimkou rýb tvorený práve potravinami so zníženou DPH, mesačná úspora ľudí bude celkom slušná,“ pokračoval Katriak. Podľa odhadov obchodníkov sa mesačná úspora ľudí po zavedení 10-percentnej DPH bude pohybovať v rozmedzí od 15 do 20 eur za mesiac.
- rozprávka, maximálne 5-6€/mesiac....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
K práci z domu.
Keby fy radšej ušetrené peniaze za náklady zvýšili plat zamestnancom, to by ich najlepšie motivovali k výkonu.
Ak má niekto termín
, nastavenú normu, tak so zamestnávateľom nemôže vybabrať.
Tí, ktorí majú vytvorené podmienky na prácu doma, majú aj vyššie platy.
Ale ak niekto pracuje vo firme, tak zákonite platí opačný systém...ergo, zamestnávateľ nieže môže, ale aj babre so zamestnacom.
Nepoznáš ? Opýtaj sa v náležitom okolí.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zo skúseností viem, že je to pravda. A hnusná.
Ja som vždy voči zamestnávateľovi bola lojálna. Aj za socíku. Nevedela som sedieť iba tak bez práce a kamuflovať. Keď som nemala, išla som si vypýtať.
Iba na poslednom mieste sme nemali čo robiť, to bolo utrpenie, ale odišla som na materskú a viac som sa s tým nestretla. To boli totiž doslova muky. Išlo o GR.
Inak nebol rok i polrok od nástupu, aby sa mi nezvýšil plat. Min o 100 Kčs. Plus prémie. Dnes pracujú ľudia za nástupnú mzdu roky. Bez slov.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať