Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

misoft
Rehlím sa:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...-prichod-eura/
Nikde totiž nie je napísané, že do tej doby si nemôže obchodník dvihnúť cenu a potom krásne z toho dať % DPH. A občan zaplatí tak, či tak furt rovnako.
Pokiaľ sa mi nemarí - štát nereguluje ceny týchto komodít u obchodníkov.
Znižovanie cien bude obrovským prínosom hlavne pre ľudí žijúcich zo sociálnych dávok. „Pracujúci ľudia si zo zníženej DPH nové auto určite nekúpia. No keď si uvedomíme, že priemerný denný nákup v rozmedzí 6 až 8 eur je s výnimkou rýb tvorený práve potravinami so zníženou DPH, mesačná úspora ľudí bude celkom slušná,“ pokračoval Katriak. Podľa odhadov obchodníkov sa mesačná úspora ľudí po zavedení 10-percentnej DPH bude pohybovať v rozmedzí od 15 do 20 eur za mesiac.
- rozprávka, maximálne 5-6€/mesiac....
len aby nezmizlo chladené maso ....a bude len mrazené...ved to bude za 20% dph....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vtipný postreh.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Zo skúseností viem, že je to pravda. A hnusná.
...
Inak nebol rok i polrok od nástupu, aby sa mi nezvýšil plat. Min o 100 Kčs. Plus prémie. Dnes pracujú ľudia za nástupnú mzdu roky. Bez slov.
Trochu si oponuješ.
Ako môžeš vravieť zo skúseností, keď šlo o zvyšovanie platu ?
Lebo je rozdiel vlastné a z počutia...či ? Ale beriem, že sa rozumieme.
-----------------------------
Nástupná mzda môže byť kľudne 2-3000 €...ale kľudne aj minimálna.
Takže aj tu je rozdiel v ponímaní výrazu slov.
Lebo ak firma nesplní plán, tak sa v podstate nejak nič nedeje.
Ale ak zamestnanci makajú za minimálku a firma plán plní, tak je veľmi dobrým zvykom, že plán sa samozrejme zvýši...a samozrejme, platy (minimálky) ostávajú na rovnakej úrovni.
Takže ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Lujza, preco by malo zmiznut chladene maso? Ved firma - platca DPH to dph neplati z vlastnych zdrojov. To zaplati vzdy zakaznik. Firma je iba vybercom DPH pre stat. Jej trzieb sa to nijako nedotkne, pretoze do trzieb DPH nevstupuje.
Nezmizne ani chladené, ani mrazené mäso - to bude stále. Ale pribudne v ňom voda!
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
A to na akom webe si sa docitala??
Kto by tam tu vodu "naviac" dodaval, kedze max. mnozstvo je jej tam uz teraz??
Zeby tam zacali namiesto drobkov davat sacky s vodou?
No, vidim ze si expert, len by som rad vedel ten tvoj obor v com naozaj /si expert , nakolko som sa to za roky nedozvedel.
Ps: este som sa ta na sutaku pytal na mechanizmus, co spaja krcove zily a horuce jedlo... I ked jedna clenka mi hodila link na krcove zily v pazeraku, ale som jej odpisal, ze tie si urcite nemyslela...
Len aby to niekedy pravda nebola
Nepochopil, nechápeš, nechceš chápať....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pobavilo ma- ako to tu funguje- .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Pobavilo ma- ako to tu funguje- .
Nemudruj......radšej daj psychologický rozbor fungovania a aj jednotlivcov.
Mňa nemusíš rozoberať...ja som predsa psychopat.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mily buchac, kaslem na teba. Nechcem dopadnut, ako ten druhy clen Fakt nemas hanby v tele, alebo si vyborny tragikomik. A nech ti padne na uzitok, rypni aj viackrat- na zdravie, zo srdca.
1 2
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

korela
]
Vysvetli mi, prosím ťa, kam sa do sveta rozkotúľajú naše zárobky? Ak sú vôbec naše, všakže. Čo už u nás iba zostane.
Zarábame väčšinou u cudzích, míňame u cudzích. Preveliká vtipnosť.
Ale ak dobre svet vylezie z dnešnej "rozkolísanej" situácie, zmení sa prístup k ekonomike asi všade na svete. Už teraz vstupuje do popredia lokálna ekonomika, je veľkým trendom, a zdá sa, že ľudia sa poučili a zistili, že sa môže oprieť najmä o svoju výrobu a ekonomiku. Byť závislý predovšetkým na sebe. Iba tak ľudstvo dokáže urobiť prietrž a odseknúť povrazy k hlavným uzlom. Ani mi to nepríde ani veľmi utopické. Potom sa v tých bunkroch a rodinných sídlach môžu aj zadusiť od bezmocnosti.
Načo nám je nadspotreba? Trochu pokory k životu. K životu a šťastiu stačí tak málo
tebe ani vlastná mater nerozumie, čo si chcela povedať
0 1
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

korela
Zo skúseností viem, že je to pravda. ... za socíku... Išlo o GR.

Inak nebol rok i polrok od nástupu, aby sa mi nezvýšil plat. Min o 100 Kčs. Plus prémie.

Už chápem tvoje divné reči
0 1
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Nandrolon
A to na akom webe si sa docitala??
Kto by tam tu vodu "naviac" dodaval, kedze max. mnozstvo je jej tam uz teraz??
Zeby tam zacali namiesto drobkov davat sacky s vodou?
No, vidim ze si expert, len by som rad vedel ten tvoj obor v com naozaj /si expert , nakolko som sa to za roky nedozvedel.
Ps: este som sa ta na sutaku pytal na mechanizmus, co spaja krcove zily a horuce jedlo... I ked jedna clenka mi hodila link na krcove zily v pazeraku, ale som jej odpisal, ze tie si urcite nemyslela...
také lachké nevieš ???
misoft bol furťák
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Mily buchac, kaslem na teba. Nechcem dopadnut, ako ten druhy clen Fakt nemas hanby v tele, alebo si vyborny tragikomik. A nech ti padne na uzitok, rypni aj viackrat- na zdravie, zo srdca.
Nač tá silná slova...řek by klasik.

Hanbu spomínaš ?
Nie je hanbou robiť si prdel z jedinca, ktorý má zdravotné problémy ?
Síce znova (a aj nerád) opakujem...je potrebné prečítať si nie iba jeden príspevok a na základe neho robiť úsudky. Všetko so všetkým súvisí.

Rýpať do Teba ?
Nemá význam. Ako by som to...???
Mám rád to prekáranie a či slovíčkárenie, rád aj podpichnem. Nemám problém prijať to isté aj od druhej strany.
No ak tá druhá strana len dáva a neprijme odvetu ? Prípadne je vážna jak kilo soli na pohrebe ?...ajajáááj, nie moja kapusta.
Hlavne kvôli tomu prežitému som zmenil festovne priority vo svojom živote...a peniaze (mimochodom) určite nehrajú prím ako u toho druhého člena, ktorého spomínaš.

Rýpať do Teba ?
Radšej nechci...
1 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nic to nemeni na veci, ze si niekomu "...s cistou hlavou a pri plnom vedomi ..."zazelal rakovinu a ine problemy. . Takze asi tak....vysvetlovat uz nemusis nic. Kazdy si z toho zobral to, co uznal za vhodne. P.S. preitala som celu prisluchajucu komunikaciu k prispevku v tejto teme a usudok som si urobila. Mnohi asi tiez. takze opakujem, ja kaslem na teba.
2 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
A to na akom webe si sa docitala??
Kto by tam tu vodu "naviac" dodaval, kedze max. mnozstvo je jej tam uz teraz??
Zeby tam zacali namiesto drobkov davat sacky s vodou?
No, vidim ze si expert, len by som rad vedel ten tvoj obor v com naozaj /si expert , nakolko som sa to za roky nedozvedel.
Ps: este som sa ta na sutaku pytal na mechanizmus, co spaja krcove zily a horuce jedlo... I ked jedna clenka mi hodila link na krcove zily v pazeraku, ale som jej odpisal, ze tie si urcite nemyslela...
Neviem komu adresuješ tento príspevok, ale ja som spomenula nedávno kŕčové žily na nohách v spojitosti s prijímaním horúcej stravy na šuťáku.
Keď sa nevrátim do určitého času na šuťák, už si neviem prečítať predchádzajúce príspevky.
Podarí sa mi to málokedy.
Ak chceš vedieť, vzdelávaj sa, čítaj, nie bulvár.
1 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Nic to nemeni na veci, ze si niekomu "...s cistou hlavou a pri plnom vedomi ..."zazelal rakovinu a ine problemy. . Takze asi tak....vysvetlovat uz nemusis nic. Kazdy si z toho zobral to, co uznal za vhodne. P.S. preitala som celu prisluchajucu komunikaciu k prispevku v tejto teme a usudok som si urobila. Mnohi asi tiez. takze opakujem, ja kaslem na teba.
Nič nevysvetľujem...argumentujem a to je solídny rozdiel.
To zvýraznené si teda ale festovne vystihla...teda klobúk dole.

Ak by som si zobral to, čo uznám za vhodné pri Tvojich príspevkoch, urobil si úsudok ?
Mala by si pokazený nie iba dnešný zvyšok večera, ale vzala by si si dovču na zrehabilitovanie...a ver mi, že som dobrý psychológ aj bez patričného absolvovania daného štúdia.

P.S.:
Na kašeľ je dobrý Bromhexin, Stoptusin, Calcium chloratum...alebo nejaké pastilky na cmúľanie.
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

.
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak tato "ruzova" je otras.
http://diva.aktuality.sk/clanok/4635...ty-ale-svadba/



1 3
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
korela
buchač

Neverím !
---------------
Telesná výchova je svyna...
Veď práve! Posiluješ, posiluješ? Beháš? Máš šancu sa pridať k seniorskej olympiáde.
Táto Nemka má 90 rokov. Tá kondícia, nohy pevné, žiadna atrofia svalov, v zdravom tele, zdravý duch. Skvelá. Ľahká chôdza...
r. 20152
ukáž sa kočka, ne len druhých poddžubuješ, daj svoju foto resp videjko, aj ked nebudeš taká ako tá nemka (o cudzom perí teraz ..), ale budeš to ty, motivuj nás dilinov a gadžov, neber ako urážku, ale ako pomocnú barličku
Prosím ťa, ty máš s čím problém? Že je niekto ešte v 90-ke čulý, nestráca pamäť, nehľadá slová, neopiera sa o barlu, nemá závraty, cíti sa plnohodnotným a samostatným človekom, že sa o neho nikto nemusí starať, pretože sa po celý život staral o svoje zdravie?
Ja teda nemám ani náhodou potrebu nikoho "poddžubovať".
Motivuj sa predovšetkým sama pre svoje dobro a pre dobro svojich blízkych. Ty sa pokladáš za dilina a gadža? A ešte to použiješ aj v množnom čísle? Koho tu zastupuješ?
Keď budeš behať v takom veku, ako som behávala a cvičila ja, potom sem môžeš priložiť svoje foto. Nie si moja dôverná priateľka, prepáč. Ale keď si už na mňa tak vypálila, snáď si inú odpoveď ani nemohla očakávať.
Keby si to nemali možnosť prečítať tunajší muži, napísala by som ti svoje miery aj so svojím šatníkom. Krivky sa však popísať nedajú. Ani eufóriu, ktorá mi prilepila krídla na chrbát aj s radosťou zo života. Chôdzu mladej ženy.
V 59-ke som ešte behávala, teraz mám od života stopku. Nezradili ma nohy ani ich kĺby. Trochu som to nevedome prehnala.
Priložím jedno motivujúce video, ide nakoniec o umenie.
Páči sa ti? Mne áno. Páčila som sa sama sebe. A nielen sebe. Toto sa dá reálne dosiahnuť.
3 1
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

buchač

P.S.:
Na kašeľ je dobrý Bromhexin, Stoptusin, Calcium chloratum...alebo nejaké pastilky na cmúľanie.
Možno aj "privrieť" kyslík
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
misoft
Rehlím sa:
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...-prichod-eura/
Nikde totiž nie je napísané, že do tej doby si nemôže obchodník dvihnúť cenu a potom krásne z toho dať % DPH. A občan zaplatí tak, či tak furt rovnako.
Pokiaľ sa mi nemarí - štát nereguluje ceny týchto komodít u obchodníkov.
Znižovanie cien bude obrovským prínosom hlavne pre ľudí žijúcich zo sociálnych dávok. „Pracujúci ľudia si zo zníženej DPH nové auto určite nekúpia. No keď si uvedomíme, že priemerný denný nákup v rozmedzí 6 až 8 eur je s výnimkou rýb tvorený práve potravinami so zníženou DPH, mesačná úspora ľudí bude celkom slušná,“ pokračoval Katriak. Podľa odhadov obchodníkov sa mesačná úspora ľudí po zavedení 10-percentnej DPH bude pohybovať v rozmedzí od 15 do 20 eur za mesiac.
- rozprávka, maximálne 5-6€/mesiac....
len aby nezmizlo chladené maso ....a bude len mrazené...ved to bude za 20% dph....
Ono je to všetko len a len predvolebný populizmus...šak fajka odškrtnutá.

Prečítal som si článok a mal som teda dosť z poniektorých pasáží.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...y-vyhodnejsie/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať