Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
nejdem fest bokom...hovorím presne to isté , čo ty...
Jasné, že hovoríte a zhodnete sa na tom istom, len každý to píšete po svojom.
Buchač sa vlastne vyjadril k tomu, že by nemal byť technický problém mať len jednu kartičku. Napríklad identifikačnú, ktorej súčasťou by bol napríklad aj vodičák. Plus k tomu aj nejakú osobnú informačnú zložku pre ostatné záznamy, ako napríklad poisťovnu, zdrav. kartu a tak ďalej. Plus ešte samostatnú kartu na vozidlo.
----------------------------------------------------------
Toto si viem predstaviť dokonca aj na úrovni EU
Ale to by sme museli mať tú EU v ústave inak zakomponovanú a nie tak, ako ju tam máme špecifikovanú teraz.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
bjuty smis
nejdem fest bokom...hovorím presne to isté , čo ty...
Jasné, že hovoríte a zhodnete sa na tom istom, len každý to píšete po svojom.
Buchač sa vlastne vyjadril k tomu, že by nemal byť technický problém mať len jednu kartičku. Napríklad identifikačnú, ktorej súčasťou by bol napríklad aj vodičák. Plus k tomu aj nejakú osobnú informačnú zložku pre ostatné záznamy, ako napríklad poisťovnu, zdrav. kartu a tak ďalej. Plus ešte samostatnú kartu na vozidlo.
----------------------------------------------------------
Toto si viem predstaviť dokonca aj na úrovni EU
Ale to by sme museli mať tú EU v ústave inak zakomponovanú a nie tak, ako ju tam máme špecifikovanú teraz.
akú poisťovňu zákonnú, sociálnu, havarijnú , zdravotnú? Doklady sa vyhotovujú na 10 rokov, po celú dobu by som nemohol zmeniť ani jednu, to by bolo zabetónovanie inštitúcii skoro ako totalita potom už len ceny rúbať, vodičák pri prvom priestupku môžem oň prísť súčasne TEDA AJ OBČIANSKY ak by boli v jednom doklade a čo teraz prestanem byť súčasne aj občanom Slovenska či ako? A dnešné možnosti polície zistiť si údaje pri bežnej kontrole podstatne väčšie ako máte predstavu.A vôbec ja nie som povinný podľa platného zákona nosiť po hranice pri sebe občiansky, ale vodičský pri ovládaní vozidla sa vyžaduje vždy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
A vôbec ja nie som povinný podľa platného zákona nosiť po hranice pri sebe občiansky, ale vodičský pri ovládaní vozidla sa vyžaduje vždy
To je síce pravda, ale platí aj nasledovné :

Podľa § 18 ods. 1 zák. č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore (PZ) je policajt oprávnený vyzvať osobu, aby preukázala svoju totožnosť dokladom totožnosti. Takýto doklad nie len OP, ale napr. aj cestovný pas a pod. Zákon o PZ síce oprávňuje policajta požadovať preukázanie totožnosti občana, no tomuto oprávneniu policajta nekorešponduje povinnosť občana takýto doklad nosiť.

V tomto prípade je však dôležité mať na pamäti, že ak policajtovi nemôžeme preukázať naše meno a priezvisko, dátum narodenia a adresu bydliska dokladom totožnosti, tak sa táto situácia rieši poskytnutím súčinnosti policajtovi napr. ústnym oznámením týchto údajov policajtovi, ktorý si ich následne cez operačného dôstojníka overí v databáze obyvateľov podľa § 18 ods. 4 zákona o PZ. Až v prípade, keď našu totožnosť nepreukážeme dokladom totožnosti a nemôžeme hodnoverne preukázať našu totožnosť ústne, resp. odmietneme ústne oznámenie týchto údajov policajtovi, je nás policajt opravený predviesť na útvar PZ, za účelom zistenia totožnosti.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
bjuty smis
nejdem fest bokom...hovorím presne to isté , čo ty...
Jasné, že hovoríte a zhodnete sa na tom istom, len každý to píšete po svojom.
Buchač sa vlastne vyjadril k tomu, že by nemal byť technický problém mať len jednu kartičku. Napríklad identifikačnú, ktorej súčasťou by bol napríklad aj vodičák. Plus k tomu aj nejakú osobnú informačnú zložku pre ostatné záznamy, ako napríklad poisťovnu, zdrav. kartu a tak ďalej. Plus ešte samostatnú kartu na vozidlo.
----------------------------------------------------------
Toto si viem predstaviť dokonca aj na úrovni EU
Ale to by sme museli mať tú EU v ústave inak zakomponovanú a nie tak, ako ju tam máme špecifikovanú teraz.
akú poisťovňu zákonnú, sociálnu, havarijnú , zdravotnú? Doklady sa vyhotovujú na 10 rokov, po celú dobu by som nemohol zmeniť ani jednu, to by bolo zabetónovanie inštitúcii skoro ako totalita potom už len ceny rúbať, vodičák pri prvom priestupku môžem oň prísť súčasne TEDA AJ OBČIANSKY ak by boli v jednom doklade a čo teraz prestanem byť súčasne aj občanom Slovenska či ako? A dnešné možnosti polície zistiť si údaje pri bežnej kontrole podstatne väčšie ako máte predstavu.A vôbec ja nie som povinný podľa platného zákona nosiť po hranice pri sebe občiansky, ale vodičský pri ovládaní vozidla sa vyžaduje vždy
Zjavne trošku nechápeš. Doklady sa nevyhotovujú na 10 rokov. Oni majú platnosť 10 rokov a do desiatich rokov si musíš požiadať o predĺženie platnosti dokladov. To znamená nové potvrdenie, že údaje sú stále ešte platné - nezmenené.
---------------------------------------------------------
Naviac, čítačka čipov, čiarových kódov a podobné zariadenia, sú už veľmi ľahko dostupné. Môže ju mať skutočne každý a tak by nemalo byť problém kedykoľvek aj z domu si tieto údaje nechať príslušným úradom autorizovať.
To isté by ti mohol vykonať aj policajt priamo na ceste a zadržať ti vodičák elektronicky, jednoduchým záznamom na tvojej kartičke. (Nemusel by ti ju fyzicky odobrať)
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pavol,
myslel som, že si počítačovo zdatnejší....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
jar88
bjuty smis
nejdem fest bokom...hovorím presne to isté , čo ty...
Jasné, že hovoríte a zhodnete sa na tom istom, len každý to píšete po svojom.
Buchač sa vlastne vyjadril k tomu, že by nemal byť technický problém mať len jednu kartičku. Napríklad identifikačnú, ktorej súčasťou by bol napríklad aj vodičák. Plus k tomu aj nejakú osobnú informačnú zložku pre ostatné záznamy, ako napríklad poisťovnu, zdrav. kartu a tak ďalej. Plus ešte samostatnú kartu na vozidlo.
----------------------------------------------------------
Toto si viem predstaviť dokonca aj na úrovni EU
Ale to by sme museli mať tú EU v ústave inak zakomponovanú a nie tak, ako ju tam máme špecifikovanú teraz.
akú poisťovňu zákonnú, sociálnu, havarijnú , zdravotnú? Doklady sa vyhotovujú na 10 rokov, po celú dobu by som nemohol zmeniť ani jednu, to by bolo zabetónovanie inštitúcii skoro ako totalita potom už len ceny rúbať, vodičák pri prvom priestupku môžem oň prísť súčasne TEDA AJ OBČIANSKY ak by boli v jednom doklade a čo teraz prestanem byť súčasne aj občanom Slovenska či ako? A dnešné možnosti polície zistiť si údaje pri bežnej kontrole podstatne väčšie ako máte predstavu.A vôbec ja nie som povinný podľa platného zákona nosiť po hranice pri sebe občiansky, ale vodičský pri ovládaní vozidla sa vyžaduje vždy
Zjavne trošku nechápeš. Doklady sa nevyhotovujú na 10 rokov. Oni majú platnosť 10 rokov a do desiatich rokov si musíš požiadať o predĺženie platnosti dokladov. To znamená nové potvrdenie, že údaje sú stále ešte platné - nezmenené.
---------------------------------------------------------
Naviac, čítačka čipov, čiarových kódov a podobné zariadenia, sú už veľmi ľahko dostupné. Môže ju mať skutočne každý a tak by nemalo byť problém kedykoľvek aj z domu si tieto údaje nechať príslušným úradom autorizovať.
To isté by ti mohol vykonať aj policajt priamo na ceste a zadržať ti vodičák elektronicky, jednoduchým záznamom na tvojej kartičke. (Nemusel by ti ju fyzicky odobrať)
myslíš vážne že by si mohol kdekto prečítať ne ceste alebo v karčme tvoje údaje z čipu bez prístupového hesla neblázni. a ešte vysvetli ako by sa mohli predlžovať na doklade jeho platnosti alebo a vyhotoví nový či? Takže ak tu je niekto zjavne mimo ja to nie som
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
A vôbec ja nie som povinný podľa platného zákona nosiť po hranice pri sebe občiansky, ale vodičský pri ovládaní vozidla sa vyžaduje vždy
To je síce pravda, ale platí aj nasledovné :

Podľa § 18 ods. 1 zák. č. 171/1993 Z. z. o Policajnom zbore (PZ) je policajt oprávnený vyzvať osobu, aby preukázala svoju totožnosť dokladom totožnosti. Takýto doklad nie len OP, ale napr. aj cestovný pas a pod. Zákon o PZ síce oprávňuje policajta požadovať preukázanie totožnosti občana, no tomuto oprávneniu policajta nekorešponduje povinnosť občana takýto doklad nosiť.

V tomto prípade je však dôležité mať na pamäti, že ak policajtovi nemôžeme preukázať naše meno a priezvisko, dátum narodenia a adresu bydliska dokladom totožnosti, tak sa táto situácia rieši poskytnutím súčinnosti policajtovi napr. ústnym oznámením týchto údajov policajtovi, ktorý si ich následne cez operačného dôstojníka overí v databáze obyvateľov podľa § 18 ods. 4 zákona o PZ. Až v prípade, keď našu totožnosť nepreukážeme dokladom totožnosti a nemôžeme hodnoverne preukázať našu totožnosť ústne, resp. odmietneme ústne oznámenie týchto údajov policajtovi, je nás policajt opravený predviesť na útvar PZ, za účelom zistenia totožnosti.
hodnoverné preukázanie svojej totožnosti je : Volám sa Jožko Jožkovič moje rodné číslo je 801131 8405 to je všetko pán policajt skočí do auta zavolá kočenke na OR a tá mu odpovie že osoba býva tam a tam nie je v pátraní.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
hodnoverné preukázanie svojej totožnosti je : Volám sa Jožko Jožkovič moje rodné číslo je 801131 8405 to je všetko pán policajt skočí do auta zavolá kočenke na OR a tá mu odpovie že osoba býva tam a tam nie je v pátraní.
Ja viem, že to ženiem do krajnosti.
ALE
...toto platí aj vtedy, ak má kočenka na OR proste voľno, lebo víkend ?

Neviem totiž o tom, že by sa na oddeleniach evidenčného charakteru držali služby.
Ale dlabať na to...aj tak nič nezmením (o ostatných pochybujem tiež)...
Tu ide jednoznačne o to nabalenie sa štátu + neznámych na tej výrobe kartičiek, plastu,poplatkov a iných premenných, ktoré predsa musí niekto zaplatiť = občan.

Koľko rokov už Kali básni o tom, že dopraváci budú mať terminál na platobné karty vo výbave služobného auta ???
Vodič má kartu, no nemá hotovosť. Poliš chce vybrať pokutu, nemá ako. Vyrieši jednoducho...vezme VP ako zálohu a majiteľ následne staraj sa a behaj. Málokedy je ochota vypísať príslušné tlačivko a dať poukážku na zaplatenie pokuty.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
hodnoverné preukázanie svojej totožnosti je : Volám sa Jožko Jožkovič moje rodné číslo je 801131 8405 to je všetko pán policajt skočí do auta zavolá kočenke na OR a tá mu odpovie že osoba býva tam a tam nie je v pátraní.
Ja viem, že to ženiem do krajnosti.
ALE
...toto platí aj vtedy, ak má kočenka na OR proste voľno, lebo víkend ?

Neviem totiž o tom, že by sa na oddeleniach evidenčného charakteru držali služby.
Ale dlabať na to...aj tak nič nezmením (o ostatných pochybujem tiež)...
Tu ide jednoznačne o to nabalenie sa štátu + neznámych na tej výrobe kartičiek, plastu,poplatkov a iných premenných, ktoré predsa musí niekto zaplatiť = občan.

Koľko rokov už Kali básni o tom, že dopraváci budú mať terminál na platobné karty vo výbave služobného auta ???
Vodič má kartu, no nemá hotovosť. Poliš chce vybrať pokutu, nemá ako. Vyrieši jednoducho...vezme VP ako zálohu a majiteľ následne staraj sa a behaj. Málokedy je ochota vypísať príslušné tlačivko a dať poukážku na zaplatenie pokuty.
no nejak to musí fungovať lebo nás kontrolovali v sobotu a jeden spolujazdec nemal nič a keď sa vrátil tak dal kontrolnú otázku kde býva. ale to bola nejaká akcia takže neviem, nerobím tam ani som nerobil.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Správna veličina by mala byť 1000%, nie 100
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a je to tu! teda v Dánsku...zatiaľ
http://www.hlavnespravy.sk/danski-mo...-koranu/697975
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

dofrasa,komentár sa mi tu ukázal 2x a keď som jeden zmazala,tak zmizol aj ten druhý
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
a je to tu! teda v Dánsku...zatiaľ
http://www.hlavnespravy.sk/danski-mo...-koranu/697975
" Kto má teda rešpektovať koho kultúru?"

Niečo také tu už raz bolo...síce v opačnom garde, ale následky boli solídne...na životoch, na majetku, atď...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
kopretinka
a je to tu! teda v Dánsku...zatiaľ
http://www.hlavnespravy.sk/danski-mo...-koranu/697975
" Kto má teda rešpektovať koho kultúru?"

Niečo také tu už raz bolo...síce v opačnom garde, ale následky boli solídne...na životoch, na majetku, atď...
poznám jeden vtip len osoby treba vhodne pomeniť
Tato kúp mi guľomet
Nekúpim
Tato kúp mi guľomet
Nekúpim, kto tu rozkazuje há?
Ale keby si mi kúpil guľomet...
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

pavol54
buchač
kopretinka
a je to tu! teda v Dánsku...zatiaľ
http://www.hlavnespravy.sk/danski-mo...-koranu/697975
" Kto má teda rešpektovať koho kultúru?"

Niečo také tu už raz bolo...síce v opačnom garde, ale následky boli solídne...na životoch, na majetku, atď...
poznám jeden vtip len osoby treba vhodne pomeniť
Tato kúp mi guľomet
Nekúpim
Tato kúp mi guľomet
Nekúpim, kto tu rozkazuje há?
Ale keby si mi kúpil guľomet...
má to nad 14 rokov
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Sledujem tie Piešťany...... kua - dobre vypiekli s majiteľmi bytov. Nik sa k činu nemá, ak tam chcú bývať, musia si všetko sami vyriešiť i zaplatiť. A pritom už 5 rokov boli kompetentní upozorňovaní o zlej statike.
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...alne-bezmocni/
http://spravy.pravda.sk/regiony/clan...?sc=art-371241
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
misoft
Sledujem tie Piešťany...... kua - dobre vypiekli s majiteľmi bytov. Nik sa k činu nemá, ak tam chcú bývať, musia si všetko sami vyriešiť i zaplatiť. A pritom už 5 rokov boli kompetentní upozorňovaní o zlej statike.
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...alne-bezmocni/
http://spravy.pravda.sk/regiony/clan...?sc=art-371241
Šmejdi si to môžu dovoliť, lebo vedia, že im nahráva legislatíva, výkladové stanoviská prokurátorov, neexistujúca trestná zodpovednosť, skrátene systém.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Pacilo:

konecne som pochopil co od mna chce fysioterapeutka. Doteraz som mal dojem, ze chce aby som hybal svalmi, ktore nemam
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
Pacilo:

konecne som pochopil co od mna chce fysioterapeutka. Doteraz som mal dojem, ze chce aby som hybal svalmi, ktore nemam
áno? jedna si myslela že tam je kosť.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potesilo ma, ze som si urobil radost a kupil taku fajnovucku, kompaktnu, macetu. Na stvorkolku idealny nastroj do lesa, ako aj na neprisposobivych obcanov :-)))))) tiche, ucinne :-) a netreba nabijat sipy.
Asi som sa zamiloval.
Naposledy upravil Nandrolon : 21.10.15 at 16:52
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať