Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Babík...ale co ti poviem...je to slobodny chalaň....a ja též....ale mozno by sa na nas este niekto ulakomil....keby sme sťeli.....
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j
Babík...ale co ti poviem...je to slobodny chalaň....a ja též....ale mozno by sa na nas este niekto ulakomil....keby sme sťeli.....
Luji, ak by ste chceli spečatiť váš vzťah, posielam pre inšpiráciu http://www.pluska.sk/emma/chic/modna-pohroma-spred-oltara-najhorsie-svadobne-saty-vsetkych-cias.html?utm_source=Dobre-Jedlo-clanok&utm_medium=cross-box&utm_campaign=vb



1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

evuš
lujza.j
Babík...ale co ti poviem...je to slobodny chalaň....a ja též....ale mozno by sa na nas este niekto ulakomil....keby sme sťeli.....
Luji, ak by ste chceli spečatiť váš vzťah, posielam pre inšpiráciu http://www.pluska.sk/emma/chic/modna-pohroma-spred-oltara-najhorsie-svadobne-saty-vsetkych-cias.html?utm_source=Dobre-Jedlo-clanok&utm_medium=cross-box&utm_campaign=vb
evuška, preboha, to si kde našla?? niektoré nevesty nemajú chybu..
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Evka...uz sme sa bavili o tom....aby sme mali jeden po druhom ňaky dochodok....ze az ked budeme pred finišom....len clovek nikdy nevie kedy nastane
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88 - považuje za vlčiakov všetky tie väčšie strakaté "orechy" čo vypadajú ako degenerovaný ovčiak čo sa párili medzi sebou, proste taký degeneranti :-))))))))))))))))))
Zas fabuluješ?
Ja som napísal úplne niečo iné, ako si ty čítal, prípadne pochopil.
Vlčiak bolo všeobecne používané slovo (názov) označujúci "vojenského psa" (plemeno nemecký ovčiak). Len málo ľudí (vrátane mňa) používalo názov ovčiak.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
jar88
korela
Nandrolon
Od detstva ste hovorili hluposti tak ako vacsina ludi.
Ceskoslovensky vlciak je nazov plemena, rovnako ako nemecka doga.
Urcite to nie je nazov poulicnej zmesi, ktora zila v ceskoslovensku, ktore uz neexistuje.
Drbatu koncim, nakolko tvoj prispevok je iba trollovanie a o kynologii a psoch vies velke....
http://www.csv.sk/plemeno/nic
To ti vyšlo, trefné. Všetci sme boli pred 89 drbnutí.
Presne tak, len si ma zabudla z tej vašej skupiny vylúčiť.
A k tým vlčiakom len toľko, že v sedemdesiatych rokoch sme všetci bežne nazývali nemeckých ovčiakov a československých vlčiakov jednoducho a spoločne vlčiakmi.
Tých, ktorého tu Nandrolon dal aj s linkom a obrázkom a označil, ako Čechoslováka, tu bolo naozaj dosť hojne.
Za plemeno bolo uznane v roku 1982. v 70 rokoch sa este len slachtil a vobec nebol rozsireny medzi ludmi.
Veď to, kedy boli tieto psy uznané, ako samostatné plemeno neznamená, že neboli na svete. Veľa týchto jedincov sa dostalo do rúk civilistom. Mali podstatne kratšiu srsť, ako nemecký ovčiak a tiež mali lepší postoj. Jasné že aj inú hlavu (a krásne im stáli uši) a ešte v tých časoch neboli "čistokrvní". Naviac v tých časoch boli aj trošku mohutnejší. Ale jasne bolo už vtedy vidieť, že je to úplne iný typ "vlčiaka". Aj keď to ešte nebol Československý vlčiak.
A ešte jedna maličkosť.
Skoro nikto nepoužíval na nemeckého ovčiaka názov OVČIAK. Jednoducho to medzi ľuďmi bol VLČIAK.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lujza.j
Vcera som sa zasmiala....chlap prisiel z roboty.....robi meničkoveho šefkuchara v jednej ba restike.....na stoloch su papieriky ma to nejaky angl.vyraz neviem aky...kde zakaznici pisu co bolo dobre co bolo zle.......navarene....tak na jednom bolo...."ked si taky pekny ako variš chcem ta"
Lui, tak bacha, konkurencia je veľká... Aby Ti ho niekto nezjedol...
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lujza.j
Evka...uz sme sa bavili o tom....aby sme mali jeden po druhom ňaky dochodok....ze az ked budeme pred finišom....len clovek nikdy nevie kedy nastane
Lui, však to by si bral dôchodkyňu...
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jar88
alaya1
jar88
korela
Nandrolon
Od detstva ste hovorili hluposti tak ako vacsina ludi.
Ceskoslovensky vlciak je nazov plemena, rovnako ako nemecka doga.
Urcite to nie je nazov poulicnej zmesi, ktora zila v ceskoslovensku, ktore uz neexistuje.
Drbatu koncim, nakolko tvoj prispevok je iba trollovanie a o kynologii a psoch vies velke....
http://www.csv.sk/plemeno/nic
To ti vyšlo, trefné. Všetci sme boli pred 89 drbnutí.
Presne tak, len si ma zabudla z tej vašej skupiny vylúčiť.
A k tým vlčiakom len toľko, že v sedemdesiatych rokoch sme všetci bežne nazývali nemeckých ovčiakov a československých vlčiakov jednoducho a spoločne vlčiakmi.
Tých, ktorého tu Nandrolon dal aj s linkom a obrázkom a označil, ako Čechoslováka, tu bolo naozaj dosť hojne.
Za plemeno bolo uznane v roku 1982. v 70 rokoch sa este len slachtil a vobec nebol rozsireny medzi ludmi.
Veď to, kedy boli tieto psy uznané, ako samostatné plemeno neznamená, že neboli na svete. Veľa týchto jedincov sa dostalo do rúk civilistom. Mali podstatne kratšiu srsť, ako nemecký ovčiak a tiež mali lepší postoj. Jasné že aj inú hlavu (a krásne im stáli uši) a ešte v tých časoch neboli "čistokrvní". Naviac v tých časoch boli aj trošku mohutnejší. Ale jasne bolo už vtedy vidieť, že je to úplne iný typ "vlčiaka". Aj keď to ešte nebol Československý vlčiak.
A ešte jedna maličkosť.
Skoro nikto nepoužíval na nemeckého ovčiaka názov OVČIAK. Jednoducho to medzi ľuďmi bol VLČIAK.
Vo zvyraznenom texte pises nazvy plemien v 70- tych rokoch, teraz pises, ze to este neboli tie plemena. Mas v tom trocha chaos. O plemeni mozes pisat az od datumu vytvorenia a uznania standartu v FCI, co u CV je od roku 1982, inak mozes pisat o psovi podobnom, ci krizencovi toho plemena.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Oliw...do rici...furt nato zabudnemmas pravdu....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Márnosť šedivá...... pred 10 minútami sa mi friťák odporúčal..... vyhrievacie teleso...
Takže starý do zberu, kúpiť nový.... čaká ma obchodná turistika.....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lujza.j
Oliw...do rici...furt nato zabudnemmas pravdu....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
jar88
alaya1
jar88
korela
Nandrolon
Od detstva ste hovorili hluposti tak ako vacsina ludi.
Ceskoslovensky vlciak je nazov plemena, rovnako ako nemecka doga.
Urcite to nie je nazov poulicnej zmesi, ktora zila v ceskoslovensku, ktore uz neexistuje.
Drbatu koncim, nakolko tvoj prispevok je iba trollovanie a o kynologii a psoch vies velke....
http://www.csv.sk/plemeno/nic
To ti vyšlo, trefné. Všetci sme boli pred 89 drbnutí.
Presne tak, len si ma zabudla z tej vašej skupiny vylúčiť.
A k tým vlčiakom len toľko, že v sedemdesiatych rokoch sme všetci bežne nazývali nemeckých ovčiakov a československých vlčiakov jednoducho a spoločne vlčiakmi.
Tých, ktorého tu Nandrolon dal aj s linkom a obrázkom a označil, ako Čechoslováka, tu bolo naozaj dosť hojne.
Za plemeno bolo uznane v roku 1982. v 70 rokoch sa este len slachtil a vobec nebol rozsireny medzi ludmi.
Veď to, kedy boli tieto psy uznané, ako samostatné plemeno neznamená, že neboli na svete. Veľa týchto jedincov sa dostalo do rúk civilistom. Mali podstatne kratšiu srsť, ako nemecký ovčiak a tiež mali lepší postoj. Jasné že aj inú hlavu (a krásne im stáli uši) a ešte v tých časoch neboli "čistokrvní". Naviac v tých časoch boli aj trošku mohutnejší. Ale jasne bolo už vtedy vidieť, že je to úplne iný typ "vlčiaka". Aj keď to ešte nebol Československý vlčiak.
A ešte jedna maličkosť.
Skoro nikto nepoužíval na nemeckého ovčiaka názov OVČIAK. Jednoducho to medzi ľuďmi bol VLČIAK.
Vo zvyraznenom texte pises nazvy plemien v 70- tych rokoch, teraz pises, ze to este neboli tie plemena. Mas v tom trocha chaos. O plemeni mozes pisat az od datumu vytvorenia a uznania standartu v FCI, co u CV je od roku 1982, inak mozes pisat o psovi podobnom, ci krizencovi toho plemena.
Žiadny chaos.
--------------------------------
Výsledky experimentu byly vyhodnoceny a publikovány v letech 1964-1965. V červnu 1965 se v Brně uskutečnila Světová výstava psů a v Praze proběhlo výroční zasedání Mezinárodní kynologické federace (FCI) a Mezinárodní kynologický kongres. I na něm vyvolala přednáška Ing. Karla Hartla "Výsledky křížení vlků se psy" mimořádnou pozornost. V následujícím roce byl Ing. Hartlem sestaven návrh standardu nového plemene psa, českého vlčáka, jehož základem by byli potomci křížení vlků se psy.
-------------------------------------------------
Títo psi boli na svete už v 60 - 70 rokoch.
Bola to tá rasa, ale ešte nebola uznaná za rasu.
To je všetko.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

jar88
alaya1
jar88
alaya1
jar88
korela
Nandrolon
Od detstva ste hovorili hluposti tak ako vacsina ludi.
Ceskoslovensky vlciak je nazov plemena, rovnako ako nemecka doga.
Urcite to nie je nazov poulicnej zmesi, ktora zila v ceskoslovensku, ktore uz neexistuje.
Drbatu koncim, nakolko tvoj prispevok je iba trollovanie a o kynologii a psoch vies velke....
http://www.csv.sk/plemeno/nic
To ti vyšlo, trefné. Všetci sme boli pred 89 drbnutí.
Presne tak, len si ma zabudla z tej vašej skupiny vylúčiť.
A k tým vlčiakom len toľko, že v sedemdesiatych rokoch sme všetci bežne nazývali nemeckých ovčiakov a československých vlčiakov jednoducho a spoločne vlčiakmi.
Tých, ktorého tu Nandrolon dal aj s linkom a obrázkom a označil, ako Čechoslováka, tu bolo naozaj dosť hojne.
Za plemeno bolo uznane v roku 1982. v 70 rokoch sa este len slachtil a vobec nebol rozsireny medzi ludmi.
Veď to, kedy boli tieto psy uznané, ako samostatné plemeno neznamená, že neboli na svete. Veľa týchto jedincov sa dostalo do rúk civilistom. Mali podstatne kratšiu srsť, ako nemecký ovčiak a tiež mali lepší postoj. Jasné že aj inú hlavu (a krásne im stáli uši) a ešte v tých časoch neboli "čistokrvní". Naviac v tých časoch boli aj trošku mohutnejší. Ale jasne bolo už vtedy vidieť, že je to úplne iný typ "vlčiaka". Aj keď to ešte nebol Československý vlčiak.
A ešte jedna maličkosť.
Skoro nikto nepoužíval na nemeckého ovčiaka názov OVČIAK. Jednoducho to medzi ľuďmi bol VLČIAK.
Vo zvyraznenom texte pises nazvy plemien v 70- tych rokoch, teraz pises, ze to este neboli tie plemena. Mas v tom trocha chaos. O plemeni mozes pisat az od datumu vytvorenia a uznania standartu v FCI, co u CV je od roku 1982, inak mozes pisat o psovi podobnom, ci krizencovi toho plemena.
Žiadny chaos.
--------------------------------
Výsledky experimentu byly vyhodnoceny a publikovány v letech 1964-1965. V červnu 1965 se v Brně uskutečnila Světová výstava psů a v Praze proběhlo výroční zasedání Mezinárodní kynologické federace (FCI) a Mezinárodní kynologický kongres. I na něm vyvolala přednáška Ing. Karla Hartla "Výsledky křížení vlků se psy" mimořádnou pozornost. V následujícím roce byl Ing. Hartlem sestaven návrh standardu nového plemene psa, českého vlčáka, jehož základem by byli potomci křížení vlků se psy.
-------------------------------------------------
Títo psi boli na svete už v 60 - 70 rokoch.
Bola to tá rasa, ale ešte nebola uznaná za rasu.
To je všetko.
Ak nebola uznana este za rasu, ako moze byt rasou. Je to slovenske narodne plemeno, chvala chovatelom, ze nie je tak sprznene, ako nemecky ovciak. Nebudem sa s tebou natahovat, pozeras na to ocami laika. tak sa ti veci ukazuju tak, ako ich vidis ty .
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Najviac sa mi páčilo, že dokázal tzv. "otočenie sa vo vlastnej koži".
Je to stav, kedy dokázal mať hlavu rovnobežne so zadkom, teda bol stočený do písmena U.
Tak sa dokázal ubrániť pred hocičím.
Jediná nevýhoda bolo neustále zavýjanie v staršom veku.
Ináč to nebol pes, ale samostatne rozmýšľajúca osobnosť. Ako vieme vlk je veľmi inteligentné zviera, na ktoré sa v tomto smere psy vôbec nechytajú.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Včera som kúpil hlbokomrazený obaľovaný karfiol (lenivosť moja!) - reku, capnem, vypražím, podám. Tůdle! Smaží sa to, smaží, karfiol sa rozpadá. Podľa ich návodu - 6-8 min smažiť - lenže za tú dobu sa rozpadol. Etiketa CBA! Takže to bolo prvý a posledný raz, čo som to kúpil.


Doplnenie: takže záverečný verdikt: žiadny obaľovaný, len posypaný čímsi.... a v balení 100g voda!
Tento
Naposledy upravil misoft : 27.11.15 at 11:44
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

A ešte Ti aj friťák pokazil...
Inak dnes je v Tescu black friday... zníženie cien na vybrané druhy tovarov... vrátane elektro... to len k tej turistike, čo máš naplánovanú...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bol som, bol.... frťák (friťák) nemmajú....... slabý výber.... nič moc..... Ale už viem kam pôjdem (overené) - Okay....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Bol som, bol.... frťák (friťák) nemmajú....... slabý výber.... nič moc..... Ale už viem kam pôjdem (overené) - Okay....
duško, neblázni.. to je hrozný obchod.. ja som tam kúpila 2x rýchlovarnú kanvicu, a 2x som im ju bola vrátiť.. brat má rovnaké skúsenosti.. ja mám pociť, že tam predávajú tovar, ktorý niekto reklamuje a vráti ho, oni ho opravia, a potom znovu ponúkajú..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabinka
misoft
Bol som, bol.... frťák (friťák) nemmajú....... slabý výber.... nič moc..... Ale už viem kam pôjdem (overené) - Okay....
duško, neblázni.. to je hrozný obchod.. ja som tam kúpila 2x rýchlovarnú kanvicu, a 2x som im ju bola vrátiť.. brat má rovnaké skúsenosti.. ja mám pociť, že tam predávajú tovar, ktorý niekto reklamuje a vráti ho, oni ho opravia, a potom znovu ponúkajú..
Myslíš Okay? Ja mám s ním (zatiaľ) dobré skúsenosti.... A ak Tesco.... tak to máš pravdu....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať