Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
buchač
jar88
misoft
Nandrolon
Síce nevieme, aký generál, odkiaľ generál..... ale generál by po tomto mal uvažovať aj o odchode z činnej služby. I keď za správanie svojho nepodareného potomka nenesie zodpovednosť - jeho meno i hviezdičky sú pokakané....
Už to máš pár hodín známe. Je to 2. zástupcu náčelníka Generálneho štábu ozbrojených síl SR.
A nie je to len tak nejaká kancelárska voš.
http://www.cas.sk/clanok/337325/potv...-generala.html
Ľutovať je potrebné ... nič iné, len ľutovať.
Otca, mamu, súrodenca/v...a v konečnom dôsledku aj dotyčného "fantóma"...
No - genpor. Milan M. - inak môj bývalý šéf a kamarát - mu to asi pripomenie. On totiž nemá rád takéto persóny vo svojom štábe....
Mal som podriadeného dôstojníka narodil sa mu hluchý syn, ani tomu by nepomohlo prípadné liečenie, len starostlivosť v špecializovanom zariadení. Fyzická aj duševná porucha dieťaťa je nešťastím rodičov, ich hanba je ak zanedbajú liečenie a prevenciu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja len na margo toho..... ten generál má prakticky po kariére (i keď to on nezapríčinil) len vďaka nepodarenému synovi.... Darmo sa bude poukazovať, že syn je predsa dospelý - biľag sa prenesie i na otca....
Ja len dúfam, že genpor. M.M (jeho šéf) bude natoľko profesionálny, že to prenechá na svojom zástupcovi, aby sa rozhodol....ako postupovať. Vravieval. že osobné veci do práce neťahaj, ale ak sa dotknú povolania (a už sa aj, lebo sa to rozmazalo, kto je otcom toho ho*nomama) - nemáš čo tu hľadať.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

misoft
J ten generál má prakticky po kariére (i keď to on nezapríčinil) len vďaka nepodarenému synovi....
no a možno je pes zakopaný tak trochu aj vo výchove. Nechcem súdiť, lebo človek nikdy nevie, čo ho stretne.
Ale možno by stálo za to vedieť niečo o jeho výchove.Niekedy stači aj to, keď je kariera prednejšia ako rodina. Sú deti, ktorým to nevadí. Ale sú aj také, ktoré potrebujú trochu viac pozornosti.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Možno máš v niečom pravdu.... pretože, ak sa pozrieme na postup jeho otca
http://www.mod.gov.sk/pavel-macko/?zivotopis
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pavel_Macko
bol viacej preč, ako doma. Možno i toto malo vplyv na jeho syna....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
Ja len na margo toho..... ten generál má prakticky po kariére (i keď to on nezapríčinil) len vďaka nepodarenému synovi.... Darmo sa bude poukazovať, že syn je predsa dospelý - biľag sa prenesie i na otca....
Ja len dúfam, že genpor. M.M (jeho šéf) bude natoľko profesionálny, že to prenechá na svojom zástupcovi, aby sa rozhodol....ako postupovať. Vravieval. že osobné veci do práce neťahaj, ale ak sa dotknú povolania (a už sa aj, lebo sa to rozmazalo, kto je otcom toho ho*nomama) - nemáš čo tu hľadať.
Nemyslim, ze je nepodareny, je to chory clovek. Ma psychiatricku Dg.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1

Nemyslim, ze je nepodareny, je to chory clovek. Ma psychiatricku Dg.
Dobre.... syn ma Dg. Ale bude to niekoho v spoločnosti zaujímať, akú má Dg? Ľudia i napriek tomu budú prstom ukazovať... darmo je tam Dg, alebo nie je Dg. A to je to najhoršie...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Možno máš v niečom pravdu.... pretože, ak sa pozrieme na postup jeho otca
http://www.mod.gov.sk/pavel-macko/?zivotopis
https://sk.wikipedia.org/wiki/Pavel_Macko
bol viacej preč, ako doma. Možno i toto malo vplyv na jeho syna....
Veď práve o to ide. Je to skutočný a skúsený odborník a nie nejaká kancelárska voš.
To akého má syna, zjavne nemá s jeho profesionalitou nič spoločné. No a je viac než jasné, že pri jeho profesionálnom vyťažení, bola výchova detí na manželke a čiastočne na pedagógoch a spoločnosti.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft Reagovala som len na tvoje slovne spojenie- nepodareny syn.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
misoft Reagovala som len na tvoje slovne spojenie- nepodareny syn.
Nešťastne som to formuloval - mea culpa.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
alaya1

Nemyslim, ze je nepodareny, je to chory clovek. Ma psychiatricku Dg.
Dobre.... syn ma Dg. Ale bude to niekoho v spoločnosti zaujímať, akú má Dg? Ľudia i napriek tomu budú prstom ukazovať... darmo je tam Dg, alebo nie je Dg. A to je to najhoršie...
Viď vyššie môj príspevok o ľutovaní rodiny.

Nebude to veru nikoho zaujímať...stačí si prečítať diskusie k článkom bulváru.
Bulvár to začal, ten pohon na rodinu a spoločnosť okolitá to dokončí...

Zopakujem...nechcel by som byť obeťou toho fantóma (veď kto normálny aj hej), ale na druhej strane je to chorý jedinec.
Podľa mňa tá výchova nemá s tým nejak veľmi veľa spoločné...veď súrodenci fantóma sú normálni. To potom koľko fantómov by po Slovensku behalo, nakoľko otcovia sú dlhodobo odlúčení od rodín.
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
misoft
alaya1

Nemyslim, ze je nepodareny, je to chory clovek. Ma psychiatricku Dg.
Dobre.... syn ma Dg. Ale bude to niekoho v spoločnosti zaujímať, akú má Dg? Ľudia i napriek tomu budú prstom ukazovať... darmo je tam Dg, alebo nie je Dg. A to je to najhoršie...
Viď vyššie môj príspevok o ľutovaní rodiny.

Nebude to veru nikoho zaujímať...stačí si prečítať diskusie k článkom bulváru.
Bulvár to začal, ten pohon na rodinu a spoločnosť okolitá to dokončí...

Zopakujem...nechcel by som byť obeťou toho fantóma (veď kto normálny aj hej), ale na druhej strane je to chorý jedinec.
Podľa mňa tá výchova nemá s tým nejak veľmi veľa spoločné...veď súrodenci fantóma sú normálni. To potom koľko fantómov by po Slovensku behalo, nakoľko otcovia sú dlhodobo odlúčení od rodín.
Tie debaty na fórach nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Sú to neskutočne prostoduché výplody zadubených jedincov.
No a ďalšia podstatná vec je fakt, že do obrany a bezpečnosti štátu, bulvár a ani verejnosť nemá čo kecať. Povedal by som, že dokonca ani politici by nemali zasahovať, lebo skutočná armáda potrebuje skutočných vojenských odborníkov.
----------------------------------------
Napríklad, ak je niekto vynikajúci pilot, záleží na tom, či je teplý, alebo má dementného syna a trebárs otca zlodeja?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Tie debaty na fórach nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Sú to neskutočne prostoduché výplody zadubených jedincov.
No a ďalšia podstatná vec je fakt, že do obrany a bezpečnosti štátu, bulvár a ani verejnosť nemá čo kecať. Povedal by som, že dokonca ani politici by nemali zasahovať, lebo skutočná armáda potrebuje skutočných vojenských odborníkov.
----------------------------------------
Napríklad, ak je niekto vynikajúci pilot, záleží na tom, či je teplý, alebo má dementného syna a trebárs otca zlodeja?
Ja už poslednú dobu správy ani riadne nepozerám...hentí všeliakí oný s mikrofónom pred hubou nemajú zábrany a varia v lyžičke vody...a tie všeliaké konšpirácie, závery, múdrosti...

Občas na zaplakanie, občas na údiv...ale dosť často na smiech.
Účel jediný - sledovanosť za každú cenu.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
buchač
misoft
alaya1

Nemyslim, ze je nepodareny, je to chory clovek. Ma psychiatricku Dg.
Dobre.... syn ma Dg. Ale bude to niekoho v spoločnosti zaujímať, akú má Dg? Ľudia i napriek tomu budú prstom ukazovať... darmo je tam Dg, alebo nie je Dg. A to je to najhoršie...
Viď vyššie môj príspevok o ľutovaní rodiny.

Nebude to veru nikoho zaujímať...stačí si prečítať diskusie k článkom bulváru.
Bulvár to začal, ten pohon na rodinu a spoločnosť okolitá to dokončí...

Zopakujem...nechcel by som byť obeťou toho fantóma (veď kto normálny aj hej), ale na druhej strane je to chorý jedinec.
Podľa mňa tá výchova nemá s tým nejak veľmi veľa spoločné...veď súrodenci fantóma sú normálni. To potom koľko fantómov by po Slovensku behalo, nakoľko otcovia sú dlhodobo odlúčení od rodín.
Tie debaty na fórach nemajú žiadnu výpovednú hodnotu. Sú to neskutočne prostoduché výplody zadubených jedincov.
No a ďalšia podstatná vec je fakt, že do obrany a bezpečnosti štátu, bulvár a ani verejnosť nemá čo kecať. Povedal by som, že dokonca ani politici by nemali zasahovať, lebo skutočná armáda potrebuje skutočných vojenských odborníkov.
----------------------------------------
Napríklad, ak je niekto vynikajúci pilot, záleží na tom, či je teplý, alebo má dementného syna a trebárs otca zlodeja?
NIE CELKOM, lebo sú niektoré skutočnosti(najmä tie nezverejnené) ktoré umožňujú ľahšie lámanie (charakteru) pre spoluprácu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Iba oni vedia ako sa general k nim doma spraval....kolega mal chalana na vojne...boli v pezinku ...chalan z pezinku....ak na opustak tak k babke do serede.....lebo tata vojak...chcel aby doma chodil v uniforme....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Žeby uniforma ako fetiš?
Si mi pripomenula Pelíšky ... a domácu nástenku s jedálnym lístkom a plagátom Rolling Stones... plus fasované topánky pod vianočným stromčekom...
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...mlady si potom flakol hlavu do truby....aj.... z nestastnej lasky....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mal smolu, bola elektrická... Ale bolo mi ho ľúto...
Dúfam, že ich budú zase dávať...
To je už taká vianočná klasika ako Tri oriešky...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Neviem...mozno si to vojaci v domove neuvedomuju ako sa chovaju.....alebo sa nevedia..vypnut..presmerovat...ze hop uz nie som v robote....ja som si tiez neuvedomavala,ze otazky davam doma ako na vysluchu...uz som tu spominala....na vetu co mi doma povedali nezabudnem "uz si najdi inu robotu my tu nie sme na vysluchu" aj som si nasla....bolo to pre mna vykumenie....ze mi to vtedy najvyssi podpisal.....lebo "moji" ma nepustili....
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja to ani nečítam, stačí základná info, Nie darmo sa hovorí, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Iba oni vedia ako sa general k nim doma spraval....kolega mal chalana na vojne...boli v pezinku ...chalan z pezinku....ak na opustak tak k babke do serede.....lebo tata vojak...chcel aby doma chodil v uniforme....
Podľa miesta narodenia generála (Kaplice) tak predpokladám že ocko bol tiež lampasák v autoprapore a najmä preto že ho pomohol zašiť po škole 50 km od domu na funkciu ktorá bola bežne obsadzovaná roťákmi alebo absíkmi a potom raketový štart na ašpirantúru sa čakalo 3 roky praxe u vojsk až potom si mohol dať prihlášku, a 51 bol zrámcovaný na jeden bigoš prapor a jednu tankovú rotu plus kurz vodičov OT 64. takže možno aj prísna ruka doviedla syna k poruche
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať