Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko, taiko, si ty ale mudrlant. . Nechapem, preco by som nemohla hocikedy sa mi zaziada rozpravat recou, aku ovladam.. Hoci aj mojou materinskou.Mal si citat s porozumenim, ze som pisala o konkretnej situacii, to ver mi, by si sa bol hanbil aj ty a to aj sam pred sebou, nielen pred inymi hostami arealu. Ale kludne ti to odporucim, mas do od KE dost blizko, chod a mozes sa pridat k bazenovemu spevokolu.
Pravda je, som mudrlant. Ved aj ja som o konkretnej situacii pisal.
Aaa veru Ti neverim, Ja ked sa hanbim, tak akurat za seba, nikdy nie pred sebou a uz vobec nie za niekoho ineho pred niekym inym. A pre toho ineho a tych inych mam skor lutost, ako hanbu.
A k spevokolu som sa tiez uz pridal, v Nemecku, v Dusseldorfe aj s Talianmi, Holandanmi a Nemcami, ked majitel trattorie talianske karaoke spustil To si mala to medzinarodne " O sole mio " pocut .
ked tam budes chod skusit, bola to parada http://www.tripadvisor.ca/Restaurant...estphalia.html
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kazdy mame ine gusto. Mne to opilecke zavijanie v bazene, s harmonikou a flasou palenky naozaj nechybalo.A tie komentare na to, tiez nie.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Kazdy mame ine gusto. Mne to opilecke zavijanie v bazene, s harmonikou a flasou palenky naozaj nechybalo.A tie komentare na to, tiez nie.
ja neviem, kde Ty travis cas, ale v tej trattorii o ktorej som pisal ziadni opilci neboli . Zato tam bolo vela odviazanych neupjatych baviacich sa ludi a stastny majitel.
Naposledy upravil taiko : 24.11.15 at 08:13 Dôvod: preklep
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
bettylou

prepáč, že všade nie je vydláždené. som zvedavá na vianočné trhy u nás a ich ceny versus kvalita toho roku
Asi takto..... vianočné trhy - atmosféra je jedno, ale kupovať niečo na tých trhoch - to je druhé.
Neviem, ako iní, ale ja na žiadnom trhu nekupujem to, čo je dostať v riadnom obchode (netýka sa to handmade - to v obchodoch málokedy zoženieš) - je to predražené, je to tovar, ktorý sa riadne predať nedá (teda nepredajný v kamennom obchode), tovar, ktorý má dátum na krajíčku....
Vianočné trhy je pre obchodníkov raj.... predajú skoro všetko to, čo by inak na skladoch ostalo, alebo vyhodiť museli. A ľudia - opití "atmosférou" - kupujú ako sprostí......

my sme tak boli v Egypte v "beduínskej" dedine. Všetci herci vrátane žobravých detí, tkáčov... , ale kúpila som si koberček, hoc som vedela že v meste majú tie isté. cena bola približná, ale tá atmosféra...
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

korela Pozri príspevok
Práve pre takéto príspevky určité diskusie obchádzam. Nič zatiaľ z myšlienky prepojenia týchto dvoch miest nechápeš. Ty sa možno toho už dožiješ, ja sa pozriem na vás zvrchu, ak to pôjde, ako si tu žijete a hlavne v čom.
Na jednej strane napíšeš /použiješ/ slovo "sestry" a na druhej tu vypisuješ že "dve rozdielne mestá" a "odlišnosť".

Čistá hatlanina. Možno si myslela ale sestry, kde každá má iného otca a inú matku, lenže to už zase nie sú sestry, jedine možno nejaké mníšky

A o tom FENG šuej mi je trochu na zasmiatie, lebo nie každý verí a uplatňuje určité veci.

Tak, ako nie všetci veria v Boha, tak nie všetci sa zaoberajú rôznym rozložením nábytku podľa nejakej náuky a podobne...

Treba uplatniť zdravý rozum a všetko je v poriadku.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
korela Pozri príspevok
Práve pre takéto príspevky určité diskusie obchádzam. Nič zatiaľ z myšlienky prepojenia týchto dvoch miest nechápeš. Ty sa možno toho už dožiješ, ja sa pozriem na vás zvrchu, ak to pôjde, ako si tu žijete a hlavne v čom.
Na jednej strane napíšeš /použiješ/ slovo "sestry" a na druhej tu vypisuješ že "dve rozdielne mestá" a "odlišnosť".

Čistá hatlanina. Možno si myslela ale sestry, kde každá má iného otca a inú matku, lenže to už zase nie sú sestry, jedine možno nejaké mníšky

A o tom FENG šuej mi je trochu na zasmiatie, lebo nie každý verí a uplatňuje určité veci.

Tak, ako nie všetci veria v Boha, tak nie všetci sa zaoberajú rôznym rozložením nábytku podľa nejakej náuky a podobne...

Treba uplatniť zdravý rozum a všetko je v poriadku.
To akože, korela nemá zdravý rozum, lebo si vytvára pohodu tebe nepochopiteľným spôsobom a ty ho máš zdravý, lebo to nechápeš?
To si asi ..........trošku nedomyslel.
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nie, tak som to nemyslel. Len si myslím že ak niekto nevie čo je feng šuei a použije pri sťahovaní, orientácii zdravý rozum, určité zásady a dokonca orientáciu domu má aj v projekte, tak by sme došli k záveru že väčšinou by to asi bolo v súlade s rôznymi náukami ako feng šuei alebo ostatné "pravidlá"...
O feng šuei sa nezaujímam ale vedel by som si povedať a dať naprojektovať dom tak, aby som sa v ňom cítil dobre.
Človek, ktorý vníma svoje telo vie čo mu vadí, čo mu vyhovuje a kedy sa dobre cíti...
Ja zase nie som mestský typ človeka, ktorému vyhovuje "ruch mesta", 12 rokov som zažil a stačilo...
Nie je nad svoj kľud, pohoda, čistý vzduch a blízkosť rôznej zveri...
Stačí mi moja kancelária v centre pešej zóny....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Mestá majú svoju "úroveň". Vraj jedno nesiaha druhému ani po členky a niektoré tú úroveň nikdy nedosiahne.
---------------------------------------------
Na druhej strane viem a možno to vedia aj iní, že každé mesto je iné. Ja som ešte nikdy nevidel dve rovnaké mestá a dokonca ani podobné.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Preto mi je zcestné používať na 2 mestá vzdialené stovky kilometrov slovo "sestry"...
Chápem, že starší to majú ako 1 štát, ale mladí ich vnímajú tak, ako keby nikdy nič nemali spoločné.
Ešte raz píšem, osobne sa mi BA nepáči a Praha áno, je to uhol pohľadu, lebo viac inklinujem k čechom ako k slovákom a v Prahe som strávil oveľa viac času ako v BA...
To, že podľa môjho názoru najkrajšia časť mesta je časť eurovea je celkom smutné, lebo musím skonštatovať, že ak by v BA nebola penta a J a T, nechcem si predstaviť ako by vyzerala... výraz 100 rokov za opicami by asi bol vhodný.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Preto mi je zcestné používať na 2 mestá vzdialené stovky kilometrov slovo "sestry"...
Chápem, že starší to majú ako 1 štát, ale mladí ich vnímajú tak, ako keby nikdy nič nemali spoločné.
Ešte raz píšem, osobne sa mi BA nepáči a Praha áno, je to uhol pohľadu, lebo viac inklinujem k čechom ako k slovákom a v Prahe som strávil oveľa viac času ako v BA...
Ale zdravý rozum vraví niečo iné.
Má to určité dôvody a zdravý rozum ich dokáže identifikovať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Choď sa pozrieť do niektorého kraja v SR a do niektorého kraja v ČR.
Ale nie, že sadnúť na kávu, ale autom prebrázdiť lokálne dediny, cesty miestneho významu, popozerať záhrady, popozerať polia, popozerať lyžiarské strediská, zájsť na horské chaty, na nich si niečo dať, všimnúť obsluhu, všimnúť ceny, všimnúť kvalitu jedla.
Je to tisíc a nula.
Naši sa nevedia postarať o vlastnú záhradu, češi maju záhrady upravené TIP TOP a svojimi súkromnými kosačkami a vlastným benzínom si kosia aj mimo záhrady "cudzí pozemok" až k cestám, i keď im to nepatrí.
Naši majú za plotom už častokrát prales, bordel.
Teraz nemyslím výstavné dediny a satelitné mestečká, ale normálny klasický "zapadákov" ako severná morava, ostravsko.
U nás v okresnom meste teraz začínajú dávať hlúpe blikače do vozovky, čo v "zapadákove" ako Jablunkov, Třinec, majú už dávno.
V čechách je všeobecne vyššia kultúra žitia ale nie všetci to dokážu vidieť...
Tam v zapadákove sa maká denno denne, cesty TIP-TOP, u nás obdobný zapadákov je na úrovni cigánskej osady.
Doporučujem, keď je v zime kalamita najvyššieho stupňa naštartovať auto, štvorkolku, skúter, hocičo na značkách a ísť sa previezť po prejazdoch MAKOV, KLOKOČOV, JABLUNKOV.
U nás katastrofa, akonáhle sa prekročia hranice, je to iný svet, všetko upravené, posypané, posolené /na klokočove v čr sa nesolí ale sype hrubé kamenie/.
A teraz si treba uvedomiť, že taká cadca je okresné mesto a jablunkov, bílá, bečva sú pre čr ULTRA ZAPADÁKOV, ako pre nás niektoré osady pri ukrajine. A aj cez to sú tie cesty lepšie urobené, upravené, vystavané ako v mestách... A to som nespomenul, že tieto cesty sú všetko nové, max do 5 rokov starý asfalt bez jedinej diery.
Naposledy upravil Nandrolon : 24.11.15 at 07:36
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Nandrolon
Preto mi je zcestné používať na 2 mestá vzdialené stovky kilometrov slovo "sestry"...
Chápem, že starší to majú ako 1 štát, ale mladí ich vnímajú tak, ako keby nikdy nič nemali spoločné.
Ešte raz píšem, osobne sa mi BA nepáči a Praha áno, je to uhol pohľadu, lebo viac inklinujem k čechom ako k slovákom a v Prahe som strávil oveľa viac času ako v BA...
To, že podľa môjho názoru

je celkom smutné, lebo musím skonštatovať, že ak by v BA nebola penta a J a T, nechcem si predstaviť ako by vyzerala... výraz 100 rokov za opicami by asi bol vhodný.
smutné je skôr - radšej to zacitujem :

" najkrajšia časť mesta je časť eurovea "


ale čo, niekomu sa možno páči časť mesta soravia......

ale zas veľa to vysvetluje o tvojom besnení pri každej spomienke o našom hlavnom meste....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Choď sa pozrieť do niektorého kraja v SR a do niektorého kraja v ČR.
Ale nie, že sadnúť na kávu, ale autom prebrázdiť lokálne dediny, cesty miestneho významu, popozerať záhrady, popozerať polia,....
Je to tisíc a nula.
........
Všade je niečo plus a niečo mínus.
Ako som spomenul pár krát, za oných čias som sa dostal veru aj tu, aj tam. Aj veľké (na naše pomery) mestá, aj ten zapadákov.
ALE kuwa, že kuewsky záleží nad lokalitami v oboch štátoch bývalej spoločnej republiky !!!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, však presne na to som chcel poukázať, ale človek by akosi prirodzene čakal že ten zapadákov, hoci aj český bude na tom oveľa horšie ako okresné a krajské mestá.
Presne ten fakt že čr zapadákov je na tom oveľa lepšie ako SR stredné mestá poukazuje na to, ako sme v porovnaní s nimi pozadu a že ich nikdy nedobehneme. Porovnávať okresné čr mesto o XX.XXX obyvateľov s ekvivalentom v SR :-)))))))))))))))))))))))))) ... to by bolo už na smiech
Buchač, ja som trošku asi mladšia generácia, takže ja práve vidím ten rozdiel ako kto pokročil za posledných 10-15 rokov. Musím skonštatovať, že nožnice sa medzi nami roztvárajú.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Porovnávať okresné čr mesto o XX.XXX obyvateľov s ekvivalentom v SR :-)))))))))))))))))))))))))) ... to by bolo už na smiech
Buchač, ja som trošku asi mladšia generácia, takže ja práve vidím ten rozdiel ako kto pokročil za posledných 10-15 rokov. Musím skonštatovať, že nožnice sa medzi nami roztvárajú.
Zopakujem sa, ale pozmením slová :
ALE kuwa, že kuewsky záleží nad lokalitami v republike zvanej Kocúrkovo !!!
--------------------------
Generáciu spomínaš ?
Nuž jedna generácia dedí názory, zvyky, atď po tej predchádzajúcej. Málokedy potrebujem počuť (ako niekto spomínal ) ...mne stačí len vidieť správanie, pohybovanie, gestikuláciu a som v obraze. Ten prípadný rečový prejav môj názor následne len potvrdí.
Tým nožniciam veľmi never... ani generáciu a generáciu nemôžeš až tak porovnávať...si mladší, ale do múky Ťa položím (samozrejme v určitých oblastiach) furt...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, ale ja som myslel nožnice ČR verzus SR, nie buchač verzus nandrolon, to by nedávalo ani žiadny zmysel :-))))))))))))))))))))))))))
Česi sa dokázali rýchlejšie postaviť na nohy a to, čo vyvádzajú vo výstavbe napr. tých ciest za posledných 15 rokov nemá obdobu. My vôbec nestíhame popri nich a oni idú 10 x rýchlejším tempom a kvalitatívne sú už vďaka používaným NOVŠÍM technológiám taktiež v inom leveli.
Ja to tu mám pod nosom, takže to vidím denno denne, aj SR, aj ČR.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Buchač, ale ja som myslel nožnice ČR verzus SR, nie buchač verzus nandrolon, to by nedávalo ani žiadny zmysel :-))))))))))))))))))))))))))
Česi sa dokázali rýchlejšie postaviť na nohy a to, čo vyvádzajú vo výstavbe napr. tých ciest za posledných 15 rokov nemá obdobu. My vôbec nestíhame popri nich a oni idú 10 x rýchlejším tempom a kvalitatívne sú už vďaka používaným NOVŠÍM technológiám taktiež v inom leveli.
Ja to tu mám pod nosom, takže to vidím denno denne, aj SR, aj ČR.
Ale ako poddžub dobré...no nie

------------------
Češi NEJDÚ rýchlejším tempom tých 15 rokov...oni IDÚ týmto tempom už oveľa dlhšie...už za socíku to tak bolo...teraz len pokračujú.
------------------
Takže v konečnom dôsledku sa dá povedať, že Slovensko IDE a pokračuje v tom svojom tempe, zmýšľaní, správaní sa, atď aj naďalej.
Tak slušne by som to nazval asi takto :
" Gadžo zostane vždy len gadžom."
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Plný súhlas, konečne sme sa pochopili.
Len ešte raz podotknem, z vlastnej skúsenosti dokážem posúdiť "iba" tých 15-20 r. späť. Viac by bolo iba JPP a to nie je môj štýl...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Plný súhlas, konečne sme sa pochopili.
Len ešte raz podotknem, z vlastnej skúsenosti dokážem posúdiť "iba" tých 15-20 r. späť. Viac by bolo iba JPP a to nie je môj štýl...
Pekne ste sa zhodli. Už zostáva len podumať, čo s tým budete robiť, aby ste nimi nezostali.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Nandrolon
Buchač, ale ja som myslel nožnice ČR verzus SR, nie buchač verzus nandrolon, to by nedávalo ani žiadny zmysel :-))))))))))))))))))))))))))
Česi sa dokázali rýchlejšie postaviť na nohy a to, čo vyvádzajú vo výstavbe napr. tých ciest za posledných 15 rokov nemá obdobu. My vôbec nestíhame popri nich a oni idú 10 x rýchlejším tempom a kvalitatívne sú už vďaka používaným NOVŠÍM technológiám taktiež v inom leveli.
Ja to tu mám pod nosom, takže to vidím denno denne, aj SR, aj ČR.
Ale ako poddžub dobré...no nie

------------------
Češi NEJDÚ rýchlejším tempom tých 15 rokov...oni IDÚ týmto tempom už oveľa dlhšie...už za socíku to tak bolo...teraz len pokračujú.
------------------
Takže v konečnom dôsledku sa dá povedať, že Slovensko IDE a pokračuje v tom svojom tempe, zmýšľaní, správaní sa, atď aj naďalej.
Tak slušne by som to nazval asi takto :
" Gadžo zostane vždy len gadžom."
Treba si ale uvedomiť, že nie každý Slovák je sprostý, alebo gadžo.
Slovensko nemyslí, ani sa nijako nespráva. Myslia ľudia a ľudia sa aj nejako správajú. Tí rozumní a slušní Slováci, nikdy nepovedia a neuznajú, že sprostý národ, sprostý Slovák. To povie len gadžo, ale určite to neprizná.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať