Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE="misoft"]
alaya1

Pripadne spievaju v cudzine v bazenoch na kupalisku aj s harmonikou ludove piesne, pritom si aj popijaju a personalu kupaliska odvrknu, ze im nerozumeju, ze sa maju naucit po slovensky. /preferuju to u nas znacky KS,VV, MI, HN./
Možno.... avšak - pozrieť sa, čo sú to zač a na čom prišli.....

Veľmi trefné, ale ja by som si ešte dovolila dodať, nie iba na čom prišli, ale kam prišli. To by bolo dosť výpovedné. V hoteli so **** by si asi nezahulákali.

Ja som vonku nezažila ani raz nejaké faux pas s našimi, ani Čechmi, ani Maďarmi. Najrozpínavejší boli Nemci, najviac hulákali, ale to robí bežne takmer väčšina cudzincov, mysliac si, že im nikto po prvé nerozumie a po druhé zažívajú určitý pocit slobody. Ale to ide o vyslovene o mladých v skupinách.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
Čo robí YT, alebo v novinách pred každým videom reklama, a nedá sa skôr vypnúť ako po 10 sek., to ešte pred pár rokmi nebolo, aj tak ich každý preskakuje, ale ten nasilu stratený čas ...
nemáš šancu rapídne využiť, si nás odstopovali.. je ať na nich, nech ten satelit spadne, ak sa nevie uživiť
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.
PS človek má byť a aj je tvor všestranný, ale ak sa niekto /ako ty/ navonok tvári že pojedol všetku múdrosť sveta, zvyčajne to znamená síce obšírne vedomosti, ale priemerné, povrchné a v ničom nie je poriadne do hĺbky zahĺbený, vycibrený...
Naposledy upravil Nandrolon : 23.11.15 at 13:00
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Moja 3/4 sa vrátila z výletu. Bola v Senci a s KUKom do Viedne. Ale konštatovala: ubytko - paráda, ale s učiteľkami zo škôlky - hrôza.
Vo Viedni, keď boli (popisovala) - dostali sa na miesto, kde akurát demonštrácie proti imigrantom boli - ťažkoodenci rozdeľovali protestujúcich a imigrantov na druhej strane a ako moja 3/4 popisovala, hovorila učkám, aby sa pratali odtiaľ (radili im, aby sa nemiešali do toho), učky naopak sa tam hrnuli a na mobily si všetko fotili.
Potom - učky kupovali Mozartové gule - za 8€. Moja im vraví, že tie isté majú v Bille za necelé 3€! Chceli si dať niečo pod zub - tanier špagiet - 20€, hamburger z Viedne 5€.
Prišla domov totálne znechutená, nielen z toho, aké sumy tam boli, ale i z chovania "vysokoškolsky vzdelaných dám" - učiteliek, že sa správali ako najposlednejšie oné.....
prepáč, že všade nie je vydláždené. som zvedavá na vianočné trhy u nás a ich ceny versus kvalita toho roku
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nandrolon
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
pmajap
alaya1
taiko

Skor by som povedala, ze z akeho su prostredia a aku mali rodinnu vychovu. " Moja mama vzdy vravela, ze ked h.... vyskoci na policu, mysli si o sebe, ze je dzem"... takze vidly trcia z topanok. gadzo vzdy len gadzom ostane. Z vychodu zvlast a je jedno, ci je to ucitelka, ci upratovcka, predavacka.
Preco z vychodu zvlast ? Ja som fajnych jedincov aj v Bytcici pri Ziline videl, aj na Sliaci a aj v Poprade resp v Spisskej Sobote, som veru unikaty postretal v restauraciach. Myslim, ze to nezavisi od regionu.
Pisem z vlastznej skusenosti. Niekedy sa clovek naozaj hanbi slovensky ozvat v cudzine. Pisem v globale, nie o jednotlivcoch.


No myslím že to čo stretávam v at a na dovolenkách nemeckých turistov, tak východniari sa ešte musia veľmi snažiť aby sa im vyrovnali. Aj personál hotelov na nemčinu reaguje s vyvrátenými očami.
.................................................. .................................................. ...
Ja rozpravam anglicky .[/QUOTE]

To akože teraz čo? Necháp to ako napadnutie, všetci vieme, že si mala matku hovoriacu po EN, tak si mala značne zľahčenú situáciu oproti ostatným, je to tvoj materinský jazyk. Pripadá mi to, akoby si bola jediná bývajúca na východe so znalosťou EN. Verím, že nie.
Hanbíš sa za svoj pôvod? Takíto ľudia sú pre celú spoločnosť nie práve najvhodnejší. Radšej treba ísť vlastným príkladom pri takýchto ľuďoch. Aby z teba prijali to dobré a vhodné.
Aké malicherné, ak sa všetci zamindrákovaní Slováci hanbia vonku prehovoriť po slovensky ako ty, už sa človek nemusí ani čudovať, za čo nás majú, keď sa vonku prezentuje viac skôr tá negatívna vzorka národa.
4 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.
Už mi nepodsúvaj a neprisudzuj čo som nikdy nenapísal. Neprekrúcaj.
Nikde som nepísal nič o drvení. Vždy som odsudzoval memorovanie a bifľovanie. Preferoval som potrebný čas na zvládnutie danej témy a nie termín písomky, či skúšky. Drviť sa len preto, že známka. Celú dobu tu píšem o tom, že vedomosť je podstatná a nie známka a ak niečo raz logicky a v súvislostiach chápeš, nemusíš sa to bifľovať. Jednoducho to vieš a danú poučku dokážeš zosmoliť aj vlastnými slovami.
2 2
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Peggynka
korela
Peggy, nie všetky. Ak má niekto svoju osobnosť, je zrelý, tak sa nemôže nechať strhnúť deťmi a musí im byť jasné, že za všetkých okolností by mali byť deťom vzorom a prirodzenou autoritou. Ak nie, tak tam nepatria.
Je zaujímavé,že tento "syndróm" majú len ženy.Môj muž po svadbe nastúpil učiť na ĽŠU v Sp.Belej a po pár rokoch skonštatoval,že titul pedagóg ho uráža (s ohľadom na to,ako sa prezentujú učiteľky).Boli schopné sa pohádať pre neuveriteľné veci,napr.jedna mala o 10Kčs väčšiu výplatu Na ZŠ som chodila do výberovej triedy (experiment - priemer známok do 1,4 ) a učiteľky dávali známky podľa oblečenia.Boli sme len dve z robotníckych rodín a dobre sme sa na tom bavili,IN bol tesil Ale asi to na mne zanechalo stopy,keď si to pamätám ako krivdu Chlapi boli normálni,čím to je?
to slávne podriadenie ženy xixi
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
Nandrolon
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.
Nandrolon, myslím, že si ho nepochopil, ak si reagoval na jar88, pretože z citácie mi to nie je jasné, na koho reaguješ.
Keď človek odvádza štátu dane, tak očakáva, že za ne niečo aj dostane. Aj to učivo v škole riadne podané, a objektívne klasifikované. A nie odfláknuté. Na konci ZŠ by už bolo neskoro sa zobudiť. Čas nevrátiš späť.
Učiteľky začali po dvoch rokoch od 89 hovoriť - za tieto peniaze mám učiť? Ja by som sa prepadla pod zem, keby som mala takto čo i len myslieť, nieto to ešte povedať nahlas.
Vždy som mala prehľad nad svojimi deťmi, ja som sa mohla na ich školy spoľahnúť, ale skúšala som ich, alebo aj s nimi presedela pri učení ak bolo treba, vedela som, či látku ovládajú. Podľa mňa bol pôvodný príspevok asi o tom.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Napísal si, že každé dieťa sa je schopné naučiť čokoľvek, čo je kardinálna blbosť.
Ak raz máš takpovediac /napíšem to expresívne/ hlúpe decko, neurochirurg z neho nikdy nebude ani keď od nula rokov bude v tom učive spávať. Budeš rád, ak to bude dobrý automechanik....
PS: pre nechápavých reagujem na JAR88 a to, že tvrdil že dieťa začína každé z rovnakej štartovacej polohy a môže byť z neho "hocičo" netvrdil prvýkrát tu na porade, každý má na niečo nadanie, na niečo viac, na niečo menej a na niečo vôbec...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Absentujúci tu boli dvaja-traja, a už mám po dlhej dobe mínusku. Vitajte medzi nami!
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bettylou

prepáč, že všade nie je vydláždené. som zvedavá na vianočné trhy u nás a ich ceny versus kvalita toho roku
Asi takto..... vianočné trhy - atmosféra je jedno, ale kupovať niečo na tých trhoch - to je druhé.
Neviem, ako iní, ale ja na žiadnom trhu nekupujem to, čo je dostať v riadnom obchode (netýka sa to handmade - to v obchodoch málokedy zoženieš) - je to predražené, je to tovar, ktorý sa riadne predať nedá (teda nepredajný v kamennom obchode), tovar, ktorý má dátum na krajíčku....
Vianočné trhy je pre obchodníkov raj.... predajú skoro všetko to, čo by inak na skladoch ostalo, alebo vyhodiť museli. A ľudia - opití "atmosférou" - kupujú ako sprostí......
Naposledy upravil misoft : 23.11.15 at 16:42
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
Pavol neboli to staršie paničky? Veď to sa tak chodilo na výlety normálka. Muži vpravo, ženy vľavo a na ďalšej zástavke opačne.
30+ nešlo o to ale žeaí sme boli ohúrení že sa nikto nepozeral naľavo napravo, ani to či mi drblo neužitočné sa nedíva len kam mu dovolia tie konské klapky
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte ako príklad zo školstva uvediem taký detail. Dcéra na ZUŠ chodila najprv na zobcovú flautu. Niečo mi doma povedala, na nasledujúcej hodine som si to osobne overila. Problém spočíval v tom, že jej začal učiteľ predhrávať na jej vlastnej flaute. Akoby škola nemala svoju. Od budúcej hodiny chodila na inú ZUŠ, podstatne ďalej, ale problém sa vyriešil. Nakoniec prešla k svojmu pôvodnému učiteľovi, tak to bola v podstate radosť a priepastný rozdiel.
Deti treba počúvať a vnímať stále.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V tzv. "uvoľnených" rokoch išla mama z pracoviska na týždeň do Grécka. Celý vlak bol ich. Pár ľudí tam samozrejme zostalo. Ale ..., popri prehliadke Atén, si mama musela odskočiť. V skupinke ich bolo päť, keď toalety nenašli, spásny nápad mama dostala pri divadle, práve sa vchádzalo na predstavenie. Chlapík z divadla v livreji pustil dnu iba ju. Zbytok dostal stopku.
(Nemohla som si odpustiť to sem vložiť, sorry, keď je ešte stále reč o cikpauze. Bola jar a mala na sebe v podvečer kabát. Šaty robia človeka, darmo. )
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

alaya1
babka - ježibabka
Tým spievaním mi alaya pripomenula jeden zážitok z výletu a to plavbu po Dunajci. Zhodou okolností sme sa plavili súčasne Slováci aj Poliaci. A celou trasou sme spievali. Raz poľská pesnička, raz slovenská. Pekný výlet.
Plavbu na Dunajci, v plti nemozes porovnavat s kupaliskom.Vliest si s harmonikou do bazena a vybliakavat na cele kupalisko, je proste nerespektovanie inych ludi, ktori o ten opilecky "spev" nemaju zaujem.
Neporovnávam to. Veď píšem, že si mi pripomenula pekný zážitok a som celkom rada za pripomenutie. Pekný deň.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
alaya1
Nandrolon
je hlboký omyl že každé dieťa zvládne AKÉKOĽVEK UČIVO.
Ak raz na niečo nemá, tak to vživote nezvládne.
Hovoríme o zdravých deťoch, o chorých ani neuvažujem.
Lenže hranica a schopnosti nie sú postavavené iba na báze + a -.
Nie každý dokáže hocičo a nie všetci dokážu všetko.
Učenie je jedna vec, nadanie druhá, je dobré ak sa to vzájomne prelína.
Ale ešte raz hovorím, nie každé dieťa môže byť lekárom, fyzikom, hudobným virtuózom.
Je primitívne si myslieť že NADRTIŤ sa dá všetko.
Nandrolon, myslím, že si ho nepochopil, ak si reagoval na jar88, pretože z citácie mi to nie je jasné, na koho reaguješ.
Keď človek odvádza štátu dane, tak očakáva, že za ne niečo aj dostane. Aj to učivo v škole riadne podané, a objektívne klasifikované. A nie odfláknuté. Na konci ZŠ by už bolo neskoro sa zobudiť. Čas nevrátiš späť.
Učiteľky začali po dvoch rokoch od 89 hovoriť - za tieto peniaze mám učiť? Ja by som sa prepadla pod zem, keby som mala takto čo i len myslieť, nieto to ešte povedať nahlas.
Vždy som mala prehľad nad svojimi deťmi, ja som sa mohla na ich školy spoľahnúť, ale skúšala som ich, alebo aj s nimi presedela pri učení ak bolo treba, vedela som, či látku ovládajú. Podľa mňa bol pôvodný príspevok asi o tom.
Presne tak korela,
dokonale si to vystihla. Ja by som sa na ich mieste tiež hanbil a určite by som si nedokázal, za tak ľahostajne odfláknutú činnosť zapýtať výplatu.
------------------------------------------
Nandrolon sa tak vyjadril len preto, že je z učiteľskej rodiny a v neposlednom rade aj so zámerom ma nejako zhovadiť. (nie zhovädiť - zhovadiť)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Napísal si, že každé dieťa sa je schopné naučiť čokoľvek, čo je kardinálna blbosť.
Ak raz máš takpovediac /napíšem to expresívne/ hlúpe decko, neurochirurg z neho nikdy nebude ani keď od nula rokov bude v tom učive spávať. Budeš rád, ak to bude dobrý automechanik....
PS: pre nechápavých reagujem na JAR88 a to, že tvrdil že dieťa začína každé z rovnakej štartovacej polohy a môže byť z neho "hocičo" netvrdil prvýkrát tu na porade, každý má na niečo nadanie, na niečo viac, na niečo menej a na niečo vôbec...
Ano, každé dieťa je schopné sa naučiť čokoľvek.
To znamená (pre teba úplne po lopate) že čokoľvek v súvislosti a s prihliadnutím na jeho vek.
Určite je veľmi scestné, ak si dospelý jedinec, predstavuje počas vzdelávania dieťaťa nejakú konečnú métu. Napríklad titul, či dokonca jeho profesiu.
-------------------------------------------------------------------
Možno ti rodičia vtĺkali do hlavy, že ak zvládaš nejakú školu, je to dané tvojou výnimočnosťou a nadpriemernou inteligenciou, ale nieje to pravda. Zvládnuť akúkoľvek školu je úplne bežná a pre normálne, duševne vyvinutého jedinca samozrejmosťou. Jednoducho nič výnimočné. Ak to zvládne sto detí, zvládne to aj milión detí. Najdôležitejšia je postupnosť (nabaľovanie vedomostí na predošlé, skôr zvládnuté vedomosti) a tým aj vytváranie záujmu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a mňa dnes naštvalo,že som sa ZASE už po neviemkoľký krát nedostala k očnej.....neušlo sa mi číslo...je ich k dispozícii iba 17,plus 3 sú vyhradené na úrazy,viac pacientov za deň ošetriť nesmie....dôchodcovia tam chodia už ráno o šiestej a bijú sa o čísla a hnusne si nadávajú....to mi povedala sestra od obvodnej,vidí to každé ráno,keď ide do ambulancie.
Dve očné lekárky na dve mestá ( 25 tis. a 12 tis.okolité obce ani nerátam) to je podľa poisťovní dostatok.
prečo mi ale poisťovňa odpísala,že navýšili očnej kapacity a teda že už nebudem mať problém sa tam dostať,to fakt neviem...
Asi si budem musieť zaplatiť vyšetrenie v nejakom súkromnom centre......a pošlem na preplatenie...?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

kopretinka
a mňa dnes naštvalo,že som sa ZASE už po neviemkoľký krát nedostala k očnej.....neušlo sa mi číslo...je ich k dispozícii iba 17,plus 3 sú vyhradené na úrazy,viac pacientov za deň ošetriť nesmie....dôchodcovia tam chodia už ráno o šiestej a bijú sa o čísla a hnusne si nadávajú....to mi povedala sestra od obvodnej,vidí to každé ráno,keď ide do ambulancie.
Dve očné lekárky na dve mestá ( 25 tis. a 12 tis.okolité obce ani nerátam) to je podľa poisťovní dostatok.
prečo mi ale poisťovňa odpísala,že navýšili očnej kapacity a teda že už nebudem mať problém sa tam dostať,to fakt neviem...
Asi si budem musieť zaplatiť vyšetrenie v nejakom súkromnom centre......a pošlem na preplatenie...?
Predstav si, že už máme aj v Bratislave ambulancie, kde ťa v žiadnom prípade už nevezmú. Majú totiž plný počet pacientov a žiadnych iných už nevezmú - ani neobjednajú. Sestra ti dá kontakt na inú s tým, že skúste tam, alebo pohľadajte niekde inde.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať