Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo X

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
http://www.porada.sk/t264689-co-sa-m...tesilo-ix.html sme skončili a tuto pokračujeme ďalej

Po doterajších skúsenostiach s touto témou ( aj vlastných ) by som vás chcel poprosiť, aby bola politika v tejto téme tabu Na politiku tu máme http://www.porada.sk/t255344-u-starej-blazkovej.html
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

A Dubnica? Tá bola tiež mimo? Ide aj o princíp, že konverzia platila iba u nás. Na rozdiel od nich.
A snáď sa nevyrábalo iba Uh. Brode.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
korela
Myslíš Havla? To je snáď tajné, či čo? Veľký humanista, oni zbrane vyrábali i naďalej. Konverzia? Bez slov.
Vieš korela, ale nie sú zbrane, ako zbrane.
Iné vyrábali v ZTS Martin a iné České zbrojovky Uherský Brod.
České mohli vyrábať a vyvážať do celého sveta a keby neboli slaboduchý, mohli výrobu aj strojnásobiť a aj tak by trh neuspokojili. Tie naše mohli vyvážať len na trhy, ktoré nám nepasovali a ostatné nemali o našu "techniku" záujem.
No a nakoniec sme chceli do EU a NATO. Mali sme na výber a do NATO sme nemuseli.
Neblázni ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Korela, áno, myslel som Havla a skratku som použil preto, lebo z tvojich príspevkov vidno že skratky veľmi obľubuješ.
Možno nejaké cvičenie feng šuei na rozvoj mysli, neviem, zatiaľ ho nepotrebujem a niektoré komunistické skratky dokonca musím googliť.
Bohužiaľ som na odchode, tak nemám chuť rozoberať politickú situáciu keď som mal 11 rokov, len som reagoval na 1 príspevok Jara88 že keď vidím toho koktavého baróna, tak mi je na grc , hádam to netreba viac rozvádzať.
Nikdy som neskratkovala, iba teraz, nedávno, dôvod je snáď jasný. Ale nespomínam si, že by som skratkovala niečo z česko alebo slovenského územia. Takže už to láskavo nespomínaj.
Keď si mal 11, moc toho nepamätáš. Ale aspoň som počúvala v tom veku svojich rodičov, ako sa mali a čo zažívali, resp. aj ich rodičia. Jedni boli už dávno mŕtvi, druhých som si užila krátko.
Už ti ostáva iba čítať literatúru faktu, keď máš záujem hodnotiť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
A Dubnica? Tá bola tiež mimo? Ide aj o princíp, že konverzia platila iba u nás. Na rozdiel od nich.
A snáď sa nevyrábalo iba Uh. Brode.

najdi si chvilku...... trošku si o tom pozisťuj na nete a za 5 minut budeš mať rozhodnutie vlády o útlme- ukončení zbrojárskej výroby v bývalých zťs na slovensku....

preboha, ako mohol jeden človek - čo i vami nenávidený havel o tom rozhodnuť ??

len tu živíš nenávisť .....napr v tom svetákovi z pešej zony v žiline...

p.s - našepkám ti tajomstvo - študenti o 17. novembri 89 vtedy ešte ani nesnívali.....
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

"len tu živíš nenávisť .....napr v tom svetákovi z pešej zony v žiline..."
Ja tu živím nenávisť? Slotu som tu nemala nikdy v ústach. Nie preto, že som jeho priaznivec.
A to odporúčané rozhodnutie si pre istotu pozriem. To by sa muselo mýliť ale príliš veľa ľudí od pera. Netvrdím, že sú neomylní. Tiež sa k nim nedostáva spravodlivé info, iba čo sa chce, to sa vypustí do sveta.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
A Dubnica? Tá bola tiež mimo? Ide aj o princíp, že konverzia platila iba u nás. Na rozdiel od nich.
A snáď sa nevyrábalo iba Uh. Brode.
Mali aj Strakonice a Brno, ale ani tie sa zbrojarskou výrobou neuživili. Dokonca ani za tatality. Vždy ich živila civilná produkcia.
--------------------------------------------
Zetor 25, 50 super, CZ 125, CZ 175, a podobne
-------------------------------------------------------------
Pointa je však v niečom inom. Myslíš si, že by niekto zrušil dokonalú výrobu tankov v USA a nahradil ju tým našim látaním na kolene. Predaj špeciálnej techniky nepotrebuje špeciálnu výrobu, ale špecialny lobing. No a ten sme predsa nezrušili, ten sme predsa nikdy nemali.
http://www.lidovky.cz/infografika.as...ybne-zakazky-1
https://cs.wikipedia.org/wiki/Zbrojovka_Brno
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C...vka_Strakonice
https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8C...rsk%C3%BD_Brod
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

) myslel som nandrolona, mojho kámoša )


tu máš o tom niečo
http://www.sme.sk/c/6188532/havel-ne...brojoviek.html
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
A Dubnica? Tá bola tiež mimo? Ide aj o princíp, že konverzia platila iba u nás. Na rozdiel od nich.
A snáď sa nevyrábalo iba Uh. Brode.
Ziskovo len tam, ostatné aj v Česku skrachovalo.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

....Rozhodnutie o útlme zbrojárskej výroby v ČSSR padlo na predsedníctve vlády ČSSR koncom júla 1988. Teda skoro rok a pol pred zmenou režimu. Prvé projekty boli zastavené uznesením č. 112/88 z 26. júla 1988. Konverziu sa snažil urýchliť najmä federálny premiér Ladislav Adamec. "21. septembra 1989, teda stále ešte za predchádzajúceho režimu, prijala československá vláda (čiže ani nie prezident!) uznesenie č. 84/89, ktorým sa rozhodlo o utlmení tankovej výroby v ZŤS Martin do konca roku 1990......
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
) myslel som nandrolona, mojho kámoša )


tu máš o tom niečo
http://www.sme.sk/c/6188532/havel-ne...brojoviek.html
Tomu veriaci neuveria.
Buchač ti možno napíše - "že neblázny" šak to neny právda.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
korela
A Dubnica? Tá bola tiež mimo? Ide aj o princíp, že konverzia platila iba u nás. Na rozdiel od nich.
A snáď sa nevyrábalo iba Uh. Brode.

najdi si chvilku...... trošku si o tom pozisťuj na nete a za 5 minut budeš mať rozhodnutie vlády o útlme- ukončení zbrojárskej výroby v bývalých zťs na slovensku....

preboha, ako mohol jeden človek - čo i vami nenávidený havel o tom rozhodnuť ??

len tu živíš nenávisť .....napr v tom svetákovi z pešej zony v žiline...

p.s - našepkám ti tajomstvo - študenti o 17. novembri 89 vtedy ešte ani nesnívali.....
Šak prezident né?
To že prezident bol len "formálne" hlavou štátu, zrejme naši ľudkovia nič netušia.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
..... pocuvajte, co mam zobrat lopatu a prehodit vas na pieskovisko ?
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hele - banda......
Čo, keby ste sledovali toto?


a tam si hrkútali?
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Na dnes končím, taiko.
A myslím si svoje.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Na dnes som už skončil,
ale nedá mi, podeliť sa s vami, čo sa mi dnes stalo.
Vnučka sa vrátila z pieskoviska a pýtala sa ma, načo má malý chlapec v ústach "štuplík". Veď s plnou pusou sa nerozpráva. A vraj s perinkou v nohaviciach sa nedá šmýkať a ani húpať. Tak prečo má tú perinku?
Ja na to, že to asi bude plienka a nie perinka.
----------------------------------------------------------
A tak ma napadlo, že aké super, že už máme aj kvalitné pampersky. Vraj už vydržia dlhšie (cca celý deň) a dokonca až do troch rokov.
--------------------------------------------------------------
Inak pre úplnosť:
som zástanca bezplienkáčov.
A keď už plienky, tak bavlnené a hlavne na to, aby sa zbytočne nepocikalo ostatné. Viem z vlastnej skúsenosti, že už ročné dieťa nemusí byť nevyhnutne pokadené a ani pocikané.
-------------------------------------------------
A šup na pieskovisko. Teda v prípade, že sa takáto informácia nebude zdať taikovi podnetná.
Naposledy upravil jar88 : 24.11.15 at 16:13
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Hele - banda......
Čo, keby ste sledovali toto?


a tam si hrkútali?
A čo tak SS tajkovi?
Možno sa mu pokazila, alebo nebodaj stratila lopatka.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja som prešla k Blažkovej.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Taikovci zajtra slávia prvý mesiac. :-)
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dcéra mi ukázala priateľkinho syna, dvojmesačného, taký rozdiel, akoby išlo o iné dieťa. Ale ako cez kopirák celý otec. Vernú kópiu otca som videla iba dvakrát počas života.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Taikovci zajtra slávia prvý mesiac. :-)
eeej veru, akurat sii idem vinko naliat. Ostatni spia ako zarezani
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať