Zavrieť

Porady

Nárok na stravné lístky (príchod od lekára)

Dobrý deň, prosím o radu:
Zamestnanec má 7,5 hod. pracovný čas (+0,5 hod. prestávka na odpočinok), pracuje od 07-15 hod.
Zamestnanec príde ráno od lekára o 10 hod. 41 min.
Má nárok na stravný lístok? odpracuje 4 hod. a 19 minút (práca vykonávaná počas 30 min. prestávky) ((v tomto prípade by mal nárok na SL) alebo odpracuje do konca zmeny 3 hod. 50 min? - výkon práce počítam bez 30 min. prestávky ((v tomto prípade by nemal nárok na SL?
Ďakujem za radu
Naposledy upravil jumpjet20 : 01.02.16 at 20:02
ivka70 A kedy ma stanovenu prestavku v praci?
jumpjet20 Prestávka v práci je od 11 do 12:30
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak ma nariadenu prestavku od 11,00 do 12,30, musel ju cerpat a narok na stravny listok mu nevznikol. (asi to bude skor do 11,30)
    On sa sam nemoze rozhodnut, ze v case prestavky nebude cerpat prestavku en preto, ze bol u lekara.
    Pracovat moze ,ale tento cas sa mu do pracovneho casu nepocita.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    jumpjet20 Prestavku som myslela ze ju moze cerpat od 11 do 12.30 ( casove rozpatie na cerpanie 30 min)
    ivka70 Nic to nemeni na tom, ze prestavku v tom case cerpat musel, bol v praci.
    jumpjet20 Takze zhrnutie, nevznikol mu narok na Sl, lebo prestavka sa nepocita do odpracovanehu casu, cize odpracoval len 3hod. a 50 min.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak pracoval a nebol na prestavke ma narok na SL (najest sa mohol cestou do prace)

    ak pracoval a aj mal 30 minutovu prestavku, nema odpracovanych viac ako 4 hodiny a teda nema narok na SL

    tu ti pomoze len vyjadrenie priameho nadriadeneho - ak nemate elektronicke zaznamenavanie prestavok
    jumpjet20 Dakujem za odpoved

    Nárok na stravné lístky (príchod od lekára)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.