Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

ivetaf
Ja som sa tiež rozhodla prestať s fajčením, pretože som cítila, že veľmi kašlem a cigarety mi nerobia dobre, fajčím už 25 rokov. Môj otec bol veľmi tuhý fajčiar fajčil denne okolo 60 cigariet a dostal rakoviny hrtana, vybrali mu z zhrdla všetko, odvtedy má v hrdle dieru a nevie rozprávať, manžel mi vždy vraví, že skončím tak ako on. Išla som aj na inzerát , ako prestať fajčiť do 30 minút, dali mi na ruky nejaké drôty a napojili ma na počítač, jeden deň som nefajčila, zaplatila som 900,- Sk ale prestať sa mi nepodarilo. Celý nasledujúci deň som bola ako námesačná, potácala som sa a išlo ma rozhodiť od nervozity. Teraz sa budem sťahovať do novej kancelárie, moja zamestnankyňa nefajčí a skúsim to s náplaťami. Uvidím ako to dopadne.
Držte mi všetci palce, tak ako aj držím palce všetkým tuhým fajčiarom, lebo tak jednoduché je rozprávať o tom ako prestať fajčiť, ale skúsenosť je úplne iná. Veľmi závidím všetkým tým, ktorým sa to podarilo
Ivetka, ja mám podobnú skúsenosť ako ty. Keď som bola malá, s bratom sme neznášali, keď otec fajčil. Bolo to hrozné, keď sme vošli do bytu, dym sa dal krájať. Zaprisahali sme sa, že nikdy fajčiť nebudeme. Ale ako sa hovorí, zapovedaného chleba najväčší krajec. Obaja fajčíme. On viac, ja menej, ale fajčíme. Tiež som sama na seba naštvaná, keď vidím, ako sa okruh fajčiarov v mojej práci stále zmenšuje a často si hovorím, že zachvíľu už tam budem fajčiť sama. Otec taktiež zomrel na rakovinu hrtana, bolo to horšie, pretože jemu v hrdle všetko obrástlo nádorom, takže prestával jesť, len tekutú stravu cez hadičku. Ani táto skúsenosť mi nedopomohla zbaviť sa tohto zlozvyku, hoci sa takejto choroby bojím, nemôžem v sebe akosi nájsť tú vnútornú silu povedať si končím a aj to dodržať. Nie som silný fajčiar, takých 5 denne, ale aj tak si ich neviem odpustiť. Stále sa vyhováram, že je to stres, stále problémy, ktoré ma obklopujú a mám pocit, že cigareta ma ukľudní. Je to klam, ale ako na to? Tu je každá rada drahá, pretože kým samu seba nepresvedčím a sama s tým neseknem, žiadne terapie, peniaze nepomôžu. Ale ako sa donútiť? Neprelúskala som všetky príspevky k tejto téme, ale určite si nájdem čas, možno konečne nájdem spôsob. Lebo poraďáci vždy majú dobré nápady, no nie?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ivetka a Gabi,pridajte sa k nám.Ja som tiež dlho sledovala túto tému a rozhodla som sa to skúsiť.Cítila som sa tak ako keď idem k zubárovi-nechce sa mi ale kráčam.Kúpila som si tie náplaste 20 mg.ja som fajčila 6 denne,sú aj silnejšie.Zbadala som,že až tak poobede to zabralo,alebo to bola náhoda neviem.Pomohlo mi možno aj to,že som sa žalovala kamarátke ako mi je ťažko a ona mi povedala,čo si sprostá,veď okolo mňa už všetci prestali fajčiť..,no neviem či to vydržím.Stále rozmýšľam,čím by som to nahradila, ten pocit pohody s cigaretkou.Elenka ďakujeme za rady a povzbudivé slová je to príjemné.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Baby,cítim dym ,ktorá z Vás si zapálila? Priznajte sa bez mučenia.
A nech viac tú cigaretu nevidím,jasné?:p Dokázali nefajčiť iní,tak čo,Vy ste snáď horšie? :p
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Dievčatá sledujem túto tému od začiatku aj keď som nefajčiarka, strašne Vám držím palce, aby ste to kvôli svojmu zdraviu vydržali. Rakovina je svinstvo. Ja už roky presviedčam švagrov aj sestru aby s tým prestali, ale nedarí sa. Švagor dokonca prekonal infarkt, dostal sa z toho len vďaka tomu, že sa v tom čase nachádzal v Nemecku, u nás by to neprežil, nemáme tak dobre vybavené nemocnice, aby mu mohli urobiť takú operáciu ako tam. Mal šťastie, mysleli sme, že sa poučí, ale kdeže, fajčiť začal ešte v nemocnici. Svokor prestal len kvôli vnukom. A to vám bolo tak, že chalani sa vždy zdvihli a odišli z izby keď starký vošiel. Zo začiatku si to nikto nevšímal, ale potom to starkému nedalo, keď sa to stávalo častejšie aj keď bol s nimi sám. Tak sa ich spýtal, že čo sa deje, že kam zasa idú. A chalani mu rovno povedali:" Starký smrdíš, my ideme von." Asi sa ho to veľmi dotklo a ja sa mu ani nečudujem. Ale predstavte si pomohlo to. Starký prestal a hneď v ten deň. Odvtedy nosí všade so sebou cukríky miesto cigariet a keď siahne do vrecka, vždy vyberie cukrík, asi mu to pomáha. Ale tiež to bolo veľmi ťažké.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Sme tu s vami každý deň a budeme, dokiaľ tu bude čo len jeden príspevok. A so mnou je tu aj moje nové mača. Mrví sa mi na ramene, štekli ma na ucho a práve mu vymýšľam meno, napadá ma akurát šidlo alebo akrobatka.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Melnick, téééééda, priznávam sa bez mučenia, ja som to bola. Vidíš a tak je to vždy, stačí, že o tom hovorím, poviem si, že by som nemala a napriek tomu sa vycapím do okna a húlim. Ale dávam vám slovo, že sa o to aspoň pokúsim, hoci som to skúšala už mnohokrát,nakoniec som vždy dopadla rovnako. A máš pravdu, okolo mňa prestalo fajčiť toľko ľudí, že už samej mi je trápne, že som to nedokázala aj ja. Toľko záväzkov k novému roku, k takému a k takému dátumu...... Viem, že na takých, ako som ja treba len veľký bič a malý dvor, stále hľadám výhovorky, prečo som s tým ešte nesekla, ale dávam vám slovo, že skúsim to obmedzovať až kým nepríde deň, keď si poviem, že kôli tej jednej sa mi neoplatí ani vstať zo stoličky. Držím nám všetkým palce a ďakujeme za podporu.:p
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Dobré ráno dievčatá, všetky, ktoré ste nám tu držali palce, a všetky, ktoré do tejto témy prichádzate.Chcem vám dnes povedať dve veci. Jedna, ktorá súvisí s nami. Tak vedzte, že Vám a tejto téme ďakujem za veľa. Hlavne za pomoc v súboji s touto pliagou. Je to ťažké, veľmi ťažké si čo len pripustiť, že som závislá a musím so závislosťou bojovať. Preto som brala do úvahy všetky rady a všetky príspevky a snažila sa riadiť všetkým múdrym, čo tu bolo napísané. Priznávam, že to nie je stále ľahké. Ale cítim, že mi niekto dýcha na rameno, a ja nemôžem siahnuť k cigarete. Druhá vec, chcela som oceniť Simonab a zariadenie mi ukázalo, že hoby oceniť nemôžem. Takže druhá vec je asi toto. Nikdy som nepripustila, aby za mňa niekto bez môjho súhlasu a bez diskusie so mnou rozhodol vo veci takým spôsobom, ktorý ma uráža. Ak je tu nejaká skôr nezmyselná ako zmysluplná dvojdňová diskusia, ktorá je v celej svojej podstate len o tom, ktorý breh tejto rieky je silnejší, ak si jedna strana vynucuje a vynúti svoj e neopodstatnené nároky, tak v takom prostredí neviem byť funkčná. Na tomto fóre som existovala za nejakých pravidiel, všeobecne uznávaných noriem, ktoré sa zvláštnym spôsobom menia. Ja som slobodný človek. Rozhodujem o svojom čase slobodne, za svoje peniaze, vo svojom dome a hlavne len o tom, čo je mojim vlastníctvom. Ja som takúto Poradu nepoznala, a na novu si nemienim zvykať. Pre mňa bod v odbornej téme je bod, ktorý si môžem vyslúžiť použitím akejkoľvek lietaratúry a bodovať o preteky. Ľudskosť a porozumenie v brožúrach nenájdem. Simonab, GabiZ mohla by som Vás oceniť cez odborné témy, lebo človek si vždy nájde cestu, ako si naplniť túžby. Ja to neurobím, lebo my sme tu inteligentné a tolerantné dámy. Ak si niekto myslí čokoľvek iné, je to jeho problém. A ja odchádzam, s tým, že Vaše rady si občas prídem prečítať. Odborné problémy si vyriešim aj sama. Vďaka za to, že som poznala toľko priateľstva od neznámych ľudí.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danilka prosím Ťa rozmysli si to. Viem že aj keby som neviem čo robila a použila akékoľvek argumenty, od svojho rozhodnutia neodstúpiš. Ja som sa naučila v živote sa prispôsobovať tomu čo mi ponúkal a ponúka a ešte dlho bude. Samozrejme porada nie je život. Ale tie virtuálne priateľstvá sa mi tu páčia. Tiež si s niekým rozumiem každým slovom, s niekým niekedy s niekým vôbec, ktorého nemusím vôbec. Tu či sa to niekto prizná alebo nie, záleží aj od veku. Keď som mala malé deti, potrebovali ma 24 hodín denne. Dnes to už neplatí. Verím, že aj tu sa ľudia nebudú posudzovať podľa poradového čísla. Preto mám rada hoby témy, lebo tu sme obyčajní ľudia, ktorí nahľadia na pridelené poradové číslo, vek, profesionálne zameranie. Aj ja vidím, že sa tu zviditeľňujeme stále tí istí, ale viem že nakuknú aj Tí, ktorí tú profesionálnu stránku potrebujú trochu vyventilovať. Myslím si ale, že život nie je o nadradenosti ale v prvom rade o ľudskosti. Dnes už možno niekto pozabudol, že práve staršia kolegyňa, kolega naučila a poradila pri začiatkoch. Práve preto mám rada hoby témy. Blízke svojim spôsobom života, zmyslom pre zodpovednosť, kolegialitu. Takže ak tu skutočne nemám stretať takých, ktorí sú mi týmto spôsobom blízky, asi to bude strácať na význame tu chodiť. Nie jedna blízka dušička sa už zapovedala, že nebude na poradu chodiť, lebo... Poznám aj ja tie pocity trpkosti. Neprecítila som ich tu raz. A to som tu len od 3/2006. Nepríjemné pocity, spojené s tým, že niekomu doslova zavaziam, lebo... Dôvod si už domyslí každý aký má. Viem . Ale takisto viem že aj tu našťastie prídu a nakuknú aj tí čo chodia len do odborných tém. Je mi z toho smutno. Ale rozhodnutie je na každom. Veď sme svojprávni,aspoň si to myslím, keď mi dali aj evidenčnú kartičku a iné doklady. Berte prosím toto ako prosbu, neodchádzajte, ktorí sa tu cítia fajn. Budú mi chýbať Vaše reakcie.
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Veľmi pekne si to Elenka napísala. Súhlasím s Tebou vo všetkom a Danilka prosím Ťa zober si Elenkine slová k srdcu vo všetkom má pravdu.Škoda, že nemôžem dať bodík.
Naposledy upravil Antonia1 : 28.09.06 at 09:34 Dôvod: doplnenie
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Antonia1
Veľmi pekne si to Elenka napísala. Súhlasím s Tebou vo všetkom a Danilka prosím Ťa zober si Elenkine slová k srdcu vo všetkom má pravdu.

Ďakujem Ti.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Danilka, nedaj sa odradiť od ničoho. Elenka píše zo srdca, ale ak už sem nezavítaš, budeš mi tu chýbať.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Danila
Dobré ráno dievčatá, všetky, ktoré ste nám tu držali palce, a všetky, ktoré do tejto témy prichádzate.Chcem vám dnes povedať dve veci. Jedna, ktorá súvisí s nami. Tak vedzte, že Vám a tejto téme ďakujem za veľa. Hlavne za pomoc v súboji s touto pliagou. Je to ťažké, veľmi ťažké si čo len pripustiť, že som závislá a musím so závislosťou bojovať. Preto som brala do úvahy všetky rady a všetky príspevky a snažila sa riadiť všetkým múdrym, čo tu bolo napísané. Priznávam, že to nie je stále ľahké. Ale cítim, že mi niekto dýcha na rameno, a ja nemôžem siahnuť k cigarete. Druhá vec, chcela som oceniť Simonab a zariadenie mi ukázalo, že hoby oceniť nemôžem. Takže druhá vec je asi toto. Nikdy som nepripustila, aby za mňa niekto bez môjho súhlasu a bez diskusie so mnou rozhodol vo veci takým spôsobom, ktorý ma uráža. Ak je tu nejaká skôr nezmyselná ako zmysluplná dvojdňová diskusia, ktorá je v celej svojej podstate len o tom, ktorý breh tejto rieky je silnejší, ak si jedna strana vynucuje a vynúti svoj e neopodstatnené nároky, tak v takom prostredí neviem byť funkčná. Na tomto fóre som existovala za nejakých pravidiel, všeobecne uznávaných noriem, ktoré sa zvláštnym spôsobom menia. Ja som slobodný človek. Rozhodujem o svojom čase slobodne, za svoje peniaze, vo svojom dome a hlavne len o tom, čo je mojim vlastníctvom. Ja som takúto Poradu nepoznala, a na novu si nemienim zvykať. Pre mňa bod v odbornej téme je bod, ktorý si môžem vyslúžiť použitím akejkoľvek lietaratúry a bodovať o preteky. Ľudskosť a porozumenie v brožúrach nenájdem. Simonab, GabiZ mohla by som Vás oceniť cez odborné témy, lebo človek si vždy nájde cestu, ako si naplniť túžby. Ja to neurobím, lebo my sme tu inteligentné a tolerantné dámy. Ak si niekto myslí čokoľvek iné, je to jeho problém. A ja odchádzam, s tým, že Vaše rady si občas prídem prečítať. Odborné problémy si vyriešim aj sama. Vďaka za to, že som poznala toľko priateľstva od neznámych ľudí.


Danilka úplne s Tebou súhlasím, aj ja som mala včera tie isté myšlienky ako Ty, ale tak pekne ako Ty si to napísala , ja by som to tak nevedela napísať. ja sa tak pekne asi vyjadrovať neviem, takže mi to odpusťte.

Mám taký dojem podľa tej dvojdňovej témy, že táto stránka je len pre VYVOLENÝCH a druhí, teda noví členovia tu nemajú čo hľadať. Dotklo ma to a aj ja som nadtým rozmýšľala, že aj ja odchádzam. Mne dala táto stránka veľmi , veľmi veľa ako aj v odborných tak aj v iných témach.A čo som nechcela čítať to som jednoducho nečítala. ale to by mi nikdy nenapadlo, aby som niekomu napísala, že prečo píše o tom, a prečo nepíše o inom. veď je sloboda slova a koho to nezaujímalo tak to nečítal. a preto sa táto stránka volá " PORADA, aby sme si navzájom radili a pomáhali.
som nevedela, že sa tu nesmie písať o všeličom, tak by sa to malo stanoviť v Etikete , alebo skôr v pravidlách POrady, že len a len o účtovníctve sa tu môže písať.

Len sa priznajte aj VY STARŚÍ PORAĎÁCI aj Vy ste boli niekedy noví !!!!

Prečo by mal ma niekto obmedzovať v tom čo mám písať a čo nemám???
jedným slovom mám veľmi a veľmi horkastú choť v ústach to mi verte. V noci som nemohla kvôli tomu ani spať, lebo som sklamaná z Vás.
ale pravda česť výnimkám:
menovať ich nebudem aby som niekoho nevynechala a som im vďačná, lebo si myslím, keď sa aj osobne nepoznáme, sme kamarátky.
Veď dúfam ony sa poznajú a vedia na koho myslím.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

lenkak
Danilka, nedaj sa odradiť od ničoho. Elenka píše zo srdca, ale ak už sem nezavítaš, budeš mi tu chýbať.
Veeeľmi. No veď bodíky sú len pre odborných. Tak nech si ich nechajú. Dnes ľudskosť nie je odbornosť. Ľudskosť sa nenosí. Ale vekom na to každý príde. Je to vlastne logické, kým sa zapracuje, nemá ani potrebu s niekým ľudsky kecať. Lebo sa odborne pripravuje na odbornosť. Keď je odborník, je aj ľudský. Má kedy byť ľudský. Práve toho som sa bála, že Tí odborne vyšší už nebudú potrebovať na poradu chodiť, lebo oni tu chodili radiť a nie po radu. Ale to treba vedieť prehodnotiť. Bohužiaľ.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Elena Navrátilová
Veeeľmi. No veď bodíky sú len pre odborných. Tak nech si ich nechajú. Dnes ľudskosť nie je odbornosť. Ľudskosť sa nenosí. Ale vekom na to každý príde. Je to vlastne logické, kým sa zapracuje, nemá ani potrebu s niekým ľudsky kecať. Lebo sa odborne pripravuje na odbornosť. Keď je odborník, je aj ľudský. Má kedy byť ľudský. Práve toho som sa bála, že Tí odborne vyšší už nebudú potrebovať na poradu chodiť, lebo oni tu chodili radiť a nie po radu. Ale to treba vedieť prehodnotiť. Bohužiaľ. To tu už bolo napísané v predchádzajúcich hodnotiacich témach ohľadom kvality porady.
Preto to tu aj píšem Aj ohľadom tohoto problému tu už bolo tém založených a rozoberaných statočne.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Elen, nemôžem Ti pridať bodík, ale v duchu som Ti pridala až 5*, veľmi pekne si to napísala a tá kytička je nádherná.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Kočky nenechajte sa nikým a ničím odradiť. Vôbec nie je dôležité či má niekto 1 bod alebo ich má 100. Neznamená to že čím viac bodov tým "kvalitnejší" človek alebo odborník. Pokiaľ mi vie niekto poradiť či v odbornej alebo "poporadovej" téme tak neskúmam koľko má bodov. Som vďačná za každú radu a pekné slovo a tiež sa snažím keď viem poradiť. A nerobím to preto aby som zbierala nejaké body.
Bolo tu už veľakrát povedané že každý má právo vyjadriť si tu svoj názor a kto nechce čítať hoby témy tak ich nečita. Richard teraz pridal možnosť vybrať si témy ktoré nechceme sledovať tak myslím že každý má možnosť si upraviť svoju poradu podľa svojich kritérií.
Sme už trochu a odbehli sme od toho fajčenia ale myslím že v tejto sekcii to vôbec nevadí.
Nakuknem občas aby som pozrela ako sa Vám darí v tom boji s cigaretami a veľmi Vám držím palce. Tak nikam neodchádzajte a bojujte ďalej, veď sa len tak ľahko nevzdáte
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kukučka
žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí ...


kukučka
Danilka, nás nedogóňat!
......bez komentára......
0 0
luna21 luna21

luna21 je offline (nepripojený) luna21

Snažím sa poznať a pochopiť seba, aby som dokázala pochopiť ostatných a žiť tak, aby som život nepremárnila, ale prežila. ...viac
Dievčatá, k téme o fajčení iba toľko:
„Čím viac budeš proti fajčeniu bojovať, tým ťažšie sa ho vzdáš!“ Nebojuj, neplánuj, nedávaj si predsavzatia – to všetko je o ničom, život ti predloží aj tak len to, čo potrebuješ a nie to, čo chceš...
S fajčením skončíš vtedy, keď si nezapáliš – to je celá veda. Je to jednoduché a viem o čom hovorím. Držím všetkým palce, aby ste v tom fajčiarskom maratóne konečne prišli do cieľa!!!
Harmonické, slnkom zaliate a láskou naplnené jesenné dni...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ako? Dobre? Snažíte sa snažíte? :p Vás tu otravujem?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Patrí sa ozvať,aby ste vedeli čo a ako.Dnes som tretí deň bez cigaretky,ale to sa nechválim,lebo vôbec som si neni istá či to ďalej vydržím.Musím na sebe páchať rôzne podfuky,len aby som sa oklamala a neprišla mi na cigaretu chuť.Poviem Vám radšej by som držala dietu ako toto.Tam si aspoň miesto husacieho stehna dáte jablko,ale ja - nič.Cigareta je cigareta a nič iné podobné neexistuje.A čo Danilka,Cilka a ostatné,veď píšte niečo.Danilka,som rada,že ťa to už prešlo a zase si s nami.Veď nás teraz nesmie nikto rozčulovať,lebo hneď myslíme na tabáček:p ,je tak?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať