Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bettylou
jar88
Každý, alebo skoro každý, rád posudzuje a odsudzuje konanie druhých. Radi súdia a práve to je začiatok anarchie.
taiko rád posudzuje, odsudzuje konanie druhých, lebo mu to nepasuje do kariet, a nevie, že práve vtedy stratil svoju slobodu
Ako to tak čítam, tak sloboda už nieje iba v cestovaní a možno už ani diskriminácia nebude iba v nenosení trička.
Nič v zlom bettylou
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pokiaľ beží detské téma, v CZ sa aktuálne priebežne rieši, či malé deti do kaviarní patria alebo nie.
Môj názor, ak to už musí byť, a je na to kaviareň stavaná, prečo nie. Ale do normálnej určite nie.
https://www.google.sk/search?q=mal%C...hrome&ie=UTF-8
.
Neísť do tejto kaviarničky, čo sa podobá skôr na detský klub, sú deti s rodičmi určite vítaní. Pekné zábery v galérii.
http://zpravy.idnes.cz/komentar-bohu...459_domaci_neh
KOMENTÁŘ: Děti do kavárny nepatří. A tlusté ženské taky ne



2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Pokiaľ beží detské téma, v CZ sa aktuálne priebežne rieši, či malé deti do kaviarní patria alebo nie.
Dovolím si Ťa upozorniť, že Lui spomínala reštiku a nie kaviareň.
Je to fest veľký rozdiel.

lujza.j
Co je sloboda....ze dve rodiny s detmi v restike....jedna jedno decko sedi s rodicmi pri stole....druhe dve...behaju po restike a vrieskaju ako z divych vajec..a rodicia zabludeni v mobiloch....tak dik a s panom bohom....

...a veľmi dobre viem, na čo myslela.
2 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Pokiaľ beží detské téma, v CZ sa aktuálne priebežne rieši, či malé deti do kaviarní patria alebo nie.
Dovolím si Ťa upozorniť, že Lui spomínala reštiku a nie kaviareň.
Je to fest veľký rozdiel.

lujza.j
Co je sloboda....ze dve rodiny s detmi v restike....jedna jedno decko sedi s rodicmi pri stole....druhe dve...behaju po restike a vrieskaju ako z divych vajec..a rodicia zabludeni v mobiloch....tak dik a s panom bohom....

...a veľmi dobre viem, na čo myslela.
Prečo ty musíš aj ten najlepší zámer pokašľať? Čo má môj príspevok spoločné s Lujziným? Citujem ju hádam niekde? Prečo ma zaťahuješ do konfliktu?
Ona rieši reštaurácie, ja kaviarne. Pretože o nich som si prečítala prvé články už pred niekoľkými rokmi, keď sme o vnúčati ešte ani neslýchali. A išlo hlavne o kaviarne v centre Prahy so stálou klientelou, a zrazu sa zavedené kaviarne začali meniť na "detské jasle".
Ak si spomínaš, kedysi si chodievali čítať dennú tlač pripnutú v bambusových štýlových rámoch hlavne páni, taký malý každodenný mestský rituál. Dnes by to bolo nemožné pre koncentráciu, v súčasnosti sú nahrádzaní freelancermi na stolíkoch so svojimi výdobytkami doby.
Choď si rypnúť o stôl ďalej. :-)))
4 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-8)
+ zobraziť viaczbaliť

Ešte že citácie ukazujú texty.... a zisťujem, že truhlík88 zase púšťa "duševné" perly.....
1 8
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Netýka sa ma to síce, ale......
http://www.dsl.sk/article.php?article=20202
Istotne mnohí z poraďákov sú nútení využívať štátny vynález - e-schránky.
A určite ich to nepoteší, ak mu príde do e-schránky nejaký dokument a musí to potvrdiť (prevzatie) s tým, že samotný dokument bude následne do e-schránky doručený. Ale! Často ani po niekoľkých hodinách (a možno časom i dňoch) ten dokument tam nie je - a lehota (na prípadné odvolanie, doplnenie) beží.... Štát má potvrdený príjem dokumentu - pre neho je to "vybavené", adresát však nemôže sa brániť, reagovať, doplňovať, odvolávať sa - a lehota časom uplynie. A potom nastúpia "sankcie" - veď predsa "prevzal"!

Tá šli do ľuftu (rozumej vrecák niekoho) milióny z našich peňazí.
VIVAT SLOVAKIA!
Nuž hľa..... mal som pravdu!
http://www.dsl.sk/article.php?article=20208
Opäť zlyhanie štátu....a nim "podporovaných" lajdákov a vycuciavačov peňazí občanov.....
2 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
korela
Choď si rypnúť o stôl ďalej. :-)))
...a si predstav, že nešlo vôbec o rýpanie.
Ale si predstav.....Aááále, nechaj tak.

P.S.:
Mať kaviareň, byť majiteľom kaviarne ?
Freelanceri by veľmi rýchlo zistili, že z mojej kaviarne by si kancelmáriu veru nerobili.
Pri jednej kávičke@soda alebo čajíčku by som ich určite nenechal vysedávať niekoľko hodín.
1 5
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="trisestri"]
jar88
bettylou
jar88
Každý, alebo skoro každý, rád posudzuje a odsudzuje konanie druhých. Radi súdia a práve to je začiatok anarchie.
taiko rád posudzuje, odsudzuje konanie druhých, lebo mu to nepasuje do kariet, a nevie, že práve vtedy stratil svoju slobodu
Ako to tak čítam, tak sloboda už nieje iba v cestovaní a možno už ani diskriminácia nebude iba v nenosení trička.
Nič v zlom bettylou
omyl,ale u teba sme zvyknuty-vetsina je taka vymleta ako ty a tvoje chrapunske decka na tvoj obraz arogantne,drze sebecke a chrapunske-lebo chrapun moze vychovat len arogantneho chrapuna -v normalnej spolocnosti by taky tu nemudrovali,ale sedeli za podvody a rozkradanie-ale v tomto postkomunistickom globalizme je vsetko naopak, najvetsia luza nas ponaucuje a tliacha sprostosti-raz ste fasisti,raz sudruhovia potom najvetsi demokrati,raz udavate susedov,potom okrdate zamestnancov,kadekoho,potom zachranuje migrantov a keby prisli cinania,tak preoperujete oci aby ste boli sikmooky---oh ty velky podnikatel co prdi do stolicky a cely den mudruje na nete cely frustrovany zo svojich zdegenerovanych potomkov,ked si zlyhal vo vychove -poucuj svoju mater,ktora toto vychovala
[/QUOT
šak žijeme jednej grupe..
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Niekoho poteší, niekoho zarmúti - najmä dôchodcov z dedín....
https://www.zive.sk/clanok/127544/ma...isko-do-ceska/
A bude sa prepúšťať....
Zlatica (a ďalší) už nebude mať flek, moderátori sa buď presťahujú do Česky, alebo budú to Češi, už nebudú Televízne noviny, ale Televízní noviny, nebude Teleráno... nebude Farma a iné íčoviny....
Už nebude Markíza, Dajto, Doma - možno bude Markiza International - veď predsa to bude už česká stanica....
Ale až taká škoda sa nestala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Choď si rypnúť o stôl ďalej. :-)))
...a si predstav, že nešlo vôbec o rýpanie.
Ale si predstav.....Aááále, nechaj tak.

P.S.:
Mať kaviareň, byť majiteľom kaviarne ?
Freelanceri by veľmi rýchlo zistili, že z mojej kaviarne by si kancelmáriu veru nerobili.
Pri jednej kávičke@soda alebo čajíčku by som ich určite nenechal vysedávať niekoľko hodín.
Naposledy upravil buchač : Dnes at 20:11

Zasa si upravil pôvodný text, ktorý teraz zmenil význam?
1 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-6)
+ zobraziť viaczbaliť
korela
Naposledy upravil buchač : Dnes at 20:11

Zasa si upravil pôvodný text, ktorý teraz zmenil význam?
1. Odstránil Luinu a Tvoju citáciu...nemali opodstatnenie.
2. Doplnil poslednú vetu...o tej káve a čaji.
0 6
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
buchač
korela
Choď si rypnúť o stôl ďalej. :-)))
...a si predstav, že nešlo vôbec o rýpanie.
Ale si predstav.....Aááále, nechaj tak.

P.S.:
Mať kaviareň, byť majiteľom kaviarne ?
Freelanceri by veľmi rýchlo zistili, že z mojej kaviarne by si kancelmáriu veru nerobili.
Pri jednej kávičke@soda alebo čajíčku by som ich určite nenechal vysedávať niekoľko hodín.
Naposledy upravil buchač : Dnes at 20:11

Zasa si upravil pôvodný text, ktorý teraz zmenil význam? Odtrhol si pôvodný príspevok, a reaguješ iba na svoj koniec. Typické, stále sa tu niekto na teba sťažuje.
.
korela
buchač
korela
Pokiaľ beží detské téma, v CZ sa aktuálne priebežne rieši, či malé deti do kaviarní patria alebo nie.
Dovolím si Ťa upozorniť, že Lui spomínala reštiku a nie kaviareň.
Je to fest veľký rozdiel.


lujza.j
Co je sloboda....ze dve rodiny s detmi v restike....jedna jedno decko sedi s rodicmi pri stole....druhe dve...behaju po restike a vrieskaju ako z divych vajec..a rodicia zabludeni v mobiloch....tak dik a s panom bohom....

...a veľmi dobre viem, na čo myslela.
Prečo ty musíš aj ten najlepší zámer pokašľať? Čo má môj príspevok spoločné s Lujziným? Citujem ju hádam niekde? Prečo ma zaťahuješ do konfliktu?
Ona rieši reštaurácie, ja kaviarne.
Pretože o nich som si prečítala prvé články už pred niekoľkými rokmi, keď sme o vnúčati ešte ani neslýchali. A išlo hlavne o kaviarne v centre Prahy so stálou klientelou, a zrazu sa zavedené kaviarne začali meniť na "detské jasle".
Ak si spomínaš, kedysi si chodievali čítať dennú tlač pripnutú v bambusových štýlových rámoch hlavne páni, taký malý každodenný mestský rituál. Dnes by to bolo nemožné pre koncentráciu, v súčasnosti sú nahrádzaní freelancermi na stolíkoch so svojimi výdobytkami doby.
Choď si rypnúť o stôl ďalej. :-)))
Ako vždy si sa vyhol v odpovedi podstate príspevku. Prázdne slová. Keď je v niečom fest rozdiel, tak aj argumentuj, alebo sa ospravedlň. Slovo robí muža.
A čo sa týka tých mladých ľudí aj s ich štýlom práce, čo ti na nich prekáža? Živíš ich? Zasahujú ti do tvojho osobného života alebo nedajbože ohrozujú? Jedno je fakt, že majú voľnejší život, ako si mal kedysi ty.

.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Naposledy upravil buchač : Dnes at 20:11

Zasa si upravil pôvodný text, ktorý teraz zmenil význam?
1. Odstránil Luinu a Tvoju citáciu...nemali opodstatnenie.
2. Doplnil poslednú vetu...o tej káve a čaji.
Po odstránení príspevkov si si okomentoval iba svoju omáčku, a nie podstatu. Čo zasahuješ do cudzích textov, si tu cenzorom?
Vytrhávať veci z kontextu, na to ťa je. Neseriózne.
0 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-4)
+ zobraziť viaczbaliť
korela
Čo zasahuješ do cudzích textov, si tu cenzorom?
Vytrhávať veci z kontextu, na to ťa je. Neseriózne.
...a Tebe je čo ?
Došli prášky, nevyšiel horoskop, luna je v zlom postavení ???
Alebo Badatel nenapísal nič nové ?

1. Z kontextu tu vyťahuje zásadne len jeden
2. Cenzor je zasa ten druhý
0 4
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ako vždy si sa vyhol v odpovedi podstate príspevku. Prázdne slová. Keď je v niečom fest rozdiel, tak aj argumentuj, alebo sa ospravedlň. Slovo robí muža.
A čo sa týka tých mladých ľudí aj s ich štýlom práce, čo ti na nich prekáža? Živíš ich? Zasahujú ti do tvojho osobného života alebo nedajbože ohrozujú? Jedno je fakt, že majú voľnejší život, ako si mal kedysi ty.
Ja si za svojím slovom vždy stojím...si si nevšimla ?
Nie vždy mám náladu na vypravdovavanie sa...a ani nemá význam.
Ospravedlňovať sa niet za čo, tak sa neospravedlním.
Argumentovať ? Na čo, pre koho, kvôli komu ...???

Ako vravím, Lui a aj ja vieme, čo a ako...
-------------------------
Voľnejší život ?
V čom majú voľnejší ? V čom som ja nemal voľný život ?
To cestovanie, tie iné výhody ?
Tvojimi slovami by som povedal...."nevieš o mne v podstate nič"...tak neposudzuj.

Tí mladí a ich štýl práce ?
Spomenula si predsa freelancerov. Tí pracujú, teda ak pracujú, v pohodlí kaviarne.
Je nemysliteľné, je nenormálne pre podnikateľa, aby si takýto pracanti obsadzovali, urobili z jeho podniku kanceláriu bez nejakých nákladov na teplo, vodu, wc, svetlo, energiu...a to za cenu jednej kávičky alebo čaju.
Za ten čas by podnikateľovi odišlo koľko z tržby ?

Nevraviac už aj o tom, že kvôli takému "slobodnému" pracantovi si jeden nemá kde sadnúť, nakoľko je stôl zaprataný pakšamentami.
3 5
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
korela
buchač
korela
Choď si rypnúť o stôl ďalej. :-)))
...a si predstav, že nešlo vôbec o rýpanie.
Ale si predstav.....Aááále, nechaj tak.

P.S.:
Mať kaviareň, byť majiteľom kaviarne ?
Freelanceri by veľmi rýchlo zistili, že z mojej kaviarne by si kancelmáriu veru nerobili.
Pri jednej kávičke@soda alebo čajíčku by som ich určite nenechal vysedávať niekoľko hodín.
Naposledy upravil buchač : Dnes at 20:11

Zasa si upravil pôvodný text, ktorý teraz zmenil význam? Odtrhol si pôvodný príspevok, a reaguješ iba na svoj koniec. Typické, stále sa tu niekto na teba sťažuje.
.
korela
buchač
korela
Pokiaľ beží detské téma, v CZ sa aktuálne priebežne rieši, či malé deti do kaviarní patria alebo nie.
Dovolím si Ťa upozorniť, že Lui spomínala reštiku a nie kaviareň.
Je to fest veľký rozdiel.


lujza.j
Co je sloboda....ze dve rodiny s detmi v restike....jedna jedno decko sedi s rodicmi pri stole....druhe dve...behaju po restike a vrieskaju ako z divych vajec..a rodicia zabludeni v mobiloch....tak dik a s panom bohom....

...a veľmi dobre viem, na čo myslela.
Prečo ty musíš aj ten najlepší zámer pokašľať? Čo má môj príspevok spoločné s Lujziným? Citujem ju hádam niekde? Prečo ma zaťahuješ do konfliktu?
Ona rieši reštaurácie, ja kaviarne.
Pretože o nich som si prečítala prvé články už pred niekoľkými rokmi, keď sme o vnúčati ešte ani neslýchali. A išlo hlavne o kaviarne v centre Prahy so stálou klientelou, a zrazu sa zavedené kaviarne začali meniť na "detské jasle".
Ak si spomínaš, kedysi si chodievali čítať dennú tlač pripnutú v bambusových štýlových rámoch hlavne páni, taký malý každodenný mestský rituál. Dnes by to bolo nemožné pre koncentráciu, v súčasnosti sú nahrádzaní freelancermi na stolíkoch so svojimi výdobytkami doby.
Choď si rypnúť o stôl ďalej. :-)))
Ako vždy si sa vyhol v odpovedi podstate príspevku. Prázdne slová. Keď je v niečom fest rozdiel, tak aj argumentuj, alebo sa ospravedlň. Slovo robí muža.
A čo sa týka tých mladých ľudí aj s ich štýlom práce, čo ti na nich prekáža? Živíš ich? Zasahujú ti do tvojho osobného života alebo nedajbože ohrozujú? Jedno je fakt, že majú voľnejší život, ako si mal kedysi ty.

.

Ja sa tvojho ospravedlnenia tiez nedockam.

Nie som na pozitivne, ci negativne enegie, lunar a pod...ale ked clovek otvori tuto stranku, je total odsaty z dobrej nalady...Tak aj koncim.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mna dnes potesilo, ze som nasla uzasnu zivnostnicku, ktora svoju pracu miluje...a pedi... od nej bola balzamom na nohy....
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

bettylou
sito
Nie, nie! Nie som ako jar, nemením kabát za letný, jesený ani zimný. A 88 už isto nie som, som sito, a je jedno ako je to povedané rešeto, rajta cedník, riečica, dršlak, ritica vždy je to len a len sito, už skoro 9 rokov na porade.

K tomu nenažrancovi, treba sa obzrieť späť, stačí len do minulého storočia. Na čo všetko ľudstvo prišlo, vymyslelo. Auto, lietadlo, ponorku, tank, raketu, atomovú bombu, penicilin, počítač, satelit, atď.. Samozrejme, geniálne veci, za všetkými stál jedinec alebo úzky okruh ľudí. Ale aj lotri, ktorí niektoré tie veci dokázali zneužiť proti ľudom, ľudstvu. Kedy? Prvá, Druhá svetová, Korejská, Vietnamská, Afganistanská, Juhoslávska, Kuvajtská, Irácka I. II. vojna, atď.. Iste je, že milióny ľudí prišli o život, nie vždy tí lotrí. Poučili sa ľudia? Dokážu sa?
A to ešte, kristova noha, keby sa na projekty vyberali najlepší odborníci a nie rodina, , to by si videl, kde by sme boli. A tie náboženstvá ešte tiež nikdy nič dobré nepriniesli.
A s tými autami to tiež nie je až také terno.
Čo k tomu dodať? Poklus, nie! Tak to máš, Tomáš Klus, ÁNO!


0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jar88
Nandrolon
vicktor
taiko
Potesilo. Super bomba spica
https://profit.sme.sk/c/20642071/slo...lom-svete.html
Ked sa chce, tak sa da
Na materskej, tri deti a ona sa nudila ...
Bacha lebo sa tu napoji Jar a začne nadávať, že čo má čo žena vôbec pohnúť prstom a nie ešte zarábať prachy ! :-)))))))))
Môj ty zlatý, nekrôchaný sedláčik.
Vidím, že vždy všetko chápeš tak akosi po svojom.
Ja som vždy písal, že žena má mať v prvom rade možnosť, postarať sa o deti. Hlavne byť s nimi v kontakte.
No a ak má ešte aj inú ambíciu (záujem) a vie si to zariadiť (napríklad s pomocou manžela, rodiny a pod.) je to veľké plus. No a ak to dokonca prináša aj nejaký profit, samozrejme že to prináša aj životnú pohodu.
--------------------
Písal som, že je choré, to čo podstupuje väčšina dnešných žien. A že hlavnou chybou, je neschopnosť manžela zarobiť, podieľať sa na výchove a domácnosti a uznať žene, aký výkon doma podáva.
No a sú aj takí, čo vedia zarobiť, ale s tým im príde aj akási osobná potreba realizovať si to, čo im bolo v detstve odopreté. Nadobudnú pocit, že ak dajú na domácnosť 800€, ostatné si môžu nechať na vlastné uspokojenie. No a potom sú aj takí, čo nechápu detské potreby a zredukujú ich na stravu, oblečenie, hračky (jednoducho potreby na prežitie) jasle, škôlku, školu. Naviac sa cítia ukrivdení, že manželka nepracuje, nenosí peniaze a všetko ťahá on. A tak ju pošle do roboty a deti do patričného zariadenia. No a ak ona prinesie 500€, tak automaticky zníži svoj pôvodný príspevok (800€) na rovnakých 500€, ako je schopná dať ona.
Úžasné, čo ten človek všetko vie o živote. Žeby jeho prežitok, či jeho ilúzia?
2 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

jar88
sito
jar88
taiko
jar88
taiko
Potesilo. Super bomba spica
https://profit.sme.sk/c/20642071/slo...lom-svete.html
Ked sa chce, tak sa da
Niečo podobné, mohla byť aj Porada.sk, ale....mínus, mínus, mínus a degeši k tomu plus, plus, plus...
Neviem, ci si to uvedomujes, ale takymito prispevkami tomu ale nepomahas.
Dobre taiko, tak opravujem:
Niečo podobné, mohlo byť aj na Porade.
A vy máte krátku pamäť? Veď aj z porady vystúpala hviezda až na ministerstvo. A nie len stránku si založila, hneď stranu, vraj Spoločne - občianskú demokraciu. Ozaj, vybudujú ju?
Ako môžeš dve tak neskutočne odlišné veci, vôbec dávať do nejakej súvislosti.
To naozaj nemáš ani štipku súdnosti?
Neskutočne, neskutočné veci ty vieš posúdiť, pochopiť. Ta žena spravila terno, peniaze sa jej hrnú teraz veľmo. Ta naša hviezda sa nezdá, ale vystrelil, vzniesol sa na vrchol politického neba, vďaka čomu? Vďaka jeho ekonomickým schopnostiam, školeniam, atď..

A videl si ty už robiť politiku žobrákom? Ja jedným, Gagošom, keď sa ho Pichanda pýtal či "bude vojna"? Jeho odpoveď " na vojnu treba tri veci, peniaze, peňeži, peníze".

Možno, ak bude mať ta žena dostatok peňazí, dá sa na vojnu, politický boj, čo je vlastne mierovy hnoj. Alebo si myslíš, že politička nemusí byť zazobaná ..., že jej peňaženka je prázdna, nenahrabaná?

Politika = ekonomika! Ekonomika = politika! Je to ako sliepka a vajce, dobrá, veľmi dobrá aj zlaté znáša, že?

Pridam, zvesela!

Naposledy upravil sito : 13.09.17 at 22:11
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať