Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
"lujza.j
Lebo dnesne decka...."chraneny druh"mozu vsetko aj na gebulu vyliest...moj chlap to vola..ze nemecke deti-nevychovane.....lebo tam deti mózu vsecko....lebo to su deti...
Aspoň deti by mali byť slobodné, a ak nechtiac ublížia, tak ich treba , zaujať inými aktivitami namiesto trestov a "lámaním" osobnosti, lebo potom z nich vyrastajú len nespokojní pokorenci, ktorí nemajú šťastný život, len sa tak tvária, lebo musia.
Treba vysvetliť. A na to je potrebný čas - veľa času. Každé dieťa je iné. Šak to lem my sme boli bez chyby.
Naposledy upravil taiko : 13.09.17 at 11:04 Dôvod: oprava citovania
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
sito
Nie, nie! Nie som ako jar, nemením kabát za letný, jesený ani zimný. A 88 už isto nie som, som sito, a je jedno ako je to povedané rešeto, rajta cedník, riečica, dršlak, ritica vždy je to len a len sito, už skoro 9 rokov na porade.

K tomu nenažrancovi, treba sa obzrieť späť, stačí len do minulého storočia. Na čo všetko ľudstvo prišlo, vymyslelo. Auto, lietadlo, ponorku, tank, raketu, atomovú bombu, penicilin, počítač, satelit, atď.. Samozrejme, geniálne veci, za všetkými stál jedinec alebo úzky okruh ľudí. Ale aj lotri, ktorí niektoré tie veci dokázali zneužiť proti ľudom, ľudstvu. Kedy? Prvá, Druhá svetová, Korejská, Vietnamská, Afganistanská, Juhoslávska, Kuvajtská, Irácka I. II. vojna, atď.. Iste je, že milióny ľudí prišli o život, nie vždy tí lotrí. Poučili sa ľudia? Dokážu sa?
A to ešte, kristova noha, keby sa na projekty vyberali najlepší odborníci a nie rodina, , to by si videl, kde by sme boli. A tie náboženstvá ešte tiež nikdy nič dobré nepriniesli.
A s tými autami to tiež nie je až také terno.
vsetko zle, treba celu zemegulu zapalit a zacat odznova
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bettylou
"lujza.j
Lebo dnesne decka...."chraneny druh"mozu vsetko aj na gebulu vyliest...moj chlap to vola..ze nemecke deti-nevychovane.....lebo tam deti mózu vsecko....lebo to su deti...
Aspoň deti by mali byť slobodné, a ak nechtiac ublížia, tak ich treba , zaujať inými aktivitami namiesto trestov a "lámaním" osobnosti, lebo potom z nich vyrastajú len nespokojní pokorenci, ktorí nemajú šťastný život, len sa tak tvária, lebo musia.
Treba vysvetliť. A na to je potrebný čas - veľa času. Každé dieťa je iné. Šak to lem my sme boli bez chyby.
Co je sloboda....ze dve rodiny s detmi v restike....jedna jedno decko sedi s rodicmi pri stole....druhe dve...behaju po restike a vrieskaju ako z divych vajec..a rodicia zabludeni v mobiloch....tak dik a s panom bohom....
6 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
otázočka... AA KDEE
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
Co je sloboda....ze dve rodiny s detmi v restike....jedna jedno decko sedi s rodicmi pri stole....druhe dve...behaju po restike a vrieskaju ako z divych vajec..a rodicia zabludeni v mobiloch....tak dik a s panom bohom....
Ale to je vaša sloboda, kde trávite čas so svojimi deťmi.
Naposledy upravil taiko : 13.09.17 at 11:55 Dôvod: oprava citovania
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

a mne dnes toto padlo do oka ... a veru aj potešilo
https://openiazoch.zoznam.sk/cl/1776...su-millennials
3 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

sito
jar88
taiko
jar88
taiko
Potesilo. Super bomba spica
https://profit.sme.sk/c/20642071/slo...lom-svete.html
Ked sa chce, tak sa da
Niečo podobné, mohla byť aj Porada.sk, ale....mínus, mínus, mínus a degeši k tomu plus, plus, plus...
Neviem, ci si to uvedomujes, ale takymito prispevkami tomu ale nepomahas.
Dobre taiko, tak opravujem:
Niečo podobné, mohlo byť aj na Porade.
A vy máte krátku pamäť? Veď aj z porady vystúpala hviezda až na ministerstvo. A nie len stránku si založila, hneď stranu, vraj Spoločne - občianskú demokraciu. Ozaj, vybudujú ju?
Ako môžeš dve tak neskutočne odlišné veci, vôbec dávať do nejakej súvislosti.
To naozaj nemáš ani štipku súdnosti?
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j
bettylou
"lujza.j
Lebo dnesne decka...."chraneny druh"mozu vsetko aj na gebulu vyliest...moj chlap to vola..ze nemecke deti-nevychovane.....lebo tam deti mózu vsecko....lebo to su deti...
Aspoň deti by mali byť slobodné, a ak nechtiac ublížia, tak ich treba , zaujať inými aktivitami namiesto trestov a "lámaním" osobnosti, lebo potom z nich vyrastajú len nespokojní pokorenci, ktorí nemajú šťastný život, len sa tak tvária, lebo musia.
Treba vysvetliť. A na to je potrebný čas - veľa času. Každé dieťa je iné. Šak to lem my sme boli bez chyby.
Co je sloboda....ze dve rodiny s detmi v restike....jedna jedno decko sedi s rodicmi pri stole....druhe dve...behaju po restike a vrieskaju ako z divych vajec..a rodicia zabludeni v mobiloch....tak dik a s panom bohom....
Treba im dať reťaze a do huby roubik.?...!...
2 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bettylou
"lujza.j
Lebo dnesne decka...."chraneny druh"mozu vsetko aj na gebulu vyliest...moj chlap to vola..ze nemecke deti-nevychovane.....lebo tam deti mózu vsecko....lebo to su deti...
Aspoň deti by mali byť slobodné, a ak nechtiac ublížia, tak ich treba , zaujať inými aktivitami namiesto trestov a "lámaním" osobnosti, lebo potom z nich vyrastajú len nespokojní pokorenci, ktorí nemajú šťastný život, len sa tak tvária, lebo musia.
Treba vysvetliť. A na to je potrebný čas - veľa času. Každé dieťa je iné. Šak to lem my sme boli bez chyby.
Prvý raz sa s tebou viem stotožniť.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
lujza.j
bettylou
"lujza.j
Lebo dnesne decka...."chraneny druh"mozu vsetko aj na gebulu vyliest...moj chlap to vola..ze nemecke deti-nevychovane.....lebo tam deti mózu vsecko....lebo to su deti...
Aspoň deti by mali byť slobodné, a ak nechtiac ublížia, tak ich treba , zaujať inými aktivitami namiesto trestov a "lámaním" osobnosti, lebo potom z nich vyrastajú len nespokojní pokorenci, ktorí nemajú šťastný život, len sa tak tvária, lebo musia.
Treba vysvetliť. A na to je potrebný čas - veľa času. Každé dieťa je iné. Šak to lem my sme boli bez chyby.
Co je sloboda....ze dve rodiny s detmi v restike....jedna jedno decko sedi s rodicmi pri stole....druhe dve...behaju po restike a vrieskaju ako z divych vajec..a rodicia zabludeni v mobiloch....tak dik a s panom bohom....
Treba im dať reťaze a do huby roubik.?...!...
nie retaze a roubik, ale vysvetlit, ze sloboda jedneho konci tam, kde zacina sloboda druheho a ze slobodu neslobodno zamienat s anarchiou
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Rozumiem ti taiko, ale ty si akosi zamieňaš slobodu s anarchiou.
To že deti niekde šantia, nieje trestný čin a ani len priestupok.
No a ty by si rád dával rodičom povinnosť dať deťom reťaz, lebo si usúdil, že zasahujú do tvojho práva na slobodné užívanie si pokojnej atmosféry.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nie všetci majú to šťastie, že sa im podarí vychovať pokojné a rozumné dieťa. Nie každý má tú schopnosť a myslím, že to nieje a nemôže byť trestné, alebo odsúdenia hodné.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Každý, alebo skoro každý, rád posudzuje a odsudzuje konanie druhých. Radi súdia a práve to je začiatok anarchie.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
Rozumiem ti taiko, ale ty si akosi zamieňaš slobodu s anarchiou.
To že deti niekde šantia, nieje trestný čin a ani len priestupok.
No a ty by si rád dával rodičom povinnosť dať deťom reťaz, lebo si usúdil, že zasahujú do tvojho práva na slobodné užívanie si pokojnej atmosféry.
ale jarko, ved netaraj. Ved som pisal ze retaz a roubik nie
jar88
Nie všetci majú to šťastie, že sa im podarí vychovať pokojné a rozumné dieťa. Nie každý má tú schopnosť a myslím, že to nieje a nemôže byť trestné, alebo odsúdenia hodné.
hmm, prezeniem, ale podla tejto teorie, by Ti nemalo vadit, ked Ti niekto ukradne auto, ci znasilni dceru. Ved nie kazdy ma schopnost rozlisit, ze sa to nema
jar88
Každý, alebo skoro každý, rád posudzuje a odsudzuje konanie druhých. Radi súdia a práve to je začiatok anarchie.
snazim sa neodsudzovat, ci neposudzovat, ale nejake pravidla by podla mna platit mali. Vies, ja mozem sucitit s niekym, kto nevie, nechce, nemoze vychovat deti, ale na druhej strane si mozem dovolit sa proti nejakemu vycinaniu ohradit, ci netolerovat ho.

Vies ja napr do restaurcie so svojim malym synom nejdem, ak cez den nespal, alebo po 12 hodinovej jazde autom, kde je velky predpoklad, ze sa nebude citit komfortne a bude to aj patricne davat najavo. To si predsa, moji spoluvecerajuci nezasluzia . Na druhej strane. Po dvoch hodinach nahanaciek a hrania sa s nim, ked si potrebuje oddychnut, bude v restauracii sediet ticho ako muska a prezerat si "Krtecka na jar".
Dufam, ze sa chapeme, lebo k tejto teme koncim.
Naposledy upravil taiko : 13.09.17 at 12:20
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar88
Rozumiem ti taiko, ale ty si akosi zamieňaš slobodu s anarchiou.
To že deti niekde šantia, nieje trestný čin a ani len priestupok.
No a ty by si rád dával rodičom povinnosť dať deťom reťaz, lebo si usúdil, že zasahujú do tvojho práva na slobodné užívanie si pokojnej atmosféry.
ale jarko, ved netaraj. Ved som pisal ze retaz a roubik nie
jar88
Nie všetci majú to šťastie, že sa im podarí vychovať pokojné a rozumné dieťa. Nie každý má tú schopnosť a myslím, že to nieje a nemôže byť trestné, alebo odsúdenia hodné.
hmm, prezeniem, ale podla tejto teorie, by Ti nemalo vadit, ked Ti niekto ukradne auto, ci znasilni dceru. Ved nie kazdy ma schopnost rozlisit, ze sa to nema
jar88
Každý, alebo skoro každý, rád posudzuje a odsudzuje konanie druhých. Radi súdia a práve to je začiatok anarchie.
snazim sa neodsudzovat, ci neposudzovat, ale nejake pravidla by podla mna platit mali.
No jasné že by mali platiť a aj platia. To píšem aj pre lujza.j
Keď sa v reštaurácii neprístojne správa nejaký násilník, tam vieš okamžite, aké sú pravidlá. Tam nikoho nezačneš odsudzovať a bez reptania opustíš priestor.
Mám pravdu?
PS:
Dosť dobre nechápem to prirovnanie šantenia detí so znásilnením. Písal som predsa, že šantenie detí nieje v trestnom práve. Naopak, tebou spomenuté veci áno.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

deti posielaju ucitelov do pici a je to v pohode pre daktore tupe mozgy tu,takisto na ulici to vyjadrovanie horsie ako opilcov v krcme-ale jasne trapny psedohumanisti vsetko povazuju za santenie,len aby im ako vyrastkovia pri tom santeni nerozbili drzku
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88
sito
jar88
taiko
jar88
taiko
Potesilo. Super bomba spica
https://profit.sme.sk/c/20642071/slo...lom-svete.html
Ked sa chce, tak sa da
Niečo podobné, mohla byť aj Porada.sk, ale....mínus, mínus, mínus a degeši k tomu plus, plus, plus...
Neviem, ci si to uvedomujes, ale takymito prispevkami tomu ale nepomahas.
Dobre taiko, tak opravujem:
Niečo podobné, mohlo byť aj na Porade.
A vy máte krátku pamäť? Veď aj z porady vystúpala hviezda až na ministerstvo. A nie len stránku si založila, hneď stranu, vraj Spoločne - občianskú demokraciu. Ozaj, vybudujú ju?
Ako môžeš dve tak neskutočne odlišné veci, vôbec dávať do nejakej súvislosti.
To naozaj nemáš ani štipku súdnosti?
možno chcel skúsiť niečo nové, iný systém myslenia, umelec
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88
Každý, alebo skoro každý, rád posudzuje a odsudzuje konanie druhých. Radi súdia a práve to je začiatok anarchie.
taiko rád posudzuje, odsudzuje konanie druhých, lebo mu to nepasuje do kariet, a nevie, že práve vtedy stratil svoju slobodu
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Taiko,
dosť podstatne si doplnil svoj posledný príspevok a dokonca aj s dovetkom, že končíš.
Nuž len k tomu, že nebudeš predsa tolerovať a že si predsa môžeš dovoliť, ohradiť sa proti nejakému vyčínaniu (pravdepodobne vyčínaniu detí).
A ja ti znova pripomínam, že ak začne "vyčínať" nejaký neurvalý magor, tak aj v tom prípade si môžeš dovoliť sa nejako ohradiť a napríklad ho napomenúť za neprístojné správanie.
-------------------------
Ale tam to už asi nebudeš ochotný a dovolím si tvrdiť, že dokonca ani len pohoršujúcim pohľadom naznačovať, že si pohoršený a že to nemieniš tolerovať. Tam sa jednoducho prispôsobíš.
-------------------------
Neprispôsobíš sa iba v prípade, keď ťa to nič nestojí. Keď to vieš zavesiť na krk inému a nič pri tom neriskuješ. Dokonca ani odsúdenie od ostatných. Akonáhle by malo prísť, čo len to odsúdenie od okolitej spoločnosti, bez zábran sklopíš uši a budeš sa tváriť, že sa nič nedeje.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
jar88
Rozumiem ti taiko, ale ty si akosi zamieňaš slobodu s anarchiou.
To že deti niekde šantia, nieje trestný čin a ani len priestupok.
No a ty by si rád dával rodičom povinnosť dať deťom reťaz, lebo si usúdil, že zasahujú do tvojho práva na slobodné užívanie si pokojnej atmosféry.
ale jarko, ved netaraj. Ved som pisal ze retaz a roubik nie
jar88
Nie všetci majú to šťastie, že sa im podarí vychovať pokojné a rozumné dieťa. Nie každý má tú schopnosť a myslím, že to nieje a nemôže byť trestné, alebo odsúdenia hodné.
hmm, prezeniem, ale podla tejto teorie, by Ti nemalo vadit, ked Ti niekto ukradne auto, ci znasilni dceru. Ved nie kazdy ma schopnost rozlisit, ze sa to nema
jar88
Každý, alebo skoro každý, rád posudzuje a odsudzuje konanie druhých. Radi súdia a práve to je začiatok anarchie.
snazim sa neodsudzovat, ci neposudzovat, ale nejake pravidla by podla mna platit mali. Vies, ja mozem sucitit s niekym, kto nevie, nechce, nemoze vychovat deti, ale na druhej strane si mozem dovolit sa proti nejakemu vycinaniu ohradit, ci netolerovat ho.

Vies ja napr do restaurcie so svojim malym synom nejdem, ak cez den nespal, alebo po 12 hodinovej jazde autom, kde je velky predpoklad, ze sa nebude citit komfortne a bude to aj patricne davat najavo. To si predsa, moji spoluvecerajuci nezasluzia . Na druhej strane. Po dvoch hodinach nahanaciek a hrania sa s nim, ked si potrebuje oddychnut, bude v restauracii sediet ticho ako muska a prezerat si "Krtecka na jar".
Dufam, ze sa chapeme, lebo k tejto teme koncim.
Reštike to nevadí, a ltrafil si kliniec pohlavičke, dospelí to nevedia rozlíšiť, ale od detí čakajú zázraky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať