Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
Dáša_
Uff. Nemohli by sme ti nejak pomôcť?
Ďakujem Daska vážim si to veľmi....nejako to musím vykompenzovaťa uskromniť sa rodina pomôže....potom splatim postupne....inak sa nedá.......hlavné je,že ma neprizabil,mohla som aj horšie dopadnúť.....ľudia dnes zabijú pre 5€
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Inak sa ospravedlňujem za neznalosť súčasného systému zdravotníctva ohľadne hľadania darcov krvi, volala mi jedna známa že muž má ísť na operáciu, či nemôžem darovať krv lebo ak nezoženie pre neho aspoň sedem darcov krvi (akejkoľvek) tak z operácie nič nebude.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mozno je to zoro cobor
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Sneh? Ta nech! O mesiac je po Vianociach, tak kedy - ak nie teraz?
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kopretinka
nevidel som dovod na zatvorenie temy, tak som ju opat otvoril
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
sito
Anika, okno zavri. Život je sviňa, divá. Takže, niet sa čomu diviť. Aj doktor je už dnes podnikateľ. A už vašek po revolúcii hovoril " ... lidi, penízky nejsou a nebudou ... " A mal pravdu, vo vesmíre sú vraj čierne diery, ktoré všetko pohltia, je to domienka. No v slovenskom zdravotníctve ... realita ... peniaze miznú, miznú miznú, iznú, znú, nú, ú ... úúúúú. Drž sa!
Lenže sa nejedná o zdravotníctvo ale sociálnu sféru.Sociálna poisťovna jej vzala dôchodok,zdravotníctvo s tým nemá nič.
Hm...nejdem Ťa dráždiť na včas ráno (aj keď ja dráždim rád ), ale nesúvisí sociálna oblasť s tým zdravotníctvom ?
Také poplatky, doplatky sú čo ? ... https://nazory.pravda.sk/komentare-a...paign=mostread
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-p...paign=mostread

...a nech si vraví každý, čo len chce, lepšieho financministra od Brutálnej Brigitky veru Slovensko nemalo.
https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-p...ti-su-zdravsi/
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
pavol54
korela
Mám ešte stále prijať myšlienku, že je diskriminačné platiť školné na VŠ za svoje deti podľa zárobku rodičov?
Ja sa s tým neviem stotožniť z hore uvedených dôvodov, ale vyskytujú sa aj iné prípady a pri nich mi to pripadá už úplne absurdné. Veď k peniazom sa dá dostať rôznym spôsobom.
Na otázku v téme som ešte nedostala odpoveď.
myslíš tých čo majú príjem mimo ERP a faktúr alebo majiteľov kont v daňových rajoch?
Aj aj. Peniaze by mali ísť do jedného mešca, tam kam patria.
O ERP vieme všetci, neviem z akých dôvodov sme k tým ľuďom benevolentí. Potom sa nesťažujme na úpravy ID, nedostatok ciest, zdravotníctvo a školstvo.
Chalan vylieza zo školy, a ešte počas nej špekuluje, kde si založí firmu.
Plánované rodičovstvo chápem, ale plánované okrádanie štátu a teda verejnosti ako celku odsudzujem. To je tiež nad moje chápanie, dokedy táto sloboda bude akceptovateľná? Jedno jediné zdôvodnenie by som rada počula.
nuž, nedobre sa davaju peniaze statu, ked vies, ze ten ich rozdr.... na vselijake oslavy neviem coho, na zlate padaky pre manazerov statnych firiem, na nefunkcne weby, na analyzy nepotrebnych veci a mohla by som vypisovat este dalej....
4 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mozno by bola cesta - vsetci rovnake skolne. A ku tomu system stipencii, ci jak to nazvat. Viem o pripade, ked na strednej skole, kde je rocne skolne cca 20 tisic€, ak je dieta sikovne, tak studuje skoro za par supov. Ale teda, dieta je fakt sikovne.

Lebo teraz vidim inú situaciu - ziadne skolne, tak deti su napriklad na vyske. Aj ked teda, fakt im to nejde. A nebavi ich to. Len aby este nemuseli pracovat. Alebo druhy extrem - skoncia vysku, kde sa vyucovanie cez semester v pohode zmesti do 1 dna. Maju kopec skusok, zvladaju ich za tyzden (aj viac ako 10). Len potom, ked pridu do praxe, niet takeho povolania, kde by sa mohli uplatnit. Potom sa niet co cudovat, ze sa do dochodku pojde pomaly v 70-tke. Ked prvy krat zacnu pracovat az ako 30-rocni.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ano,je to dobre vidieť na ambulancii-študujem ekonomiu-a ked sa spýtam kde chceš s tým pracovať odpovie...ked skončím nebudem to robiť,pôjdem do zahraničia.Ale rodičia by neprežili keby som nechala školu.Alebo technika-to ma nebaví,další rok pedagogika-to ma zase neuživí-atd tad.10x by si rozmysleli predlžovať si detstvo,keby za to mali platiť.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
V lete bol u mňa ubytovaný jeden Číňan. Asi po dvoch týždňoch som sa ho spýtal, čo tu na Slovensku vlastne robí. A on že pre jednu veľkú bratislavskú firmu robí nákupcu. Že pre nich vyhľadáva dodávateľov a zároveň učí ich nákupcov, ako sa to robí.
No a tak som sa ho spýtal, ako sa mu to darí a on, že nie veľmi, že oni sú riadne natvrdlí.
však ti musel pomastiť brucho on nebol natvrdlý ako jeho ubytovateľ len to diplomaticky povedal
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

úžasní uchádzači na posty sudcov.........

https://hnonline.sk/expert/1074151-b...askocili-testy
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dnes v gapa....
DSC_0418.JPG  
3 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

lujza.j
Dnes v gapa....
Dovolila som si ju otočiť aby Ťa neohovárali.
DSC_0418.JPG  
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
Ludia ja neviem ako to cvakat...aby to bolo ok...nezabite ma
Babík.dakujem....
Ale šak fotka je OK!
A keď niekto si to chce pozrieť, tak si buď ľahne na bok , alebo otočí monitor/NB (prípadne počká až babka to napraví - šak ona už skoro IT guru je )
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Nandrolon
kuchyna s obyvackou? zachod s kupelkou? Len cez moju mrtvolu..
O kuchyni s jedalnou a obyvackou sa da diskutovat, ale co mas proti kupelni so zachodom? Blbost je panelakove riesenie - WC samostatne a s neumytymi rukami behas po byte a kadeco chytas, najma ked kupelna je obsadena.
Moja stará mama sa dožila 93 rokov a mala na dvore suchý záchod bez umývadla, vodu na umývanie v lavore.
3 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
896
buchac / zufalec / pozera len vykaly, ktore potom posuva sem
no lebo ty si výkvet rozumu
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kopretinka
tiež nemám TV ani Rádio...a tí nenažranci chcú zvýšiť konces.poplatky.
Ja mám aj televízory aj rádia...poplatky ale neplatím.
No čo z toho ?
Slovenské rádiá omieľajú hudbu slovenských autorov dokolečka - dokola...a pritom sa máloktorá skladba dá počúvať.
Slovenské tv kanály sú skôr stokou tých najhorších výkalov kultúry, na ktorú sa pozerá len zúfalec...
môj príspevok je o tom,že musím platiť za niečo,čo nemám,že platím za nezmysel-zástrčkový zákon.To,čo sa tam vysiela,je iná vec.Tak to tu zas neomieľaj dokola,nech si každý pozerá,čo chce.A že ty neplatíš,že ďalšia iná vec.
Musím platiť za nič-to je podstata.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

To vieš, 20r. študent cestuje zadarmo, ale 6 ročná dcéra /bez preukážky ale s vlastným pasom s fotkou/ musí platiť...
Načo je 70r. dôchodcovi ak chce cestovať zdarma ten preukaz? Však to je len čisté vedenie evidencie, aby systém videl, koľko ľudí "môže" cestovať zadarmo /koľko je vydaných preukážok/...
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buchač
kopretinka
Nandrolon
Nikto za neho neplatí. Stačí, že v domácnosti je jeden člen ZŤP.
https://uhrady.rtvs.sk/domacnosti/pre-tzp
ale platí,platíme my ostatní....aj za cigánov,ktorý majú satelity,ale nemajú elektrinu....
Vidím, že sa "rozumieš" do problematiky...asi jak hus do piva.

Za satelit sa platí...buď platíš v SIPE alebo poukážkou...ak nie, inak okamžite odpojenie.
Kuwa...a keď máš také problémy s očami, tak čo Ti bráni/lo domáhať sa, požadovať, obehať a aj získať preukaz ZŤP ???

...a ak mi povieš, že preukaz nemáš, respektíve Ti bol odopretý ?
Tak potom sorry...neviem, komu alebo čomu sa mám čudovať.
-------------------------------------
Kuwa...a milujem tie pindy podjebávacke ohľadom preukazu ZŤP. Lebo nie jeden mi ho už v "podstate závidel"...ale ten zdravotný stav, tie výdavky na lieky už ale nik nevidí...

...a ozaj...každá návšteva lekárne ma vychádza na takých cca 60-80€.
Mimochodom...za okuliare/sklá som vycáloval cca 200€...rám nepočítam, tam bola cifra ešte vyššia.
-------------------------------------

Kuwa...toto vás serie, tie smiešne platby ?
Že sa študenti ...presnejšie povedané, len poniektorí študenti vyvážajú za spoločné love, to je v poriadku ?


P.S.:
...a včul sa môžeš aj uraziť, aj keď mi vôbec o to nešlo.
mne je tvoj preukaz srdečne ukradnutý,ja píšem všeobecne,píšem o tej sprostosti,že človek musí platiť za niečo,čo ani nemá,dokonca keby som mala TV,tak tu ani nič nechytím,lebo nemám žiadny signál,keďže barák nemá spoločnú anténu.Nikto ťa nepodjebáva za zťp,iba sa konštatujú fakty,tak prestaň vyskakovať jak gašparko z krabičky.
A keď je to taká smiešna platba,tak prečo to teda neplatíš?
A pokiaľ ide o preukaz ZŤP,bola som sa informovať a bolo mi povedané,že by som musela byť slepá,aby som ho dostala,takže kvoli tv by mi bol aj tak na hovno.
Nikde nepíšem,že neplatia za satelit,píšem,že neplatia koncesie,keďže ofiko nemajú elektrinu.Takže si daj preč červenú handru spred očí a ukludni sa.
čuduj sa čomu chceš,mám to v ....... na lehátku.
A uraziť ma nemožeš....
Naposledy upravil kopretinka : 21.12.17 at 13:13
5 2
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Mňa prekvapila - potešila švagriná. Priniesla mi vianočné oplátky vanilkové a orieškové a trubičky škoricové.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať