Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Krst vo Vatikane je teatro.
Kto je veriaci, svoje dieta prevazuje s Cirkvou a zveruje Bohu a ten ukon ma rovnaku platnost nech ho donesie ku sv. Petrovi vo Vatikane alebo kostola Svatej rodiny do Dolneho Ohaja.
Ale na druhej strane - ved MARLON nemoze chodit po svete s dokumentom kde sa pise Orechová Potôň , Popudinské Močidľany, ... nedajbože Čertov!
Naposledy upravil vicktor : 11.01.18 at 08:34
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... A v ohrození života krstí hociktorý veriaci, napr. vo vojne a pod..
- je mi smiešne, keď najväčší "satanáši" sa trepú k pápežovi /či už krst, alebo návšteva, stretnutie, to je jedno/. Asi si myslia, že to dieťa bude "lepšie" pokrstené ako keby bolo krstené farárom v hornej dolnej.
Ale výsledok môže byť úplne opačný, nakoľko ten človek nemá viery a pokory ani za fajku dymu.
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.
Lutherovi sa ani za 500 rokov nepodarilo zmeniť vieru v modlárstvo na vieru v Boha.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no vidíte a ja sa na to zase pozerám tak, že je super, keď pápež pokrstí nielen deti zamestnancov Vatikánu, ale aj niekoho, kto má korene u nás.
mmch, napríklad v Taliansku je celkom bežné, že dieťa sa nekrstí hneď po pôrode, ale až za pár mesiacov. U nás sa kedysi chodilo na krst hneď, jak sa dieťa narodilo - hlavne kvôli vysokej dojčeneckej úmrtnosti. Tam dokonca ani mama sa na krste nezúčastňovala, lebo ešte nebola schopná.
A u pravoslávnych je úplne bežné, že krstia až ročné deti.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Zo strany rodičov ide jednoznačne o P.R... tak to vidím ja...
Pani Saganová sa možno ráno zobudí a rozmýšľa - čím by sme ešte vedeli zaujať? Koniec-koncov, má to v náplni práce...
Peter sa proste oženil so svojím PR manažérom...
Monacká kniežacia rodina má dvojičky a netrepali sa preto do Vatikánu...
Pápež Sagana k svojej popularite nepotrebuje...
http://sk.radiovaticana.va/news/2018...%C3%AD/1357866
Naposledy upravil Oliwa : 11.01.18 at 12:46
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

alaya1
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Presne tak, alaya1.
Čistá závisť a neskutočná neprajnosť.
No a v buchačovom prípade, je to dokonca aj o morálke. Teda akože o nemorálnosti tých druhých a o jeho morálnosti.
2 3
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

alaya1
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Súvisí to nejako s aktuálnou témou?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
alaya1
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Súvisí to nejako s aktuálnou témou?
A podľa teba nesúvisí?
Veď aj ty si tu ukázal svoju závisť, ale Sagan si určite nemyslí, že jeho syn bude práve preto lepší, ako ten tvoj.
1 2
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Rád by som videl na jeho mieste ktoréhokoľvek z vás, či by ste nechceli z vlastného úspechu vyťažiť maximum.
Kto z vás by odmietol 100, 200 tisíc Euro za pár dní nejakej činnosti. Napríklad na nakrúcaní reklamného spotu, či letu na krst do Vatikánu.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pokiaľ viem, tak ako ty a alaya reagujú malé deti na 1. stupni ZŠ keď im druhé dieťa povie názor, s ktorým nesúhlasí.
Povie: "Závidíš." A dieťa si myslí, že vec je vybavená a má navrch.
Saganovi "zatiaľ" nie je čo závidieť. Ale hlupáci ako ty to samozrejme nepochopia.
Ten človek sa raz bude musieť "naučiť žiť" úplne od znova, predpokladám, že už bez tej héééérečky. S financiami hospodáriť nevie /podľa toho, čo som čítal/ a nič iné okrem bicyklovania zrejme tiež. Takže nejaká nepredvídateľná udalosť a je úplne dole.
Prajem im, nech im manželstvo vydrží do smrti a nech sú deti zdravé. To sú totiž jediné 2 veci, ktoré som schopný závidieť, hoci zatiaľ ich mám obe.
PS: presne som chcel Jarovi napísať, že zase ako vždy všetko vidí cez peniaze. Tie máme každý svoje.
Kedy už niekto tak prízemný pochopí, že na život nepotrebuješ 200 000 eur mesačne a robiť zo seba mumlavého hlupáka v reklamách?
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
alaya1
....a ta ludska zavist...bola, je a bude......
Súvisí to nejako s aktuálnou témou?
nejde o krst, ale o závisť tým čo si vlastnou silou bez vykorisťovania iných vydreli peniaze. Zadarmo sa beží len pred psiskom a za bežiacim pyrotechnikom. Inak je každý šport o prachoch.
3 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Nandrolon
PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.
Nandy, a nenapadlo ťa, že toto by sme mali nechať na posúdenie priamo toho Najvyššieho?
Nesúdiť lebo budeme súdení atď, atď. Pre brvno vo svojom oku často nevidíme smietku v oku druhého......
3 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tweety, pozor, asi sa nerozumieme. Ja nesúdim, ja píšem svoj názor, o ktorom som presvedčený.
Stále je to ale iba moj úzko subjektívny názor, ktorým sa sám riadim.
Len toľko na vysvetlenie.

Dôležité v tej vete je to spojenie "podľa mňa". Bez toho by to bolo už súdenie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nandrolon
Tweety, pozor, asi sa nerozumieme. Ja nesúdim, ja píšem svoj názor, o ktorom som presvedčený.
Stále je to ale iba moj úzko subjektívny názor, ktorým sa sám riadim.
Len toľko na vysvetlenie.

Dôležité v tej vete je to spojenie "podľa mňa". Bez toho by to bolo už súdenie.
Ak my mame tolerovat tvoj nazor, toleruj aj ty iny, napr. ten moj.....
0 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Alaya1. Tvoj názor je tá jedna všobecná veta o tej závisti? Čudný názor, ale nevadí. Tolerujem :-)))))))))))))))))
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Tweety
Nandrolon
PS: Ísť k pápežovi krstiť dieťa, ak nie sme ja ani moja žena ukážkoví veriaci so všetkým, čo k tomu patrí, a zabíjať čas najvyššieho zástupcu pána Boha na zemi je podľa mňa obrovská arogancia a taktiež hriech.
Môžno mám na tieto veci trochu vyhranený názor, ale stojím si za ním.
Nandy, a nenapadlo ťa, že toto by sme mali nechať na posúdenie priamo toho Najvyššieho?
Nesúdiť lebo budeme súdení atď, atď. Pre brvno vo svojom oku často nevidíme smietku v oku druhého......
náááááááááááááááááá.....a o čom by sa tu debatovalo?
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

keď niekto niečo o niekom povie,tak závidí
to je argument,fakt! a možno závidí ten,čo to povedal......lebo....podľa seba súdim teba?
2 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať