Zavrieť

Porady

Materská - dva pracovné pomery

V súčastnosti mám dva pracovné pomery - jeden na plný úväzok a druhý na čiastočný.
Pracovný pomer na plný úväzok - trvá od roku 2014, potom materská a RD, nástup z rodičovského 30.12.2017 - vymeriavací základ v r. 2017 -0 eur (sobota , nedeľa).
V roku 2018 pravidelný príjem.
Pracovný pomer na kratší pracovný úväzok - trvá od r. 2015 -až doteraz - veľmi nízky príjem.
Nástup na materskú cca 1.3.2019
Predpokladaný pôrod 13.4.2019
Ak by som ukončila pracovný pomer na kratší pracovný čas napr. k 31.10.2018 a u toho istého zamestnávateľa sa zamestnala napr. od 15.11.2018 s vyšším vymeriavacím základom (pracovný pomer na plný úväzok), splnila by som podmienku platenia poistného 90 dní z tohto pomeru.
Rátala by sa mi potom materská z oboch pracovných pomerov? T. j. vymeriavací základ by bol súčtom vymeriavacích základov:
1. celý rok 2018 z pracovného pomeru na plný úväzok
2. z nového pracovného pomeru od 15.11.2018-1.3.2019.
Je to tak správne?
Naposledy upravil nikola245 : 21.10.18 at 22:52
10 komentárov     zbaliť
Mila123 áno
nikola245 ďakujem
veronikasad Mala by si dva plne úväzky?
nikola245 Dohodla som sa na 5 hodín. Ale v prvom pracovnom pomere mám ešte veľa dovolenky nevyčerpanej, tak za tie dni by som mala nadčasy v druhom pomere.
Mila123 Nikol, aj keby si mala 2 pracovné pomery na 40 hodín týždenne v každom, toto nikto nerieši, resp. nemá zákonnú povinnosť riešiť
nikola245 Ďakujem veľmi pekne .
nikola245 Ahojte, ak je nástup na materskú 27.2.2019 , potom rozhodujúce obdobie je od 15.11.2018 do 31.1.2019?
nikola245 z druhého pracovného pomeru.
veronikasad pokial si nebola v tomto období na PN, ano - je to viac ako 90 kal.dní
nikola245 ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    V každom prípade budeš mať materské z dvoch poistení. Aj keď neuzavrieš nový PP.
    Ale zrejme ten nový PP chceš uzavrieť kvôli výške VZ (hádam bude vyšší) - tak ako píšeš, treba splniť potom podmienku 90tich dní (platenia poistenia).
    - nechoď nadoraz ☺

    Materská - dva pracovné pomery

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.