Zavrieť

Porady

DPH-odpočet

Dobrý deň. Chcela by som vedieť, či má právo platiteľ odpočítať DPH v mesiaci júl z pokladničných dokladov vystavených ERP v mesiaci jún. Podnikateľ je mesačným platiteľom DPH a zabudol mi odovzdať pokladničné doklady za mesiac jún do podania daňového priznania. Mám urobiť opravné daňové priznanie za mesiac jún, alebo ich môžem zaradiť do mesiaca júl a tu odpočítať DPH. Jedná sa o významnú sumu, a preto podnikateľ navrhol, že keby musel robiť opravné daň.priznanie, radšej sa zriekne neodpočítanej DPH aby na seba neupozornil DÚ, a uplatní si iba výdaje do nákladov bez DPH - daň z príjmu. Bol by tento postup správny?Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    deakconsulting
    Dobrý deň. Chcela by som vedieť, či má právo platiteľ odpočítať DPH v mesiaci júl z pokladničných dokladov vystavených ERP v mesiaci jún. Podnikateľ je mesačným platiteľom DPH a zabudol mi odovzdať pokladničné doklady za mesiac jún do podania daňového priznania. Mám urobiť opravné daňové priznanie za mesiac jún, alebo ich môžem zaradiť do mesiaca júl a tu odpočítať DPH. Jedná sa o významnú sumu, a preto podnikateľ navrhol, že keby musel robiť opravné daň.priznanie, radšej sa zriekne neodpočítanej DPH aby na seba neupozornil DÚ, a uplatní si iba výdaje do nákladov bez DPH - daň z príjmu. Bol by tento postup správny?Ďakujem za rýchlu odpoveď.
    KeĎ sa jedná o značnú sumu potom by som odporúčil podať opravné priznanie.
    Postup, kotrý navrhol podnikateľ tiež je schodný. Ja v takýchto prípadoch účtuje neuplatnené dph na 54899 - nedaňové náklady a v rámci daňového priznania ich pripočítavam k základu dane.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Určite by som urobila oprávne daňové priznie DPH

    Môj názor, ja som už robila aj oprávak kôli 12 korunam, len aby to bolo správne


    deakconsulting
    Dobrý deň. Chcela by som vedieť, či má právo platiteľ odpočítať DPH v mesiaci júl z pokladničných dokladov vystavených ERP v mesiaci jún. Podnikateľ je mesačným platiteľom DPH a zabudol mi odovzdať pokladničné doklady za mesiac jún do podania daňového priznania. Mám urobiť opravné daňové priznanie za mesiac jún, alebo ich môžem zaradiť do mesiaca júl a tu odpočítať DPH. Jedná sa o významnú sumu, a preto podnikateľ navrhol, že keby musel robiť opravné daň.priznanie, radšej sa zriekne neodpočítanej DPH aby na seba neupozornil DÚ, a uplatní si iba výdaje do nákladov bez DPH - daň z príjmu. Bol by tento postup správny?Ďakujem za rýchlu odpoveď.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    smith
    KeĎ sa jedná o značnú sumu potom by som odporúčil podať opravné priznanie.
    Postup, kotrý navrhol podnikateľ tiež je schodný. Ja v takýchto prípadoch účtuje neuplatnené dph na 54899 - nedaňové náklady a v rámci daňového priznania ich pripočítavam k základu dane.
    Úplne špatne uvažujete.

    Vaša otázka je ukážkou toho keď môžeme doklad zo 6. mesiaca odpočítať v 7. mesiaci. Problém by nastal ak by sme chceli odpočítať v 8. mesiaci. Ak by sa jednalo o nevýznamnú sumu dal by som to do 8. mesiaca ale pri väčšej sume by som urobil dodatočné priznanie za 6. mesiac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.