Zavrieť

Porady

moze zamestnavatel odmietnut vypoved zamestnanca

dnes som podala vypoved ,žiadost mi zobrali no nepodpísali mi ju a ani mi ju nevratili. co s tym? moze zamestnavatel zamietnut vypoved?
veronikasad Žiadala si o ukončenie pracovného pomeru dohodou ? K akému dátumu ?
veronikasad Napíš aký text si v liste zamestnávatelovi uviedla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Po doplnení v komentároch - prac.pomer vznikol v roku 1995, ukončenie PP požaduje k 31.1.2019 :

    Výpovedná doba je 2-mesačná, ak ide skutočne o výpoveď, pracovný pomer skončí až 28.2.2019, ak bude do konca decembra výpoveď zamestnávatelovi preukazatelne doručená (pri podaní poštou sa za dátum doručenia považuje až prevzatie zásielky zamestnávatelom).

    V tvojom prípade ide o ukončenie pracovného pomeru dohodou, s čím zamestnávatel nemusí súhlasiť. Alebo môže požadovať náhradu príjmu za nedodržanie výpovednej doby, ak to máš dohodnuté v pracovnej zmluve.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    O výpoveď sa nežiada. Jednoducho sa len druhej strane doručí. Trvaj na potvrdení prevzatia lebo takto nemáš doklad o jej podaní.
    šev co ak sa mi do konca mesiaca nevyjadria?
    Tweety Najprv potrebuješ mať potvrdené jej doručenie. K výpovedi žiadne vyjadrenie nepotrebuješ. Ak potvrdenie o doručení budeš mať ešte v tomto mesiaci, od 1.1. začne plynúť VD. Choď za zam-ľom, nech potvrdí prevzatie alebo podaj poštou, tam tiež budeš mať potvrdenie .

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Podaj ju ešte raz doporučenou poštou. Budeš mať potvrdenie o prevzatí. Do konca roka to hravo stihneš.
    Naposledy upravil mareko : 27.12.18 at 17:09
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Poštou nestihne. Za doručenú sa považuje až keď zásielku prevezme zamestnávatel. Ak ju neprevezme do 31.12.2018, výpovedná doba začne plynúť až od 1.2.2019 a skončí 31.3.2019
    mareko Tak to už asi nestihne. Keby dnes podala 1.triedou, zajtra doručia...no či prevezmú nie je isté Škoda, že si to nechala na posledné dva, či tri dni v roku
    veronikasad Ak tam bude zajtra sekretárka, tak bude istejšie osobné doručenie, treba si dať potvrdiť prevzatie na kopii.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zajtra si daj potvrdit prevzatie vypovede na svojom vytlacku, vypovedna doba ti zacne plynut od 1.1.2019 ... zamestnavatel sa k vypovedi nevyjadruje, o vypoved sa neziada, vypoved sa podava

    ak sa ale chces dohodnut na skorsom ukonceni pracovneho pomeru, zamestnavatelovi sa dava navrh na uzatvorenie dohody o skonceni pracovneho pomeru k urcitemu dnu - vtedy vyjadrenie zamestnavatela potrebujes, ak suhlasi spise dohodu o skonceni pravovneho pomeru a podpisete ju obaja
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    šev moze mi ju prebrat aj sekretarka riaditela?
    veronikasad Môže. K akému dátumu žiadaš o ukončenie prac.pomeru ?
    šev K 31.1.2019
    veronikasad odkedy trvá pracovný pomer ?
    šev k 31.1.2019
    veronikasad Napíš sem ten text výpovede - bez osobných údajov.
    šev od 01.1995
    šev Týmto žiadam o ukoncenie pracovneho pomeru dohodou podla zakonnika prace.
    Tweety Potom to nie je výpoveď, ako píšeš ale žiadosť o skončenie Dohodou. S tou musí zamestnávateľ sûhlasiť. Ak nebude, PP nekončí.
    veronikasad Prečo píšeš v zadaní témy, že si podala výpoveď ?
    šev sa ospravedlnujem, doslo mi to až neskor,ze som to zle formulovala
    šev Ďakujem za vaše reakcie
      zbaliť

    moze zamestnavatel odmietnut vypoved zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.