Zavrieť

Porady

Jedlá v hlinenom hrnci.

Mama troch dospelých detí
Pred časom som si kúpila od remeselníka na jarmoku hlinený hrniec ku ktorému bol priložený aj jeden recept. Rada by som si k tomutu receptu pripojila aj iné osvedčené recepty. Tak prosím všetkých ,čo majú s takýmto hrncom skúsenosti, aby sem nejaký ten dobrý recept priložili.

Prekladané bravčové mäso s kyslou kapustou.

Na dno hrnca dáme kyslú kapustu a podlejeme asi 3 dcl vody. Bravčové mäso narežeme na plátky, naklepeme, osolíme a okoreníme, potrieme horčicou alebo kečupom a uložíme na kapustu a prikryjeme zvyšnou kapustou. Olúpané zemiaky pokrájame, premiešame s pokrájanou cibuľou a koreninami a poukladáme na kapustu. Na vrch uložíme na plátky porezanú údenú slaninku a dáme piecť do rúry. Po hodine pečenia odkryjeme , polejeme jeho vlastnou šťavou a podľa potreby zapečieme.
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nemáte nikto recepty?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Alžbeta Koperova Alžbeta Koperova
Ahoj,
ja síce nemám skúsenosti, ale tiež by som si chcela kupit hlinený - rímsky hrniec, a tak som vypátrala aspoň máličko receptov.Ak neaký vyskúšaš, napíš či sa podaril.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ďakujem za recepty. Teraz sme tu mali jarmok, znova ich ten pán , čo ich robí predával , tak som sa jeho manželky povypytovala. Treba variť v hrnci tak, že sa tam dá všetko naraz - jednoducho hocičo čo sa nájde v chladničke. Hneď som vyskúšala. Dala som namarinádované kuracie stehná do hrnca s umytými so šupkou malými zemiakmi len rozpolenými , s pokrájanou cibuľou , podliala som a piekla pri 240°C asi hodinu. Ku koncu som hrniec odkryla. Výsledok bol skutočne výborný.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Teraz som videla v letaku z Hypernovy Rimsky hrniec. Aky je rozdiel medzi glazovaným a neglazovaným. Ktorý je lepší?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Ja mám Rímsky hrniec glazovaný z vnútornej strany a z vonkajšej je neglazovaný. Pred použitím ho namočím asi na 15 minút celý do studenej vody, aj s prikrývkou, potom vložím suroviny, ktoré idem piecť, zakryjem a dám do studenej rúry. Rúru pomaly zohrievam a pokrm vôbec nemiešam, neobraciam ani nepodlievam vodou. Pečiem v ňom kura, krkovičku, morčacinu, nedávam vôbec vodu a mäso je šťavnaté a chrumkavé, upečené zo všetkých strán rovnako. Prikladám jeden výborný recept. Mäsko má chuť ako divina.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Koľkokrát čítam túto tému dávam si záväzok, že už Vám preložím recepty jedál v rímskom hrnci. Mám celú knižku - sú tam aj koláče. Len nejako nemám čas. Možno nabudúce.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
hetty Pozri príspevok
Koľkokrát čítam túto tému dávam si záväzok, že už Vám preložím recepty jedál v rímskom hrnci. Mám celú knižku - sú tam aj koláče. Len nejako nemám čas. Možno nabudúce.
Tak to by bolo super, nájdi si čas.....
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Kysucký bačovský hrniec

800 g - 3 druhy akéhokoľvek mäsa - nie rybacieho, zemiaky, rozotretý cesnak, 2 veľké cibule, 3 rôznofarebné čerstvé papriky, olej, marináda, celé zemiaky pre 4 osoby , 4-5 plátkov údeného oštiepka alebo natrhanej parenice, soľ, čierne korenie, nové mleté korenie, lyžička horčice,

Marináda: olej, 3 strúčiky cesnaku, soľ, nové a čierne mleté korenie, 1 lyžička horčice



Mäso pokrájame na menšie kusy a dáme na 1 deň marinovať. Do kameninového alebo rímskeho hrnca uložíme na spodok na kolieska nakrájanú cibuľu s trochou oleja. Na to uložíme celé olúpané zemiaky. Na zemiaky uložíte marinované mäso, osolíme, okoreníme, prikryjeme a dusíme do mäkka. Podľa potreby podlievame horúcou vodou. Pred dodusením pridáme farebnú papriku. Keď je mäso hotové pridáme plátky oštiepkov, alebo natrhanej parenice a dáme na 10 minút zapiecť do zlatova
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Kurča s hráškom, mrkvou a bylinkami
1 kurča
450 g mrazeného hrášku
400 g mrkvy
1 kocka bujónu (bazalka – tymian)
soľ
trochu masla
2 dl vody

Postup
Očistené a osolené kurča vložíme do Rímskeho hrnca a položíme naň plátok masla, prikryjeme a pečieme pri teplote 200 ˚ C 45 minút. Potom pridáme mrkvu s hráškom. Zohrejeme 2 dl vody, v ktorej rozpustíme kocku bujónu. Kurča so zeleninou zalejeme rozpustenou zeleninovou zalievkou, na zeleninu dáme pár plátkov masla. Hrniec zavrieme a pečieme ďalších 45 minút pri teplote 200 ˚ C. Podávame so zemiakmi pečenými v šupke.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Daniela skús sa ešte pozrieť sem:

http://www.royalmenu.cz/clanek/14/re...em_hrnci-.html
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

našla som ešte túto stránku:


http://www.labuznik.com/search_resul...v%2BASC&in=all
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
TOKY ďakujéééém .....
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Rada som pomohla
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Nie je nad hlinený pekáč po manželovej starej mame....Ten má veru už rokov.
Myslím tým ten pekáč a nie manžela....
Ale v konečnom dôsledku aj on.
0 0
palo53 palo53

palo53 je offline (nepripojený) palo53

poradí dakto,jak umyt rímsky hrniec pri prvom použití
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ja som ho umyla klasicky...saponát a teplá voda. Normálne hubkou, išlo to celkom ľahko.
0 0
palo53 palo53

palo53 je offline (nepripojený) palo53

daniela dík za odpoved ale neviem či ten prípravok sa može
0 0
palo53 palo53

palo53 je offline (nepripojený) palo53

nemá dakto kucharku na hrniec
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

jedlá v hrčeku v ruštine http://rapidshare.com/files/96439108...hen.prosto.rar
0 0
ivisek ivisek

ivisek je offline (nepripojený) ivisek

hetty Pozri príspevok
Koľkokrát čítam túto tému dávam si záväzok, že už Vám preložím recepty jedál v rímskom hrnci. Mám celú knižku - sú tam aj koláče. Len nejako nemám čas. Možno nabudúce.
ahoj ahoj, no ako to vyzerá s tými koláčmi. skutočne by ma to zaujímalo. ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať