Zavrieť

Porady

Jedlá v hlinenom hrnci.

Mama troch dospelých detí
Pred časom som si kúpila od remeselníka na jarmoku hlinený hrniec ku ktorému bol priložený aj jeden recept. Rada by som si k tomutu receptu pripojila aj iné osvedčené recepty. Tak prosím všetkých ,čo majú s takýmto hrncom skúsenosti, aby sem nejaký ten dobrý recept priložili.

Prekladané bravčové mäso s kyslou kapustou.

Na dno hrnca dáme kyslú kapustu a podlejeme asi 3 dcl vody. Bravčové mäso narežeme na plátky, naklepeme, osolíme a okoreníme, potrieme horčicou alebo kečupom a uložíme na kapustu a prikryjeme zvyšnou kapustou. Olúpané zemiaky pokrájame, premiešame s pokrájanou cibuľou a koreninami a poukladáme na kapustu. Na vrch uložíme na plátky porezanú údenú slaninku a dáme piecť do rúry. Po hodine pečenia odkryjeme , polejeme jeho vlastnou šťavou a podľa potreby zapečieme.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Marta V Pozri príspevok
Ja mám Rímsky hrniec glazovaný z vnútornej strany a z vonkajšej je neglazovaný. Pred použitím ho namočím asi na 15 minút celý do studenej vody, aj s prikrývkou, potom vložím suroviny, ktoré idem piecť, zakryjem a dám do studenej rúry. Rúru pomaly zohrievam a pokrm vôbec nemiešam, neobraciam ani nepodlievam vodou. Pečiem v ňom kura, krkovičku, morčacinu, nedávam vôbec vodu a mäso je šťavnaté a chrumkavé, upečené zo všetkých strán rovnako. Prikladám jeden výborný recept. Mäsko má chuť ako divina.
...čo ja viem , tak nie tých 15 minút , ale na celú noc sa má dať do vody ...

Jedná sa o to , že tá voda ako keby sa nasiakla do tej hliny a potom pri tom pečení sa pomaly uvoľňovala a tým pádom nie je potrebné ani to podlievanie jedla ...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zemiakový chlieb v rímskom hrnci

http://varecha.pravda.sk/recepty/zem...ept.htmlimskom
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja ho používam najmä na oslavy keď mám na obed viac stravníkov. Naplním najchudší bôčik tak ako sme niekedy pri zabíjačkách robili sviečkovicu, pridám kus krkovičky a pod. a nemusím stáť pri peci. Nachystám si dopredu a zavčasu dám pomaly piecť aj variť hrniec kyslej kapusty. Potom už len urobím zemiakovú kašu, niekedy ešte podvečer trochu ryže.
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
arizona
Parkrat sme piekli chlebik v rimskom hrnci. Je velmi dobry,len ho mame problem z misy vybrat

Neviete niekto prosim poradit ako na to,aby sa jednoducho vyklopil?
Vlož tam papier na pečenie,ale overený-kvalitný (aby sa neprilepil).Funguje to bez problémov.Papier používam aj na naparovaciu podložku (buchty,knedle,brokolica atď)
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nemáte nikto recepty?
0 0
Alžbeta Koperova Alžbeta Koperova
Ahoj,
ja síce nemám skúsenosti, ale tiež by som si chcela kupit hlinený - rímsky hrniec, a tak som vypátrala aspoň máličko receptov.Ak neaký vyskúšaš, napíš či sa podaril.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ďakujem za recepty. Teraz sme tu mali jarmok, znova ich ten pán , čo ich robí predával , tak som sa jeho manželky povypytovala. Treba variť v hrnci tak, že sa tam dá všetko naraz - jednoducho hocičo čo sa nájde v chladničke. Hneď som vyskúšala. Dala som namarinádované kuracie stehná do hrnca s umytými so šupkou malými zemiakmi len rozpolenými , s pokrájanou cibuľou , podliala som a piekla pri 240°C asi hodinu. Ku koncu som hrniec odkryla. Výsledok bol skutočne výborný.
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

Teraz som videla v letaku z Hypernovy Rimsky hrniec. Aky je rozdiel medzi glazovaným a neglazovaným. Ktorý je lepší?
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Ja mám Rímsky hrniec glazovaný z vnútornej strany a z vonkajšej je neglazovaný. Pred použitím ho namočím asi na 15 minút celý do studenej vody, aj s prikrývkou, potom vložím suroviny, ktoré idem piecť, zakryjem a dám do studenej rúry. Rúru pomaly zohrievam a pokrm vôbec nemiešam, neobraciam ani nepodlievam vodou. Pečiem v ňom kura, krkovičku, morčacinu, nedávam vôbec vodu a mäso je šťavnaté a chrumkavé, upečené zo všetkých strán rovnako. Prikladám jeden výborný recept. Mäsko má chuť ako divina.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Koľkokrát čítam túto tému dávam si záväzok, že už Vám preložím recepty jedál v rímskom hrnci. Mám celú knižku - sú tam aj koláče. Len nejako nemám čas. Možno nabudúce.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
hetty Pozri príspevok
Koľkokrát čítam túto tému dávam si záväzok, že už Vám preložím recepty jedál v rímskom hrnci. Mám celú knižku - sú tam aj koláče. Len nejako nemám čas. Možno nabudúce.
Tak to by bolo super, nájdi si čas.....
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Kysucký bačovský hrniec

800 g - 3 druhy akéhokoľvek mäsa - nie rybacieho, zemiaky, rozotretý cesnak, 2 veľké cibule, 3 rôznofarebné čerstvé papriky, olej, marináda, celé zemiaky pre 4 osoby , 4-5 plátkov údeného oštiepka alebo natrhanej parenice, soľ, čierne korenie, nové mleté korenie, lyžička horčice,

Marináda: olej, 3 strúčiky cesnaku, soľ, nové a čierne mleté korenie, 1 lyžička horčice



Mäso pokrájame na menšie kusy a dáme na 1 deň marinovať. Do kameninového alebo rímskeho hrnca uložíme na spodok na kolieska nakrájanú cibuľu s trochou oleja. Na to uložíme celé olúpané zemiaky. Na zemiaky uložíte marinované mäso, osolíme, okoreníme, prikryjeme a dusíme do mäkka. Podľa potreby podlievame horúcou vodou. Pred dodusením pridáme farebnú papriku. Keď je mäso hotové pridáme plátky oštiepkov, alebo natrhanej parenice a dáme na 10 minút zapiecť do zlatova
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Kurča s hráškom, mrkvou a bylinkami
1 kurča
450 g mrazeného hrášku
400 g mrkvy
1 kocka bujónu (bazalka – tymian)
soľ
trochu masla
2 dl vody

Postup
Očistené a osolené kurča vložíme do Rímskeho hrnca a položíme naň plátok masla, prikryjeme a pečieme pri teplote 200 ˚ C 45 minút. Potom pridáme mrkvu s hráškom. Zohrejeme 2 dl vody, v ktorej rozpustíme kocku bujónu. Kurča so zeleninou zalejeme rozpustenou zeleninovou zalievkou, na zeleninu dáme pár plátkov masla. Hrniec zavrieme a pečieme ďalších 45 minút pri teplote 200 ˚ C. Podávame so zemiakmi pečenými v šupke.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Daniela skús sa ešte pozrieť sem:

http://www.royalmenu.cz/clanek/14/re...em_hrnci-.html
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

našla som ešte túto stránku:


http://www.labuznik.com/search_resul...v%2BASC&in=all
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
TOKY ďakujéééém .....
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Rada som pomohla
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Nie je nad hlinený pekáč po manželovej starej mame....Ten má veru už rokov.
Myslím tým ten pekáč a nie manžela....
Ale v konečnom dôsledku aj on.
0 0
palo53 palo53

palo53 je offline (nepripojený) palo53

poradí dakto,jak umyt rímsky hrniec pri prvom použití
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ja som ho umyla klasicky...saponát a teplá voda. Normálne hubkou, išlo to celkom ľahko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať