Zavrieť

Porady

Pokuta - zrážková daň

účtovníčka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
Usporiadat
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ahoj ormika, posli nam prosim vzor ziadosti o odpustenie....a o aky paragraf si sa oprela...dikes
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Danka Kosibová
ahoj ormika, posli nam prosim vzor ziadosti o odpustenie....a o aky paragraf si sa oprela...dikes
Pridala som Vám súbory, ktoré treba vybavovať postupne takto:
1. Žiadosť na inšpektorát práce o nelegálnom zamestnávani.
Ak Vám príde odpoveď, tak potom
2. Žiadosť na DÚ o odpustenie pokuty, na DÚ sa vypisuje ešte taká ich
interná tabuľka.
Ak Vám už príde z DÚ rozhodnutie o odpustení pokuty, tak dolu je napísané že je povinnosť informovať ministerstvo financií že bola udelená minimálna pomoc. Takže na MF pošlete
3. Oznámenie na MF Bratislava

V udelení pokuty z DÚ je písaná 15-dňová lehota na odvolanie. Tak to nech Vás nemätie, lebo my nepíšeme odvolanie, ale žiadosť o odpustenie pokuty, takže tá lehota sa na nás nevzťahuje.
Prajem veľa šťastia
0 0
Jata Jata

Jata je offline (nepripojený) Jata

ahoj Ormika,
chcela som sa opýtať k tej žiadosti o nelegálnom zamestnávaní...to len prídem na inšpektorát práce s touto žiadosťou? nepotrebujú niečo dokladovať? napr: zmluvy zamestnancov..alebo nejaké čestné prehlásenie, že nezamestnávame niekoho nelegálne???
vďaka za info
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

ornika, velmi pekne dakujem....pomohla si mi...idem na to...:-) este mam otazku z insp. prace Ti za kolko prisla odpoved? a nerobili pred tym u teba kontrolu na ciernu pracu?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Jata
ahoj Ormika,
chcela som sa opýtať k tej žiadosti o nelegálnom zamestnávaní...to len prídem na inšpektorát práce s touto žiadosťou? nepotrebujú niečo dokladovať? napr: zmluvy zamestnancov..alebo nejaké čestné prehlásenie, že nezamestnávame niekoho nelegálne???
vďaka za info
Prídeš na inšpektorát, dáš im svoju žiadosť a buď ju pošlú domov žiadateľovi alebo žiadateľ si príde asi na tretí deň preto na IP. Záleží na dohode. Nič iné k tomu nepotrebuješ. ANi zmluvy, ani prehlásenie, proste nič.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Danka Kosibová
ornika, velmi pekne dakujem....pomohla si mi...idem na to...:-) este mam otazku z insp. prace Ti za kolko prisla odpoved? a nerobili pred tym u teba kontrolu na ciernu pracu?
Trvá to asi týždeň, po dohode s IP aj skôr. A kontrolu predtým a zatiaľ ani potom nerobili.
A asi by som mohla dať tie dokumenty do tlačív, hádam by mohli pomôcť ostatným?
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

dakujem ormika...ano,iste vela ludom pomozes, lebo napriklad ani ja som o tejto moznosti vobec nevedela....daj to do tlaciv. a pomenuj to nejako vystizne :-)
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Keď som neposlala to Oznámenie na MFSR - odpustené penále z DÚ v 10/2005, myslíte si , že tak mám urobiť dodatočne, alebo byť pekne tichúčko?
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Muška
Keď som neposlala to Oznámenie na MFSR - odpustené penále z DÚ v 10/2005, myslíte si , že tak mám urobiť dodatočne, alebo byť pekne tichúčko?
Treba si pozrieť zákon o tej minimálnej pomoci, nemám ho, ale na DÚ mi povedali, že to treba poslať do 30 dní po ukončení štvrťroka v ktorom sa minimálna pomoc poskytla.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ja som na to myslela, ale nás DU teda neupozornil. My sme podali žiadosť , ale nakoniec sme vlastne spadli do toho generálneho pardonu.
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
otázka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
Myslim si ze to ma suvis s touto temou tak to tu pridavam. Nestalo sa vam nieco podobne ?
Toto je uz len moj dopyt na DRSR ale urcite z neho vycitate problem.

Mam otazku o vyklad novely zakona 511/1998 o sprave dani a poplatkov
č.609/2003 platnu od 1.1.2004.
Podľa stareho znenia zakona bol platitel dane z prijmov zo zavislej cinnosti a
funkcnych pozitkov povinny predkladat do 30 dni po uplynuti kalendarneho stvrtroka
prehlad. V starom zneni zakona neboli urcene sankcie za nedodrzanie tohto terminu.
Od 1.1.2004 novelou 609/2003 bol z §31 vynaty odst. 17, ktory urcoval lehotu na
predkladanie tohto prehladu a tato povinnost bola zakomponovana do zakona o dani z
prijmov. Tak isto bol § 35 upraveny a doplneny o pokutu vo vyske 2000,- Sk
za nesplnenie si tejto povinnosti v lehote.
Prehlad za 4Q roku 2003 som podaval na tlacive, ktore vo svojej hlavicke odkazuje
na zakon 366/1999 Z.z. o daniach z prijmov v ktorom este nebol § ktory urcoval
termin na podanie prehladu a dalej odkazuje na § 31 odst.17 zakona 511/1998
ktory tuto lehotu urcuje. Podla mojho vykladu a pochopenia SOM PODAVAL PREHLAD NA
TLACIVE KTORE ZODPOVEDA ZNENIU ZAKONA PRED 1.1.2004, kde nieje ani riesena pokuta
za oneskorene podanie takehoto prehladu. Kedze som prehlad za 4Q 2003 podal az
4.februara 2004 Danovy urad mi ulozil pokutu podla ich vykladu, na zaklade novely
zakona 511/1998 Zb. ktora platila az od 1.1.2004, cize sa jedna podla mojho
vykladu o retroaktivne jednanie.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a odpoveď ??
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
Pisal som to len dnes, len teraz zacinaju na DU pracovat na roku 2003.
Takze stastne a vesele sviatky priatelia.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Jan B
Pisal som to len dnes, len teraz zacinaju na DU pracovat na roku 2003.
Takze stastne a vesele sviatky priatelia.
Môj klient dostal pokutu už za II.Q.2006.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jan B
Myslim si ze to ma suvis s touto temou tak to tu pridavam. Nestalo sa vam nieco podobne ?
Toto je uz len moj dopyt na DRSR ale urcite z neho vycitate problem.

Mam otazku o vyklad novely zakona 511/1998 o sprave dani a poplatkov
č.609/2003 platnu od 1.1.2004.
Podľa stareho znenia zakona bol platitel dane z prijmov zo zavislej cinnosti a
funkcnych pozitkov povinny predkladat do 30 dni po uplynuti kalendarneho stvrtroka
prehlad. V starom zneni zakona neboli urcene sankcie za nedodrzanie tohto terminu.
Podľa môjho názoru sankcia za nedodržanie tohto termínu bola určená aj v znení zákona platného do 31.12.2003. Povinnosť nepeňažnej povahy si mala určenú v § 31 odst. 17 zákona 511/1992...

§ 35
Pokuty
(1) Tomu, kto nesplnil povinnosť nepeňažnej povahy vyplývajúcu z tohto zákona alebo z osobitného predpisu alebo uloženú rozhodnutím podľa tohto zákona, môže správca dane opakovane uložiť pokutu do výšky 1 000 000 Sk; za nepodanie majetkového priznania podľa § 40 správca dane môže uložiť fyzickej osobe pokutu vo výške 2 000 Sk. Opakovane možno uložiť pokutu, ak uloženie pokuty neviedlo k náprave a protiprávny stav trvá.


Jan B

Od 1.1.2004 novelou 609/2003 bol z §31 vynaty odst. 17, ktory urcoval lehotu na
predkladanie tohto prehladu a tato povinnost bola zakomponovana do zakona o dani z
prijmov. Tak isto bol § 35 upraveny a doplneny o pokutu vo vyske 2000,- Sk
za nesplnenie si tejto povinnosti v lehote.
Prehlad za 4Q roku 2003 som podaval na tlacive, ktore vo svojej hlavicke odkazuje
na zakon 366/1999 Z.z. o daniach z prijmov v ktorom este nebol § ktory urcoval
termin na podanie prehladu a dalej odkazuje na § 31 odst.17 zakona 511/1998
.
Tento termín však bol určený zákonom 511/1992, § 31 odst. 17 platného k 31.12.2003.

Jan B

. Podla mojho vykladu a pochopenia SOM PODAVAL PREHLAD NA
TLACIVE KTORE ZODPOVEDA ZNENIU ZAKONA PRED 1.1.2004, kde nieje ani riesena pokuta
za oneskorene podanie takehoto prehladu. Kedze som prehlad za 4Q 2003 podal az
4.februara 2004 Danovy urad mi ulozil pokutu podla ich vykladu, na zaklade novely
zakona 511/1998 Zb. ktora platila az od 1.1.2004, cize sa jedna podla mojho
vykladu o retroaktivne jednanie.
Podľa môjho výkladu má bohužiaľ pravdu DÚ. Podľa zákona 511/1992 platného do 31.12.2003 ako píšem vyššie si mala podať Prehlad do 30. dňa.......čo si neurobila. Predložila si neskoro a sankcie a pokuty sa určujú na základe platného zákona v tom období, kedy Ti na chybu prídu, alebo v zmysle prechodných ustanovení ak je tam tento problém riešený /čo v prípade novely k 1.1.2004 nie je/- teda DÚ postupuje správne podľa
znenia § 35 zákona 511/1992 platného od 1.1.2004 doteraz

(6) Ak daňový subjekt nepredloží v ustanovenej lehote hlásenie alebo prehľad podľa osobitného zákona, 6ec) správca dane mu uloží pokutu 2 000 Sk.....
Naposledy upravil evina : 22.11.06 at 11:19
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
evina
Podľa môjho názoru sankcia za nedodržanie tohto termínu bola určená aj v znení zákona platného do 31.12.2003. Povinnosť nepeňažnej povahy si mala určenú v § 31 odst. 17 zákona 511/1992...

To mi je jasne s tym nepolemizujem

§ 35
Pokuty
(1) Tomu, kto nesplnil povinnosť nepeňažnej povahy vyplývajúcu z tohto zákona alebo z osobitného predpisu alebo uloženú rozhodnutím podľa tohto zákona, môže správca dane opakovane uložiť pokutu do výšky 1 000 000 Sk; za nepodanie majetkového priznania podľa § 40 správca dane môže uložiť fyzickej osobe pokutu vo výške 2 000 Sk. Opakovane možno uložiť pokutu, ak uloženie pokuty neviedlo k náprave a protiprávny stav trvá.

Tu ide o to slovko MOZE co vsak do 31.12.2003 ako som sa informoval nikdy za prehlady nerobili. Ta tolerancia bola dost pestra keby dali 1000000 tak by som asi ani nemukol vsak to dovoloval zakon.


Tento termín však bol určený zákonom 511/1992, § 31 odst. 17 platného k 31.12.2003.

Jasne, o terminy mi nejde.

Podľa môjho výkladu má bohužiaľ pravdu DÚ. Podľa zákona 511/1992 platného do 31.12.2003 ako píšem vyššie si mala podať Prehlad do 30. dňa.......čo si neurobila. Predložila si neskoro a sankcie a pokuty sa určujú na základe platného zákona v tom období, kedy Ti na chybu prídu, t.j. podľa znenia:

Myslim ze sa to obcas v zakonoch stava, ale nieje to pravidlom, pretoze by to bolo chore. Jozo by potom nedostal pokutu lebo DU mu urobil kontrolu skor nez tu bol nejaky novy zakon zial Fero uz na to doplatil a mal taku istu chybu ako Jozo. Tak to podavas vo svojej obhajobe.

(7) Ak daňový subjekt nesplní registračnú alebo oznamovaciu povinnosť podľa § 31 alebo registračnú alebo oznamovaciu povinnosť podľa osobitného zákona, 11ab) správca dane mu uloží pokutu najmenej 2 000 Sk a najviac 100 000 Sk; pri dani z nehnuteľnosti najmenej 200 Sk, ak ide o fyzickú osobu.
Tohto problemu sa ale tyka odst.6 Ak danovy subjekt nepredlozi hlasenie ... ulozi pokutu 2000 Sk- . Podla znenia tu nejde ani o registraciu ani oznamovaciu povinnost.

0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
Tak som to tak trochu zamotal, ked som odpovedal na citat, dufam ze sa z toho ostatny vyznaju.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jan B
Tohto problemu sa ale tyka odst.6 Ak danovy subjekt nepredlozi hlasenie ... ulozi pokutu 2000 Sk- . Podla znenia tu nejde ani o registraciu ani oznamovaciu povinnost.
Áno ďakujem opravím, ale nemení to nič na podstate, že pokutu Ti v zmysle zákony vymerali oprávnene podľa môjho názoru.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Myslim ze sa to obcas v zakonoch stava, ale nieje to pravidlom, pretoze by to bolo chore. Jozo by potom nedostal pokutu lebo DU mu urobil kontrolu skor nez tu bol nejaky novy zakon zial Fero uz na to doplatil a mal taku istu chybu ako Jozo. Tak to podavas vo svojej obhajobe.


No ja nič neobhajujem, len vychádzam zo zákona. DÚ Ti vždy dá pokutu v znení zákona, ktorý je práve platný /podľa iného ani nemôže, lebo taký neplatí/.´Korekciu súčasne platného predpisu môže urobiť len Prechodné ustanovenie nového zákona /teda v našom prípade platného k 1.1.2004/. Prechodné ustanovenie nerieši tento problém, to znamená, že sa postupuje podľa súčasne platného znenia zákona. V´čšinou tieto problémy aj riešia v prechodných ustanoveniach /práve , aby nenastali také prípady ako uvádzaš Ty/ , ale v tomto prípade nemali asi potrebu, nakoľko výška sankcie je principiálne totožná v starom a novom znení, bez ohľadu na slovo "môže" a keďže "môže" tak sa DÚ rozhodne., že urobí... a za slovkom môže máš sumu 1 000 000 SK....

Nové znenie neumožňuje DÚ nedať pokutu....min. 2000 Sk musí uložiť a staré mu umožňovalo uložiť aj 2000 SK... len v tom je rozdiel....
Naposledy upravil evina : 22.11.06 at 11:24
0 0
Jan B Jan B

Jan B je offline (nepripojený) Jan B

B.D.
Jasne dakujem za odpoved.
Len by ma este zaujimalo ci sa tu niekto najde, kto si pamata ze mu za podobny preslap pred 1.1.2004 niekto ulozil pokutu ?
Kedze ma k tomu nikdy nikto podobnymi pokutami netlacil, viem ze som od roku 1996 podaval hlasenia v rozmedzi + 10 dni po termine a vzdy to bolo v pohode. Samozrejme ze si to teraz uz strazim. Len posledne mi usiel 30.oktober a ja som si myslel ze staci 31. Tiez je to ale v principe blbost ako aj sami uznali na DU ze vyplatu moze zamestnavatel vyplatit az 31.
no prehlad musi podat do 30. Vsak na Slovensku nic noveho.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať