Zavrieť

Porady

Pokuta - zrážková daň

účtovníčka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
Skús napísať odvolanie podľa zákona o dani a poplatkoch.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

otázka
A je to tu. Za mesiace február a marec mi vyrúbil DÚ pokutu vo výške 4000 Sk za oneskorené podanie tlačiva /v apríli/, aj napriek tomu, že ma na podateľni ubezpečovali o tom, že postih za to nebude. Mám ešte nejakú nádej to vyriešiť?
4 000,-Sk??????
To nemyslíš vážne!?
Ja som dávala február, marec a apríl až 01.06.2006. Ta to mi koľko vyrubia??
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

nikulik
4 000,-Sk??????
To nemyslíš vážne!?
Ja som dávala február, marec a apríl až 01.06.2006. Ta to mi koľko vyrubia??
1 neskoro podané tlačivo = 2000,-Sk
0 0
Romana Romana

Romana je offline (nepripojený) Romana

mne tiež prišla pokuta 2000,- za 1 den oneskoreného podania danového priznania. Problém nebol z mojej strany ale na pošte mi dali pečiatku nasledujúceho dňa nakoľko som odniesla danové 14,30 a poštu chodia v tom čase prevziať (menšia obec). So žiadným vysvetlovaním som na danovom nepochodila a pokutu pekne zaplatila.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Tweety
Skús napísať odvolanie podľa zákona o dani a poplatkoch.
Celkom vážne. Čo mám do toho odvolania napísať? V tom období bol taký chaos okolo toho.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
Celkom vážne. Čo mám do toho odvolania napísať? V tom období bol taký chaos okolo toho.
Uviesť § zákona...! Normálne skutkový stav, t.j. mesiac ZD, dátum podania oznámenia, uviesť dôvod, prečo nebolo načas a tak., Za pokus to stojí a zákon to umožňuje..
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

jankasm
1 neskoro podané tlačivo = 2000,-Sk
To vážne? A kto o tých pokutách rozhoduje?
Lebo ja som hlásenie za rok 2004 dávala až nejak v septembri, nestihla som to do marca, a ešte mi žiadna pokuta neprišla.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Uviesť § zákona...! Normálne skutkový stav, t.j. mesiac ZD, dátum podania oznámenia, uviesť dôvod, prečo nebolo načas a tak., Za pokus to stojí a zákon to umožňuje...

Veď o ten dôvod ide, prečo nebolo načas. Čo by obstálo?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

DÚ fyzicky nestíhajú promptne pokutovať každého. Napokon, často sa ohlásia s nezrovnalosťou v Prehľadoch či Hláseniach spätne za staré roky
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Surovo napíšte žiadosť o odpustenie pokuty, dôvody prečo neuvádzajte.
Pokuty do 2000,- ak sa nemýlim DU odpúšťa. Skúste si to niekto preveriť u známych na DU .
Naposledy upravil Milan Benka : 12.09.06 at 11:50
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Paula
DÚ fyzicky nestíhajú promptne pokutovať každého. Napokon, často sa ohlásia s nezrovnalosťou v Prehľadoch či Hláseniach spätne za staré roky

Hlásenia za roky 2002,2003 som robila minulý rok cez leto, nám prišlo predvolanie. Moja predhcodkyňa sa vôbec nezaoberala nejakými hláseniami, prehľadmi. Ja som samozrejme nemala ani šajnu, kto v tejto firme pracoval, mala strašný bordel v mzdových papieroch a všeličom inom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
Uviesť § zákona...! Normálne skutkový stav, t.j. mesiac ZD, dátum podania oznámenia, uviesť dôvod, prečo nebolo načas a tak., Za pokus to stojí a zákon to umožňuje...

Veď o ten dôvod ide, prečo nebolo načas. Čo by obstálo?
Napr. pri plnení iných povinností sme sa s podaním oneskorili, a tak podobne...
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
No dúfam, že sa spýtajú aké to boli povinnosti. To čo radí Benka sa mi zdá také povýšenecké, no neviem, idem rozmýšľať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
No dúfam, že sa spýtajú aké to boli povinnosti. To čo radí Benka sa mi zdá také povýšenecké, no neviem, idem rozmýšľať.
Ak budeš písať list, tak sa nespýtajú. Za pokus to stojí,list napíš, odvolaj sa a uvidíš. Na odvolanie máš zákonný nárok, nič tým nepokazíš.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
V odvolaní ako dôvod plnenie iných povinností neobstojí.

Čo som napísal v predch. mojom príspevku nebolo povýšenecké. Za opýtanie nič nikto nedá. Tak ak máte známych na DU - spýtajte sa na takú možnosť.
Mne to bolo poradené, ale nakoniec som to nemusel využiť. Takže som to neoveroval.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Takže napíšem odvolanie bez udania dôvodu, prečo to nebolo odovzdané načas.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Nie odvolanie, ale žiadosť o odpustenie.

Odvoláva sa proti rozhodnutiu a v tomto prípade sa proti nemu nedá na základe čoho odvolať.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Takže aj 500 Sk kolok? Ak áno, aké je jeho použitie. Myslím tým že ho mám nalepiť na Źiadosť o odpustenie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

otázka
Takže aj 500 Sk kolok? Ak áno, aké je jeho použitie. Myslím tým že ho mám nalepiť na Źiadosť o odpustenie?
Zatiaľ nič nedávaj, oni potom pošlú tlačivko , pretože odpustenie je štátna dávka,tam potom budú chcieť kolok.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ďakujem Vám za odpovede a rady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať