Zavrieť

Porady

Vianoce

Co tak pridat nejake osvedcene vianocne kolaciky?
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no receptiky vytlacene, som zvedava co mi z toho vyjde

Ziti: v tom poslednom recepte pises 5dkg drozdia.. mam pocit ze ta mala kocka ma tak 40g.. tak ako? nieze tam damtoho velaa
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Dievčatá, akosi som vyhladla :-)).
Ziti, ako prvý skúšam závin, už na papieri vyzerá fajn. Potom zreferujem.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

andreaS
no receptiky vytlacene, som zvedava co mi z toho vyjde

Ziti: v tom poslednom recepte pises 5dkg drozdia.. mam pocit ze ta mala kocka ma tak 40g.. tak ako? nieze tam damtoho velaa
Kľudne daj 1 kocku droždia. To úplne stačí.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

To dari1: Najjednoduchší rýchly koláč mám tento:
Sypaný koláč:
2 šálky polohr. múky
1 šálka cukru
1 prášok do pečiva - zmiešať.
Zmes rozdelíme na 2 časti, dobre vymastíne plech, polovica múky sa vysype na plech.
Na to ide plnka:
3 tvarohy, 1/2 šálky cukru, 1 hrozienka, 3 vajcia, 1/2 l mlieka, 2 vanilkové cukry – vymiešať.
Navrch druhú polovicu múky, na to nastrúhať 1/2 smetolu, upiecť.
Jednoduchší naozaj nepoznám.
0 0
Ludka M Ludka M

Ludka M je offline (nepripojený) Ludka M

som aká som ...
aj ja Vám pridám "zopár "receptov....
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Vďaka Ludka M, všetky som si stiahla a budem skúšať. Zasa si rozšírim zbierku.:p
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Baby..a čo keby ste tie recepty písali ako LUDKA M...jednoducho do wordu..či jeden či viac..to jedno....
ale bolo by to prehladnejšie...a takto to len stiahnem...
a keď to píšete ako tému..tak to musím aj kopírovať...
je to len návrh...skúsme spolu pouvažovať...ako by sme to vyriešili!?
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Niečo čo mám uložené v PC... :-)
Naposledy upravil Vera : 26.11.04 at 07:45
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Vera...
takto som si to predstavovala...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zita4
To dari1: Najjednoduchší rýchly koláč mám tento:
Sypaný koláč:
2 šálky polohr. múky
1 šálka cukru
1 prášok do pečiva - zmiešať.
Zmes rozdelíme na 2 časti, dobre vymastíne plech, polovica múky sa vysype na plech.
Na to ide plnka:
3 tvarohy, 1/2 šálky cukru, 1 hrozienka, 3 vajcia, 1/2 l mlieka, 2 vanilkové cukry – vymiešať.
Navrch druhú polovicu múky, na to nastrúhať 1/2 smetolu, upiecť.
Jednoduchší naozaj nepoznám.
to sa na plech vysype zmes múky,cukru a prášku do pečiva? Len také "nasucho"? Lebo neviem si predstaviť, čo z toho vznikne, ešte som také ničo v živote nepočula, a to pečiem často a veľmi rada.
0 0
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Tiež som niečo také už robila ... to ten smetol ...
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Táto perníková roláda má veľký úspech hlavne u detí, lebo sú v nej želé cukríky. Je jej veľa, ja vždy jednu roládu dám do mrazničky (upečenú bez čokolády). Pri pečení mi vždy popraská, ale čokoláda to zachráni. Hlavne ju pevne stočte, lebo sa "roztečie" po celom plechu.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

To:Ludka M
Tvoje recepty som si vytlačila, zviazala a nadpis:Kuchárská kniha od LudkyM 1 +++++
/ to bol pokus o hviezdičky/
Varenie a pečenie je mojím koníčkom, takže sľubujem, že všetky vyskúšam .
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

K mojím Vianociam: moje deti si už od malička pamätajú atmosfétu Vianoc spojenú s vôňou vanilky, škorice a čokolády.Deti už sú dospelé, ale mesiac pred Vianocami sa zaujímajú, kedy budeme piecť. Je to u nás predvianočný rituál. Pečieme min. 12 druhov cukrovia, teraz už aj pre vydatú dcéru, pre mamičku, ktorej sa už nechce. Aj keď aj ja žijem hekticky, ako každá z Vás, to vianočné cukrovie neodbývam, aj za cenu, že byt nebude uprataný podľa mojich predstáv. Pri pečení sa nás zíde viacej, ako pri štedrovečernom stole. Takže....strašne sa teším.
No a čo sa týka tých nových zákonov......veď mám Vás, a verím že s Vami to určite zvládnem.
A toto je v rodine najobľúbenejšie:
Guľky od Janky
celé tortové oblatky, 15 dkg mletého cukru, 1 HERA, 2 lyžice kakaa, sekané oriešky, hrozienka, cukríky želé/akékoľvek/
Tortové oblatky nalámeme a zalejeme cukrovým siropom s rumom. pre deti môže byť osocný sirup. Až sú rozmočené primiešame všetko ostatné, bude z toho maglajz. Dáme do chladničky na hodinu ztuhnúť. Potom tvarujeme guľky, ktoré máčame v čokoláde. Vyskúšajte, neobanujete.
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

accad
Viki a neupečieš aj navyše? Pozrela som, že si z Bratislavy a ja tiež. Dávam to placu ako zákazku. Aj rýchlokysku požičam od Tu....ware.
Ja keď vidím tohtoročný december, tak budem rada ak stihnem Vianoce. Odkedy chalani dorástli, zaviedli sme doma spoločný darček pre celú rodinu a tým mi odpadli problémy so zháňaním darčekov (max. symbolický pre každého). Osobne si to pochvaľujem. Vždy domov pribudne niečo praktické a hodnotné, čo využijú všetci. Ale to chcelo, aby deti prestali vnímať Vianoce podľa počtu balíčkov pod stromčekom.
Spoločnosť sa volá TUPPERWARE, sídli na Slávičiej ulici. Okrem rýchlokysky májú bomba sortiment iných výrobkov. Pozri. www.tupperware.sk
Krásne pečenie. Ja začínam s mojim chlapčekom tento víkend. Klasickým čajovým pečivom.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Bazalka, ďakujem, bolo to asi pre mňa, našla som na adrese kontakt aj pre zastúpenie v BA.
Rosemary, si moja krvná skupina, prvé vety akoby si mi vytiahla z úst.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Pre INGI, ak máš záujem o výrobky Tuperware, dám ti kontakt na kamarátku v BA, ktorá s tým robí. Možno pomôžem tebe aj jej. ja mám už pár vecí od nej a som s tým veľmi spokojná.
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Accad, budem veľmi rada, hlavne ak tým ušetrím čas (aj pri nákupe). Vopred vďaka.
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

anina
Co tak pridat nejake osvedcene vianocne kolaciky?
A čo tak pridať aj nejaké osvedčené vianočné veršíky?
Každoročne neviem, čo písať do SMSiek a pohľadníc...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Mne sa veľmi páči tento veršík:

Lyžičku hrdosti,
hrnček radosti,
kotlík úspechu,
jazierko peňazí,
more šťastia,
oceán zdravia
a celý vesmír lásky
v novom roku praje ....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať