Zavrieť

Porady

Vianoce

Co tak pridat nejake osvedcene vianocne kolaciky?
Usporiadat
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

U nás majú úspech medovníkove srdiečka. Prikladám v prílohe
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

dievcata nema niektora z vas aj nieco z nepeceneho cesta? kedysi som to robievala, no nemozem najst ten recept, bolo to dvojfarebne nakolko som tam davala miesto kakaa granko
dakujem

aaa nieco som uz nasla tu za roztekom v teme nepecene kolace
Naposledy upravil camelfly : 05.12.06 at 12:33
0 0
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

Viete mi poradiť z vlastnej skúsenosti - medovníky je lepšie piecť v teplovzdušnej rúre alebo na tradičnom pečení? Lebo viem, že nie všetko je dobré piecť na teplom vzduchu (s ventilátorom) - napr. kysnuté cesto sa mi neosvedčilo. Ako je to teda s medovníkmi??
0 0
mbclo mbclo

mbclo je offline (nepripojený) mbclo

Milé účastníčky a účastníci porady. Aby ste nepovedali, že len vy ženy prispievate do rubriky Recepty, tak za nás mužov (kuchárskych amatérskych fanatikov) prikladám jeden osvedčený rodinný recept. Dúfam, že sa vám podarí a bude všetkým chutiť.

Parížsky kapric.

7 žĺtkov vymiešame do penista so 7 PL kryštálového cukru a 5 PL horúcej vody.
200 g hladkej múky a 1/2 prášku do pečiva zmiešame a opatrne premiešame s vyšľahanou žĺtkovou penou. Vylejeme na plech s pečiacim papierom a pečieme v stredne vyhriatej rúre.
7 bielkov vyšľaháme s 300 g kryštálového cukru. Po vyšľahaní pridáme šťavu z 1/2 citróna a 10 minút šľaháme metličkou nad parou (mierne vriacou vodou).
Upečený korpus potrieme vrstvou marhuľového prípadne ríbezľového džemu a rozotrieme vychladnutú bielkovú penu. Polejeme glazúrou.
Glazúra: 3 PL uvarenej silnej čiernej kávy, 180 g práškového cukru a kopcovitú PL kakaa dáme variť na 2 - 3 minúty. Po odstavení primiešame 100 - 150 g masla. Po miernom vychladení opatrne rozotrieme na snehovú penu a necháme zatuhnúť.
Krájame na potrebné rozmery ostrým, v horúcej vode nahriatym nožom.
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

bv_alexandra
Kedže Vianoce sú pomaly predo dvermi, podarilo sa mi objaviť túto tému.
Chcem sa opýtať nemáte niekto recept na opitého Izidora a nepečený koláč s be be keksov?
Nika, myslíš toto ?

www.porada.sk/t32134-nepecene-kolace.html?highlight=Bermudsk%FD+trojuholn%EDk
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

toto vyzera dobre
Sedm jednou ranou
Ingredience:
mouka pšeničná hladká - 1 kg (14780 kJ) 1478 kJ / 100 g
máslo - 350 g (10507 kJ) 3002 kJ / 100 g
cukr moučka - 250 g (4010 kJ) 1604 kJ / 100 g
žloutek - 3 ks (804 kJ) 268 kJ / 1 ks
citronová šťáva - z 1 citronu (64 kJ) 127 kJ / 100 ml
rum - 3 lžíce (185 kJ) 925 kJ / 100 ml
Návod:
První díl: Rozválíme na placku, vykrájíme kolečka nebo jiné tvary, upéčeme do růžova, slepíme marmeládou a obalíme v cukru.
Druhý díl: Do těsta přidáme 5 dkg mletých ořechů, zpracujeme, rozválíme na placku, vykrájíme hvězdičky. Upečené hvězdičky ozdobíme citronovou polevou.
Třetí díl: Přidáme 5 dkg strouhaných mandlí, zpracujeme těsto a uděláme rohlíčky. Upečené obalíme ve vanilkovém cukru.
Čtvrtý díl: Přidáme vrchovatou lžíci kakaa, zpracujeme a tvořítkem - lisem na cukroví uděláme sušenky libovolného tvaru. Upečeme.
Pátý díl: Vyválíme placku a vykrájíme malé tvary. Ty ozdobíme čokoládovou polevou a posypat barevným máčkem.
Šestý díl: Rozválíme na placku, vykrájíme obdélníčky. Upečené ozdobíme čokoládovými puntíky jako domino.
Sedmý díl: Zbytky rozlámaného nebo jinak nepovedeného cukroví z předchozích šesti várek rozdrtíme, přidáme máslo, cukr, kakao, rum a uděláme brambůrky. Namočíme do čokolády a obalíme v oříškách a uložíme do papírových košíčků.

Dobrou chuť přeje Sirikit.


Doba přípravy: 120min.
Porce: 4
Energetická hodnota: jedna porce 7587 kJ
Země původu: Česká republika
zdroj:http://www.zena-in.cz/minisite/vanoc...rid=1&rid=1521
1 0
LudmilaM LudmilaM

LudmilaM je offline (nepripojený) LudmilaM

Pekný predvianocny cas , prikladám Vám niečo na "varenie, pečenie" snád to využijete
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Dievčence,ak budete mať čas,hoďte mi niektorá osvedčený recept na makový závin.Chcem ho upiecť na vianoce a mne vždy praskne.Ďakujem
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

vema
Dievčence,ak budete mať čas,hoďte mi niektorá osvedčený recept na makový závin.Chcem ho upiecť na vianoce a mne vždy praskne.Ďakujem
Ahoj, vyskúšaj tento: (moja mamina ho zvykla piecť)

Naposledy upravil marči : 06.12.06 at 22:55
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chyba nie je v ceste, ale nesmieš dávať príliš veľa plnky a nesmie byť príliš mokrá, pretože voda sa chce vypariť a dostať von z cesta, preto Ti praskne.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
keď zase bez veľa plnky to nie je ono ..
ja by som ani to cesto nepotrebovala..
radšej takú orechovú plnku ..mňam
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

suzuki
Viete mi poradiť z vlastnej skúsenosti - medovníky je lepšie piecť v teplovzdušnej rúre alebo na tradičnom pečení? Lebo viem, že nie všetko je dobré piecť na teplom vzduchu (s ventilátorom) - napr. kysnuté cesto sa mi neosvedčilo. Ako je to teda s medovníkmi??
Pri tomto druhu pečiva veľmi záleží od kvality múky a potom od toho, ako rúra pečie. Ja som kedysi mala teplovzdušnú rúru a veľmi rada by som sa k nej znovu vrátila - pečivo bolo vždy ako nadýchané, lebo piekla rovnomerne v každom "kúte". Moja terajšia elektrická nestojí za fajku dymu a to ju mám nejaké tri roky.. Medovníčky pečiem vždy okolo 200 - 200 st.C a ešte aj dávam pozor pri výbere múky - uprednostňujem obyčajnú hladkú (zeleno-biele vrecká). Ak sa mi podarí, priložím aj foto.
Bea
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

vema
Dievčence,ak budete mať čas,hoďte mi niektorá osvedčený recept na makový závin.Chcem ho upiecť na vianoce a mne vždy praskne.Ďakujem
Ja som čítala, že koláče popraskajú vtedy, keď sú málo nakysnuté.
0 0
dari1 dari1

dari1 je offline (nepripojený) dari1

marči
Ahoj, vyskúšaj tento: (moja mamina ho zvykla piecť)
do cesta nejde vajicko? zaujimavy recept, vyskusame
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

dari1
do cesta nejde vajicko? zaujimavy recept, vyskusame
Nie, vajíčko tam neide. Pre istotu som skontrolovala recept.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať