Zavrieť

Porady

Vianoce

Co tak pridat nejake osvedcene vianocne kolaciky?
Usporiadat
Mirčo1 Mirčo1

Mirčo1 je offline (nepripojený) Mirčo1

ekonóm na pozícii riaditeľ odboru učtárne a styku so štátnou pokladnicou, cca 26 rokov praxe na rôznych ekonomických riadiacich pozíciách, čo sa však na mne nepodpísalo, inak som vcelku veselá kopa ...viac
Na tejto stránke mi chýba mužské zastúpenie a tak mi to nedá. Kľudne Vám všetkým pošlem moju adresu a budem robiť ochutnávača rubriky - hlavne na všetko sladké. Je starou pravdou, že my muži sme maškrtnejší ako ženy, len to neradi oficiálne priznávame. Všetky recepty som si stiahol a v blízkej budúcnosti skúsim pripojiť niektoré aj ja. Ďakujem za inšpiráciu a teším sa na pokračovanie. P.S Vymením rezeň za buchtu.
0 0
Katka29 Katka29

Katka29 je offline (nepripojený) Katka29

Pripájam niekoľko veršíkov:

V Novom roku vinšujeme Vám nastokrát
teplé slnko nad domovom, dobré skutky
s dobrým slovom, šťastia akurát,
aby Vás mal každý rád.

Vinšujeme Vám Nový rok,
aby ste mali šťastlivý krok.
Doma lásku, svornosť a
všetkého hojnosť.

Až zvony oznámia príchod Vianočných sviatkov,
zabudnite na všetky starosti a ťažkosti a tých
pár chvíľ prežite v šťastí a radosti.

Rok sa už končí,
možno bol krátky.
Všetkým Vám želáme príjemné sviatky
a šťastný Nový rok.

Lásku a nádej,
radosť a nehu,
nech prinesie Vám vianočný sen.
Naše prianie nájdete vo vločke snehu,
nech šťastný je Váš štedrý deň.

Nech tichá hudba veselosti
počas Vianoc znie Vám,
nech ten rok budúci len zdravie,
šťastie a radosť prinesie Vám.

Príjemné Vianoce, veselé a šťastné.
By ste už prežili len chvíle krásne.

Nech láska Vianoc hreje
a vleje do Vás ďalšie nádeje.

Keď vianočný stromček žiarí,
nech sa všetkým dobrým ľuďom darí.
Keď Vianoc zneje pieseň,
nech odložíte všetku tieseň.

A prajem už teraz krásne VIANOCE všetkým "poraďakom".
Katka 29
0 0
bazalka bazalka

bazalka je offline (nepripojený) bazalka

*Milá Ludka, určite si niečo z Tvojich receptov vyberiem. niektoré sa zdajú super. pekné pečenie.*
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
accad
Viki a neupečieš aj navyše? Pozrela som, že si z Bratislavy a ja tiež. Dávam to placu ako zákazku. Aj rýchlokysku požičam od Tu....ware.
Ja keď vidím tohtoročný december, tak budem rada ak stihnem Vianoce. Odkedy chalani dorástli, zaviedli sme doma spoločný darček pre celú rodinu a tým mi odpadli problémy so zháňaním darčekov (max. symbolický pre každého). Osobne si to pochvaľujem. Vždy domov pribudne niečo praktické a hodnotné, čo využijú všetci. Ale to chcelo, aby deti prestali vnímať Vianoce podľa počtu balíčkov pod stromčekom.
Editka, rada by som pomohla, ale aj keď všetko stíham pripraviť, je to vždy takmer na poslednú chvíľu.
Štedrák robím až na Štedrý deň ráno, aby bol dlhšie čerstvý. Robím vtedy tiež opekance musia byť domáce - celá rodinka si spinká, lebo oni už sviatkujú a ja som rada, že sa mi nemocú popod nohy :-)))

Môžem poskytnúť tel.číslo (44971425) do jednej cukrárskej výrobne. Je to Sv. Jur - ulicu si už nepamatám.
Brala som od nich zákusky 2x na Vianoce a raz na oslavu - bolo to síce naposledy pred 4 rokmi, snáď pečú stále tak chutne. Dá sa tam ísť pozrieť, veď nie je to ďaleko a ochutnať.
Dúfam, že aspoň takto som pomohla.
Naposledy upravil Viki : 29.11.04 at 14:20
0 0
Viki Viki

Viki je offline (nepripojený) Viki

žena
Ja prikladám link stránky kde sú vinše

http://www.mojweb.sk/juko/vinse.htm


a ešte vinšovačky našich predkov
http://www.vinsovacky.szm.sk/data/novy_rok.htm
http://www.mladymisionar.sk/02_Vianoce/Vinse.htm


Pekne Vianoce

...a nech sa Vám nič podobné neprihodí
Na Vianoce vraví mamička synovi:
"Zapáľ, prosím Ťa, vianočný stromček."
Za chvíľu príde syn za mamou a vraví:
"A sviečky tiež?"
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Jedna vločka,druhá vločka, kto bol dobrý, ten sa dočká.
Ježiškovi napíšem, nech Vám splní každý sen.

Oheň v krbe tíško praská, v srdciach vládne pokoj,láska.
Z oblohy sa sype sneh,všade počuť detský smiech.
Už sa stromček ligoce, prajem krásne Vianoce!
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

v sobotu som robila Kakaovy zavin od Zitky4. Moj chlap nema rad kakaove zaviny, ale riskla som to... ked bolo setko na plechu, tak som len dufala, nech to vyzera lepsie ked to z tej rury vyberiem..... potom to zacalo rozvoniavat a uz som len pocuvala "vyber to, to pekne vonia, no naloz uz" len skoda, ze mi povytekala plnka. Ale bol vyborny. Polovica plechu zmizla raz-dva... dnes som si ho davala na ranajky a studeny nist moc tak som ho supla do mikrovlnky... uuuplna balada.. mnaaam

Zitka dakujem za super recept, zaradim si ho medzi svoje naj naj..
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Vianoce pred dverami, mile gazdinky, pribudli aj nejake novinky?
stromcek.gif  
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Nepoznáte niekto nejakú dobrú stránku textov na novoročenky?
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ludka M
aj ja Vám pridám "zopár "receptov....
Ľudka, zaujal ma tvoj citrónový koláč, ale neviem, načo sa použije tá uvarená citrónová voda.
Naposledy upravil tonkat : 28.11.05 at 15:47
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Všetko možné k vianociam:
http://www.zena-in.cz/minisite/vanoce2005/?idc=10981

http://www.tvtip.sk/?c_id=5494&show=ifr_cl
Naposledy upravil pyton : 15.12.05 at 11:37
0 0
Maxi Mucha Maxi Mucha

Maxi Mucha je offline (nepripojený) Maxi Mucha

obyčajná žena
Prajem pekné chvíle Vianočné a predsilvestrovské.Jeden recept ku šampanskému:
1kg hladkej múky,10malých uvarených zemiakov v šupke(vychladnutých),1a 1/2lyžicky soli,2 dcl oleja,1kocka droždia,1/2l mlieka,cukor.
Kvások-droždie,hrnček mlieka,trošku cukru,pridať ostatné ingrediencie-zamiesiť trochu hustejšie cesto, nechať vykysnúť, na 2-3 razy preložiť,zľahka rozvaľkať,potreť vajcom,posypať soľou,rascou,syrom,nadrobno posekanou slaninkou a cesnakom a pod. Dobrú chuť a nazdravie.
0 0
zdeník zdeník

zdeník je offline (nepripojený) zdeník

Zita4
Ingi, keď si ma už tak pekne pochválila, dám ešte jeden recept na Výborný kakaový závin Je fakticky veľmi dobrý a u nás zmizne priamo z plechu behom niekoľkých minút:
Cesto:
3 vyšľahané bielky
65 dkg hladkej múky
5 dkg droždie
3 dcl mlieka
4 polievkové lyžice oleja
5 dkg práškového cukru
1 kávová lyžička soli

Plnka:
1 HERA
25 dkg kryštálového cukru
3 vanilkové cukry
4 polievkové lyžice kakaa - zmiešať

Cesto vykysne, rozdeliť na 6 častí, rozvaľkať, natrieť plnkou a zvinúť.
Spletať po 2 záviny do vrkoča, nakoniec máme 3 pletence. Po podkysnutí na plechu potrieť zvyšnými žĺtkami.
S týmto budete mať určite úspech. Garantujem!
viem, že je už po Vianociach, ale našla som receptík, ktorý sa mi pozdával, tak som ho vyskúšala a mal doma veľký úspech, len mal jednu chybičku a tú by som potrebovala doriešiť. Chcela by som Zitka vedieť, že prečo keď som vytiahla koláč z rúry, tak som mala na pekáči veľa masti, kakaa s cukrom a keď to vychladlo, tak mi to potom skaramelizovalo na tom pekáči. Snažila som sa to aj poriadne zavinúť a aj druhýkrat mi tá plnka vytiekla. Kde robím chybu? Na akú veľkosť treba rozvaľkaťto jedno cesto a plnku nenatrieť celkom? Alebo ako. Prosíííím odpoveď, lebo detičky ma stále prosia upiecť to, ale ja už nemám veľmi chuť.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Musím sa ti priznať, že mne to tiež vždy vytečie. Ale nám to zatiaľ veľmi nevadilo. Treba ho nechať vychladnúť na pekáči a potom pokrájať. Nám chutí aj tak. :p Neviem na to prísť, ako zamedziť tomu vytekaniu. Sorry, že neviem pomôcť...
0 0
zdeník zdeník

zdeník je offline (nepripojený) zdeník

Zita4
Musím sa ti priznať, že mne to tiež vždy vytečie. Ale nám to zatiaľ veľmi nevadilo. Treba ho nechať vychladnúť na pekáči a potom pokrájať. Nám chutí aj tak. :p Neviem na to prísť, ako zamedziť tomu vytekaniu. Sorry, že neviem pomôcť...
Aj si ma potešila, že sa to aj Tebe robí.Tak si na to zvyknem, alebo ak na niečo prídem, tak dám vedieť. Dík
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Skúšali ste nechať konce koláča bez plnky,len holé cesto?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Kedže Vianoce sú pomaly predo dvermi, podarilo sa mi objaviť túto tému.
Chcem sa opýtať nemáte niekto recept na opitého Izidora a nepečený koláč s be be keksov?
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

bv_alexandra
Kedže Vianoce sú pomaly predo dvermi, podarilo sa mi objaviť túto tému.
Chcem sa opýtať nemáte niekto recept na opitého Izidora a nepečený koláč s be be keksov?
Pozriem doma recept, ak ma niekto dnes nepredbehne, zajtra ti ho napíšem. U nás patrí " izidor " medzi oblúbené zákusky, hlavne pre dospelých, hlavne dlho vydrží, ak sa nestihne zjesť.:p
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Soňula
Pozriem doma recept, ak ma niekto dnes nepredbehne, zajtra ti ho napíšem. U nás patrí " izidor " medzi oblúbené zákusky, hlavne pre dospelých, hlavne dlho vydrží, ak sa nestihne zjesť.:p
Vďaka, teším sa už terazky mi slinky tečú :p Teším sa naň.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nika, tu je môj Opitý Izidor. Len rumu dávam menej, ako je uvedené v recepte. Veď to sama uvidíš, koľko Ti orechy "zhltnú".
http://www.porada.sk/showpost.php?p=151734&postcount=21
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať