Zavrieť

Porady

Zamestnankyňa a rodičovská dovolenka

Dobrý deň,
zamestnankyňa skončila rodičovskú dovolenku, ale neoznámila nám to do firmy. Nedala výpoveď, ani nenastúpila do zamestnania. Nastúpila do iného zamestnania, o ktorom sme nevedeli. My sme ju evidovali stále ako RD. Ako toto opraviť na poisťovniach? Dá sa to ešte opraviť ako neplatené voľno? Prípadne niečo iné?
Ďakujem
veronikasad Kedy dieťa dovŕšilo tri roky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak o NV nepožiadala, treba to riešiť absenciou a potom skončením PP pre závažné porušenie PD. Samozrejme je to potrebné oznámiť aj zamestnankyni.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Negoce Tweety: budem ti oponovať, ZĽ bude oznamovať zamestnancovi, že nenastúpil do zamestnania spätne? spätne bude dávať upozornenie na závažné porušenie PD? veď zamestnávateľ musí vedieť do kedy matka požiadala o RD, a ak sa nehlásil do práce mesiac vopred, vtedy mala zamestnanca vyzvať organizácia......
    Tweety samozrejme, že zamestnáv. mal skôr reagovať, veď tiež má info, kedy končí RD. a ak zo zákona neoznámila nastup do práce po skončení RD, už vtedy mohol reagovať. Nenapísala som, že to má roznámiť spätne. Ale nejako to riešiť terazky musí, nemyslíš? Ak vieš ako inak, napíš.
    Negoce z môjho pohľadu je to chyba zamestnávateľa, že sa dostal do takej situácie , jednoznačne , nech si to rieši cestou právnika
    Tweety Je to chyba oboch, povinnosti si nesplnili obaja
    veronikasad Ja by som to určite neriešila cez absenciu, ale ukončila pracovný pomer dohodou v deň dovŕšenia troch rokov veku dieťaťa. Zamestnankynu by som vyzvala na osobnú návštevu firmy k podpísaniu dohody, kde by bol ako dátum podpísania dohody skutočný dátum podpísania.
    Pokuta za neskorú odhlášku je asi rovnaká ako za nenahlásenie absencie...
    Negoce a zamestnancovi je šum a fuk ako si to vyrieši zamestnávateľ , že napr. prešvihol dobu RD? a spätne bude dávať NV? absenciu???
    Negoce Veronika, spätne? antedatovať doklady?
    veronikasad Spätne, prečo antidatovat? Dátum žiadosti aj dohody by bol aktuálny, dátum skončenia prac.pomeru by bol deň dovŕšenia troch rokov veku dieťaťa. Pri prip.kontrole doklad, že to nebola len chýba zamestnávateľa...
    romana147 negoce prečo gagoce o antidatovaní,ak

    " dátum podpísania dohody skutočný dátum podpísania."
    veronikasad Pokuta je tuším 0.30€/deň , preto som sa pýtala kedy dieťa dovŕšilo tri roky
    Negoce Veronika dá sa urobiť dnes dohoda o skončení prac. pomeru k 31 12 2022? podľa mňa sa nedá, je to spätne, preto som uvádzala, že či sa má antedatovať doklad.......
    Negoce romana147: POUČENIE:
    Antedatovať je napísať na listinu skorší dátum, než bola v skutočnosti vyhotovená a podpísaná. Antedatovanie je väčšinou spojené s protiprávnym konaním. Antedatovať možno napríklad aj počítačové súbory, keď páchateľ chce vytvoriť dojem, že vznikli skôr než v skutočnosti. Miesto antedatovať sa veľmi často nesprávne používa antidatovať.
    veronikasad V súlade so zákonom to celkom nie je, ale nejako ten pracovno-právny vzťah treba ukončiť...
    romana147 mna nemusíš učiť
    kedysi som elektronicky antidatoval (môj aj dodavatelov ) klasický fax, aby nižšia CP od môjho dadavatela prišla "skôr"
    a či to bolo "protiprávne " ? , neriešil som prkotiny
    romana147 jeden píše : "Predpona ante znamená pred v časovom i priestorovom zmysle (napríklad Hannibal ante portas! "
    a anti ZUžUJE ( ABY MU TO PASOVALO ! ) na :
    "anti znamená proti"
    lenže podla mna môže anti znamenať aj "iný" ako ten o ktorom sa bavíme

    tak ako antikoncepcia NIE JE LEN "proti" koncepcii !
      zbaliť

    Zamestnankyňa a rodičovská dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.