Zavrieť

Porady

DP a ukončenie živnosti

Dobrý deň.
Potrebujem poradiť ako postupovať pri podávaní daň. priznania za r.2022.
SZČO (dôchodca) v roku 2020 prerušil živnosť a neobnovil ju k 31.03.2021. Je neplatca DPH. Účtovníčka upravila základ dane podľa § 17 (pripočítala pohľadávky... uplatňoval posledné roky paušálne výdavky) . V roku 2021 nemal žiadne príjmy – podával nulové DP .
31.3. 2023 volal, že nestíha daň priznanie a požiadal ma poslať odklad ...
Zistila som však, že 31.08.2022 živnosť zrušil... Príjmy ani výdavky nemal žiadne. Pohľadávky zdanil vlastne už v tom roku 2020. Podáva sa nulové DP?
Príjmy 0 aj výdavky 0 ? Uzávierku nemusí robiť ?
Vopred ďakujem
5 komentárov     zbaliť
Negoce Ak sa podal odklad na podanie DP, musíš podať DP i keď nulové , akú uzávierku? v nulových hodnotách? doposiaľ podával DP podľa §6, ods. 10 ZDP
emily 2 Nebola som si istá, či môže zaškrtnúť paušálne výdavky -vtedy viem že sa nerobí uzávierka... Ďakujem
veronikasad Paušál z nuly je koľko? Zaškrtni daňovú evidenciu, tiež sa neprikladajú výkazy...
romana147 " Paušál z nuly je koľko? "

Podobne ako z borovičky = 40 %.
kn-alka 60%-nú borovičku by som nepila - toľko je totiž paušál - najprv naštuduj, kým odpovieš :P
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romana147 je offline (nepripojený) romana147

    romana147
    Ja keď som rušil živnosť (kvartálna DPH) tak po podaní nulového DP DPH , som musel dať ešte jedno DP DPH
    pri DP k DP to bude asi miernejšie

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak už podal odklad na podanie DP, tak nech podá nulové DP a zaškrtne daňovú evidenciu, uzávierka sa vtedy nepodáva.

    DP a ukončenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.