Zavrieť

Porady

Murovať alebo montovať?

Ahojte
...viem, že máte veľa práce ale chcem sa opýtať na váš názor poraďáci.
Je lepší murovaný alebo drevený montovaný dom?
Má s tým niekto skúsenosti? Ešte nikdy som nebola v montovanom dome a ani nikoho nepoznám kto taký má. Zaujímalo by ma ako sa taký montovaný dom správa.....čo tak o 100 rokov? Neviem si ani predstaviť akú životnosť taký dom má ......
A finančný rozdiel?
Čo ak drevený dom napadne nejaký hmyz čo potom, môže sa to stať?
Usporiadat
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

DušanM Pozri príspevok
len aby sa tí pravnuci nečudovali ako tu ten dedo rombor vedel bývať. veď to dispozične vôbec nevyhovuje dnešným požiadavkám.
dispozicne? ma tu niekde podorys? nevidel som.. kde?
0 0
vxyz vxyz

vxyz je offline (nepripojený) vxyz

chces tu byť o 100 rokov aby ti padol na hlavu?
0 0
Arak0007 Arak0007

Arak0007 je offline (nepripojený) Arak0007

ROMBOR Pozri príspevok
my ideme stavat traja kamarati, najpr. sme boli vsetci za murovane (usetrime na nakladoch, ked budeme stasvat vcetci naraz) ... najprv "odpadol" jeden, priklonil sa kvoli casu k montovanemu a teraz aj druhy ... tiez kvoli casu, cena tu nehraje ulohu, pretoze ak porovnavate zrovnatelne domy montovane alebo murovane, vyjde to na stejno ...
ja ostavam pri murovanej klasike a nikto ma nepresvedci o opaku, ani moji kamarati
idem murovat - tehla, drevo, skridle .. mozno to potrva dlhsie, ale to prezijem,
z mojej strany vidim vyhody montovanych len v rychlosti realizacie, v nicom inom ...
(mozno dopadneme ako v tej rozpravke o troch prasiatkach - kde si postavil jeden dom zo slamy, dalsi z dreva a treti murovany - potom prisiel vlk ... - ...a vieme vsetci ako tato rozpravka skoncila, ze ?)
r
S tou pevnostou uplne nesuhlasim, vybrali sme si firmu, ktora nam montovany dom postavi, povodili nas po rozostavanych domoch, aby sme si pozreli ako to vyzera a je to naozaj pevne.
0 0
Pavel13 Pavel13

Pavel13 je offline (nepripojený) Pavel13

ROMBOR Pozri príspevok
my ideme stavat traja kamarati, najpr. sme boli vsetci za murovane (usetrime na nakladoch, ked budeme stasvat vcetci naraz) ... najprv "odpadol" jeden, priklonil sa kvoli casu k montovanemu a teraz aj druhy ... tiez kvoli casu, cena tu nehraje ulohu, pretoze ak porovnavate zrovnatelne domy montovane alebo murovane, vyjde to na stejno ...
ja ostavam pri murovanej klasike a nikto ma nepresvedci o opaku, ani moji kamarati
idem murovat - tehla, drevo, skridle .. mozno to potrva dlhsie, ale to prezijem,
z mojej strany vidim vyhody montovanych len v rychlosti realizacie, v nicom inom ...
(mozno dopadneme ako v tej rozpravke o troch prasiatkach - kde si postavil jeden dom zo slamy, dalsi z dreva a treti murovany - potom prisiel vlk ... - ...a vieme vsetci ako tato rozpravka skoncila, ze ?)
r
Ako tak čítam, tuším je z teba čierna ovca Rombor ....ja by som si to ešte rozmyslel
0 0
Pavel13 Pavel13

Pavel13 je offline (nepripojený) Pavel13

chandler Pozri príspevok
ROMBOR velmi pekne si to povedal o vas troch prasiatkach budem to pouzivat
mas uplnu pravdu... vyhoda je len v case.. ty budes stavat dom kde budu byvat aj tvoji prapravnuci... a budu hovorit ako to ten stary dedo rombor dobre postavil.
na tvojich kamaratov budu nadavat uz ich deti, a pytat sa ci im stalo zato usetrit par mesiacov.
Chandler nestraš Rombora s neambicióznymi, neschopnými a lenivými potomkami ktorí sa v roku 2070 uspokoja s domom čo bol postavený dnes. Želaj mu takých potomkov, ktorí v pohode starý zbúrajú a postavia nový. So všetkou úctou, dúfam že neveríš že sa dnes stavia niečo tak nadčasové. To si potom rád pozriem. Daj vedieť.
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
My uz montujeme, a drevo sme vybrali aj z ekologickych dôvodov, nielen financnych. Drevostavba je ovela menej narocna stavba, nielen v buducej spotrebe , ale aj z hladiska vstupnych energickych nakladov. Nehovoriac o recyklacii takychto domov cca o 100 rokov. My mame za sebou prerabku 100 rocneho domu,
opravu 30 rocnej vilky, takze viem co za tym je. Mnoho krat je lacnejsie zburat stary a postavit novy. A o 100 rokov budu uplne ine naroky na byvanie, ine technologie....A ludia budu nuteny rozmyslat viac ekologicky, hoci este na to nie sme pripraveny.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

Arak0007: podili vas po dome a vyzeralo to pevne? tak to je potom super
Pavel13: to myslis uplne vazne ze stavias dom na 62 rokov? to snad ani nemozes mysliet vazne.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

klames. Drevo samo osebe nesprachnivie - musi ho nieco zozrat najprv.
Instalacia vedeni je praveze extra jednoducha - staci otvorit stenu na zaciatku a na konci a kable a trubky vymenis bez problemov.

Jednoducho hovoris nezmysly bez akychkolvek rozumnych argumentov.
0 0
gustoo gustoo

gustoo je offline (nepripojený) gustoo

zuzik29 je vydno ze vies o com hovoris mas pravdu naroky na byvanie idu stale do predu,a stou cenou prerabky stareho to bi som nechcel zazit,
A Chandler preco chces setkich odhovorit od montovanich domov a zachranovat od ich rozhodnutia?co ti mas firmu co robi murovane stavbi a bojis sa ze prides o robotu?a stavat nieco na 150 rokou to je ozaj trosku nezmysel
0 0
slecna slecna

slecna je offline (nepripojený) slecna

Uplne suhlasim Gustoo
0 0
rikinel rikinel

rikinel je offline (nepripojený) rikinel

dobry den,moja rodina prave velmi zvazuje do akej stavby sa pustit ci montovany dom?alebo murovany?tato siahodlha diskusia hovori o tom ze nie sme sami ktory riesia tuto dilemu,
myslim si ze co sa tyka zivotnosti je to dost hlupe debatovat o tom,vsetko co clovek vyroby ma len nieaku zivotnost,a myslim si ze je ovela lepsie postavit montovany dom,ako kupyt nieaky stary dom a rekonstruovat ho,za skvelu vyhodu hovori aj cas vystavby kedze by sme chceli vymenit byt za dom,v dnesnej dobe su ceny bytov v porovnani s cenami domov ,takze nas plan je predat byt a postavit dom,a super je ze sa to da zrealizovat v cca 3-4mesiacoch
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

mam pocit ze sa to tu zvrhava na ukludnovanie sa ludi navzajom, ze aky je montovany dom super
mne je to uplne jedno, len sa netvarte ze chcete poradit ked ste sa uz rozhodli.
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Každý nech sa rozhodne, aký dom postaviť. Mne sa montované domčeky veľmi páčia. V USA sú veľmi populárne, a prakticky sa tam aj málokde iné stavajú. Sranda s montovanými domami u nás skončí vo chvíli, keď sa naplnia predpovede vedcov o globálnom otepľovaní a o hurikánoch, ktoré budú aj v našich zemepisných šírkach. Odhliadnuc od toho že už tohoto leta vedci zaznamenali nad našim územím lievik hurikánu, ktorý sa našťastie nedostal až na zem, nakoľko nemal silu, tá doba nie je až tak ďaleko. Potom by som odporúčala pozrieť si montované domčeky v USA po prechode takého hurikánu. Ale môj názor je aj tak za montovaný domček ale veľmi dobre poistený, aby som si potom mohla postaviť dve.
0 0
tommi_d tommi_d

tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

Chcel by som len podotknúť, že pri hurikánoch tej sily ktoré rúcajú montované domy pôjdu dole aj murované domy.
Odhliadnúc od toho, že kvalita montovaných domov v USA a v Európe sa nedá porovnávať, omnoho kvalitnejšie a preciznejšie sú tie európske.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Ked clovek stavia dom iba pre seba, montovany ma viac vyhod ako murovany. Ked chce ale za 20-30 rokov zanechat detom nejaky majetok, murovany je lepsia investicia, aspon podla mna. Murovane su ovela drahsie aj v USA, aj ked naklady na vystavbu o tolko vyssie niesu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Moja rodina v USA mali dreveny dom, ked sa im narodili dve deti, tak z neho utiekli pre mnozstvo svabov a ineho hmyzu, co sa v tom dreve usalasili a nemohli ich dostat von, no vraj v usa je pritomnost takychto chrobakov rozsirena, takze neviem, ci aj v murovanych domoch. teraz ma murovanu vilu a chrobaky nema.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

alaya1 Pozri príspevok
Moja rodina v USA mali dreveny dom, ked sa im narodili dve deti, tak z neho utiekli pre mnozstvo svabov a ineho hmyzu, co sa v tom dreve usalasili a nemohli ich dostat von, no vraj v usa je pritomnost takychto chrobakov rozsirena, takze neviem, ci aj v murovanych domoch. teraz ma murovanu vilu a chrobaky nema.
ja som v amerike v montovanom dome byval a svaba som tam nevidel, asi sa bali skorpionov a potkanov co zili v tych dutych stenach.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

chandler Pozri príspevok
ja som v amerike v montovanom dome byval a svaba som tam nevidel, asi sa bali skorpionov a potkanov co zili v tych dutych stenach.
Ja nevioem, napisala som, co mi povedala, ziju v arizone, ale hovorila o zaplave svabov.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

ja osobne mam niekolko ponuk na ten isty projekt rodinneho domu od cca 7 firiem, aj murovane aj drevostavby.
Priemerne vysli drevostavby o cca 25% drahsie ako te isty dom murovany...
takze tolko pre tych, ktori chcu konkretne porovnanie. Osobne si myslim, ze ta cena by ani nemala byt vyssia, ale cenu urcuje aj dopyt, pricom firiem s drevostavbami je iba zopar, tak potom ceny idu vyssie. Firiem na murovane domy je podstatne viac, a cena je potom nizsia.
0 0
kabatik kabatik

kabatik je offline (nepripojený) kabatik

chandler Pozri príspevok
mam pocit ze sa to tu zvrhava na ukludnovanie sa ludi navzajom, ze aky je montovany dom super
mne je to uplne jedno, len sa netvarte ze chcete poradit ked ste sa uz rozhodli.
Ja by som o montovanom dome na bývanie ani neuvažoval. každý je strojcom svojho nešťastia. Súhlasím s Chandlerom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať