Zavrieť

Porady

Murovať alebo montovať?

Ahojte
...viem, že máte veľa práce ale chcem sa opýtať na váš názor poraďáci.
Je lepší murovaný alebo drevený montovaný dom?
Má s tým niekto skúsenosti? Ešte nikdy som nebola v montovanom dome a ani nikoho nepoznám kto taký má. Zaujímalo by ma ako sa taký montovaný dom správa.....čo tak o 100 rokov? Neviem si ani predstaviť akú životnosť taký dom má ......
A finančný rozdiel?
Čo ak drevený dom napadne nejaký hmyz čo potom, môže sa to stať?
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

stanleypqr Pozri príspevok
Neviete poradit nejake firmy v ZA, ktore sa zaoberaju vystavbou montovanych domov? Tych firiem sa da najst na nete spusta, chcelo by to nejake referencie.. Vdaka. Stanley
Keby som mal robit montovany, tak sa dohodnem s nejakymi sikovnymi tesarmi. Su to jedini ludia ktori sa hybu okolo stavieb a zaroven su inteligentni, takze o kvalitu by som sa neobaval. A cenovo by to vyslo na polovicu oproti firme, tie si drevostavby nacenuju na hrozne ciastky.
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

AndrejG Pozri príspevok
Keby som mal robit montovany, tak sa dohodnem s nejakymi sikovnymi tesarmi. Su to jedini ludia ktori sa hybu okolo stavieb a zaroven su inteligentni, takze o kvalitu by som sa neobaval. A cenovo by to vyslo na polovicu oproti firme, tie si drevostavby nacenuju na hrozne ciastky.
V podstate suhlasim len bude asi problem s výrobou panelov, ak to nezvladnu tesari priestorovo budete musiet oslovit firmu. Ale aj to by bolo lacnejsie ako cela stavba. Ak mate základy a panely s materialom na strechu, staci dovoz a objednat zeriav.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Keby som mal robit montovany, tak sa dohodnem s nejakymi sikovnymi tesarmi. Su to jedini ludia ktori sa hybu okolo stavieb a zaroven su inteligentni, takze o kvalitu by som sa neobaval. A cenovo by to vyslo na polovicu oproti firme, tie si drevostavby nacenuju na hrozne ciastky.
Tak toto ma prekvapilo. ja som si myslela, ze montovany dom podlieha nejakym velmi dolezitym ISO a vselijakym inym normam, co ti nezavisly tesar nemoze garantovat ani sa v nich vyznat. Skus to este prosim doplnit o nieco blizsie, ako to funguje?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
paul Pozri príspevok
A este jedna vec kto vam dal pravo zverejnovat osobné údaje?
Tvoje meno je predsa uverejnené na webstránke, ktorú máš v profile ako domovskú. Tak neviem či ide o zverejňovanie osobných údajov, ak sám sa k tomu hlásiš.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

stanleypqr Pozri príspevok
Celkom by ma zaujimala ta firma z Rajca. Mozes please hodit na nich nejaky kontakt?
http://www.zruby.sk/index.php?option...d=78&Itemid=79
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

Tvoje meno je predsa uverejnené na webstránke, ktorú máš v profile ako domovskú. Tak neviem či ide o zverejňovanie osobných údajov, ak sám sa k tomu hlásiš.

Ano ciastocne mas pravdu ibaze to meno je uvedene na ucely spojene s informaciou obsiahnutou na webovej stranke a nie je tam povolenie na sirenie, kopyrovanie, alebo ine manipulacie s tymito udajmi.A uz vobec nie osobou ktra sa vidava za niekoho ineho.
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

kitky Pozri príspevok
Tak toto ma prekvapilo. ja som si myslela, ze montovany dom podlieha nejakym velmi dolezitym ISO a vselijakym inym normam, co ti nezavisly tesar nemoze garantovat ani sa v nich vyznat. Skus to este prosim doplnit o nieco blizsie, ako to funguje?
Tie normy sa tykaju hlavne projektantov ktorý navrhnu celu stavbu a vypracuju dokumentaciu, ostatne je na robotnikoch, stavebnom dozore atd.
Hadam som nic nevynechal.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

paul Pozri príspevok
Tie normy sa tykaju hlavne projektantov ktorý navrhnu celu stavbu a vypracuju dokumentaciu, ostatne je na robotnikoch, stavebnom dozore atd.
Hadam som nic nevynechal.
a ako sa kolauduju tieto domy?
0 0
paul paul

paul je offline (nepripojený) paul

Pri mojom rozsahu prac sa k tomu nedostanem ale myslim že nieje rozdiel pri kolaudacii murovaneho a montovaneho domu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

paul Pozri príspevok
V podstate suhlasim len bude asi problem s výrobou panelov, ak to nezvladnu tesari priestorovo budete musiet oslovit firmu. Ale aj to by bolo lacnejsie ako cela stavba. Ak mate základy a panely s materialom na strechu, staci dovoz a objednat zeriav.
Ake panely? Bezne sa stavaju tieto domy s 5x20 alebo vacsich hranolov. Tie sa potom zvonku obuchaju osb doskami, alebo podobnym materialom.


EDIT: Ani zeriav netreba. Da sa to uplne svojpomocne postavit. Sikovni tesari to musia zvladnut.
Naposledy upravil AndrejG : 17.01.08 at 20:53
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Dufam, ze majitel stranky sa nenahneva, ale tu je obrazok pre predstavu.

0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Ake panely? Bezne sa stavaju tieto domy s 5x20 alebo vacsich hranolov. Tie sa potom zvonku obuchaju osb doskami, alebo podobnym materialom.


EDIT: Ani zeriav netreba. Da sa to uplne svojpomocne postavit. Sikovni tesari to musia zvladnut.

a co dalej? najimam si firmu, ktora mi to postavi na kluc. ktora aj nieco garantuje. ked rozkuskujem jednotlive profesie, tak okrem sikovnych tesarov, musim najst aj inych sikovnych remeselnikov. to mam manazovat veci o ktorych nic netusim , kontrolovat ich pracu a casovu nadvaznost, atd.
o kolko ma to bude stat menej? kolko usetrim?
zrejme s tym mas osobnu skusenost, preto by som rada vedela nieco blizsie o tom.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
a co dalej? najimam si firmu, ktora mi to postavi na kluc. ktora aj nieco garantuje. ked rozkuskujem jednotlive profesie, tak okrem sikovnych tesarov, musim najst aj inych sikovnych remeselnikov. to mam manazovat veci o ktorych nic netusim , kontrolovat ich pracu a casovu nadvaznost, atd.
o kolko ma to bude stat menej? kolko usetrim?
zrejme s tym mas osobnu skusenost, preto by som rada vedela nieco blizsie o tom.
Nemam osobnu, lebo osobne staviam murovany. Ale keby som stavbu riesil svojpomocne, urcite by som isiel do drevostavby. Ked rozkuskujes profesie, usetris vela, ale hlavne treba pred stavbou vela studovat, staci si kupit nejake casopisy, studovat fora, pozerat na ine stavby. Potom nebude treba ani stavebny dozor a budes presne vediet ako sa ma robit, v akom poradi, aka je standardna cena za tu ktoru pracu, kolko sa da vyjednat, atd.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
najimam si firmu, ktora mi to postavi na kluc. ktora aj nieco garantuje.
Problem je prave v tom, ze aj firma musi na vacsinu profesii najimat ludi, vacsina ma zazmluvnenych iba murarov. Ide sa robit krov, tak maju firmu s ktorou spolupracuju na krovoch, firma im naceni krov na 200 tis., oni tebe daju cenu 300tis. a maju ciste peniaze. Tak isto omietky, vodari, elektrikari...to su vacsinou profesie, ktore robia na vlastnu past, firma ma sice ludi, s ktorymi spolupracuje, ale najima a plati ich tak isto ako to mozes robit aj sama a bez prostrednika je to ovela lacnejsie. Ako hovorim, firma si vacsinou nahodi 30-50% na to, co im naceni ina firma/partia zivnostnikov a zaplatis im iba za to, ze ich nasli oni.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Nemam osobnu, lebo osobne staviam murovany. Ale keby som stavbu riesil svojpomocne, urcite by som isiel do drevostavby. Ked rozkuskujes profesie, usetris vela, ale hlavne treba pred stavbou vela studovat, staci si kupit nejake casopisy, studovat fora, pozerat na ine stavby. Potom nebude treba ani stavebny dozor a budes presne vediet ako sa ma robit, v akom poradi, aka je standardna cena za tu ktoru pracu, kolko sa da vyjednat, atd.
Toto ma zaujima. Ved aj pri murovanom svojpomocne setris.
Teraz ked stavas dom, isiel by si do montovaneho len kvoli moznosti viac usetrit?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Toto ma zaujima. Ved aj pri murovanom svojpomocne setris.
Teraz ked stavas dom, isiel by si do montovaneho len kvoli moznosti viac usetrit?
Teraz vobec nemam cas riesit to svojpomocne, takze hrubu stavbu robila firma(dnes by som to uz rozdelil medzi viac partii a material si zohnal sam) a vsetko ostatne robim po etapach tiez s firmou, ale s nou sa vzdy dohodnem tak, ze mi nacenia pracu na nejaky ukol a bud zozeniem material ja(internet) alebo ked oni, tak mi vsetko vyblockuju, aj ked dostanu zlavu, musia priznat.


Ale kebyze napr. byvam v nejakom starsom dome a na tom istom pozemku idem stavat novy dom, urcite by som sa zapojil aj ja a robil drevostavbu. Co viem, jedna partia postavila hrubu stavbu drevostavby za 2 tyzdne. Zvysok uz je taka robota, ze ju zvladne kazdy, kto ma nieco nastudovane a bavi ho to. Okrem prac ako elektrika, rozvody vody, kurenia, atd...to nech robia odbornici.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Teraz ked stavas dom, isiel by si do montovaneho len kvoli moznosti viac usetrit?
Nie kvoli tomu, ale preto, lebo ked niekedy budem stavat dalsi dom, uz to bude urcite dom pasivny. A kedze nechcem mat 70-tky steny, tak je vyhodnejsia drevostavba.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Nie kvoli tomu, ale preto, lebo ked niekedy budem stavat dalsi dom, uz to bude urcite dom pasivny. A kedze nechcem mat 70-tky steny, tak je vyhodnejsia drevostavba.
Dakujem, ja mam jasno uz davno ,len realizacia v nedohladne.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Dakujem, ja mam jasno uz davno ,len realizacia v nedohladne.
Tak drzim palce a hlavne pevne nervy. Aj ked vam zavidim, ze nebudete mat na stavbe murarov, ti su vacsinou ti najhorsi a clovek sa z nich ide zblaznit.
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

kitky Pozri príspevok
a co dalej? najimam si firmu, ktora mi to postavi na kluc. ktora aj nieco garantuje. ked rozkuskujem jednotlive profesie, tak okrem sikovnych tesarov, musim najst aj inych sikovnych remeselnikov. to mam manazovat veci o ktorych nic netusim , kontrolovat ich pracu a casovu nadvaznost, atd.
o kolko ma to bude stat menej? kolko usetrim?
zrejme s tym mas osobnu skusenost, preto by som rada vedela nieco blizsie o tom.
Stane sa z teba manager vlastnej stavby. Čas a nasadenie, ktoré do toho dáš budú ozaj veľké. Ak sa však vyznáš, budeš mať istotu, že všetko je postavené tak ako má byť.
Takže ja to vidím takto: Treba najprv dobre zarobiť, aby si mohla potom v rámci dovolenky naplno stavať.
Aj AndrejG bude stavať asi ten ďaľší dom ako hoby na dôchodku?...
Naposledy upravil badoga : 18.01.08 at 13:27
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať