Zavrieť

Porady

Zaradenie osoboného motorového vozidla

Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, čo stým:
SZČO kúpila osobné motorové vozidlo v júni 2006, na DI prihlásil auto pod IČOM a zaplatil cestnú daň, ale teraz by chel, auto zaradiť do osobného používania. Musí ísť na DI zmeniť IČO na RČ? Je to problém ?

Ďakujem za pomoc
Usporiadat
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

čo je DI??
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

suzuki
čo je DI??
dopravný inšpektorát
0 0
suzuki suzuki

suzuki je offline (nepripojený) suzuki

No podľa mňa to treba zmeniť, pretože na "DI" je ako majiteľ vedený podnikateľ a teraz chce byť majiteľ vedený ako súkromná osoba. A na základe tejto zmeny v techničáku by som vyradila auto z majetku.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

A chce SZČO úplne zrušiť to zaradenie do majetku akoby nebolo alebo
chce ho vyradiť z majetku do osobného uživania.
0 0
Ksena Ksena

Ksena je offline (nepripojený) Ksena

Osobné auto chce zaradiť do osobného užívania.
Musí ísť SZČO ísť na políciu urobiť tú zmenu, alebo to stačí urobiť tak, že osobné auto nezaradím do majetku podnikateľa bez zápisu v techničáku a nebudem uplatňovať na neho odpisy a ostatné náklady?
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Na DI musí byť auto prepísané, na DU treba odhlásiť a požiadať o vrátenie
cestnej dane.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
To ako prepísať zo seba na seba? A za to ešte platiť poplatky?
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Nie ale nesmie tam byť IČO firmy ale rodné číslo, môj manžel s tým mal problém nie z DU ale s policajtami.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
AHA
Nie ale nesmie tam byť IČO firmy ale rodné číslo, môj manžel s tým mal problém nie z DU ale s policajtami.
Aký problém s nimi mal ?
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Nezisťovala som či majú na to nárok ale žiadali od neho aby im preukázal či má
zaplatenú cestnú daň a kedže to auto už bolo vyradené z podnikania tak
jasne, že to zaplatené nebolo. On im povedal, že auto už nie je v podnikaní len ho ešte nebol prepísať tak ho chceli sankcionovať, že do 8 dní musí
byť urobený prepis auta aj keď sa tam zmení iba rodné číslo namiesto IČO.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
AHA
Nezisťovala som či majú na to nárok ale žiadali od neho aby im preukázal či má
zaplatenú cestnú daň a kedže to auto už bolo vyradené z podnikania tak
jasne, že to zaplatené nebolo. On im povedal, že auto už nie je v podnikaní len ho ešte nebol prepísať tak ho chceli sankcionovať, že do 8 dní musí
byť urobený prepis auta aj keď sa tam zmení iba rodné číslo namiesto IČO.
Na základe čoho by im mal preukazovať zaplatenie cestnej dane ? To snáď mysleli ako vtip, nie ?
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Určite to nemysleli ako vtip tu na východe policajti veľmi radi buzerujú
ak zastavia auto a o niekoľko dní nato dostal manžel predvolanku DI. Potom
sme to vybavovali cez známeho a urobil sa prepis.
0 0
adamuro adamuro

adamuro je offline (nepripojený) adamuro

To teda zasnem! Nemyslim si, ze by vsetci, co maju auto v podnikani a maju zaplatenu cestnu dan, nosili pri sebe akekolvek potvrdenie o zaplateni tejto cestnej dane?! :-
Ale dobre vediet, ze je nutne prepisat v TP pri preradeni do osobneho uzivania z ICO na RC.... Len by ma zaujimalo, aky je tam spravny poplatok?
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

Fyzická osoba je vždy majiteľom auta bez ohľadu či má IČO zapísané v TP alôebo nie, z hľadiska daňového vyradenie z podnikania znamená prestať o auta účtovať (odpisy, PHM....) z hľadiska polície neviem poradiť.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Ksena
Dobrý večer, vie mi niekto poradiť, čo stým:
SZČO kúpila osobné motorové vozidlo v júni 2006, na DI prihlásil auto pod IČOM a zaplatil cestnú daň, ale teraz by chel, auto zaradiť do osobného používania. Musí ísť na DI zmeniť IČO na RČ? Je to problém ?

Ďakujem za pomoc
SZČO a FO je stále tá istá osoba. (Iný je vzťah firma (s.r.o., a.s.,...) a FO spoločník firmy.
Ak bude naďalej automobil používať pri podnikaní, musí byť DzMV zaplatená, aj keď nebude automobil zaradený do podnikania. Iné by bolo, ak automobil nebude využívať na podnikanie vôbec....
Z daňového pohľadu ak automobil nebude zaradený do podnikania, nebude využívať odpisy, je v podstate jedno, či je auto na IČO, alebo na RČ.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Súhlasím s Evankou, je nezmysel prepisovať auto z IČ-a na rodné číslo , keď je vlastníkom MV fyzická osoba. Pre porovnanie regionálneho prístupu , u nás policajti takéto úkony nevykonávajú.
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Trochu mám odlišnú otázku, ale nechcela som zakladať novú tému.

SRO kúpila od FO-SZČO os. automobil za 140 000,00 Sk.
Jedná sa o 5-ročnú FABIU, ktorú FO-SZČO už odpísala vo svojom účtovníctve a stále toto auto mala zaradené v majetku až do dňa predaja.
Pre FO to bude príjem ovplyvňujúci základ dane.

V SRO som to urobila takto :
Dňa 01. 11. 2006 SRO zaradila toto auto do svojho majetku s obstarávacou cenou 140 000,00 Sk a bude ho odpisovať 4 roky.
Je to správne, môže SRO odpisovať 4 roky auto, keď už bolo odpísané v inej firme ?
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Janinkaaa
Trochu mám odlišnú otázku, ale nechcela som zakladať novú tému.

SRO kúpila od FO-SZČO os. automobil za 140 000,00 Sk.
Jedná sa o 5-ročnú FABIU, ktorú FO-SZČO už odpísala vo svojom účtovníctve a stále toto auto mala zaradené v majetku až do dňa predaja.
Pre FO to bude príjem ovplyvňujúci základ dane.

V SRO som to urobila takto :
Dňa 01. 11. 2006 SRO zaradila toto auto do svojho majetku s obstarávacou cenou 140 000,00 Sk a bude ho odpisovať 4 roky.
Je to správne, môže SRO odpisovať 4 roky auto, keď už bolo odpísané v inej firme ?
Prečo by nemohla veď predtým to nebol náklad sro ale inej firmy.
SRO auto odpisovať môže.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Janinkaaa
T
V SRO som to urobila takto :
Dňa 01. 11. 2006 SRO zaradila toto auto do svojho majetku s obstarávacou cenou 140 000,00 Sk a bude ho odpisovať 4 roky.
Je to správne, môže SRO odpisovať 4 roky auto, keď už bolo odpísané v inej firme ?
Ano môže, pre SRO je to "nový" automobil.
Pekný deň...
0 0
Janinkaaa Janinkaaa

Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

Ďakujem Vám veľmi pekne za Vaše odpovede.
Potešili ste ma.
Naposledy upravil Janinkaaa : 29.11.06 at 11:23
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať