Zavrieť

Porady

Daňová kontrola - DPH

Zdravím všetkých poraďákov ,
práve sa mi dostalo pod ruky účtovníctvo jednej nemenovanej z môjho pohľadu veľmi neodbornej kolegyne. Viedla účtovníctvo už mojej novej klientky, je to jednoduché účtovníctvo.
Klientka je platca DPH. Problém je v tom, že sa klientke ohlásila daňová kontrola pre nadmerný odpočet za 2.Q 2006, pričom tá predchádzajúca pani, je mi blbé aj nazvať ju účtovníčkou, lebo ňou určite nie je, zaúčtovala klientke iba prijaté a vydané faktúry. Tých nezaúčtovaných bločikov je neskutočné množstvo a keďže nechcem byť zlý na daňovákov a prekladať termín daňovej kontroly na neskorší dátum, rozmýšľal som nad tým, že by som im predložil ako chcú iba papiere z ktorých si klientka uplatnila DPH, tak im dám faktúry - prijaté a vystavené a príjmové a výdavkové pokladničné doklady. Nebude mať klientka z toho ďalšie problémy, alebo čo budú od nás ešte vyžadovať, keď im to takto predložím???
Ďakujem za každú radu
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Ďakujem za odpoveď.
0 0
retep retep

retep je offline (nepripojený) retep

Pri kontrole NO nemožno podať DDP po spísaní zápisnice o začatí kontroly.
Pri kontrole na požiadanie súdu, polície a pod vykonávanej bez oznámenia počas jej priebehu.Pri riadnej,opakovanej kontrole nemožno podať DDP po doručení oznámenia o kontrole. Pri dokladoch po kontrole pozor na ods. 3 § 39 posledná veta.Preto je lepšie doklady predložiť pri kontrole s tým, že si uplatńujete nárok na odpočítanie počas kontroly.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

zachytil som tu nazor, ze v pripade predlozenia blockov z celeho roka na konci roka, sa moze DPH z nich uplatnit az v tomto poslednom obdobi. toto bolo riesene niekolkokrat na skoleniach, ktore robili ludia z DRSR, resp. MFSR a rozhodne prezentovali nazor, ze DPH z blockov je mozne narokovat len v obdobi, kedy boli tieto vyhotovene, nakolko danovnikovi boli predlozene hned po vyhotoveni, cize nemozno sa vyhovarat, ze boli predlozene na zuctovanie neskorsie - okamihom prevzatia, ci uz zamestnancom, konatelom, fyzickou osobou alebo inym zastupcom danovnika boli dorucene.

tento princip mozno uplatnit len pri fakturach, ktore su dorucene dodatocne, resp. maju den dodania napr. 30.9. a vystavene a teda aj odoslane su napr. 12.10.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

[quote=ucetni_fantozzi] DPH z blockov je mozne narokovat len v obdobi, kedy boli tieto vyhotovene, nakolko danovnikovi boli predlozene hned po vyhotoveni, cize nemozno sa vyhovarat, ze boli predlozene na zuctovanie neskorsie - okamihom prevzatia, ci uz zamestnancom, konatelom, fyzickou osobou alebo inym zastupcom danovnika boli dorucene.
[quote]

Doplním-podľa§ 51 zákona o DPH aj v bezprostredne nasledujúcom období ak... /pozri aj linky v priloženom linku/

http://www.porada.sk/showpost.php?p=317118&postcount=13
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať