Zavrieť

Porady

Učíme sa po Anglicky

admin
Keďže sa v Vám zapáčila myšlienka učiť sa jazyky spoločne, vytvoril som novú sekciu "Anglicky jazyk". (ak bude záujem aj o iné jazyky, vytvoríme .-)

Mnou odporúčaná metóda učenia sa jazyka je učiť sa slovíčka vo frázach (vetách) a veľa čítať. Ak je možnosť tak potom aj komunikovať a písať a počúvať rádio, telku, audiobooks atď.

Prečo?
Pretože učiť sa slovíčka len tak má dve nevýhody:
  1. neviete presne kde použiť slovíčko v rámci svojho významu
  2. neviete ako použiť v rámci skladby vety
Ak sa však učíte slovíčka v rámci vety zabijete tri muchy jednou ranou:
  1. naučíte sa význam slovíčka a jeho použitie úplne najrýchlejšie
  2. naučíte sa kde vo vete slovíčko "uložiť"
  3. popri slovíčku sa naučíte aj gramatické tvary slovíčka a tiež podvedomé používanie gramatických zákonov
Na Porade najprv skúsime vytvoriť nejakú databázu slovíčok, ktoré je treba vedieť. Keď nám to bude rásť, môžeme ich rozdeliť na úrovne: Level 1; Level 2; atď.
Ak chcete môžete vytvoriť aj nejaké lekcie na gramatiku .-)

Pravidlá:
  • každé slovíčko bude mať svoju tému
  • v téme bude preklad slovíčka; časovenie; príklady na použitie slova vo vetách
  • každé gramatické pravidlo bude mať svoju tému
Neučte sa slovíčka naspamäť, ale celé vety kde je slovíčko použité. Ak je Vám vo vete ďalšie slovíčko neznáme, preložte si ho. Učte sa celú vetu po anglicky naspamäť a na jej slovenský význam len myslite .-)

Ďalšie návrhy sa prijímajú .-)
Prvý príklad: wear

Doplnok: ak budete hľadať výslovnosť slovíčka odporúčam napríklad tu:
http://www.learnersdictionary.com/
Naposledy upravil Richard : 21.11.06 at 22:16
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Meggi 1 Pozri príspevok
Len chcem poukázať na frázu: tell good-bye - správne má byť: say good-bye.
Sorry - len kvôli tomu, aby sa to niekto nenaučil zle, ak by si tú vetu chcel zapamätať.
Sorry aj ja - samozrejme má byť say good-bye. Bol som ovplyvnený predchádzajúcou vetou so slovíčkom "tell"- a niekedy človek píše mechanicky.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Tak, ako píšeš - stáva, ktovie kde nám myšlienky niekedy lietajú potom sa stane to, čo sa nám stalo chceš rýchlo pomôcť a nejaký škriatok to zamotá ináč
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Najlepšia angličtina akú som kedy na webe našla je na stránke
3krát w bodka bbc bodka co bodka uk /czech/learningenglish/
Musím to napísať takto šifrovane, nakoľko mi to hypertextový odkaz neberie.
Texty predčítava anglický lektor, prípadne lektorka. Vysvetlené je to v češtine, navyše si možete stiahnuť texty a učiť sa čítať spolu s lektorom. Sú tam lekcie pre začiatočníkov aj pre pokročilých
0 0
janajal janajal

janajal je offline (nepripojený) janajal

Pre francúzštinu by sa miesto nenašlo?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

už to skončilo?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veď sú prázdniny
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
Pridám niečo, čo som kedysi robila pre deti do školy, aby som im to zhrnula na jeden papier a uľahčila. Snáď sa to niekomu zíde. Dúfam, že sa mi to podarí priložiť.
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
A ešte nejaká slovná zásoba...
0 0
katkapekly katkapekly

katkapekly je offline (nepripojený) katkapekly

mladá mamička, ktorá chce byť naj mamou na svete ...viac
A ešte niečo o modálnych slovesách...
0 0
maminka77 maminka77

maminka77 je offline (nepripojený) maminka77

magdina, prosim ta co je to ta callanova metoda?
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

keby ste to nepoznaly podla mna najlepsia stranka venovana anglictine www.englishtips.org
najdete tam vse od ebooks,mp3 po videa,filmy a je zadara len sa registrovat...,
0 0
spor spor

spor je offline (nepripojený) spor

ahoj, chcela by som reagovať na tú webovú stránku. Naozaj je to bezplatné všetko- aj sťahovanie ako hovoríš mp3, filmy a rozne... Neviem sa tam dobre zorientovať, nakoľko neviem ešte dobre po anglický. Ak by sa dalo ma navigovať na tie mp3 a podobne. dakujem
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

spor Pozri príspevok
ahoj, chcela by som reagovať na tú webovú stránku. Naozaj je to bezplatné všetko- aj sťahovanie ako hovoríš mp3, filmy a rozne... Neviem sa tam dobre zorientovať, nakoľko neviem ešte dobre po anglický. Ak by sa dalo ma navigovať na tie mp3 a podobne. dakujem
je to perfektna stranka na anglictinu a zadarmo vsetko ,uz som stade postahoval tony mp3 aj video ale ked nevies vobec po anglicky to bude trvat kym sa zorientujes
po prve si prepni jazyk na english(vpravo hore vlajocka) potom registracia ,(ked sa neregistrujes neukaze linky) ,a potom len hladaj na lavo mas pekne rozdelene do kategorii
poslednu dobu to dost skomplikovaly ,vsetko bolo hlavne na rapidshare ale uz to ukladaju horedole ale este v pohode.
keby si daco nevedela tak to sem napis
0 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

Ja sa momentálne učím z jednej stránky, ktorej link tu niekto poskytol na porade. Musím povedať, že som konečne našla to, čo mi vyhovuje. Skutočne je to tam podané všetko po lopate a mňa začala angličtina aj baviť
Stránka je zadarmo a netreba sa ani registrovať.
http://www.helpforenglish.cz/
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

http://www.langmaster.com/lmcom/com/...la-zdarma.aspx


toto je super vyuka, texty, vsetko je nahovorene, mozete opakovat, mate interaktivne cvicenia a tak
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

stonka Pozri príspevok
Ja sa momentálne učím z jednej stránky, ktorej link tu niekto poskytol na porade. Musím povedať, že som konečne našla to, čo mi vyhovuje. Skutočne je to tam podané všetko po lopate a mňa začala angličtina aj baviť
Stránka je zadarmo a netreba sa ani registrovať.
http://www.helpforenglish.cz/
Môžem potvrdiť, niektoré články sú veľmi dobre prepracované na konkrétnu časť gramatiky s preloženými príkladmi viet.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

marina8 Pozri príspevok
http://www.langmaster.com/lmcom/com/...la-zdarma.aspx


toto je super vyuka, texty, vsetko je nahovorene, mozete opakovat, mate interaktivne cvicenia a tak
Máme doma CD-ka tohto kurzu - je to super vecička.
0 0
jojinkoh jojinkoh

jojinkoh je offline (nepripojený) jojinkoh

Kedy sa už začne alebo už začal?
0 0
Jaro1886 Jaro1886

Jaro1886 je offline (nepripojený) Jaro1886

ja mám radšej angličtinu...je ľahšia o dosť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať