Zavrieť

Porady

Doplnkove dochodkove poistenie

Ahojte, vie mi tu niekto poradit, nakolko nemam s tym skusensoti, ohladne doplnkoveho dochodkoveho poistenia.
Viem, ze tam bola kedysi moznost pre zamestnavatela nejaka vyska ulava na dani, ale neviem ci to este je stale v platnosti.
Ide mi o to, ze cast tohto poistenia si bude platit zamestnanec a urcitu cast poistenia bude uhradzat zametsnavatel.

Su v tomto poisteni momentalne este nejake vyhody, alebo takato forma sporenia je uz pre zamestnavtela nezaujimava?
Dakujem
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... toto som riešila niekedy v júni tohto roka. Zavolal mi kamarát-mzdár, vetrom ošľahaný, praxou skúšaný a začal ma presviedčať, že to do VZ ide. Neviem ako na to prišiel, možno to len v hromadnom dopravnom prostriedku začul ... A tak kontaktoval svoju SP, potom aj "prezídium" v Blave a odpovede z týchto zdrojov sa líšili. Košice hovorili, že ide, Blava, že neide. On chudáčik urobil prepočet od 01-2004, podal opravné výkazy, doplatil odvody a nakoniec nadával ako pohan! Ja som kontaktovala svojich tvorcov softu a vedúci konzultant programu ma uistil, že kým pustili upgrade softu po 1.1.2004 do obehu medzi užívateľov, aj oni viedli siahodlhé diskusie na SP a nakoniec soft upravili tak, že "príspevky zamestnávateľa nad 3% do VZ neidú" :-)
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Hm, možno čítal môj príspevok v PMPP 10/2004, vyšlo to niekedy v máji 2004, kde píšem, že to ide...Ak je doteraz naštvaný, nech ma príde 15-ho osobne zastreliť...
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
... už som ho volala, ale nemá čas ... a úprimne povedané, nechcem pripraviť Poradu o pána Mihála, bola by vás škoda
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mám z uvedených príspevkov nejasno a rada by som jasno mala. 1.Tých 10% u zamestnanca resp. SZČO sa ráta zo základu dane, alebo hrubého príjmu (pre rok 2004)?. 2.Maximum pre SZČO- nepaušálnu je tiež 24 000 (pre rok 2004)?

Ďakujem za jednoznačnú informáciu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Paula:
1. Z hrubého príjmu
2. Áno, 24000.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Srdečná vďaka p.Mihál za odpoveď. Pekný deň prajem
0 0
Shaman Shaman

Shaman je offline (nepripojený) Shaman

muž
Jozef Mihál
anka -áno (tentoraz bez srandy). Pozor, netýka sa to SZČO, ktorá by šla cez paušálne výdavky - pre ňu platí, že DDP je už "skryté" v paušálnych nákladoch. A práve pre takúto SZČO je zmena zákona platná od 1.1.2005 pozitívum, lebo od r.2005 si aj ona uplatní DDS mimo paušálu a zníži tak základ.
V ktorom paragrafe sa hovorí o tom, že "paušálnici" si nemôžu odpočítavať DDP za rok 2004?
Vďaka
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Shaman
V ktorom paragrafe sa hovorí o tom, že "paušálnici" si nemôžu odpočítavať DDP za rok 2004?
Vďaka
Myslím, že v paragrafe 6 odsek 10...
...Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky podľa tohto odseku okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť...
DDP nie je povinnosť ale dobrovoľný príspevok.
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Chcela by som sa opytat, jedna klientka, ktora podnika popri zamestnani, mi priniesla potvrdenie od zamestnavatela, a ma tam potvrdene aj doplnkove DP. Pritom ma rozpisane, ze uznane je 7000 a neuznane je cca 2000. V podnikani ma obrat cca 500 000,- Sk. No tak by som sa chcela opytat, ci jej mozem dodatocne uplatnit tu neuplatnenu sumu, alebo ako. A ta suma, co jej zvysila vymeriavaci zaklad dane z titulu, ze na nu zamestnavetel doplaca, tak to uz mna nemusi trapit, nie? To by malo byt v ramci Potvrdenia v hrubej mzde, nie? A este posledna otazka , uz neplati, ze to doplnkove DP moze byt uznane, iba ak sa jedna o DDP TATRY, POKOJ a STABILITA? Dakujem.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

vlastne prispevky na DDP za rok 2004 je mozne uplatnit max 24.000, sucasne to vsak nemoze byt viac ako 10% prijmov.
-je jedno o aku DDP ide
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

kde si to čítal? Ja som to čítala ako Alexandra v akomsi Poradcovi, alebo dokonca príručka Daňové priznania vzory... a teraz naozaj neviem ako... V zákone o dani z príjmu nie je určená DDP a mne sa vidí že by to bola hlúposť len tie tri...
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

prechodne ustanovenia - §52 ods.35. Na znizenie danoveho zakladu o prispevky DDP zaplatene v roku 2004 platia ustanovenia predchadzajuceho zakona o DzP 366/1999
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať