Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Musí SZČO oznámiť DU príjem iného SZČO. Jedná sa o kúpu os. automobilu v hotovosti. Myslím si že áno, ale pýtam sa pre moje upresnenie a do 25. 1. 2007? Máte na to aj nejaké tlačivo?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pokračovanie § správne delikty
(13) Správca dane pri ukladaní pokuty podľa odsekov 5, 8 až 12 prihliada na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ekopo
Keď sa takto pýtaš, tak asi nijako. Musíš mať schválený elektronický podpis .....
Nie celkom, lebo...
§ 20 odst 4
(4) Podanie urobené telegraficky, telefaxom, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ak nie je podpísané zaručeným elektronickým podpisom,6aa) alebo urobené v súlade s dohodou podľa odseku 8 treba doručiť aj v písomnej forme, a to do piatich pracovných dní od jeho odoslania, inak sa nepovažuje za doručené.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Johanka
Nie je to čudné, že takáto blbina je toľké dlhé roky v zákone? Čo robia s toľkými obálkami?
Ja si pamätám ako sme sa s tým trápili, keď ešte bola hranica 10 tis., softvér to nezvládal, to bola robotka ako vymaľovaná .... Ešte mi utkvela jedna vec v pamäti - nevedela som zohnať rajonizáciu daňových úradov a ich adresy . Internet nebol, literatúra dokopy žiadna ....
... a zase ma chytá chuť štrajkovať .
Plne súhlasím. Na DU sa im to kopí a majú z toho tiež ťažkú hlavu. Bol by som za to, aby každý dal návrh na zrušenie nezmyselného § na ministerstvo nakoľko nahlasovanie nemá žiadny zmysel. Nenahlásim napr. 99.999,- Sk faktúru, ale nahlásim 101 faktúr po 1.000,-Sk (samozrejme v hotovosti a za rok). Ja osobne posielam mail na ministerstvo s návrhom na zrušenie §.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Však daj do placu nejaký vzor, troška si ho upravíme, aby to nebolo ako cez kopír ....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ďakujem vám za súcit a pochopenie. Je mi zle. Nepomáha mi ani "Ak sa cítiš zle".
Johanka, ďakujem za 15x 1.000.000,-. Asi si to odsedím 15 rokov (toľko dostali za BMG,nie). Dúfam, že tu o 15 rokov budete.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Však tam je do 1 mil. a dopísala som aj ďalší odstavček - prihliadnu na závažnosť a trvanie protiprávneho stavu .... .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Johanka
Pokračovanie § správne delikty
(13) Správca dane pri ukladaní pokuty podľa odsekov 5, 8 až 12 prihliada na závažnosť, trvanie a následky protiprávneho stavu.
No a samozrejme závažnosť a následky nášho pochybenia sú väčšie ako BMG.
Pretože jeden nenabonzovaný ,ktorý čestne odvedie daň ,je predsa oveľa nebezpečnejší pre celý daňový systém ,ako rôzne nebankové subjekty.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Aj 15x 1000,- je dosť... ach jaj.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Janka, prosím Tvoj názor na elektronický prostriedok. Mne sa to zdá veľmi jednoduché poslať to mailom. V prípade dokazovania, že som niečo poslal ??

PS Vzor dodám
Naposledy upravil ekopo : 30.01.07 at 18:52 Dôvod: PS
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ermon
Aj 15x 1000,- je dosť... ach jaj.
Pokračovanie § 35

(14) Proti rozhodnutiu o uložení pokuty sa možno odvolať.

(17) Pokutu nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom došlo k porušeniu tohto zákona alebo osobitného zákona.11ab) Právo vybrať a vymáhať pokutu sa premlčuje po šiestich rokoch po skončení roka, v ktorom bola pokuta uložená.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ermon
Aj 15x 1000,- je dosť... ach jaj.
Hlavu hore nie je všetko stratené
(12) Ak daňový subjekt nesplní niektorú z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona alebo osobitného zákona11ab) alebo povinnosť uloženú rozhodnutím správcu dane, za ktorých porušenie sa neukladá pokuta podľa odsekov 1 až 11, môžemu správca dane uložiť pokutu do 1 000 000 Sk. Pokutu možno uložiť opakovane, a to vo výške jej dvojnásobku, ak jej uloženie neviedlo k náprave a protiprávny stav trvá; maximálna výška pokuty ustanovená v prvej vete musí byť zachovaná. Rovnako môže správca dane uložiť pokutu za nesplnenie niektorej z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona aj tretej osobe.

Nie je to taxatívne určené.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
JankaO
Nie celkom, lebo...
§ 20 odst 4
(4) Podanie urobené telegraficky, telefaxom, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ak nie je podpísané zaručeným elektronickým podpisom,6aa) alebo urobené v súlade s dohodou podľa odseku 8 treba doručiť aj v písomnej forme, a to do piatich pracovných dní od jeho odoslania, inak sa nepovažuje za doručené.
Monika , to by si mohla stihnúť .
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ekopo
Janka, prosím Tvoj názor na elektronický prostriedok. Mne sa to zdá veľmi jednoduché poslať to mailom. V prípade dokazovania, že som niečo poslal ??

PS Vzor dodám
V meili poslať ako prílohu a v e-pošte je dôkaz, čo, kedy a na akú adresu to bolo odoslané. Stačí vytlačiť. V najhoršom prípade je tu správca schránky. Ale to neviem ako by fungovalo...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Len mám taký dojem že § 20 sa nevzťahuje na tento problém.
V pošte bude taký dátum a čas aký si nastavím.
Naposledy upravil ekopo : 30.01.07 at 19:08
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Melnick
Monika , to by si mohla stihnúť .

Na stránke DRSR sú meilové adresy všetkých daňových úradov, nevzdávajte to a skúste spraviť aj nemožné pre kľud duše.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ekopo
Len mám taký dojem že § 20 sa nevzťahuje na tento problém.
V pošte bude taký dátum a čas aký si nastavím v PC.

A provider?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
To stále nebude relevantný dôkaz. A stále mi nepasuje ten § 20 na tento problém. Sem patrí § 38 ods. 3. a z toho dôvodu zabudnime na mail.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ekopo
To stále nebude relevantný dôkaz. A stále mi nepasuje ten § 20 na tento problém. Sem patrí § 38 ods. 3. a z toho dôvodu zabudnime na mail.

Oznámenie, nie je hlásenie.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
A § 31 ods. 9 ??
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

ekopo
A § 31 ods. 9 ??

Na oznámenie podľa § 32 odst. 5 nebol určený vzor tlačiva DRSR ani colným riaditeľstvom, takže podľa môjho názoru nejde o hlásenie v zmysle tohto §.
0 0
Načítať ďalšie