Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Musí SZČO oznámiť DU príjem iného SZČO. Jedná sa o kúpu os. automobilu v hotovosti. Myslím si že áno, ale pýtam sa pre moje upresnenie a do 25. 1. 2007? Máte na to aj nejaké tlačivo?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

tým "tovarom" som myslela nákup EURo
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tak trošku piblblo sa spýtam:
FO - podnikateľ nám poskytol pôžičku, ktorú sme mu vrátili a uhradili sme mu aj zmluvne požadovaný úrok.
Okrem tohoto úroku nám ešte táto FO poskytuje prepravné služby, ktoré väčšinou vyplácame v hotovosti a suma je nad 100. tis.
Teraz, sa potrebujem vysomáriť:
vrátenie pôžičky = nenahlasujem
vyplatenie úrokov = nahlasujem
prepravu = nahlasujem

Dobre rozmýšľam???
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

vrátenie pôžičky = nenahlasujem
vyplatenie úrokov = nahlasujem
prepravu = nahlasujem

Dobre rozmýšľam??? ÁNO dobre
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Ahojte, chcem sa spýtať, ako je to v prípade, keď SZČO kúpi (vyplatí) v hotovosti automobil za 150.000,- Skk fyzickej osobe, ale z NEMECKA ?
Podlieha to tiež oznamovacej povinnosti?
To by som ako zistila príslušný daňový úrad v Nemecku?
Myslím si, že nie, ale chcem sa uistiť.

Ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

eop
Ahojte, chcem sa spýtať, ako je to v prípade, keď SZČO kúpi (vyplatí) v hotovosti automobil za 150.000,- Skk fyzickej osobe, ale z NEMECKA ?
Podlieha to tiež oznamovacej povinnosti?
To by som ako zistila príslušný daňový úrad v Nemecku?
Myslím si, že nie, ale chcem sa uistiť.

Ďakujem.
Zahraničné FO sa nahlasujú na DU Bratislava I.
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Myslím že nie.
0 0
ivanam ivanam

ivanam je offline (nepripojený) ivanam

Vyplatili sme dividendy členom predstavenstva nad 100 000,- Sk v hotovosti. Treba to ohlásiť na DÚ ?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ivanam
Vyplatili sme dividendy členom predstavenstva nad 100 000,- Sk v hotovosti. Treba to ohlásiť na DÚ ?
Dividendy sa podľa zákona nezdaňujú. tak nie je čo hlásiť
0 0
pipi1 pipi1

pipi1 je offline (nepripojený) pipi1

ak spolupracujem zo SZČO a vyplatim jej za rok viac ako 100 000 Sk za vykonané práce - služby mám nahlasovať? v niektorých Fa je práca + materiál . Nie sme platcami DPH
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
pipi1
ak spolupracujem zo SZČO a vyplatim jej za rok viac ako 100 000 Sk za vykonané práce - služby mám nahlasovať? v niektorých Fa je práca + materiál . Nie sme platcami DPH
áno, treba to náhlásiť. Nie je podstatné, čo je vo faktúre, dôležitá je platba v hotovosti nad 100 000.
0 0
pipi1 pipi1

pipi1 je offline (nepripojený) pipi1

Spravil som dobre ďakujem
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Týka sa oznamovacia povinnosť aj FO z Nemecka, ktorej vyplácame faktúry v EUR???
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
KvetkaK
Týka sa oznamovacia povinnosť aj FO z Nemecka, ktorej vyplácame faktúry v EUR???
A vyplácate ich v hotovosti?
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Áno niektoré sú vyplácané v hotovosti.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

KvetkaK
Áno niektoré sú vyplácané v hotovosti.
Ak presiahne súhrn platieb zahraničnej osobe v hotovosti 100.000,-- Sk za rok 2006, tak nahlasuješ na DU Bratislava I.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Anja111
Ak presiahne súhrn platieb zahraničnej osobe v hotovosti 100.000,-- Sk za rok 2006, tak nahlasuješ na DU Bratislava I.

Ja len dodám, že je to § 3 odst. 2 Zák.511/1992 Z.z.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Áno, ale mňa len zaujíma keď sa spomínajú len platby v Sk, či to isté platí aj na platby v EUR.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Neviem to ničím podložiť, ale myslím si, že áno.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Rozumiem. Len sa mi zdá zvláštne, že ho musím bonzovať aj keď on podniká na území Nemecka.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

KvetkaK
Áno, ale mňa len zaujíma keď sa spomínajú len platby v Sk, či to isté platí aj na platby v EUR.

Podnikateľ, okrem toho, že účtuje v EUR, musí účtovať v slovenskej mene, tak ako je to uvedené v § 4 odst. 7 zák. o účtovníctve. Takže ak po prepočítaní EUR na SK je to viac ako 100 000,- Sk za rok, tak áno.
0 0
Načítať ďalšie