Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Musí SZČO oznámiť DU príjem iného SZČO. Jedná sa o kúpu os. automobilu v hotovosti. Myslím si že áno, ale pýtam sa pre moje upresnenie a do 25. 1. 2007? Máte na to aj nejaké tlačivo?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

[quote=evina]Dušan, vedˇ ja som búrlivo nediskutovala

Evina, toto slovíčko nebolo myslené na teba, ja som sa bál, že sa mojej úvahy chytia ďalší, čo som nechcel. Jedno je však isté, nám ekonómom vo všeobecnosti chýba právnické myslenie a nevieme v prípade potreby využiť štylistické chyby našich zákonov. V prípade, keď nám dôjde z DÚ platobný výmer, poväčšine sklopíme uši a zaplatíme. Môj príspevok môže slúžiť aj ako návod, akým spôsobom sa dá brániť proti, často aj problematickým platobným príkazom našich štátnych inštitúcií. A na záver len zdupľujem, nepriek zopakovanému tvrdeniu pôvodcu môjho príspevku. Rok skončil až 01.01., lebo 31.12. až do 00,00 hod stále trvá.
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

A ešte doplním k mojej prvej otázke. Bola spísaná KPZ na kúpu os.aut.Predávajúcim na KPZ je Jožo, ale dole predávajúci je pečiatka a je tam iné meno. Spýtala som sa klienta na vysvetlenie. Auto kúpil cez bazár dole pečiatka je bazár, predajná cena je 118.00 Sk uvedená na KPZ, pričom peniaze tomu hornému išli 115000,- Sk a bazáru za sprostredkovanie 3.000,-No v KPZ to nieje uvedené. Oznamovaciu povinnosť má voči tomu hore. KPZ nie je po právnej stránke (myslím) správne vypísaná. Nie je to správne určite.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Pozrite si pre zaujímavosť stránku www.drsr.sk - podľa ich kalendára stačí odovzdať prehľady o zrazených preddavkoch do 31.1.2007! No nie sú úžasní? Oznámenia o platbách fyzickým osobám tam nie sú uvedené.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

DušanČ

Jedno je však isté, nám ekonómom vo všeobecnosti chýba právnické myslenie a nevieme v prípade potreby využiť štylistické chyby našich zákonov. V prípade, keď nám dôjde z DÚ platobný výmer, poväčšine sklopíme uši a zaplatíme. .
Dušan s týmto však búrlivo nesúhlasím Veľa príkladov vyvracajúcich Tvoje tvrdenie nájdeš i tu na Porade...a sú aj konkrétne výsledky v prospech daňovníka....
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

virka
A ešte doplním k mojej prvej otázke. Bola spísaná KPZ na kúpu os.aut.Predávajúcim na KPZ je Jožo, ale dole predávajúci je pečiatka a je tam iné meno. Spýtala som sa klienta na vysvetlenie. Auto kúpil cez bazár dole pečiatka je bazár, predajná cena je 118.00 Sk uvedená na KPZ, pričom peniaze tomu hornému išli 115000,- Sk a bazáru za sprostredkovanie 3.000,-No v KPZ to nieje uvedené. Oznamovaciu povinnosť má voči tomu hore. KPZ nie je po právnej stránke (myslím) správne vypísaná. Nie je to správne určite.

Malo by to byť správne - bazáry robia takéto zmluvy bežne. Medzi predávajúcim Jožom a bazárom je ešte ďalšia zmluva.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Orsz
Pozrite si pre zaujímavosť stránku www.drsr.sk - podľa ich kalendára stačí odovzdať prehľady o zrazených preddavkoch do 31.1.2007! No nie sú úžasní? Oznámenia o platbách fyzickým osobám tam nie sú uvedené.
Nemám to zatiaľ presne naštudované, ale tu sa chystala legislatívna zmena, aby nebol problém s 30. alebo 31. a neviem, či sa tak nestalo...
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

[quote=DušanČ]
evina
Dušan, vedˇ ja som búrlivo nediskutovala

Evina, toto slovíčko nebolo myslené na teba, ja som sa bál, že sa mojej úvahy chytia ďalší, čo som nechcel. Jedno je však isté, nám ekonómom vo všeobecnosti chýba právnické myslenie a nevieme v prípade potreby využiť štylistické chyby našich zákonov. V prípade, keď nám dôjde z DÚ platobný výmer, poväčšine sklopíme uši a zaplatíme. Môj príspevok môže slúžiť aj ako návod, akým spôsobom sa dá brániť proti, často aj problematickým platobným príkazom našich štátnych inštitúcií. A na záver len zdupľujem, nepriek zopakovanému tvrdeniu pôvodcu môjho príspevku. Rok skončil až 01.01., lebo 31.12. až do 00,00 hod stále trvá.
Dušan prepáč, asi som to nepochopila dostatočne, ale nech rozmýšlam tak rozmýšlam, pre mňa skončil rok 31.12., nie 1.1. - takže to je pre mňa prvý deň po uplynutí starého roka. Čo ty na to? Mám zlé výpočty?
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

[quote=DušanČ]
evina
Dušan, vedˇ ja som búrlivo nediskutovala

Evina, toto slovíčko nebolo myslené na teba, ja som sa bál, že sa mojej úvahy chytia ďalší, čo som nechcel. Jedno je však isté, nám ekonómom vo všeobecnosti chýba právnické myslenie a nevieme v prípade potreby využiť štylistické chyby našich zákonov. V prípade, keď nám dôjde z DÚ platobný výmer, poväčšine sklopíme uši a zaplatíme. Môj príspevok môže slúžiť aj ako návod, akým spôsobom sa dá brániť proti, často aj problematickým platobným príkazom našich štátnych inštitúcií. A na záver len zdupľujem, nepriek zopakovanému tvrdeniu pôvodcu môjho príspevku. Rok skončil až 01.01., lebo 31.12. až do 00,00 hod stále trvá.
navrhujem podávať hlásenie 29.1. a bude pokoj
ale, keď už sa tu rozvírila tá búrlivá diskusia: keď na to použijem moj sedliacky rozum, tak rok 2006 nemôže skončiť 1.1.2007, rok 2006 končí 31.12.2006 a rok 2007 začína 1.1.2007; podľa tvojej úvahy, keby rok 2006 končil 1.1.2007 tak by tento dátum patril ešte do roku 2006.
alebo ináč: streda končí o polnoci a po polnoci už je štvrtok, podľa tvojej úvahy by streda skončila vo štvrtok
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

evina
Nemám to zatiaľ presne naštudované, ale tu sa chystala legislatívna zmena, aby nebol problém s 30. alebo 31. a neviem, či sa tak nestalo...
Podľa mňa pochybilo daňové riaditeľstvo, pretože viem, že teraz naposledy posielalo pokuty 2000,-Sk pre podanie 31.10.2006, alebo sa je niečo v novele zákona o dani z príjmov od 1.1.2007, bola som na školení, ale takúto zmenu som nepostrehla.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Orsz
Pozrite si pre zaujímavosť stránku www.drsr.sk - podľa ich kalendára stačí odovzdať prehľady o zrazených preddavkoch do 31.1.2007! No nie sú úžasní? Oznámenia o platbách fyzickým osobám tam nie sú uvedené.
To už je podľa novely.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Johanka
To už je podľa novely.
Ano Johanka, teraz som to pozrela na internete www.zakony.sk, a je v novele o dani z príjmov, že slová do 3O dní sa nahrádzajú slovami do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho štvrťroka. Je to podľa § 49 ods.2 zákona.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tu je to presne:

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.


Takže prehľady budeme podávať do 31.januára
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

evina

Takže prehľady budeme podávať do 31.januára
Hurááááá.
Aj tak mi je to nanič....keďže si odvody za december 2006 tam opäť napíšem podľa toho aký dátum mi povie klient.
A ups, keď mi prinesie výpis z BU 4.2. - zistím, že dátum odvodu mi nesedí.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Muška
Hurááááá.
Aj tak mi je to nanič....keďže si odvody za december 2006 tam opäť napíšem podľa toho aký dátum mi povie klient.
A ups, keď mi prinesie výpis z BU 4.2. - zistím, že dátum odvodu mi nesedí.
Myslím, že nad tým si nemusíš lámať hlavu, podáš dodatočný prehľad. Dôležité je podať riadny prehľad do termínu, a potom môžeš opravovať koľko chceš. Myslím, že u niektorých je to bežné.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Erika,
no už je to pravidlom, že robím prehľady 2x

Lebo väčšinou majú mesačné výpisy a neurčený termín výplat /takže platia za 12/2006 až 31.1.2007 / no a samozrejme výpis fyzicky majú v ruke až cca 3.2.2007.
Vždy mi zavolajú, dnes 30.1.2007 som to dal k úhrade aj to dnes určite odošlu......no a samozrejme na výpise je 31.1.2007
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

[quote=skaspa]
rok 2006 končí 31.12.2006 a rok 2007 začína 1.1.2007;

Nechcel som už písať a zaväzujem sa, že v tejto téme je to naposledy. S citovanou štylizáciou, skaspa, súhlasím. Lebo tu skutočne ide len o ten vid slovesa skončiť. Áno, rok končí 31.12. Ale môžeme o niečom tvrdiť, že skončilo, keď to trvá ? Ja myslím, že nie. Rok skončil v prvej sekunde roku nasledujúceho. Lebo aj v tej 511-ke ide o minulý čas. To je zase môj sedliacky rozum. Myslím, že sa to dá pochopiť.
Som rád, že aspoň v tých oznámeniach je to naštylizované podľa novely tak, že nie je možný iný výklad.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

DušanČ

Rok skončil v prvej sekunde roku nasledujúceho. Lebo aj v tej 511-ke ide o minulý čas. To je zase môj sedliacky rozum. Myslím, že sa to dá pochopiť.
.
Dušan nedá mi napísať , vieš môj sedliacky rozum zas hovorí, že rok skončil v poslednej sekunde 31.12... Ale takýchto srandičiek zo strany zákonodarcov máme neúrekom a to takých, kde sa naozaj dohodnúť nedá ...
Naposledy upravil evina : 06.01.07 at 21:00
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Myslím, že odpovede sa už odkláňajú od zadanej otázky.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Janca
Myslím, že odpovede sa už odkláňajú od zadanej otázky.
Janka, to si nemyslím.
Zadávateľka dostala odpoveď, že do 30 dní......a potom sa rozoberalo, že či platí termín do 30 dní, alebo do konca kalendárneho mesiaca.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

skaspa
aj keď sa uhradí fyzickej osobe faktúra v hotovosti treba to nahlasovať (pri sume nad 100 000 Sk); podľa § 32 ods. 5 je aj úhrada faktúry v hotovosit hotovostná platba, z ktorej sa nezráža daň.

A ešte doplním, že limit 100 000 Sk na fyzickú osobu sa nevzťahuje len na tie jednotlivé platby, ktoré presahujú 100 000 Sk, ale ide o sumu v úhrne vyplatenú fyzickej osobe počas kalendárneho roka, teda napr. ak budem FO mesačne v hotovosti platiť 10 000 Sk som povinný tieto platby nahlásiť na daňový úrad, lebo som vyplatil fyzickej spolu za kaledárny rok 120 000 Sk;
Toto platí aj keď FO vyplatí FO viac ako 100.000?
Alebo to platí len pre podnikateľov, ktorí vyplatili nejakej FO, ktorá nie je registrovaná viac ako 100.000 ročne za nejaké služby?
0 0
Načítať ďalšie