Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lekon
Jaaaj, dakujem. No ale to je hrozny chaos, banku zadavam inde, pokladnu v zac.stavoch, no ja mam pocit, ze som sa vratila o par krokov spat, este ze na ine firmy mozem pouzivat moje zlate Money )

Ak si zvykneš na ALFU budeš veľmi spokojná . Ja som práve preto smerovala svoju odpoveď začínať rokom 2006 a potom prechodom na rok 2007.Preto sa Ti zdá , že je v tom chaos.V prvom rade si veľmi dobre prezri Číselník ...to je základom zdarného spustenia účtovania .
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Ked sa mi opakuju polozky, napr. soc., zdravotne poistenie v banke aj so sumami, da sa to kopirovat, aby som nemusela stale vypisovat, ze vydaj a vsetky polozky? ak ano, tak kde? d.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Este otazka, ked zadavam platby napr. uhrada zdrav.poistenia, preco mam zaskrtnute stale uhrada zavazku? mam ten x stale zrusit? neplati to len pri uhradach faktur? asi este budem mat vela otazok
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lekon
Ked sa mi opakuju polozky, napr. soc., zdravotne poistenie v banke aj so sumami, da sa to kopirovat, aby som nemusela stale vypisovat, ze vydaj a vsetky polozky? ak ano, tak kde? d.

Kopírovať sa nedá , ale v doklade Máš Popis peňažnej operácie cez F7 , tam si vložíš text , cez pridaj a potom Text môžeš týmto spôsobom používať .
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Este otazka, ked zadavam platby napr. uhrada zdrav.poistenia, preco mam zaskrtnute stale uhrada zavazku? mam ten x stale zrusit? neplati to len pri uhradach faktur? asi este budem mat vela otazok

To si musíš zase nadstaviť číselník-účely....
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Ked sa ako-tak naucim robit s tym, potom vam napisem rozdiely, aky software pouzivam na ine firmy. Napriklad teraz som uctovala v banke PHM, nemozem si priebezne cez banku sa preklikat do ciselnika a zvolit si analytiku v rezii na PHM, musim vyjst, ist do ciselnikov, tam najst vydaje, zvolit PHM, no hroza. )
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lekon
Este otazka, ked zadavam platby napr. uhrada zdrav.poistenia, preco mam zaskrtnute stale uhrada zavazku? mam ten x stale zrusit? neplati to len pri uhradach faktur? asi este budem mat vela otazok
Platby do fondov zapíšeš do evidencie záväzkov . Pri účtovaní konkrétneho si cez F7 vyberieš záväzok zaúčtuješ úhradu a následne sa Ti znížia záväzky voči poisťovni , tým že tam máš zakliknuté X .

To isté platí aj pri Fa ...cez F7 vyberieš a potom Ti spraví zápis uhradená ...záväzky sa vynulujú.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Mam este otazku, ja tomu cislovaniu napr. v banke nechapem, nemozem si jednoducho nastavit cislovanie priklad BV07001 na vydaje z banky a posledne cislo poradove bude menit a na prijmy BP07001? Mna z toho asi slak trafi, ja neviem, co su v tych 3 oddelenych tabulkach za cislovania.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Prvé 001 znamená, že máš jednu banku. Keby tam bolo 002, tak máš dve banky. Druhé je číslo výpisu a tretie je počet položiek.
0 0
orazel orazel

orazel je offline (nepripojený) orazel

Lekon
Este otazka, ked zadavam platby napr. uhrada zdrav.poistenia, preco mam zaskrtnute stale uhrada zavazku? mam ten x stale zrusit? neplati to len pri uhradach faktur? asi este budem mat vela otazok
Ved je to záväzok voči poisťovni, nie? a mala by si ho mať aj v evidencii záväzkov a tým,že je to označené x, dá sa ti urobiť automaticky úhrada v evidencii záväzkov. Inak súhlasim so zuhl, ked si zvykneš, nebudeš si vedieť Alfu vynachváliť
0 0
orazel orazel

orazel je offline (nepripojený) orazel

Lekon
Mam este otazku, ja tomu cislovaniu napr. v banke nechapem, nemozem si jednoducho nastavit cislovanie priklad BV07001 na vydaje z banky a posledne cislo poradove bude menit a na prijmy BP07001? Mna z toho asi slak trafi, ja neviem, co su v tych 3 oddelenych tabulkach za cislovania.
Ale čislovanie dokladov si môžeš nastaviť podľa seba
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ja zas robim v alfe a u jedneho klienta musim v money, preto je u mna opacny stav ako u teba... na alfu nedam dopustit a z money ma ide slak trafit aky je to hlupy program - vsetko mu treba nadefinovat. A co ma prekvapilo maximalne, tak je cislovanie dokladov - money nema zadane cislovanie ako Alfa, proste mam nadefinovane cislovanie BU-MM-001 v preklade BU- doklady tykajuce sa banky, toto je editovatelne, cize to nazvem podla potreby, MM-je cislo vypisu, konkretne pouzivam pri mesacnych vypisoch, a 001 je pocitadlo v danom mesiaci. Toto konkretne je blby priklad, ale keby som pouzila este napr. BU7-MM-001, tak pri prechode roka mi alfa automaticke zacne cislovat BU8-MM-001, kdezto v money to treba opravit a vsetko aj opravit v kazdom type uctovneho dokladu... z tohto ma pri prechode do noveho roka skoro vykotilo...

je to len o zvyku, ja som zvyknuta robit v alfe a preto ma rozculuje neschopnost money, ale po case som sa s nim zacala "kamaratit", ale aj tak stale tvrdim, ze money je hlupe
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte by som chcela dodať , veľmi dobre majú spracovanú príručku k ALFE , myslím , že to by Ti malo byť veľmi dobrým pomocníkom pri Tvojej práci . Choď na stránku www.Kros.sk a stiahni si ju .
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
andreaS
ja zas robim v alfe a u jedneho klienta musim v money, preto je u mna opacny stav ako u teba... na alfu nedam dopustit a z money ma ide slak trafit aky je to hlupy program - vsetko mu treba nadefinovat. A co ma prekvapilo maximalne, tak je cislovanie dokladov - money nema zadane cislovanie ako Alfa, proste mam nadefinovane cislovanie BU-MM-001 v preklade BU- doklady tykajuce sa banky, toto je editovatelne, cize to nazvem podla potreby, MM-je cislo vypisu, konkretne pouzivam pri mesacnych vypisoch, a 001 je pocitadlo v danom mesiaci. Toto konkretne je blby priklad, ale keby som pouzila este napr. BU7-MM-001, tak pri prechode roka mi alfa automaticke zacne cislovat BU8-MM-001, kdezto v money to treba opravit a vsetko aj opravit v kazdom type uctovneho dokladu... z tohto ma pri prechode do noveho roka skoro vykotilo...

je to len o zvyku, ja som zvyknuta robit v alfe a preto ma rozculuje neschopnost money, ale po case som sa s nim zacala "kamaratit", ale aj tak stale tvrdim, ze money je hlupe
no to by sme si tu mohli vymienat navzajom donekonecna vyhrady voci tomu druhemu softu, alfa nema kopirovanie dokladov, neda sa preklikat priamo v doklade nikde, stale treba vychadzat a niekde nieco predvolit, na zaciatku raz zvoli cislovanie roka a bezi mi to cely rok, naco mi je take blbe cislovanie banky, ja chcem proste rok 07 a za tym poradove cislo, inu banku si volim inym sposobom, nepotrebujem mat 01 02 ako u ... no proste, ja robim s money 7 rokov a je to prisposobene excelu a windowsu...casovo mi v alfe dlhsie trva zauctovat to, co v money
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Zita5
Ešte by som chcela dodať , veľmi dobre majú spracovanú príručku k ALFE , myslím , že to by Ti malo byť veľmi dobrým pomocníkom pri Tvojej práci . Choď na stránku www.Kros.sk a stiahni si ju .
Vdaka, mam stiahnutu, ale nemam cas citat 300 stran, pri nejakych problemoch snad pozriem do nej, ale mrp napriklad som nemala problem ovladat hned, je podobne ako money, alfa funguje nejako divne, no ale budem si musiet zvyknut. Vsak nie je na skodu vediet viac programov a potom vediet porovnat, vybrat si.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lekon
no to by sme si tu mohli vymienat navzajom donekonecna vyhrady voci tomu druhemu softu, alfa nema kopirovanie dokladov, neda sa preklikat priamo v doklade nikde, stale treba vychadzat a niekde nieco predvolit, na zaciatku raz zvoli cislovanie roka a bezi mi to cely rok, naco mi je take blbe cislovanie banky, ja chcem proste rok 07 a za tym poradove cislo, inu banku si volim inym sposobom, nepotrebujem mat 01 02 ako u ... no proste, ja robim s money 7 rokov a je to prisposobene excelu a windowsu...casovo mi v alfe dlhsie trva zauctovat to, co v money
vidno, že nerobíte s Alfou, lebo máte pravdu len v niečom, Money je určite dobrý program a Alfa má aj chyby, ale ktorý program ich nemá?
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
JAJA11
vidno, že nerobíte s Alfou, lebo máte pravdu len v niečom, Money je určite dobrý program a Alfa má aj chyby, ale ktorý program ich nemá?
Suhlasim, najlepsie by bolo, keby sa z kazdeho vybrali tie najlepsie funkcie a vznikol by jeden skvely rychly program....no ale bohuzial tak to nie je...ano, alfa ma urcite vyhody, to som uz zistila, ale chybaju mi tam zas tie vyhody, na ktore som zvyknuta v money, skoda ze tam nie su, inak by bol super
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Lekon
Suhlasim, najlepsie by bolo, keby sa z kazdeho vybrali tie najlepsie funkcie a vznikol by jeden skvely rychly program....no ale bohuzial tak to nie je...ano, alfa ma urcite vyhody, to som uz zistila, ale chybaju mi tam zas tie vyhody, na ktore som zvyknuta v money, skoda ze tam nie su, inak by bol super
Mne sa na ALFE páči, že ju stále zdokonalujú podľa požiadaviek nás účtovníkov. trebárs to kopírovanie tam už od tohto roku je a to mi vyhovuje. Ešte mi vadí, že v ALFE sa nedá urobiť prechod do nového roku, kým nie je uzavretý predchádzajúci rok.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Musíme na NICH viac tlačiť aby to doriešili a ešte doriešiť zaúčtovanie jedným zápisom napr. material aj réžiu a bude to dokonalé... No nie ?
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Aj to sa už rieši. Uvidíme, ako to dopadne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať