Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Keď som ja otvárala Alfu, nahodila som si počiatočné stavy banky, pokladnice a sociálneho fondu. Čo sa týka pohľadávok a záväzkov, dostala som ich len do evidencie pohľadávok a záväzkov (tie nahadzuješ ako faktúry bežného roku v tej roletke pod peňažným denníkom). Môžeš a nemusíš. Ale ja som si ich nahodila z minulého roku len preto, aby sa mi pri úhrade cez peňažný denník krásne párovali. To je vtedy, keď pri úhrade cez PD vyberáš faktúru kláveskou F7 z číselníka. Ak chceš niečo podrobnejšie, daj vedieť, robím na ich Alfe, Omege aj Olympe a som s nimi maximálne spokojná.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

mgm Pozri príspevok
DP A som našla na C, kde mám nainštal. Alfu pod DPFO32. Ak je to nový daňovník, ktorému si nerobil /a/ DP 2005, tak len si ho doplníš, ako nový
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Manual Pozri príspevok
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...
Super Janko ďakujem, ja som to tiež robila ako mgm. Zasa som o dačo múdrejšia.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Simonab Pozri príspevok
Super Janko ďakujem, ja som to tiež robila ako mgm. Zasa som o dačo múdrejšia.
ok .............
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Ďakujem aj ja MANUAL, Porada je dobrá aj tým, že sa učíme lepšie využívať svoje programy.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual Pozri príspevok
Ide to aj jednoduchšie a pohodlnejšie:
Spodná lišta klik na štart - programy - Kros - Alfa - Daňové priznanie FO - otvorí sa okno existujúcich DP, to odignoruj a na hornej lište v ľavo klikni na súbor a máš možnosť výberu DP typ A, alebo DP typ B
Pekný deň...
si friškejší
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

sway Pozri príspevok
si friškejší
noooo tebe sa nevyrovnám...., mám čo doháňať .
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Manual Pozri príspevok
noooo tebe sa nevyrovnám...., mám čo doháňať .
júúúj či si ma potešil nebuď skromný - dávaš tu super rady, krásne si to zmákol
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Chcem sa opýtať, či mal niekto problém pri tlači DP DPH za mesiac 1/2007 v programe Alfa. Mám verziu 13.11.

Ak si dám tlač 2.stranu DP tak mi to vytlačí správne.
Ak si dám export do PDF, tak mi vytlačí nesprávne sumy v riadku 01, 02,13,14,18,22 a 25.

Mám aj 10% DPH aj 19% DPH.
Robí mi to všade, kde mám 10% DPH.

Prosím, ak niekto vie kde je problém, nech mi pomôže.
Volala som do Kros-u, ale už je po prac.dobe.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Ja by som potrebovala poradiť, ako mám správne zaúčtovať záväzky. Nahadzujem jednotlivé faktúry a robí mi problém halierové vyrovnanie. Zadám celkovú sumu, sumu bez DPH a DPH a v kolónke rozdiel sa mi zobrazí napr. -0,2 , čo s faktúrou aj sedí. Ale keď robím úhradu tohoto záväzku a sumu si vytiahnem cez F7, zobrazí sa mi suma práve o tých 20 halierov väčšia. Alebo musím už pri zadávaní súm znížiť základ o ten halierový rozdiel?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Halietové vyrovnanie zapisujem do 0% DPH tak, aby mi sedel súčet so sumou faktúry, ktorú treba uhradiť.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

tinaM Pozri príspevok
Halietové vyrovnanie zapisujem do 0% DPH tak, aby mi sedel súčet so sumou faktúry, ktorú treba uhradiť.
Ďakujem. To ma vôbec nenapadlo, včera som sa s tým trápila, ešte s tým programom neviem celkom dobre pracovať. Ale už teraz sa mi páči a zdá sa mi super.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Dievcence a chalani! Nie som uctovnik, a tak z vacsiny vasich odbornych vyrazov som mimo... Mam stiahnutu Alfu, ale este som ju nenainstaloval, kedze zivnost mi este nebezi (s najvacsou pravdepodobnostou od 04/2007). Mozem si dovtedy v Alfe fiktivne cokolvek skusat? A ked uz pojdem "naostro", bude sa to dat vynulovat a zacat odznova, od nuly?

Vdaka.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=imino;397503]Dievcence a chalani! Nie som uctovnik, a tak z vacsiny vasich odbornych vyrazov som mimo... Mam stiahnutu Alfu, ale este som ju nenainstaloval, kedze zivnost mi este nebezi (s najvacsou pravdepodobnostou od 04/2007). Mozem si dovtedy v Alfe fiktivne cokolvek skusat? A ked uz pojdem "naostro", bude sa to dat vynulovat a zacat odznova, od nuly?

Vdaka. [/quote


iminko to máš demo verziu?
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Ano, tu verziu, co je zdarma stiahnutelna z ich stranky a co ma byt pre dve firmy a XY dokladov plne funkcna.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
imino Pozri príspevok
Ano, tu verziu, co je zdarma stiahnutelna z ich stranky a co ma byt pre dve firmy a XY dokladov plne funkcna.
Tam môžeš kľudne skúšať a učiť sa .Ak si zakúpiš oficiálne program , potom pôjdeš na ostro.
Neboj sa toho , je to veľmi dobrý program , aj ja v ňom pracujem .
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Vdaka! Podla referencii by som ho rad vyskusal, zapacil sa mi. Asi dva-tri ine som "probuval", ale ee. Nebolo to ono...

Mozno si nebudem musiet (zatial) kupovat ofic. program. Ja nebudem mat napr. sklad, DPH, knihu jazd (auto, iba cestovne - vlak, bus...) atd. Ja v prvom roku pocitam len s doslymi a odoslamymi FA (ak sa nieco extra nezmeni...). No a bezne vydavky na reziu (cestovne, spotrebny tovar, stravne listky...). No a ak sa zadari a tu schvalenu dotaciu z UP aj naozaj dostanem (ak PD dostane "prasulky"...), tak tam bude este ta dotka (prijem) a nakup tovarov za nu (vydaj). Ale o dotacii je este skoro hovorit.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

A este som nenapisal, ze samozrejme kazdorocne vypracovanie Dan.pr.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

tinaM Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, či mal niekto problém pri tlači DP DPH za mesiac 1/2007 v programe Alfa. Mám verziu 13.11.

Ak si dám tlač 2.stranu DP tak mi to vytlačí správne.
Ak si dám export do PDF, tak mi vytlačí nesprávne sumy v riadku 01, 02,13,14,18,22 a 25.

Mám aj 10% DPH aj 19% DPH.
Robí mi to všade, kde mám 10% DPH.

Prosím, ak niekto vie kde je problém, nech mi pomôže.
Volala som do Kros-u, ale už je po prac.dobe.
Dnes som dostala správu s Kros-u, že je to chyba v programe.
Behom 1-2 dní bude odstránená a bude nová verzia.

Píšem to tu len pre informáciu.
0 0
Deni Deni

Deni je offline (nepripojený) Deni

Poradíte mi niekto ako účtujete faktúry, na ktorých je suma na úhradu 0.
Teda príde zálohová fa na 1000,- Sk, zaúčtujem ju do záväzkov, uhradím cez banku a potom príde riadna faktúra, kde je rozúčtovaná DPH. Kvôli DPH ju musím opäť zaevidovať do záväzkov, ale čo potom s úhradou? Veď je už vlastne uhradená. Ako to robíte v Alfe?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať