Zavrieť

Porady

Program ALFA

žena
Som začiatočníčka...len teraz som si objednala demoverziu a neviem si poradiť ....začala som nahrávať údaje do číselníku ...potrebujem aj účtovnú osnovu pre podnikateľov.....doteraz som robila v rorpočtovej organizácii .........
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
miriza Pozri príspevok
A ešte mám jednu fa, ale to je za dopravu toho kúpeného stroja, fakturovala to už ale iná firma, tiež platca DPH. Postup bude taký istý? Akurát, že tam mám iný dátum t. j. 17.5.2007 a je to v čekých korunách.

Áno ,postup ten istý ako v príspevku 258 .
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Keď sa mi to akosi nepozdáva, lebo fa za tú dopravu mi do výkazu DPH dalo do kolonky: tovary a služby pri ktorých príjemca platí daň podľa § 69 ods.2 až 4 a 9 zákona. A fa za ten stroj mi dalo vo výkaze do kolonky: nadobudnutie v tuzemsku podľa § 11 a 11a zákona. Asi som to zle nahodila.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Neviete mi niekto poradiť?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Máš to dobre nahodené, tak to má byť.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Prosím Ťa vieš mi aj napísať prečo? Prvý krát mám zahraničné faktúry.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

Pretože nákup toho stroja si musíš samozdaniť, a takisto aj prepravu, ktorá sa uvádza na riadku 09 ZD a 10 daň a následne r.15 daň. Pri tomto spôsobe je preprava samozdanená.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

ďakujem, no musím nad tým porozmýšľať.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

No už tomu ako-tak rozumiem a ešte mi prosím poraďte čo s tou DPH? Myslela som si že o sumu DPH so zahraničnej fa sa mi poníži vlastná daňová povinnosť, ale kolegyne mi hovoria, že sa na konci daňového obdobia píše nejaká žiadosť o vrátenie tej DPH. Je to pravda?
0 0
MUŠKA MUŠKA

MUŠKA je offline (nepripojený) MUŠKA

Prosím Vás o radu - ako by sa mala zaúčtovať platba kartou, kým príde výpis z BU na priebežnú položku výdavok. K dispozícii mám zatiaľ doklad z registračnej pokladne.
Ďakujem
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

muska: uctovala by som az bankovy vypis, pretoze to nebola operacia uskutocnena v hotovosti.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

miriza: vytlac si aspon na obrazovku z alfy vystup pre kontrolu DPH a uvidis, ze danu zahranicnu fa budes mat na "oboch" stranach. Jedenkrat bude pri vasich vystavenych fa a druhy krat pri dokladoch z kt. si uplatnujes odpocet dph. Takze ziadne pisomne ziadosti na vratenie...
0 0
MUŠKA MUŠKA

MUŠKA je offline (nepripojený) MUŠKA

Takže stačí nahodiť záväzok a keď príde výpis spraviť úhradu. A aký dátum úhrady uvediem - dátum zúčtovania z BU alebo dátum transakcie s PK?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

miriza Pozri príspevok
No už tomu ako-tak rozumiem a ešte mi prosím poraďte čo s tou DPH? Myslela som si že o sumu DPH so zahraničnej fa sa mi poníži vlastná daňová povinnosť, ale kolegyne mi hovoria, že sa na konci daňového obdobia píše nejaká žiadosť o vrátenie tej DPH. Je to pravda?
O sumu DPH sa ti neponíži daňová povinnosť, pretože tú DPH uvádzaš na vstupe aj výstupe /samozdanenie/.Takže sa ti to vynuluje.
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

MUŠKA Pozri príspevok
Takže stačí nahodiť záväzok a keď príde výpis spraviť úhradu. A aký dátum úhrady uvediem - dátum zúčtovania z BU alebo dátum transakcie s PK?
Dátum na bankovom výpise.
0 0
imino imino

imino je offline (nepripojený) imino

Prosim vas, dobre som si (v Alfe) zauctoval vyrovnavajucu FA na uhradenu PFA? Do knihy zavazkov som zapisal PFA v plnej hodnote, potom som tam dal aj nulovu vyrovnavaciu FA (vid obrazok).

Vdaka.
faktury4.jpg  
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosím o radu, mám maly obchod kamenný aj internetový s ponožkami aj termobieliznou. Chcem si objednať na jednoduche učtovníctvo program od firmy kros, prosím , ktorú verziu by som potrebovala
0 0
berry berry

berry je offline (nepripojený) berry

Alfa sa dá skladať z rôzných modulov. To záleží , len od teba. Či napríklad budeš používať aj valutovú pokladnicu. Alebo sklad, fakturáciu,..... Na ich internetovej stránke si môžeš aj hned zložiť modul aký bude tebe vyhovovať aj hneď objednať.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Darina1234 Pozri príspevok
Prosím o radu, mám maly obchod kamenný aj internetový s ponožkami aj termobieliznou. Chcem si objednať na jednoduche učtovníctvo program od firmy kros, prosím , ktorú verziu by som potrebovala
Je dobré si stiahnuť demo verziu, môžeš začať s ňou pracovať, tak najlepšie zistíš čo všetko potrebuješ a potom si objednať verziu, aká Ti vyhovuje. Kľudne si potom nainštaluješ ostrú verziu a pokračuješ v účtovaní.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Prosím poraďte mi :
Chcem najnovšiu verziu AlFA - stiahla som z inernetu súbor AlfaOstra.exe, keď ho spustím - na inštalovanie, tak sa mi objaví tabuľka "Potvrdiť nahradenie súboru", v ktorej je napísané, že nasledujúci súbor už existuje, chcete nahradiť existujúci súbor 1098 bajtov vymenený 31.7.07 14:27 týmto súborom ? 1098 bajtov vymenený 31.7.07 14:27 - odkliknem ano a pokračuje zase - to isté ale iné číslo bajtov.
Môžem to poodklikovať alebo čo mám robiť, aby som si náhodou aj program nezmazala.
Uf - porozumie tomu niekto ?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jáj tak toto zaujíma aj mňa, lebo ani sama neviem ako to všetko odklikám a stiahnem....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať